Jump to content

Moto Zajednica

Uvoz motora - carina itd..?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Beograd

iz italije i gledam samo salonske motore ali bas neznam koji ima garnciju

 

ako gledas na moto.it onda pise u opisu motora garanzia ili nesto slicno, daju garanciju ili na nekoliko hiljada km ili na godinu dana koja je cesca

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Beograd

mobile.de je malo naduvana cena ja sam uvezao iz nemacke hondu nasao mi prijatelj mnogo jeftinije nego preko tog oglasa ..

ovo je istina, na ovom sajtu su dosta vece cene nego sto su realne i moze se slobodno racunati da se tamo moze naci par stotina jeftiniji nego na sajtu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Motocikl: Panasonic 89.

Za ljude koji imaju (krajnje) ograničen budžet, Italija je obećana zemlja. Ima milion motora, svih vrsta, ali SVI imaju veliku kilometražu. Kad kupuješ polovan motocikl, rizično je i kad kupuješ od čoveka kog poznaješ, a kamoli preko neta. Meni je npr Kawa koja je stigla iz Slovenije izgledala savršeno, a kad je vidiš uživo to je nešto sasvim drugo.

Dakle, ako možeš lično da odeš do Italije i sam sve završiš, to može da bude izuzetno povoljno. Ukoliko nisi maler i neka klipnjača ne reši da izađe malo na vazduh  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Beograd

svi bi mi voleli da mozemo da odemo do italije i da pogledamo motor ali nas zeza jedan detaljcic koji se zove viza

a italijani su inace poznati kao teski na davanju viza

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Mali savet - završite carinu ako imate negde a da to nije u Beogradu, dosta je brže. Ovo se odnosi pogotovo ako carinite motor u sezoni, ume da potraje i do 15-20-30 dana, zbog gužve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Beograd

Mali savet - završite carinu ako imate negde a da to nije u Beogradu, dosta je brže. Ovo se odnosi pogotovo ako carinite motor u sezoni, ume da potraje i do 15-20-30 dana, zbog gužve.

 

ne znam koliko je ovo moguce jer bi trebalo da se ide na carinu u gradu stanovanja, ali svakako planiram pre sezone da pazarim motor tako da me ne brine to toliko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: TDM 850 '02

Motobunker Horgos!

Sve najbolje o njima!!!! PREPORUKA!

 

Bogami ja nemam takvo iskustvo. Potegao sam put iz NS u Horgos i kao se sve dogovorio sa vlasnikom licno, i decko me lepo iskulirao sledecih mesec dana... jednostavno se ne javlja i ignorise bilo kakva pitanja, poruke...

sve u svemu prilicno NE PROFESIONALNO s njihove strane.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova

PEGAZ-MOTO (gore među banerima imate njihove podatke) radi uvoz iz Engleske.

Na njihovom sajtu imate podatke a i par motora imaju već uvezenih. Ja razmišljam da uzmem Apriliu Caponord ETV 1000. U stvari, molim boga da je neko ne kupi pre nego što skupim pare ;)

Znam vlasnika, a dosta vas ga isto poznaje - bio je član foruma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Beograd-Mirijevo

Sta mislite o uvozu motora iz Grcke?Nasao sam mnogo povoljnih motora (konkretno trazim neki Costum (Virago,Rebel,Marauder)!A pritom imam vizu za EU na godinu dana pa ne znam da li da se uputim tamo u potragu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Beograd

Pozdrav

drug mi je pricao da kad kupis polovan motor u italiji od dilera, da dobijas povracaj poreza?!  Zanima me jel to tacno, a sumnjam da jeste?!

 

 

istina je za povracaj poreza, naravno ako dobijes racun ali caka je u tome sto taj racun overis na granici i onda moras da odes opet kod tog dilera da bi dobio te pare nazad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Kanjiža
  • Motocikl: GSX1300R

Mala pomoc oko motora: http://www.motostar.org (Senta)

 

Italija:

http://www.motousate.it/  http://www.subito.it/  http://www.moto.it/centaurodorico/  http://www.motoexport.it/  http://www.moto.it/  www.pfibike.it  http://www.secondamano.it/  http://www.moto.it/actionbikeworld/

 

Madjarska:

http://www.grandemoto.com/ (iz Italije)

http://www.italymoto.com      ( isto,dovoze do Segedina)

 

Ako nekome treba pomoc,moze da me kontaktira uvezi uvoza iz Madjarske.

 

Pozz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Kanjiža
  • Motocikl: GSX1300R

Motobunker Horgos!

Sve najbolje o njima!!!! PREPORUKA!

 

Bogami ja nemam takvo iskustvo. Potegao sam put iz NS u Horgos i kao se sve dogovorio sa vlasnikom licno, i decko me lepo iskulirao sledecih mesec dana... jednostavno se ne javlja i ignorise bilo kakva pitanja, poruke...

sve u svemu prilicno NE PROFESIONALNO s njihove strane.

 

 

 

...NO COMMENT!  Zao mi je zbog toga...slazem se da je neprofesionalno ponasanje!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ6 - BMW R1200GS - Yamaha Xmax 400

Kad kupujes motor u Nemackoj, onda ne placas nista za odjavu. Vlasnici tamo cim nameravaju da prodaju, odmah odjave vozilo i tako dobijaju povrat osiguranja, a nama odgovara jer se ne ceka i ne placas to.

Vecina Nemaca je vrlo korektno i sve ce ti objasniti preko telefona, i svaku falinku ili ogrebotinu ce prijaviti, tako da se mozete dosta pouzdati u opis na daljinu. Tu se izuzimaju Turci koji zive tamo, ali ako nadjete nekoga ko dobro razume nemacki, lako ce prepoznati akcenat, i onda se okanite kupovine.

Najlakse je ako imate nekod ko dobro govori nemacki, nadjete preko www.mobile.de ili www.motoscout24.de neki lep motor i zovnete svabu. Znajte da se moze cenkati i u ovom zimskom periodu vrlo su popustljivi pa se tako cena moze spustiti i za 200-300 eura.

Ako se dogovorite, odmah mu najavite da ce morati da ceka dok ne organijujete prevoz i obicno zahtevaju da im posaljete e-mail ili fax za vasim podacima za rezervaciju. ako imate mogucnosti posaljite i neku sitnu kaparu kao garanciju.

Posle nadjete nekoga koji ide po automobile i uz put pokupi i motor pa sve donese do Vas.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

Ja mogu da vam kazem sledece pre uvoza u sup u ljermontovoj (za BGD) za preko 50cm3 i pitajte sta vam treba od papira iz te zemlje odakle dolazi pa spedicija da vidite sta treba od papira za carinu da nebude kad dodje jurnjava. Carinite u mestu stanovanja prema licnoj karti a za beograd se ceka duze i u sezoni i van nje jer jako sporo rade fizicka lica . Moj savet uzmite spediciju koja radi sa fizickim licima jer se bolje snalaze u ovome od velikih spedicija koja imaju takvog posla manje.

Nekio napisa nesto o grckoj znam da imaju motora mali milion ali nevidim da neko uvozi odande

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: mladenovac

evo svezih informacija...

gsx600f '94. god. dovežen iz nemačke

cena na mobile.de 1490

odlaskom na lice mesta spustena na 1150,i ta cifra se nalazi i na kupoprodajnom ugovoru;

prevoz motora plaćen 200;

propratni papiri 90(sto mi je malo mnogo);

na carinu predat u ponedeljak a preuzet u četvratak,e sad tamo su ga procenili na nesto oko 113000 RSD,pa je na tu cifru odrcunata carina od 5%

što izadje nešto oko 5600 RSD tu su jos par taksica od po 200-300 RSD,i kad se sve to sabere bude oko 119000 RSD pa se na to obracuna PeDerV od čuvenih 18% sto izadje oko 21500 RSD;

pa kad saberemo porez i carinu dobijemo cifru od oko 27000 RSD;

E ali tu nije troskovima kraj pojavljuju se troskovi ležerine koji su negde oko 2500 RSD po danu pa to bude još 9000 RSD i

naravno usluga spedicije 150 evrića,i dobijemo sledeće:

motor        -1150

prevoz        -  200

propratnica    -90

spedicija        -150

UKUPNO        1590

carina i porez -37000 RSD    sto u zavisnosti od kursa dodje oko 400 E

odnosno ukupno oko 2000 E

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: mladenovac

da ali racunaj i to da mi je motor tamo nasao prijatelj koji se nije ugradio,a i prevoz je on organizovao preko nekih ljudi  pa sam i tu prosao jeftinije!!! to bi bilo jos par stotina evrića gore,pa ti vidi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: mladenovac

da motor je u extra stanju,nije to mnogo to je dobra cena.Ali ona propratnica od 90 evra obicno papirce.. i ležerina,sto ga ne urade isti dan nego i tu da zarade  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja