Jump to content

Moto Zajednica

Zx6r problem sa "FI" lampicom

Recommended Posts

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Yz250, zx6r

Zanima me misljenje nekog iskusnijeg majstora oko ovog problema. Naime problem je od kad sam kupio motor (Kawasaki zx6r,2006 god) sija mi "FI" lampica na satu. Kada sam ocitao gresku izbacuje "servo butterfly exhaust valve" naime to je jedan deo koji regulise otvaranje klapne u auspuhu, koji 99% ljudi otkaci kada stavi neki van serijski auspuh. Motor je radio odlicno, ali je odjednom kada sam ga upalio upao kao u neki "safe mod" i ne prelazi 3.000 obrtaja kad mu dam pun gas, ugasi se.. Da li se to desava zbog te greske ili je ipak do neceg drugog (nasao sam na netu neki servo eliminator koji eliminise tu gresku, pa me zanima da li se isplati dati 50e za to ili je problem nesto peto). Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4385 postova

Издувни вентил у корену топа испод репа не отвара и зато мотор не прима туражу. Људи то одкаче али после тога мотор је мртвац испод 7000 обртаја. Све има своје.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Yz250, zx6r
1 hour ago, Krokodilo said:

Издувни вентил у корену топа испод репа не отвара и зато мотор не прима туражу. Људи то одкаче али после тога мотор је мртвац испод 7000 обртаја. Све има своје.emoji41.png

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Motor je odlicno radio, isao je dobro, sve je bilo u redu i odjednom nece da primi gas. Da li ima neko resenje za tu klapnu? Posto su i one sajlice sa nje skinute. Mada mi je i onaj deo sumnjiv sto povlaci sajle. Rasturao sam ga i vec ga je neko karabudzio nesto..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Kovin
  • Motocikl: zx6r 2006

Kolega Zexs, ne znam da li si rešio problem - ja imam takođe zx6r 2006 i kod mene je bio otkačen servo, bila je upaljena stalno fi lampica ali je sve radilo ok. Našao sam na netu šemu kako se pravi servo-eliminator i drugar mi naptavio, lampica se ugasi kada startujem motor. Ako imaš originalni izduv a taj uređaj nije izbačen sigurno zbog toga tako radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Kovin
  • Motocikl: zx6r 2006

Ovo je potrebno da se napravi:

What you need:

Wire cutters & strippers
Soldering Iron & solder
Dremmel with grinder/sander and buffer (or something similar)
Heatshrink & torch/lighter (optional)
1/2 watt 220 ohm resistor (red, red, brown, gold)
1/2 watt 4.7k ohm resistor (yellow, purple, red, gold)
470 microfarad(uF) w/35v max capacitor
servo motor harness
epoxy
wire tape

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Yz250, zx6r

Pozdrav druze nisam jos uvek resio problem, rekoh ide zima pa neka ga do proleca. Reci mi koliko vec dugo ima kako si ti ovo napravio?Nema bas nikakvih problema? Hvala puno na ovoj semi pokusacu ovih dana da napravim pa pisem ovde da li sam uspeo... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Kovin
  • Motocikl: zx6r 2006

Večeras sam napisao, ne stižem baš da se bavim forumom ali sam danas druga smena a nemam preterano posla pa sam podelio ovo moje iskustvo..

Ja sam ovo prošlog leta uradio jer me je nervirala lampica koja uvek svetli onda mi je trebalo vremena da se naviknem da ne svetli :lol2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Yz250, zx6r

Ovih dana pravim ovo i probacu kako funkcionise kod mene...Meni je Arrow izduv, a mislim da je to kod mene sve povadjeno vec jer na onom servo uredjaju nisu imale ni one sajlice bukvalno nista samo je on bio zakacen za dzekove od instalacije...Ako imas neku sliku gde se tacno nalazi ta klapna da proverim da li je imam i dalje mozda... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Kovin
  • Motocikl: zx6r 2006

Nemam sliku, ja sam tražio na Youtube i tamo sve našao, kod mene je takođe stavljen Two Brothers - ne znam da li je original..Imaš i na Youtube drugačije rešenje kako da se ugasi lampica ali kod tebe je prvenstveno da primi gas a ne lampica. Slikaću ti sutra moj izduv pošalji mi tvoj br ako imaš viber ili whatsapp

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Na tom modelu motora se lepo radi remap ecu . 
podesi se paljenje , ubrizgavanje goriva i iskljuci se lambda sonda i exap u ecu . 
 

i rešen problem permanentno kao i jako lepa razlika u samom motoru 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja