Jump to content

Moto Zajednica

Mitas Sport Force +

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15
Pre 17 sati, BokyBoy je napisao:

Ja se izvinjavam sto se mesam ali za njegov motor nikako nije turing force, to je guma koja ima svoju namenu i poentu tek na motorima od 250+kg, pre toga kliza i ne drzi nista i pogorovo nije za agresivniju sportsku voznju, znam jer sam imao obe.Po meni, za Yamahu fz6 je Sport force, po mogucnosti EV.Dobices i dobar grip i dugotrajnost jer je guma dvokomponentna.Ja sam na zx12r sprzio SF za 3000 km ali je drzala za sve pare.

Znam neke pametnjakovice koji su, da bi ustedeli na gumama, stavili turing force na motor ispod 200kg i naravno, omastili asfalt.I kao posle, ne valja guma, ne drzi, sranje Mitas i sl ..Mitas je odlicna guma i stojim iza roga, uvek bih uzeo nov SF nego bilo koju markiranu polovnu.

Sorry za off.

 

1654254555175.jpg

IMG-20221019-113638.jpg

Ja sam recimo jedan od tih koji je na očevu Yamahu FZ6S stavio Mitas Touring Force i ne da se nisam pokajao, nego sam jako zadovoljan odabirom gume za taj motor. Otac je čovek koji ima 58 godina, vozi izuzetno pažljivo i polako, te sve više sportski nastrojeno od Touring force bi bilo za njega čisto bacanje pare. Pritom, ja koji za sebe smatram da nisam baš spor vozač, sam njegovu FZ6S sa Touring force vozio jako, jako lepo po krivinama u više navrata. Oseća se da je guma turing, da joj treba vremena da se zagreje ali kad se zagreje iz nje može dosta da se izvuče.

 

Trenutno Mitas Touring Force na našoj FZ6S ima oko 11000 pređenih km i ja računam da će da pređe još nekih 4000. Prošle (2023.godine) sam upravo sa tim motorom i gumom išao sa devojkom do Grčke i napravio nekih 1700-1800km ture.

 

U mom društvu imam takođe drugara koji je na svojoj FZ6S vozio Touring force i imao je samo reči hvale za tu gumu a pritom ni on nije nimalo spor vozač. Sada nam je i treći drugar iz grupe na naš predlog kupio i montirao Touring Force na svoj FZ6S a s obzirom na njegov pažljiviji stil i nešto sporije vožnje po krivinama, siguran sam da će i on biti zadovoljan tom gumom.

 

Sport Force+ EV sam imao na R1. Razlika između Sport Force i Touring Force postoji. Da li je ona dovoljna da se žrtvuje 8-10k pređenih km kolika je razlika između te dve gume je sve stvar do vozača i stila njegove vožnje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2015 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow
6 minutes ago, SkoMy said:

Da li je ona dovoljna da se žrtvuje 8-10k pređenih km kolika je razlika između te dve gume je sve stvar do vozača i stila njegove vožnje. 

Itekako je dovoljna, guma ti glavu cuva...probaj SF pa uporedi, jednostavno TF ne radi kako treba na laganim motorima.

Ali , sta ja pricam, tvoja glava, tvoj izbor. Srecno.

Promenio član BokyBoy
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT

Dok je motora, bice i tema o odabira guma i ulja - u sustini se uvek svede na - licni izbor! 😅

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1893 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Ne znam koliko je pametno stavljati sport gumu na sport touring motor koji se vozi lagano. Ta guma verovatno nikad ne dodje na svoju radnu temperaturu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2015 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow
11 hours ago, bopk said:

Ne znam koliko je pametno stavljati sport gumu na sport touring motor koji se vozi lagano. Ta guma verovatno nikad ne dodje na svoju radnu temperaturu.

Gresis, zagreje se ona jako brzo i radi svoj posao kako treba...e sad, koliko ce da izdrzi, to je vec do stila voznje.Uostalom, provozaj par krugova pa stani i pipni je rukom, topla je garantovano 

Promenio član BokyBoy
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja