Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem enduro minibike (za klince)

Recommended Posts

  • Integrisan, 8120 postova

Kupujem enduro minibike u odličnom (što boljem) stanju. Nešto poput PW50, KLX110... Za prvi motor.

 

Replike me ne zanimaju. 

 

Ako neko zna nekog ili sam prodaje, kontakt na PP ili ovde. 

 

Takodje, ako imate dobar predlog za alternative iz minibike klase, dobavljive, pišite... Hvala! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Znam da je tesko za naci, ali PW50 je bas mali i za sitnu decu do 6 godina (ne znam koliki je tvoj klinac/ka).

 

To je stvarno pocetak, posle toga ti je dobra varijanta Honda CRF70 sa poluautomatskim menjacem od 8 do 10-11 godina, ako se rekreativno bave.  Moj mali je imao.

 

Ako su mnogo dobri sa 8-9 godina prelazak na neku ozbiljnu 2T masinu tipa KTM 65 SX, pa na gore lagano.

 

Ako sve ostaje na rekreativnom od 10-11 pa do 13 je dobar Suzuki JR 80 (ima kvacilo i normalne brzine).

 

S druge strane ako tek sa 11- 13 godina pocinju onda jedna CRF 80 ili CRF110 takodje sa poluautomatskim menjacem su vise nego dobre za rekreativnu voznju i pocetnike.

 

Da ne zaboravim i Yamaha TTR 125 ulazi na listu. Za pocetnike definitivno 4T masina, nema iznenadjenja.

 

Problem je sto je tesko naci te motore u Srbiji.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Puno ti hvala za poruku, skratio si mi dosta čitanja :)

 

Ima jedan PW80 trenutno u Srbiji, sa poluautomatskim menjačem, pogledaću kakav je. Klinac je 12 godina, tek počinje, isključivo rekreativne ambicije. To jeste 2T, ali izbor je trenutno nikakav, a dete je latentno pred štrajkom glađu za motor :D

 

  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Da si rekao da je klinac na tebe ustedeo bi Sajberu vremena, to se za nas starije kaze "zastavnik u razredu" a ne godine. :D

Sretna potraga

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Teca je važna faca. Ja kad god odem u Rumu "tečino" uzima kacigu i seda na motor. Noge se tresu, ali se vozimo pored kafića da nas vide ženske! :jee1:

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

On 24.10.2020. at 19:00, severian je napisao:

Mali! 

 

Idemo dalje, šta sad probati? Treba nam nešto bar 30% veće. Voleli bi da je 4T, poluautomatik, ali može i kvačilo. 

 

Crf110? 

Koliko je visok klinac? Mozda mu i CrF110 bude mali? Taj PW80 ima 12' tockove, ali da bi povecali visinu imaju i 14' tockovi. Ne znam koliko se dobija na visini, ali neki to rade kada im klinci porastu.  Reda velicine, novi tockovi 14' su 150 evra par, plus morao bi da kupis i vece gume.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Novi Beograd,Blok 63
  • Motocikl: Honda Hornet S,Yamaha R1

Ne znam bas...

PW80 je visok 63.5cm (visina sedista), ili 88cm Total visina

Ako je 12'' precnik 30.48cm, a 14'' precnik 35.56cm, ukupna razlika je cca 5cm...ili ti u poluprecniku (koliko se realno podize bike) 2.5cm i dodaj na to jos nesto malo visine na gumu za 14 u odnosu na 12''..dobices ne vece ''povecanje'' od 3-4cm...daleko je to od BAR 30% :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ja bi se tu odlučio za neku stariju 125-icu , 4t... da ne mora da menja baš dogodine.

 

Npr.  

6ab39ff7ee09-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Honda xlr, 1997. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo 20000 km, Novi Pazar. Cena 1.300 € - Motori - Polovni Automobili

 

Promenio član doktor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja