Jump to content

Moto Zajednica

Uvoz motora - carina itd..?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Beograd

da motor je u extra stanju,nije to mnogo to je dobra cen.Ali ona propratnica od 90 evra obicno papirce.. i ležerina,sto ga ne urade isti dan nego i tu da zarade  >:(

razumem te ja u potpunosti, jer te dve stvari su 200e samo, ali opet moraju i oni negde da zarade a to su upravo ti papiri tj papirologija

a zamisli da je sezona pa da ti je stajao duze na carini, jos veci problem tj trosak

zaboravices na sve te cifre kad budes seo i provozao se posteno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 792 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

propratnica     -90

spedicija        -150

lezarina... 2500din./dan

 

Ovo je bas preterivanje, nije im dovoljno sve ostalo. I zamisli zadrze ti motor 10 dana, eto ti jos 300e na sve to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: mladenovac

ajd ovo ostalo...ali to sa ležerinom mi nikako nije jasno,ok da sam ja dovezao pun kontejner robe pa im treba vremena,a sta sa motorom pa to moze za par sati da se zavrsi!

ali tako je kako je...pa sve po nasim ledjima  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

ajd ovo ostalo...ali to sa ležerinom mi nikako nije jasno,ok da sam ja dovezao pun kontejner robe pa im treba vremena,a sta sa motorom pa to moze za par sati da se zavrsi!

ali tako je kako je...pa sve po nasim ledjima  >:(

 

a sta mislis kad jos nije u redu neki papir pa cekas nedelju dve ili kad je guzva koliko onda izadje lezarina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: mladenovac

to tek mogu da zamislim ...i ako je to jos u sred sezone!!!

ali ne vidim cemu cekanje kad je sve ok,zasto ne uraditi odmah.ako si ti dovezao motor sa svom potrebnom dokumentacijom tebi treba da urade odmah,a onaj ko je nesto izostavio ili nesto pokusava da mucka nek plati penale pa nek mu lezi motor tamo i 5 meseci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ6 - BMW R1200GS - Yamaha Xmax 400

U Novom Sadu ima i privatnih carinskih prostora koji vrse uslugu cuvanja vozila do ocarinjenja. Zanimljivo je da naplacuju bez obzira na duzinu stajanja vozila u zici. Cena spedicije i prostora za motor je 110 eura.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: mladenovac

U Novom Sadu ima i privatnih carinskih prostora koji vrse uslugu cuvanja vozila do ocarinjenja. Zanimljivo je da naplacuju bez obzira na duzinu stajanja vozila u zici. Cena spedicije i prostora za motor je 110 eura.

 

spedicija i cuvanje 100 eura bez obzira koliko dugo to traje?

a kod nas samo spedicija 150 eura!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Loznica

Pozdrav za ekipu,

Mada sam vec pisao na drugom mestu evo da ponovim.

Uvezao motor polovinom Novembra EN 500 :o,Skinuo  schvabi sa 1950 na 1500 ;), ugovor imao na 450,

osnova za carinu 480(uz 50 podmazivanja). Spedicija ,carina, PDV, i onih 50(maziva)=220.

Carinu zavrsio za 2 sata , tkoliko je i  motor bio na terminalu(stajao u kombiju dok nisam zavrsio papirologiju u spediciji).

EN 500 bato 8) !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

da se razumemo kad vozilo udje u zemlju na carini mora da neko garantuje da nece biti ukraden na putu do carinskog terminala u unutrasnjosti to radi spedicija na granici i zove se proratnica . spedicija mora da ima ogromnu sumu dinara na racunu da bi mogla to da radi ili da banka da garanciju za nju.

javno carinsko skladiste , parking ili magacin gde se to smesta je privatno vlasnistvo ali je javni tako da moze da smeste bilo ciju robu . on mora da je osiguran od kradje i da se garantuje za dazbine da ce biti placene dok je roda tu. opet ovo kosta i trazi se stavljnje novca dinara opet i osiguranje plus.

 

da ova drzava nema toliku papirologiju za taj posao i cene bi bile nize , da nema tolikih garancija i osiguranja opet bi cene bile nize . ali u ovoj zemlji nije tako i zato to nas kosta .

ako je neko uspeo da ocarini nesto za dan u beogradu to je sreca ili debela veza u unutrasnjosti moze jer su i guzve manje na carini za fizicka lica ( tu se ne carine firme)

ako je neko uspeo da ocarini robu a da neistovara opet sreca ili veza jer spediter je morao da da potvrdu gde je to u magacinu pod kojim brojem itd...

Zato ja u mojim postovima uvek napisem da vam treba spedicija koja radi fizicka lica i koja ima posla u tom pravcu jer onda to ide brze , meni je spedicija koja neradi fizikalce (fizicka lica) carinila motor tri nedelje ali meni je to bilo jeftinije jer nisam platio nista ni njima ni magacin ni cascavao .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: mladenovac

Pozdrav za ekipu,

Mada sam vec pisao na drugom mestu evo da ponovim.

Uvezao motor polovinom Novembra EN 500 :o,Skinuo  schvabi sa 1950 na 1500 ;), ugovor imao na 450,

osnova za carinu 480(uz 50 podmazivanja). Spedicija ,carina, PDV, i onih 50(maziva)=220.

Carinu zavrsio za 2 sata , tkoliko je i  motor bio na terminalu(stajao u kombiju dok nisam zavrsio papirologiju u spediciji).

EN 500 bato 8) !!!

ja mislim na redovne radnje a to je mucka NIJE LEGALNO,znaci ti troskovi koje ti navodis nisu realni,svodi se na to da moras nekoga da castis da bi nesto uradio,a on vec prima platu za to sto radi,ako mu se ne svidja nek ide na drugo mesto.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: mladenovac

meni je spedicija koja neradi fizikalce (fizicka lica) carinila motor tri nedelje ali meni je to bilo jeftinije jer nisam platio nista ni njima ni magacin ni cascavao .

ti sve to nisi platio iz nekog razloga pa ti je bilo jeftinije,meni su radili ovi sto rade fizicka lica i ne kazem ja da je mnogo 4 dana,ima ljudi koji i mnogo vise cekaju,ali zasto cekati i tih nekoliko dana kad moze i odmah(sto se vidi iz gornjeg posta naseg kolege,koji ne treba da se uvredi zbog ovoga,nije on kriv sto je to tako!!!) ???  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

meni je spedicija koja neradi fizikalce (fizicka lica) carinila motor tri nedelje ali meni je to bilo jeftinije jer nisam platio nista ni njima ni magacin ni cascavao .

ti sve to nisi platio iz nekog razloga pa ti je bilo jeftinije,meni su radili ovi sto rade fizicka lica i ne kazem ja da je mnogo 4 dana,ima ljudi koji i mnogo vise cekaju,ali zasto cekati i tih nekoliko dana kad moze i odmah(sto se vidi iz gornjeg posta naseg kolege,koji ne treba da se uvredi zbog ovoga,nije on kriv sto je to tako!!!) ???  :)

 

ma moze odma normalno ako imas papire cak inemora da se radi smestaj po meni ali carinici imaju nekad guzvu i jednostavno nemogu da stignu sve da odrade papire . siguno nece da ide da pregleda nov motor dali je u redu , ali jednostavno takva je procedura kod nas. ajde kod polovnog motoora moze da radi pregled a i tu je opet diskutabilno osim neke ogrebotine dali on moze da proceni vrednost ili dali zna sta uopste gleda . sistem kod nas je takav zato sam i onako pisao od pocetka zasta treba da se pripremite . sve sto je manje od nedelju dana u beogradu je super i naziv te spedicije treba javiti ostalima jer po meni to je dobra spedicija .

ovo sto sam napisao u vezi mene nema veze i nije primer radio mi je jednom spediter koji mi je ortak strava cekao sam nedelju dana zato sto nije hteo da potpise carinski zapisnik jer su uvecali cenu . tek kad su vratili cenu dole potpisao je i onda sam preuzeo motor sreca da se magacin placao zaprvih sedam dana pa poslepo danu jer i ta kombinacija je mogla da me skuplje kosta. njegova politika je takva nepotpisuje nista dok netera malo po svom i eto kod njega to prolazi on bi sigurno carinio i drugi put ali mi je bilo glupo da placam jos jednu propratnicu vozilo i jos jedan magacin kad niisam ni morao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Loznica

Za dex357,

neznam sta da ti napisem :-\,Sve je cisto k'o suza samo sto ti izgleda nisi informisan

Evo ti  ponovo:

-Kawasaki EN500 :o 1994 na  mobile.de bio 1950 prilikom kupovine placen 1500,

-kupljen od privatnog lica i bio registrovan, moj covek ga odjavio,

-punomoc za dovoz 300 din,

-dovoz sa carinskom deklaracijom i 2 carinska terminala(na Kelebiji i kod mene ) 350,

-motor procenjen  na 480 i to je osnova za carinjenje i  PDV,

-carina +PDV+troskovi speditera 215

  -Sve ukupno oko 2070

Motor pre podne usao na Kelebiju popodne oko 17h  bio na terminalu, za 2 sata zavrsio

papirologiju u spediciji i na carini i oterao motor kuci ;D.

  Kazi mi sad koja od ovih radnji NIJE LEGALNA i gde je tu "mucka"?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: mladenovac

 

 

ma moze odma normalno ako imas papire cak i nemora da se radi smestaj po meni ... ali jednostavno takva je procedura kod nas. ajde kod polovnog motoora moze da radi pregled a i tu je opet diskutabilno osim neke ogrebotine dali on moze da proceni vrednost ili dali zna sta uopste gleda . sistem kod nas je takav zato sam i onako pisao od pocetka zasta treba da se pripremite .

 

upravo to i komentarisemo SISTEM,oni sami su sebi to dozvolili jer ako moze da ga uradi kad ga castis moze i ovako,ali NECE!a i sto bi kad ovako moze da zaradi jos koju platu preko redovne.

a nece se to kod nas promeniti skoro!

tako da ko se odluci na uvoz,nek vidi sta ce i kako ce  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: mladenovac

Pozdrav za ekipu,

Mada sam vec pisao na drugom mestu evo da ponovim.

Uvezao motor polovinom Novembra EN 500 :o,Skinuo  schvabi sa 1950 na 1500 ;), ugovor imao na 450,

osnova za carinu 480(uz 50 podmazivanja). Spedicija ,carina, PDV, i onih 50(maziva)=220.

Carinu zavrsio za 2 sata , tkoliko je i  motor bio na terminalu(stajao u kombiju dok nisam zavrsio papirologiju u spediciji).

EN 500 bato 8) !!!

prva nelegalna radnja: placen 1500 a na kupoprodajnom ugovoru 450

druga nelegalna radnja: procenjena vrednost 480(uz 50 evrica podmazivanja)

treca nelegalna radnja: kako je bio u kombiju kad mora biti u carinskom magacinu(i to je zbog podmazivanja?)

ali necemo se mi sad svadjati zbog toga,ovde samo iznosimo svoja misljenja i iskustva...

to da idemo linijom manjeg otpora:''bolje da dam 50 evra pa da me ne cimaju i sve zavrsim za dva sata'' je totalno ok...ali ovde samo komentarisem sistem koji nevalja,nista vise...

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Loznica

Ma nema greske,

sistem je takav kakav je da ga j.... :).Necu ga ja ispravljati to je tako namesteno da ih podmicujes sta da radim.Sistem treba iskoristiti na najbolji moguci nacin.Sto bih ja pravio racun na 1500 kad mogu na 450 ,bitno je da je motor legalan.A sta bi bilo da sam ga dobio na poklon bih li onda prosao bez carine ili bih opet morao na procenu a procena opet zavisi od ovlastenog lica  koje opet nemora biti strucno.Ne pada mi na pamet da glumim Don Kihota(takvi obicno najebu ili ih bar kosta dosta visa).Motor je bio u kombiju na car.terminalu sta sad ja treba da ga istovarim da ga on proceni pa da ga ponovo utovarim ili moze on da udje u kombi.

Ne vidim nista nelegalno u celoj prici,ovim bih da zakljucim ovu dikusiju jer svakako ne vodi nicemu.Ja sam samo izneo moje iskustvo.Pozdrav za sve ljude dobre volje i da se lepo i sigurno voze. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: mladenovac

.....ovim bih da zakljucim ovu dikusiju jer svakako ne vodi nicemu.Ja sam samo izneo moje iskustvo.Pozdrav za sve ljude dobre volje i da se lepo i sigurno voze. :)

upravo tako ovo mesto za to i sluzi,za iznosenje misljenja i iskustava!a bitno je da su motori legalni i da se mi kad otopli nadjemo na nekom skupu da se provozamo i da zalijemo i tako zakljucimo diskusiju,nadam se da smo se oko toga odmah slozili!!!  :D :D :D

pozz

i nek se tocak sigurno vrti  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica / Nemacka
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F

A kada se uvozi novi motor? Da li su onda ovi troskovi isti(carina,porezi...etc...etc)? Odnosno,ima li razlike u uvozu novog i starog motora?

Posto ti je motor novijeg godista platices vise carinu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica / Nemacka
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F

Evo da vam objasnim i ovaj deo sto je neko pitao a nije dobio odgovor.

Dakle motor je stranac i ima papire i u Srbiji je.

Prvo na koga se vodi stranac? Jako vazna stavka.Ako je na trece lice mora se imati kupoprodajni ugovor overen kod notara kosta 20 Evra u Nemackoj.Neznam za druge zemlje?

Ako je motor vas a stranac i nalazi se u Srbiji onda ide ovako.

Motor stavite u prikolicu odete na granicu (preporucujem Batrovce naj jeftinja granica za papire) Kazete na granici lepo da motor uvozite i da vam trebaju ulazni papiri.Znaci bez muvanja ili bilo cega.Prolazite granicu i u medju zoni okrecete i idete na kapiju za carinjenje.Tu vam preglewdaju papire i upucuju kod speditera.Speditera na granici obezbedite pre ulaza na granicu.Dogovorite se oko cene obavezno!

Spediter vam na granici pravi UPUTNICU za carinu u vasem mestu gde ste prijavljeni,Znaci ako ste u nekom manjem gradu ili selu idete na carinu tamo gde pripada vase mesto.Tj prva carinska ispostava,naj bliza vasem mestu.Uputnica za carinu na Batrovcima kosta 20 Evra.

Sa uputnicom idete u carinsku ispostavu gde su vam odredili da radite carinu.Tamo morate naci speditera koji ce vam uraditi sve papire za carinu.Cena 100 Evra.nemojte da vas lazu i uzimaju vise od toga.On odnosi papire kod carinika koji vam pregledaju motor,slikaju brojeve motora i sasije.Odredjuju carinu.Spremite cast za carinike obavezno ako necete da vam motor lezi par dana na carini.Nelegalno ali kod nas realnost nazalost.Nekad izadje vise cast nego carina za motor.Zalosno ali opet nasa realnost.kakva drzava takvi i carinici.Sve moze da se odradi za jedan dan.Ja sam zivi svedok toga.Pre tri nedelje obavio carinu na svom motoru koji sam prodao pre toga ;D

Racunica:

Mootor 97 god.650 kubika

Mootr placen 1600 Evra (na uputnicii bila vrednost od 350 evra,carinici digli na 500 evra)

20 evra Uputnica

100 Evra spedicija

150 evra carina

150 evra cast carinicima

2020 Evra izaslo bez registracije.(registraciju placa kupac) Da bi se izbegao prevod sa vas na kupca napravi se kupoprodajni ugovor i on sa tim automatski registruje motor na sebe.

Znaci sve legalno osim one casti od 150 evra.Ali da se razumemo nisam im  ja ponudio oni su sami toliko trazili.Pa ti probaj da nedas  ;D

 

Eto ovo vam je iz prve ruke,nadam se da nisam nesto zaboravio  ;D

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125

ne bih da pametujem mnogo ali mislim da nije tacno da ne moze da se ocarini!jedino ako nije pre godinu dana uradio ulaz i u roku od 72 sata se nije pojavio na carini?!ali u tom slucaju carina bi ga vec pronasla i oduzela.raspitaj se malo bolje-sve se moze.cuo sam da rade ulaz a da motor uopste i ne voze do granicnog prelaza....

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: EU
  • Motocikl: Sprint Pulser 200ccm

@sasa988

carina i pdv bi ti bilo oko 100evra + spedicija 100-150 + carinska prijava na granici 3500din

 

Hvala Nesa0240takoje.gif

 

Da li si to uvozio skoro slicnu masinu ili pouzdano znas?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja