Jump to content

Moto Zajednica

Zexs

Zx6r problem sa "FI" lampicom

Recommended Posts

• U prolazu, 18 postova
  • Motocikl: Yz250, zx6r

Zanima me misljenje nekog iskusnijeg majstora oko ovog problema. Naime problem je od kad sam kupio motor (Kawasaki zx6r,2006 god) sija mi "FI" lampica na satu. Kada sam ocitao gresku izbacuje "servo butterfly exhaust valve" naime to je jedan deo koji regulise otvaranje klapne u auspuhu, koji 99% ljudi otkaci kada stavi neki van serijski auspuh. Motor je radio odlicno, ali je odjednom kada sam ga upalio upao kao u neki "safe mod" i ne prelazi 3.000 obrtaja kad mu dam pun gas, ugasi se.. Da li se to desava zbog te greske ili je ipak do neceg drugog (nasao sam na netu neki servo eliminator koji eliminise tu gresku, pa me zanima da li se isplati dati 50e za to ili je problem nesto peto). Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Drug član, 2090 postova

Издувни вентил у корену топа испод репа не отвара и зато мотор не прима туражу. Људи то одкаче али после тога мотор је мртвац испод 7000 обртаја. Све има своје.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

• U prolazu, 18 postova
  • Motocikl: Yz250, zx6r
1 hour ago, Krokodilo said:

Издувни вентил у корену топа испод репа не отвара и зато мотор не прима туражу. Људи то одкаче али после тога мотор је мртвац испод 7000 обртаја. Све има своје.emoji41.png

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Motor je odlicno radio, isao je dobro, sve je bilo u redu i odjednom nece da primi gas. Da li ima neko resenje za tu klapnu? Posto su i one sajlice sa nje skinute. Mada mi je i onaj deo sumnjiv sto povlaci sajle. Rasturao sam ga i vec ga je neko karabudzio nesto..

Pridruži nam se!

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja