Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha MT 07 2021

Recommended Posts

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SRAD, MT07, GS1200R, Honda CRF300L
13 hours ago, sale600 said:

 

120 nije uopće problem. Tek si počeo i moraš se malo naviknuti.

+ na tim golima je vrlo bitno da je jakna uz tijelo i da je odgovarajuća kaciga. Potraži malo. Imaš kacige baš za te gole i čim ti vrat malo ojača vožnja 150-160 nije problem. Muka nastaje oko 180 kad se počne ljuljati cijeli motor, ali takav je kakav je

Uzimam sada sl mesec jaknu i rukavice. Dobro je sto si mi napomenuo da uzmem neku sto vise da se pripaja uz telo.
Malo sam kucao i na eng. i ne vidim neke konkretne instrukcije oko odabira kacige za naked. Ne znam da li mislis da treba da bude nekog drugacijeg obilka kao tipa neko suzenje u prednjem delu ili mislis na neku da pravi sto manje buke unutar same?
Pa ako mislite da mi vizir ne treba i da me udari vetra od oko 120-130 km/h nece umarati onda nema potrebe da uzimam. Jer nisam mislio konstantno da vozim na nesto vecim brzinama od navedenih na duzim rutama.
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07
Pre 9 sati, Suza ZR je napisao:

Malo sam kucao i na eng. i ne vidim neke konkretne instrukcije oko odabira kacige za naked. Ne znam da li mislis da treba da bude nekog drugacijeg obilka kao tipa neko suzenje u prednjem delu ili mislis na neku da pravi sto manje buke
 

Evo ti usporedba.

Bit je da ne uzmeš neku kiki riki tipa Lidl i sl.

Vrlo bitno je i da ti kaciga odgovara za oblik glave. Da nije velika ili da te žulja. 

Vjerujem da ako odeš u dobru moto trgovinu da će ti trgovci dati također pravi savjet.

Prava jakna i kaciga i pola problema si riješio. Ostalo je na tebi.

Pošto si vjerovatno mlad i ne baš iskusan (pretpostavljam i bez ljutnje) drži se ti do 120, a kako se budeš privikavao lako ćeš pojačavati.

Sretno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SRAD, MT07, GS1200R, Honda CRF300L

Imam kacigu od proslog motora, idealna je sto se tice udobnosti i ujedno ne mrda se na glavi, taman dovoljna kolicina pritiska na obraze da ne zulja a stabilno stoji. Sada sto se tice bucnosti unutar nje same, jbm ga.. Nisam nosio vise kaciga na motoru da bih imao sa cim da je poredim, ne bih rekao da je nesto preterano bucna.

Mislim da imam ovaj model, nije bio bas lidl varijanta ali nije ni skupa, valjda oko 150e sam dao pre par godina:
image.thumb.png.b04bd231019b9a41dce05c998c6b0db3.png

Hahahah, nisam bas mlad toliko (31 godina) ali neiskusan jesam :D
Ma da, lagano, progresivnooo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SRAD, MT07, GS1200R, Honda CRF300L

Haahah i ja sam se dvoumio dosta gde da je stavim pogotovo sto mi je lik iz servisa rekao da stavim nesto ispod same nalepnice zato sto je posle necu moci skinuti. Tako da sam prvo zalepio komadic selotejp trake pa na nju ovu registarsku nalepnicu. Hteo sam na gornji deo viljuske ali kao sto i sam vidis tamo bi otpala zbog teksture. Na kraju sam se odlucio za blatobran posto vec ima neka trakica od plattnera pa mi nije nekako delovalo da bode oci x)

 

 

20210611_155941.jpg

20210611_155934.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6810 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Da li si ti normalan da ovako zalepiš nalepnicu? Brate, nemoj da mi zameriš ali bre, unakazi se.

 

Vidi rešenje na mom TDM:

 

20160616-153130.jpg

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SRAD, MT07, GS1200R, Honda CRF300L

Da li sam normalan? Hahahah druze pitanje ti je kao da sam je zalepio sebi na kacigu a ne na motor xD
Meni tu ispod ne smeta narocito. Nisam ni znao za ovakva resenja a i da jesam iskreno ne znam da li bih se cimao da nalazim i kupujem te dodatke sto treba da je nose :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250, Cagiva Raptor 650

Ja moju nosim u novčaniku već godinama, nikad mi niko nije pravio problem, a zaustavljali su me nekoliko puta.

b9dc0b8c2582ddb5045325c0b606bf43.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 07

To sam isto zeleo isto da pitam, ja je za sada nosim u novaciniku pa se nadam samo da mi ne napisu kaznu… meni nekako bode oči gde god da je stavim


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250, Cagiva Raptor 650

Ja sam je zalepio na parče kartona, i onda sam isekao u obliku kartice. Tako si siguran da će ti stati u novčanik.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
On 11.6.2021. at 16:04, Suza ZR je napisao:

Haahah i ja sam se dvoumio dosta gde da je stavim pogotovo sto mi je lik iz servisa rekao da stavim nesto ispod same nalepnice zato sto je posle necu moci skinuti. Tako da sam prvo zalepio komadic selotejp trake pa na nju ovu registarsku nalepnicu. Hteo sam na gornji deo viljuske ali kao sto i sam vidis tamo bi otpala zbog teksture. Na kraju sam se odlucio za blatobran posto vec ima neka trakica od plattnera pa mi nije nekako delovalo da bode oci x)

 

 

20210611_155941.jpg

20210611_155934.jpg

Nemoj da me shvatiš pogrešno ali mislim da da si tražio gore mesto za nalepnicu, ne bi ga našao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SRAD, MT07, GS1200R, Honda CRF300L

Da..... :/:D ... haahaahha

Ja tu nalepnicu ne primecujem ni kada vozim motor niti kada mu prilazim ili ga zagledam.. Izuzetno banalna stvar koja zbog svojih boja i polozaja u opste ni ne upada u oci, niti mi je neko bilo sta pogledavsi na motor rekao u vezi nje xD

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha MT07

Cao drustvo. 

Skoro sam pazario sedmaju i prvi utisci sa asfalta su odlicni.Lagan i vrlo zabavan za voznju.Estetika je sada vec subjektivna stvar.Meni se dopada nov led far.Pogotovu kako osvetljava put pri nocnoj voznji.

IMG_20210712_144901_1.jpg

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha MT07

Jel zna neki saborac nekog majstora u Beogradu da na strugu pravi slajdere ?Mislim na majstora koji je to vec radio.Da mu ne crtam.

Znam da vec postoji topic al ovde medju mt bandom mi je draze da pitam. :yamaha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha MT07
On 16.7.2021. at 11:44, UltrasBG je napisao:

Jel zna neki saborac nekog majstora u Beogradu da na strugu pravi slajdere ?Mislim na majstora koji je to vec radio.Da mu ne crtam.

Znam da vec postoji topic al ovde medju mt bandom mi je draze da pitam. :yamaha:

Snasao sam se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
On 10.6.2021. at 6:36, sale600 je napisao:
portada_02.jpg
WWW.MOTOCARD.COM

We compared 7 helmets for Naked motorcycle. What do we look for in a helmet if our motorcycle is of this type? Well basically two things: good acoustic insulation and that is...

 

Ko razmatra NXR nek proba i GT Air 2, pošto nakon probanja te kacige, NXR mu neće pasti na pamet, barem što se buke i udobnosti tiče. (barem iz mog iskustva)

 

E sad ako neko ima iskustva sa AGV kacigama, značila bi mi informacija.

Promenio član blackmore

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6810 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Tako i ja rešim da sa HJC iz srednje klase pređem na Shoei. Stavin je na glavu, kao lonac da sam stavio. Ne odgovara mi oblik. Probam HJC RPHA70, u njoj mogu da spavam pa sam nju i kupio. 

 

Dakle, sve je lepo na papiru ali nije svaka kaciga za svaku glavudžu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Slažem se, meni je recimo RPHA70 bila uska nekako, lepše mi je legao Shoei, dakle sve je individualno, međutim između NXR i GT Air 2, ne bih ni razmatrao NXR, ako budžet nije limit naravno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: F850GS . Pre toga: CB1000R SC80,CBF500
Pre 9 sati, Alekre je napisao:

Tako i ja rešim da sa HJC iz srednje klase pređem na Shoei. Stavin je na glavu, kao lonac da sam stavio. Ne odgovara mi oblik. Probam HJC RPHA70, u njoj mogu da spavam pa sam nju i kupio. 

 

Dakle, sve je lepo na papiru ali nije svaka kaciga za svaku glavudžu. 

Bukvalno isti osecaj , kupio rpha 70

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja