Jump to content

Moto Zajednica

A za kraj sezone, crna fleka ispod ljubimca

Recommended Posts

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Mz TS250

Dakle lep dan, izguram motor iz garaze i upalim ga da se ugreje pre nego sto pocnu pripreme za kraj sezone.

Kad ono, crna fleka ispod motora, koja dolazi iz auspuha.

Dakle potrebna mi je pomoc oko dijagnostike kvara.

Znam da nije u pitanju kondezacija jer pocne da curi kada se zakurbla i upali. Proslo mi je kroz glavu da karburator preliva ali mi je potrebna pomoc nekog ko je imao slican problem ili zapravo zna o cemu se radi.

 

Svaki put kada resim jedan problem primetim dva nova, ali to je valjda car MZ-a :D

IMG_20201022_172011_3.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Ja mislim da si sam dao dijagnozu.

Skini i očisti auspuh a kasnije odi poštelat karburator.





Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Mz TS250

Ako je tako onda sutra sledi ciscenje karburatora, auspuha i podesavanje :D

Prepao sam se jutros, crna fleka ispod motora, a nijedno ulje u njemu nije crno XD

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Verovatno mu nije ništa.  Nema potrebe da bilo šta radiš oko mašine.  Jednostavno ti se nakupila masnoća od dvotaktola u auspuhu pa sad curka na spoju.  Voziš dvotaktni motor pošto je brzina izduvnih gasova oko 75 metara u sekundi, a usisnih oko 25 metara u sekundi, dolazi do toga da deo usisnih gasova jednostavno preleti preko klipa i ode u auspuh, naročito u gradskoj vožnji gde stalno startuješ po semaforima, menjaš brzinr, ubrzavaš i slično.  Sad kad si upalio motor, masnoća koja se nakupila u auspuhu se rastopila pa curi na spoju. Isto se i meni dešavalo dok sam vozio MZ - a.  Al zato, kad god sam krenuo negde dalje ( do Beograda auto putem na primer ) - Masnoća iz auspoha izgori i kad stignem u BG, moj auspuh na kraju bude potpuno suv i sive boje kao da je četvorotaktni, dok je u gradskoj vožnji stalno masan . 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Nema tu nikakvog kvara, ništa ne diraj! Počelo je hladno vreme i stvara se kondenzacija u auspuhu. Toplo - hladno...

Kada upalim Yamahu da malo radi u mestu, na najnižoj tački lonca se nalazi rupica kroz koju počinje da curka čista vodica od kondenza. Zbog toga, da se vlaga ne uvlači u mašinu, krpom začepim izduvni lonac dok ugasim mašinu.

Kod tebe je ta kondenz voda crna pošto je dvotaktna mašina pa je auspuh iznutra sav crn i garav. I meni se to dešavalo na MZ-u svojevremeno.

Znači, ništa ne diraj i zapuši auspuh.  :happy:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

@JustSho da li si otkrio "kvar" na MZ-u? Javno si izneo problem pa bi mogao javno i da objaviš rešenje,ukoliko si do njega došao. Dobio si više potpuno različitih saveta i bilo bi zanimljivo da nam pošteno kažeš ko je bio u pravu.  ;)

Za početak si, verovatno, po mirisu i pod prstima lako mogao ustanoviti da li je ta crna barica voda, ulje, ili gorivo...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100
On 23.10.2020. at 21:49, drumskalisica je napisao:

Verovatno mu nije ništa.  Nema potrebe da bilo šta radiš oko mašine.  Jednostavno ti se nakupila masnoća od dvotaktola u auspuhu pa sad curka na spoju.  Voziš dvotaktni motor pošto je brzina izduvnih gasova oko 75 metara u sekundi, a usisnih oko 25 metara u sekundi, dolazi do toga da deo usisnih gasova jednostavno preleti preko klipa i ode u auspuh, naročito u gradskoj vožnji gde stalno startuješ po semaforima, menjaš brzinr, ubrzavaš i slično.  Sad kad si upalio motor, masnoća koja se nakupila u auspuhu se rastopila pa curi na spoju. Isto se i meni dešavalo dok sam vozio MZ - a.  Al zato, kad god sam krenuo negde dalje ( do Beograda auto putem na primer ) - Masnoća iz auspoha izgori i kad stignem u BG, moj auspuh na kraju bude potpuno suv i sive boje kao da je četvorotaktni, dok je u gradskoj vožnji stalno masan . 

Lijo, dobio si ozbiljnu konkurenciju dijagnostičara kvarova....;):lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Mz TS250

Ja se izvinjavam na kasnom odgovoru.

Dakle odakle da pocnem, prvo sam mislio da je u pitanju benzin (posto mirisi na benzin) Ali posle dosta guglanja ispadne da nema sanse da benzin toliko bas curi na auspuh, a i kako ide na mesavinu zbog ulja nije toliko redak benzin. Proverio sam ulje iz menjaca ne osetim benzin tako da verovatno nije ulje.

Ocistio karburator i auspuh, pali kako treba, obrtaji su dobri ali i dalje curi.

Bice da jeste kondezacija i cadj iz auspuha posto kako rece @drumskalisica "Masnoća iz auspoha izgori i kad stignem u BG, moj auspuh na kraju bude potpuno suv i sive boje kao da je četvorotaktni, dok je u gradskoj vožnji stalno masan .  "

Poslednjih godinu dana je vozen samo po poligonu dok ga sredjujem i cekam tu famoznu A kategoriju za neki duzi put :D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Mz TS250

Dakle bice da je kondenzacija pomesana sa prljavstinom iz auspuha :D

Preostaje mi samo da sacekam toplije vreme i da onda ponovo pokrenem temu :grr:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja