Jump to content

Moto Zajednica

Uvoz motora - carina itd..?

Recommended Posts

  • Drug član, 825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
da li je neko uvozio motore i SLO ?
Vidim na Avto.net ima dobra ponuda nekih modela koji me interesuju.
Da li bih mogao da odem, kupim sa fakturom, dovezem u Srbiju sa slovenačkim privremenim tablicama i registurjem ga  ..?
Za motor ne znam kako ide sa izvoznim tablicama. Skoro sam uvezao kombi iz Slovenije,procedura je jednostavna do bola.
Na bilo kom tehnickom uradis ugovor i izvozne tablice i teras.

Sto se tice izvoznih papira,to ti moze odavde spediter zavrsiti,zavisi preko koga radis,raspitaj se malo.

Za motor ne znam dal se isplati ici tamo,placati tablice(ako uopste postoje izvozne za motor) i ostalu zajebanciju.

Svaki dan nekoliko kombija ide iz BG za Ljubljanu,verovatno neko od njih ima mogucnost da zakaci prikolicu i dotera motor za neku cifru koja je mozda manja nego put tamo i nazad plus peripetije oko papira.

Meni se recimo nije isplatilo da idem u CH po auto. Za 550€ dovoze na prikolici,nemas glavobolju.( Ja sam imao ali to je druga prica)


Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: BG/PG/BD
  • Motocikl: Honda CBR600RR
Quote

Situacija je sledeca:

 

Zivim u HR, tu imam sredjen boravak, itd.
Motor je registrovan na HR table i na moje ime.

 

Ako budem hteo da ga prebacim na srpske tablice, koje/kolike torskove mogu da ocekujem?

U pitanju je motor od 1600 kubika, 2007. godiste. 

 

 

Ne isplati ti se, na osnovu kataloske cijene naplatice ti pdv, carinu, pa imas spediciju, registraciju i vjerovatno jos koji trosak, ispane te jedno 30% te vrijednosti, ako ne moras nemoj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81
pre 8 minuta, No_LiMiT je napisao:

Ne isplati ti se, na osnovu kataloske cijene naplatice ti pdv, carinu, pa imas spediciju, registraciju i vjerovatno jos koji trosak, ispane te jedno 30% te vrijednosti, ako ne moras nemoj.

Hvala na odgovoru.

 

Ima li neko ko bi mogao da mi malo preciznije iznese to u brojkama?
Cisto na koliki iznos bih mogao da racunam od - do?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca
Pre 4 sati, sergio je napisao:

Situacija je sledeca:

 

Inace sam iz Beograda i zivim u HR, imam sredjen boravak, itd.
Motor je registrovan na HR table i na moje ime.

 

Ako budem hteo da ga prebacim na srpske tablice, koje/kolike torskove mogu da ocekujem?

U pitanju je motor od 1600 kubika, 2007. godiste.

 

ugrubo racunaj na 33% od kataloske vrednosti tog motocikla da ce te kostati da bude gotovo sve + prva registracija u Srbiji.(bez transporta motora naravno)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Zavisi od trzisne cene vozila-motocikla... Ako je i ovde povoljan, ne isplati se.

Meni stric poklanja mercedes a klase iz nemacke, ali mu je trzisna vrednost ovde oko 1500e. Ja i da ga uzmem fraj, moram da platim dovoz, cirka 400e, ulaz 50e, eur 1 obrazac 60e, pdv 300e, coc 60e, amss 100e, speditera 100e, plus reg i tablice 250e. Mnogo muke za malo vajde...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Stim sto ćeš ga od strikana kupiti kao proverenog a možda i od prvog vlasnika. A to je nešto takodje vredno.




Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca
Pre 1 sat, MaxiS je napisao:

Zavisi od trzisne cene vozila-motocikla... Ako je i ovde povoljan, ne isplati se.

Meni stric poklanja mercedes a klase iz nemacke, ali mu je trzisna vrednost ovde oko 1500e. Ja i da ga uzmem fraj, moram da platim dovoz, cirka 400e, ulaz 50e, eur 1 obrazac 60e, pdv 300e, coc 60e, amss 100e, speditera 100e, plus reg i tablice 250e. Mnogo muke za malo vajde...

Ima samo bitna razlika izmedju trzisne i kataloske vrednosti. Dazbine(carina i pdv) se placaju na osnovu procene po kataloskoj vrednosti AMS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Procene auto realno. Uvez'o sam vise puta. I to nisam svaki out imao euro1 obrazac, pa naplate i carinu...

 

Ne znam kako je sa motociklima. Ali ono sto ja gledam, a to su maxi skuteri do cca 1500e, se ne isplati. Jedino, ako kolega sa foruma ima skuplji motor, pa.mu se isplati...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 271 postova

Ne znam da li sam "ubo" pravu temu 


Ovako igrom slucaja naisao sam na stari mz... bla bla bla  da ne tupim previse.


Motor ima staru hrvatsku (jos pre rata) saobracajnu dozvolu. 

Posto nisam bas najbolje upucen u tematiku uvoza, zanima me da li bi taj motor mogao da se, uveze i registruje na nasa table?

Unapred hvala :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
Procene auto realno. Uvez'o sam vise puta. I to nisam svaki out imao euro1 obrazac, pa naplate i carinu...
 
Ne znam kako je sa motociklima. Ali ono sto ja gledam, a to su maxi skuteri do cca 1500e, se ne isplati. Jedino, ako kolega sa foruma ima skuplji motor, pa.mu se isplati...
Nema sanse da procene realno. U stvari ni ne ide se na procenu,to je tvoja greska. Svaki spediter ima katalog iz kog vidi najmanju cenu za taj auto ili sta vec. To uvek prolazi. Moze nekad malo da se smulja,ja sam za kombi skidao lajsne na kojima pise AMBIENCE da bi mi prosao kao najjeftiniji iz kataloga i prosao je.
Eur 1 se lagano dobija i zavisi od vrednosti vozila,nekad se i ne isplati juriti al nekad je razlika par stotina eura,opet zavisi od vozila koje se uvozi.

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

I ja sam skidao avangarde i lux privilege sa bocnih stranica i vrata da bi ga carinili kao vozilo sa osnovnom opremom.

 

Postoji katalog, ali procene realnu trzisnu vrednost... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
I ja sam skidao avangarde i lux privilege sa bocnih stranica i vrata da bi ga carinili kao vozilo sa osnovnom opremom.
 
Postoji katalog, ali procene realnu trzisnu vrednost... 
Kako su onda meni kombi procenili na nesto oko 3000€ a vredi vise nego duplo?

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Kako su onda meni kombi procenili na nesto oko 3000€ a vredi vise nego duplo?

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока


Uzimaju prosek. Neko plati malo manje, neko malo više i svi zadovoljno. Ili .... onaj sto je platio malo više i nije zadovoljan?


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Pisem kako je u Nisu. Veliki uvoznici iz Nisa su ranije carinili u SU jer su tamo povoljniji. Msm da sada moraju da carine u mestu gde placaju porez. Odavno sam se interesovao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
Pisem kako je u Nisu. Veliki uvoznici iz Nisa su ranije carinili u SU jer su tamo povoljniji. Msm da sada moraju da carine u mestu gde placaju porez. Odavno sam se interesovao...
Ne mora. Ja sam carinio u Subotici ili Velikom Gradistu. U principu,htedoh reci da se faktura pravi na osnovu kataloske vrednosti,koja je uvek manja od trzisne,dosta. Ako ne pravis fakturu nego ides na izjavu vrednosti kao vlasnik,opet izjavljujes onu cifru koju ti spediter kaze,koja je minimalna po katalogu i prolazi.

Carinik procenjuje samo u slucaju da si se napravio pametan pa prijavio vrednost manju od kataloske koja je ionako dosta manja od realne trzisne.


Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ranije, ne znam jel i dalje tako, ako si sklopio posao tako da imaš fakturu i iznos fakture uplaćen preko računa od naše firmi toj firmi sa fakture, imao si neoboriv slučaj. Naravno ako ne preteruješ tako da su i u tom slučaju spediteri savetovali koja je minimalna cifra koja može da prodje na taj način. A kako su spediteri prijatelji sa carinicima lako je pogoditi kako se dolazilo do te minimalne cifre.

Šuška cariniku u džep, Spediter digne troškove špedicije za 50€ a i pored toga pravi konkurentna carinjenja i obara rekorde sa ocarinjenim vozilima.

 

Mana toga je, kako bi rekao moj otac, ‘mozes kako hoćeš ali ne mozes dokle hoces’.

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
Ranije, ne znam jel i dalje tako, ako si sklopio posao tako da imaš fakturu i iznos fakture uplaćen preko računa od naše firmi toj firmi sa fakture, imao si neoboriv slučaj. Naravno ako ne preteruješ tako da su i u tom slučaju spediteri savetovali koja je minimalna cifra koja može da prodje na taj način. A kako su spediteri prijatelji sa carinicima lako je pogoditi kako se dolazilo do te minimalne cifre.
Šuška cariniku u džep, Spediter digne troškove špedicije za 50€ a i pored toga pravi konkurentna carinjenja i obara rekorde sa ocarinjenim vozilima.
 
Mana toga je, kako bi rekao moj otac, ‘mozes kako hoćeš ali ne mozes dokle hoces’.
 
 
Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
 
Upravo se tako radi. Firma proda firmi posle tebi fakturisu i to je to.

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Može li neko da mi da info koliko bi izneo ovaj motor iz Italije da bude na moje ime, i ko bi to mogao da uradi

 

annunciomymoto.jpg
WWW.MOTO.IT

Annuncio vendita Honda CB 650 R (2019 - 20) usata a Calvi, Benevento - 7797658 -...

 

 

U Delti neće stizati nov pre sajma, tako mi rekoše, a i ne znaju kad će ga imati...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
On 2/11/2020 at 7:56 PM, Yanco said:

Može li neko da mi da info koliko bi izneo ovaj motor iz Italije da bude na moje ime, i ko bi to mogao da uradi

 

annunciomymoto.jpg
WWW.MOTO.IT

Annuncio vendita Honda CB 650 R (2019 - 20) usata a Calvi, Benevento - 7797658 -...

 

 

U Delti neće stizati nov pre sajma, tako mi rekoše, a i ne znaju kad će ga imati...

Znam ja par ljudi. Zavisi od motora, al ja kad sam racunao izadje od 700,800 minimum pa preko 1000 evra uglavnom da se sve zavrsi. Moze biti i vise sve zavisi. Plus ovde prva registracija.

 

Samo prevoz je oko 400 evra usluzni. 

 

Ljudima koji uvoze 5,6 ili 10 motora odjednom u turi se to sve isplati. Pogotovo ako se uvozi u talu vise njih svako svoju robu bude i vise motora. I to sto imaju razne kombine za to. Ko uvozi jedan taj ima veliki trosak. Ne zaradjuju oni ekstremno na jednom motoru al kad saberes da godisnje od 30 do 80 motora uvezu prodaju, rasprodaju i to po jednom uvozniku il trgovcu to je lepa cifra. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski

@Yanco možeš li da mi objasniš koji je ovo motor? Vidim da u naslovu piše CB 650 R, a u opisu stoji da ima 998 ccm?

 

U svakom slučaju prelep motor! 

Pre 2 sati, Pingvin37 je napisao:

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski

I da, obrati pažnju kod uvoza, postoji klauzula koliko mora motor da bude star i koliko mora da ima km pređenih, da bi se smatrao polovnim! Nov nemaš pravo da uvezeš! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Situacija je sledeca:
 
Zivim u HR, tu imam sredjen boravak, itd.
Motor je registrovan na HR table i na moje ime.
 
Ako budem hteo da ga prebacim na srpske tablice, koje/kolike torskove mogu da ocekujem?
U pitanju je motor od 1600 kubika, 2007. godiste. 
 
 
Ne isplati ti se, na osnovu kataloske cijene naplatice ti pdv, carinu, pa imas spediciju, registraciju i vjerovatno jos koji trosak, ispane te jedno 30% te vrijednosti, ako ne moras nemoj.



Čekaj, zar ne postoje neka carinska olakšanja kod povratka iz inozemstva??

Jbg, vama je HR inozemstvo.
Čovjek živi tamo uredno je prijavljen, jednog dana kad se odluči vratit u SRB on je povratnik i triba bi imat nekakve carinske olakšice.



Vozim motor, nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987
On 14.2.2020. at 17:48, WoodyRider je napisao:

@Yanco možeš li da mi objasniš koji je ovo motor? Vidim da u naslovu piše CB 650 R, a u opisu stoji da ima 998 ccm?

 

U svakom slučaju prelep motor! 

 

650ccm je motor, greska je u opisu. Motor je izasao 2018, jako je lep, ali je problem sto ga nema u Delti, a kazu da ce stici u maju-junu. Kupio bih polovan, ali u Srbiji niko ne prodaje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja