Jump to content

Moto Zajednica

Uvoz motora - carina itd..?

Recommended Posts

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Piaggio X9 200 evo

Sigurno je tako. :takoje:

Uvozio sam sebi moj motoric......

 

Ukoliko carina nema taj motor u katalogu, onda gleda na netu....mobile.de ili tako neki i to im bude osnovica za carinjenje....oko 23% od te cene ti ispadne carina i pdv ukupno. Ako ti spediter progura cenu od 500e to ti ispadne oko 120e

 

Eto ti matematika pa ti racunaj :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova

Za dex357,

neznam sta da ti napisem :-,Sve je cisto k'o suza samo sto ti izgleda nisi informisan

Evo ti  ponovo:

-Kawasaki EN500 :o 1994 na  mobile.de bio 1950 prilikom kupovine placen 1500,

-kupljen od privatnog lica i bio registrovan, moj covek ga odjavio,

-punomoc za dovoz 300 din,

-dovoz sa carinskom deklaracijom i 2 carinska terminala(na Kelebiji i kod mene ) 350,

-motor procenjen  na 480 i to je osnova za carinjenje i  PDV,

-carina +PDV+troskovi speditera 215

  -Sve ukupno oko 2070

Motor pre podne usao na Kelebiju popodne oko 17h  bio na terminalu, za 2 sata zavrsio

papirologiju u spediciji i na carini i oterao motor kuci ;D.

  Kazi mi sad koja od ovih radnji NIJE LEGALNA i gde je tu "mucka"?

 

Nije legalno to sto na motor placen 1500€, treba da se pokaze racun-faktura na tih 1500€, i kao carinska osnovica se uzima placena cena + ukupni troskovi puta iz Nemacke do Srbije, to bi okvirno bilo 1500+300=1800€.

To je trebala biti carinska osnovica, za carinu i PDV.

Kako je sa te cifre osnovica otisla na 480, bog sveti zna, znajuci da je carinicima ZABRANJENO da procenjuju vozilo ispod cene koja pise u fakturi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova

E sada, niti pametujem, niti ti zelim ikakvih neprijatnosti ikada u zivotu, ali moras biti svestan cinjenice da mnoge carine cak i nekoliko godina kasnije uzimaju random "sumnjive" dosjee iz arhive, i analiziraju ih pod lupom.

Cim naidju na bilo kakve nepravilsnosti tipa, prenisko procenjen motor u odnosu na srednju trzisnu vrednost te godine, i slicno, ide automatski oduzimanje motora i otvaranje postupka za carinski prekrsaj.

Pre par godina je u samo jednoj akciji bilo oduzeto 1.500 vozila carinjenih po Sapcu i Rumi, ponekih posle cak 7-me registracije na nase table, jer su a posteriori uocene nepravilnosti da su vozila nekada prenisko procenjena, cak je SAJ tada i uhapsio par speditera i carinika.

Tako da sve je to lepo dok prolazi tog trenutka, ali problem je sto nikada nisi miran, i ne znas sta ce se desiti kasnije, mozda nista, a mozda ti se po*eru u zivot, to je problem nasih procedura "podmazi i lako cemo".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Beograd

Aj da probudimo opet temu.

 

Zanima me uvoz motora iz bugarske, tacnije :ljubav: Suzuki Bandit 400 16v :ph34r:.Jel zna neko koje su cene carine i poreza sad po novom i koja je dokumentacija sve potrebna oko uvoza kao i samu proceduru uvoza (ovom odneses viski ovom ratluk :Bandolera: itd )

 

Hvala unapred!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Odzaci
  • Motocikl: Yamaha 535

Aj da probudimo opet temu.

 

Zanima me uvoz motora iz bugarske, tacnije :ljubav: Suzuki Bandit 400 16v :ph34r:.Jel zna neko koje su cene carine i poreza sad po novom i koja je dokumentacija sve potrebna oko uvoza kao i samu proceduru uvoza (ovom odneses viski ovom ratluk :Bandolera: itd )

 

Hvala unapred!!!

 

Carinarnica i špedicija moraju znati proceduru, Čini mi se (nisam 100% siguran) da po novom ne vredi više račun (zbog muljanja) nego se gleda samo katalog koji kako sam čuo nije povoljniji od strarog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

 

 

Nije legalno to sto na motor placen 1500€, treba da se pokaze racun-faktura na tih 1500€, i kao carinska osnovica se uzima placena cena + ukupni troskovi puta iz Nemacke do Srbije, to bi okvirno bilo 1500+300=1800€.

To je trebala biti carinska osnovica, za carinu i PDV.

Kako je sa te cifre osnovica otisla na 480, bog sveti zna, znajuci da je carinicima ZABRANJENO da procenjuju vozilo ispod cene koja pise u fakturi.

 

Carinski osnov ako me sluzi pamcenje je cena na fakturi + troskovi prevoza + osiguranje usput

 

Pdv ide preko svega ovog gore ukljucujuci i carinu.

 

Takodje ako se na varam mogu se primeniti vise osnova za carinjenje, tj na osnovu fakture ili na osnovu kataloga u kombinaciji sa godistem predjenim km itd. Najbolje bi bilo kad bi se poklopio katalog sa fakturom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Којекуде, 484 postova
  • Lokacija: Borča-Bgd

Jedno pitanje za one koji su lično upućeni u problematiku pošto sam totalni laik u vezi uvoza.. U narednom periodu (mesec, dva dana ) bi trebalo da mi preko poznanika iz Švice stigne jedan Transalp 600, model '95-'96to. Ono što me zanima, jeste kako se postupa u slučaju da ne bih odmah carinio taj motocikl već to ostavio za jesen čisto zbog finansijskih razloga. Da li je to OK, legalno i pošto će ga kupiti drugo lice koje tamo ima boravak, šta će mi sve biti potrebno spremno od papirologije iz Švice pre ulaska motocikla u Srbiju (verovatno će biti natovaren u šleper)? Da li se tablice, saobraćajna prethodno obavezno tamo odjavljuju pošto sam viđao da stižu i sa tablicama?

Zanimaju me vaša iskustva, naravno obratiću se i špediterima čim budem u prilici. . Hvala.:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

U medjuvremenu dok ne ocarinis vozilo ono stoji na carinskom parkingu gde plaćaš lezarinu po danu. Ako motor ima tablicu i nije odjavljen i nećeš odmah da ga carinis onda najbolje da ga ne prijavljuje tj da ne praviš ulaz. Ali onda ni onaj u svici ne može da ga odjavi ili može ali onda ti nemaš papire.

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N9005 met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Којекуде, 484 postova
  • Lokacija: Borča-Bgd

Da to me zanima u slučaju da ga neću odmah cariniti, da li je bolje da ga odjavi pre slanja, ovde ga ne prijavljuje na carini a posle ću se ja cimati oko carine, praviću naknadno ulaz ako nije previše komplikovano. Čuo sam navodno da je iz Švice potrebna samo odjavljena saobraćajna i račun ako je kupljen od garaže ili ugovor na moje ime ako je od fizičkog lica. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Nije problem naknadno ali moraš izaći i uci u zemlju i pri ulasku pravis ulaz a posle toga imas onda 24 ili 48h da oteras vozilo na carinu a za sve to ti trebaju regularni papiri tako da saberi kako ces.

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N9005 met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Da to me zanima u slučaju da ga neću odmah cariniti, da li je bolje da ga odjavi pre slanja, ovde ga ne prijavljuje na carini a posle ću se ja cimati oko carine, praviću naknadno ulaz ako nije previše komplikovano. Čuo sam navodno da je iz Švice potrebna samo odjavljena saobraćajna i račun ako je kupljen od garaže ili ugovor na moje ime ako je od fizičkog lica. :neznam:

 

 

Ovako, vlasnik iz strane saobracajne ce najverovatnije morati da prodje motorom preko nase grane, ili na prikolici da ga doveze-bitno je da bude u blizini motora na nasoj granici, a pozeljno celim putem do odredista. Ukoliko vozilo nije odjavljeno ,nema potrebe da ga prijavljuje carini, ev. se objasni da se ide na voznju po Srbiji.

Kada vozilo dodje do tebe, mozes mu skinuti tablicu i zajedno sa saobracajnom poslati vlasniku na odjavu. Onda neces imati tablicu i saob. za voznju, mada ga ti kao nas drzavljanin ne bi smeo koristiti.Ukoliko te zaustave nasi organi moze da sledi oduzimanje vozila na osnovu car. prekrsaja i sledi kazna vozacu tj. tebi.

Kada bi hteo da ga carinis odjavljenog, morao bi da napravis ulaz tj udjes u Srbiju iz bilo koje susedne zemlje. Nacin na koji ces to zavrsiti je po meni nelegalan, rizican, i kosta.

Najbolja varijanta je skracena procedura carinjenja, tj. kada vlasnik strane saobracajne, ukoliko je gradjanin Srbije, ode po mestu prebivalista u najblizu c. ispostavu za vozila, i ocarini vozilo. Vozilo mora biti neodjavljeno. Tu je nesto veca osnovica za carinu, ali kad se preracuna ,ispadne jeftinije, brze , sigurnije, i potpuno legalno. Ako je covek nas, i ukoliko ti izadje u susret...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Којекуде, 484 postova
  • Lokacija: Borča-Bgd

Da to me zanima u slučaju da ga neću odmah cariniti, da li je bolje da ga odjavi pre slanja, ovde ga ne prijavljuje na carini a posle ću se ja cimati oko carine, praviću naknadno ulaz ako nije previše komplikovano. Čuo sam navodno da je iz Švice potrebna samo odjavljena saobraćajna i račun ako je kupljen od garaže ili ugovor na moje ime ako je od fizičkog lica. :neznam:

 

 

Ovako, vlasnik iz strane saobracajne ce najverovatnije morati da prodje motorom preko nase grane, ili na prikolici da ga doveze-bitno je da bude u blizini motora na nasoj granici, a pozeljno celim putem do odredista. Ukoliko vozilo nije odjavljeno ,nema potrebe da ga prijavljuje carini, ev. se objasni da se ide na voznju po Srbiji.

Kada vozilo dodje do tebe, mozes mu skinuti tablicu i zajedno sa saobracajnom poslati vlasniku na odjavu. Onda neces imati tablicu i saob. za voznju, mada ga ti kao nas drzavljanin ne bi smeo koristiti.Ukoliko te zaustave nasi organi moze da sledi oduzimanje vozila na osnovu car. prekrsaja i sledi kazna vozacu tj. tebi.

Kada bi hteo da ga carinis odjavljenog, morao bi da napravis ulaz tj udjes u Srbiju iz bilo koje susedne zemlje. Nacin na koji ces to zavrsiti je po meni nelegalan, rizican, i kosta.

Najbolja varijanta je skracena procedura carinjenja, tj. kada vlasnik strane saobracajne, ukoliko je gradjanin Srbije, ode po mestu prebivalista u najblizu c. ispostavu za vozila, i ocarini vozilo. Vozilo mora biti neodjavljeno. Tu je nesto veca osnovica za carinu, ali kad se preracuna ,ispadne jeftinije, brze , sigurnije, i potpuno legalno. Ako je covek nas, i ukoliko ti izadje u susret...

Motocikl je vec u stigao u Srbiju, odjavljen je u Svajcarskoj i ima odjavljenu saobracajnu i tablice na ime prijatelja koji je nas covek, doteran je ali nije prijavljen ulaz za carinu tako da bih morao svakako da ga tovarim na prikolicu ali bez njega posto se covek vratio u CH gde i zivi a to bih morao nekako resiti u hodu sa spediterom. Nisam jos isao da ga uzmem jer se macujem oko ovog COCa posto jedni rekose da ne moze da se dobije za starije motore, po gotovu iz Svice sa smanjenom snagom a uvoznik mi u razg. telefonom rece da ce to moci sa njihovom potvrdom koju kasnije nosim u AMSS itd. Cekam to da resim nacisto pa cu redom ostalo kako budem mogao i morao.. Veliko hvala! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 828 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Ako je na tvoje ime onda na granici pravis izjavu o vrednosti. Ako nije na tebi treba ti ugovor overen. U Italiji sam ja zavrsavao kod notara u opstini.

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Pozdrav drugari,imam pitanje sto se tice carinjenja motora koji je vec u srbiji.. tj. na strane table.. u pitanju je skuter od 50 kubika.. Zanima me koliko bi me iskostalo sve. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Peda x-road 2
On 27.8.2008. at 2:23, acim je napisao:

Ima puno sličnih tema, ali ukratko, carina je 5% do 600ccm i od 800ccm, a 8% od 600-800ccm, pa na to ide preko 18% PDV. Troškovi prevoza i carinjenja su cirka 300€. Znači, ako kupiš motor od 1200 evra i recimo do 600 kubika, izaći će na cirka 1800€.

Cao sad citam tvoj odgovor pa me zanima uvoz i to.

Hocu da kupim cbr250r 2012 god 19kw iz svajcarske za srbiju cena motora je  1850€ 

Pa me interesuje koliko bi morao da dodam za da zavraim svu papirologiju i da ga dovezem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja