Jump to content

Moto Zajednica

Uvoz motora - carina itd..?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 339 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 750 K, CB 750 C, CB 750 F, VF 750 S, VF 750 C

Ajde malo da vas podsetim gradivu:

 

Izuzetno bitna i vazna stvar kod uvoza motorcikala:

1. Morate traziti od prodavca celu slikanu saobracajnu dozvolu i homologacionu plocicu/nalepnicu

2. Traziti od Tuv-a, Dekre ili ovlascenog uvoznika takozvani sertifikat o podacima vozila za to vam je potrebna slikana saobracajna i plocica/nalepnica.

3. Ako ga imaju u bazi sa toliko kw, mozete slobodno da se odlucite o uvozu.

4. Dogovarate se sa spediterom gde carinite robu i da na granicnom pregledu gde ulazite posalje u spediciju svoju ili sa kojom saradjuje ino fakturu.

5. Prilikom ulaska u zemlju na nasem granicnom prelazu idete kod speditera kod koga na mail-u ceka vasa ino faktura i koji ce vam napraviti uputnicu do carinskog magacina.

6. Uglavnom imamo 72 sata da prijavimo robu u magacinu tako da za to vreme treba da pregledate/pripremite konkretno motorcikl da li ima homologacione oznake za Evropsko trziste na retrovizorima, svetlosnim grupama (katadiopteri, migavci, far, stop svetlo, osvetljenje za tablicu), odgovarajuce dimenzije guma odnosno tockova, bez naknadno ugradjenih stvari npr svetla za maglu, nasloni, itd.

7. Zbog eventualno nekih nepravilnosti kod motorcikala moj dobronameran savet je da kazete spediteru gde carinite robu da vam prvo rade pregled o uvozu (AMSS) pa posle carinjenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 339 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 750 K, CB 750 C, CB 750 F, VF 750 S, VF 750 C
On 6.3.2020. at 20:54, con3VA je napisao:

Da li neko uvozi motore iz Madjarske ? ,ako nadjem nesto u Sloveniji mozda mene . 

Sednes u auto sa prikolicom ili kombi i sam to zavrsis.

Sta ima bilo ko da ti uvozi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 271 postova
On 11/30/2019 at 5:42 PM, stikis said:

Ne znam da li sam "ubo" pravu temu 


Ovako igrom slucaja naisao sam na stari mz... bla bla bla  da ne tupim previse.


Motor ima staru hrvatsku (jos pre rata) saobracajnu dozvolu. 

Posto nisam bas najbolje upucen u tematiku uvoza, zanima me da li bi taj motor mogao da se, uveze i registruje na nasa table?  (motor se vec nalazi u Srbiji)

Unapred hvala :)

Hajde opet da ponovom pitanje, mozda neko moze da mi da odgovor :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Skeniras saobracajnu i posaljes upit ABS-u , od njihovog odgovora ti zavisi dali mozes uvesti, sve drugo je lutrija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Ja mislim da za motore ne važi EURO3 norma tako da se može verovatno bilo koji uvesti. Takođe ima i varijanta uvoza old-timera koliko ja znam. Mada nisam siguran.

Rešenje ti je prosto. Pozoveš bilo koju špeditersku firmu i pitaš. Npr Don šped iz Subotice,možeš im pisati mejl i odgovoriće ti sve što te zanima.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 6 minuta, slobasuper9 je napisao:

Ja mislim da za motore ne važi EURO3 norma tako da se može verovatno bilo koji uvesti. Takođe ima i varijanta uvoza old-timera koliko ja znam. Mada nisam siguran.

Rešenje ti je prosto. Pozoveš bilo koju špeditersku firmu i pitaš. Npr Don šped iz Subotice,možeš im pisati mejl i odgovoriće ti sve što te zanima.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 

Uvoz old timera je trenutno obustavljen, "pisu" pravilnik tek, kada ce biti ...

A sto se provere sa spedicija tice nije sigurno, ovo sa ABS je jedino sigurno jer kada bude radjen pregled (homologacija) uz sve papire prilaze odstampan mail i tada prolazi 100% , to sam licno proverio sa ABS, nisu mi hteli usmeno odgovoriti nego pismeno zbog gore navedenog.

Inace i na old timer vozilima se radi pregled takodje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 271 postova

Ovo je mz es 125/150   ne mogu tacno da se setim.

Ali nisam se ni setio za spediciju, meni je to bukvalno preko noci iskrslo i nisam znao sta da radim, na kraju nisam ni uzeo motor a niti je motor negde otisao, pa cu sada inako imam vise slobodnoh vremena da posaljem pa da vidim sta mogu da uradim. 


Opet hvala na savetu sta i kako da uradim :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Visa R 50
On 3/25/2020 at 9:03 PM, bdada said:

Uvoz old timera je trenutno obustavljen, "pisu" pravilnik tek, kada ce biti ...

A sto se provere sa spedicija tice nije sigurno, ovo sa ABS je jedino sigurno jer kada bude radjen pregled (homologacija) uz sve papire prilaze odstampan mail i tada prolazi 100% , to sam licno proverio sa ABS, nisu mi hteli usmeno odgovoriti nego pismeno zbog gore navedenog.

Inace i na old timer vozilima se radi pregled takodje.

Na koji mejl se salju upiti, nigde na nadjoh na sajtu? Neka forma posebna ili si samo prilozio sken saobracajne?

 

Da li je neko u toku za motore koji su vec u zemlji, tipa imaju odjavljenu saobracajnu i potvrdu ali nisu carinjeni?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000

Da li je neko uvozio motor iz BiH?

Zelim da uvezem motor koji je tamo odjavljen, ali u mupu se prilikom odjave, uz tablice ostavlja saobracajna, a vlasniku ostaje samo vlasnicki list. Da li je neko prosao kroz proceduru?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: HN / NS
  • Motocikl: U potrazi

Drugari ima li iko iskustva koliko je moguce dovesti motor iz Nemacke kao auto npr, na svoj pogon, je li ista procedura? 

Auto sam dovezla pa bi tako i motor, nekako mi smor na prikolicu, pa bar u povratku da opalim malo veću turu, nisam odavno? :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley Davidson 1200 custom, 2019
On 24.7.2020. at 12:34, Njaunjau je napisao:

Drugari ima li iko iskustva koliko je moguce dovesti motor iz Nemacke kao auto npr, na svoj pogon, je li ista procedura? 

Auto sam dovezla pa bi tako i motor, nekako mi smor na prikolicu, pa bar u povratku da opalim malo veću turu, nisam odavno? :D

Citam forume i ne mogu da nadjem... i mene zanima isto. Da li neko moze da mi kaze ime speditera koji moze sve informacije da mi da? Ili da pozovem bilo kog koji se bavi uvozom vozila, valjda bi svi trebalo da znaju?...

Hvala unapred!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Becej
On 5.11.2020. at 9:52, ndjordjevic je napisao:

Citam forume i ne mogu da nadjem... i mene zanima isto. Da li neko moze da mi kaze ime speditera koji moze sve informacije da mi da? Ili da pozovem bilo kog koji se bavi uvozom vozila, valjda bi svi trebalo da znaju?...

Hvala unapred!

Još jedan zainteresovan, neko je još rekao da se ne može uvesti nov motor? Da mora da je star najmanje 6 meseci? da je bio registrovan pa makar sa 0 kilometara, već je polovan. Ako neko zna šta je sve od ovoga tačno bio bih mu zahvalan za objašnjenje a verujem da dosta njih isto zanima, dolazi zima, biće popusta u EU,  još kako se isplati uvesti novo, naravno ko ima mogućnosti..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1268 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Novo do 6 meseci ne moze.

Motocikli mozes dovesti samostalno, ali je pozeljno prvo ovde proveriti, dal se motocikli moze posle carine i registrovati. Kod Dekre, ima tu na forumu Darko, radi tamo, pa njega mozete pitati.

Ako uvozis motocikli, koji nije odjavljen i na redovnim je tablicama, a registrovan u stranoj saobracajnoj na ime, na koje ce biti i ovde caarinjen, moze se preskociti procedura na granici.

Motocikli se doveze na redovnim taablicama, i kad se odluci cariniti, prijavi se u carinarnicu najblizu mestu boravka lica na koje se carini.

Procedura se pri carini naziva skraceni postupak. Plus je sto se ne hebes sa granicarima,  sto nemas rok 72 sata da ga prijavis, sto se u osnovicu ne dodaje cena prevoza na prikolici, samim tim ne treba ni taj dokument.

Minus je sto ne racunaju popust oko 20% na kataloski procenjenu vrednost vozila, jer se smatra da se povracaj poreza na vozilo nije ostvario.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Polovni automobili izgleda angazuju honorarno novinare blica i slicnih sranja da im pisu tekstove, do juce su uverenje nazivali "amss potvrda", reatest plina se radi bez zastoja jer je potvrda a ne uverenje, ne potpisuje VD direktorka... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Pa to je tako svake godine vec 4-5 godina, vec i uvoznici (transporteri) preporucuju ljudima da ne kupuju preko vozila u decembru i  januaru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja