Jump to content

Moto Zajednica

Mitas Sport Force +

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 4 minuta, BokyBoy je napisao:

Zanima me da li su EV obe ili je samo zadnja nove generacije,

cuo sam da je tako a da je prednja klasican SF+?

Obe su mekše od SF+ i prednja i zadnja

Bar ovako što mogu da kažem iz ruke. Karkas je mekši i kao da je i sama komponenta mekša. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2396 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
On 10/13/2021 at 9:44 PM, SuzukiGsxr said:

Kraj sa mitasom:sampion:

Screenshot_20211013_213751_com.facebook.katana.jpg

Screenshot_20211013_213751_com.facebook.katana.jpg

Guma puca ovako kad se vozi izduvana. Pitajte bilo koga ko se bavi gumama. 

Krene da se greje karkasa i odlepi se taj gornji gazeći sloj 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 7 minuta, sasa ns 1 je napisao:

Šta se dešava da sf evo

Čeka se sledeća sezona. Tamo u februaru će verovatno početi test, ako vreme dozvoli. Nema puno smisla da se testira na niskim temperaturama.

Promenio član Jovan Ristic
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Ja sam planirao da sačekam test i tekst o SF+ EVO, ali kako se proleće fino približilo i meni se poprilično žuri sa zamenom guma, u dilemi sam pa molim za mišljenje. Šta staviti SF+ ili SF+ EVO? Jel ima neke razlike u dugotrajnosti gume, da li EVO može manje da pređe od SF+ ili su jednostavno uzeli SF+ stavili mekšu/drugačiju komponentu na bokovima radi bolje stabilnosti u krivinama i većeg ugla obaranja i to je to? Kapiram da ako je na sredini ista kao SF+ a na bokovima bolja od nje, onda bih definitivno stavio EVO jer je razlika u ceni minimalna (oko 1000dinara po gumi koliko sam ja video) ali ako je i po sredini mekša i znatno se brže jede to mi nikako ne odgovara jer s obzirom da vozim R-a pravim fine ture sa njim i značilo bi mi da guma može da mi izgura bar 5000 do 6000km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Vidi, meni je SF+ izdržala dugo i uz vožnje na stazi. SF+ EVO mi deluje mekša komponenta na svim delovima, ali mislim da ćeš isterati 5.000 - 6.000 km.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15
Pre 4 sati, Jovan Ristic je napisao:

Vidi, meni je SF+ izdržala dugo i uz vožnje na stazi. SF+ EVO mi deluje mekša komponenta na svim delovima, ali mislim da ćeš isterati 5.000 - 6.000 km.

Hvala na odgovoru. 

Na kraju dana, možda se odlučim da za ovu godinu obujem kecu SF+ a da na početku sledeće sezone kada pročitam tvoj test ako se pokažu dobro pređem na SF+ EVO :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 1 sat, SkoMy je napisao:

Hvala na odgovoru. 

Na kraju dana, možda se odlučim da za ovu godinu obujem kecu SF+ a da na početku sledeće sezone kada pročitam tvoj test ako se pokažu dobro pređem na SF+ EVO :)

Može i tako :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15
On 2.3.2022. at 10:55, Jovan Ristic je napisao:

Vidi, meni je SF+ izdržala dugo i uz vožnje na stazi. SF+ EVO mi deluje mekša komponenta na svim delovima, ali mislim da ćeš isterati 5.000 - 6.000 km.

Zvao sam "Baki DOO" da se informišem u vezi SF+ i SF+ EVO guma i razgovarao sa jednim čovekom, ne znam ko je ali mi deluje vrlo ljubazan i ubedljiv po pitanju znanja u vezi obe gume. On mi tvrdi da je razlika između SF+ i SF+ EVO gume u tome što je EVO verzija unapređena time što ima dve komponente, mekšu na bokovima i tvrđu na sredini što omogućuje duži životni vek same gume za razliku od SF+ koja ima samo jednu (mekšu) komponentu. Čitao sam još kod dvojice na KP koji prodaju SF+ EVO u opisu oglasa i obojica pišu da se radi o tvrđoj komponenti na sredini gume u poređenju sa SF+. E sada, da li su jedan od drugog samo kopirali tekst ili je stvarno tako ne znam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

Ima li nekog utiska za EVO, koliko procitah nesto su razlicita misljenja...Jel to meksa ili tvrdja guma po sredini.

Meni bi bilo logicnije da je tvrdja, ali da pustimo logku.

Vidim da Jovan napisa da je meksa od SF+.

Jedan od prodavaca sa kp je i nas kolega sa foruma , da ne navodim nick zbog reklame, verujem jako iskusan vozac.

Mozda moze da pomogne utiskom. Ili neko drugi.

Promenio član zli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

This advanced version of Mitas SPORT FORCE+ will take you to a new level of tire performance. Designed for faster and precise steering, it ensures maximum control at extreme lean angles. Mitas SPORT FORCE+ EV features Multi Compound Tread Technology (MCTT) and incorporates completely new materials that provide exceptional grip for effective cornering. The EV version delivers impressive performance when accelerating out of corners, and braking.

 

 

Dakle meksa, nažalost. Nema ništa od toga da ima tvrdju komponentu po sredini, čak bi rekao da ima meksu, po ovom izvodu sa njihovog sajta.... Ima i u pdfu detaljno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Ja montirao pre nekih desetak dana Sport Force+ EV gume. Set 120/70-17 i 190/55-17 me izašao 23.800dinara sa besplatnom poštarinom. Dot septembar 2021. Za sada sam prešao samo 200km ali sam ih probao po krivinama i mogu da kažem na prvu da su za taj novac vrh. Kakva je dugotrajnost, videćemo.. Javljam :dil:

 

IMG_20220326_171318.thumb.jpg.2ee4f31459fa44a9a5d480dadb1e7867.jpg

IMG_20220326_171431.thumb.jpg.2de6c12f9982898f1fa8cd1aff5ffc3e.jpg

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 691 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981

Vozim se na Custom Force, bias gumama, prilagođenim asfaltu.

Mada, sve je to isto, samo malo različito.:oda2:

Moto gume novije tehnologije, sa "dvostrukom smešom", su postale uobičajena stvar.

Princip dvostruke smeše je jednostavan – tvrđa smeša u sredini radi povećanja pređene kilometraže, u kombinaciji sa mekšom smešom na bokovima, za bolje prijanjanje u krivinama.

Na standardnim gumama s dvostrukom smešom pojavljuju se dva problema.

Prvi je, da se, kod naginjanja motocikla, ponekad, oseti neprijatan, “prelaz” na spoju smeša gume.

Drugi  problem je  što, područje između dva spoja, često ima tendenciju neravnomernog trošenja (sa većom kilometražom osećaj “prelaza” je uočljiviji).

Pirelli, kod DIABLO ROSSO™ CORSA II  guma koja koristi dve smeše nanete u tri zone na prednjoj gumi i tri smeše nanete na pet zona na zadnjoj,  kako bi stvorili profili, za uličnu gumu koja se može voziti i na stazi. Osećaj "prelaza" je minimalan, ali ipak postoji.

 

compound-layout.png.f3409767470e57ba7efc42ddf1366a1d.png

 

Mitas je sa SPORT FORCE + EV i Multi Compound Tread Technology (MCTT) tehnologijom višeslojnog gazećeg sloja, postao direktni konkurent Pirelli proizvođaču (u drumskoj i sportskoj upotrebi).

 Srednja gazeća površina sadrži tri, a bokovi dva sloja (deblji sloj gume na sredini), dok je površina gume istog sastava (elastomeri, visoko aktivni punioci i silicijum dioksid).

Tvrdoća ili bolje rečeno mekoća gume je celom površinom.

Za upotrebu na trkačkoj stazi Mitas preporučuje grejače  guma (50 min na 80°C).

 

240219808_4589229101111244_8126832511982657685_n.jpg.6b2e8a506762df206195721f67788fdb.jpg

 

Mitas SPORTFORCE+ je uslovno rečeno “čvršća” sestra, sa istim sastavom gazeće površine.

Cela guma ima isti broj slojeva, urađena je optimizacija čelične žice (OSCT Optimal Steel Cord Technologi), postavljanjem čelične kabine unutar trupa gume (manje se  deformiše kod naginjanja, tako da uvek ima  optimalnu  površinu dodira između pneumatika i podloge).

 

Da bi izbegli pojavu osećaja “prelaza” Continental je razvio MultiGrip tehnologiju (da od jednog komada gume napravi  gumu sa “dvostrukom smešom”).

Pažljivim očvršćavanjem jednog komada gume na različitim temperaturama u različitim delovima kalupa,  tokom procesa proizvodnje,  bez spajanja između dve "različite" smeše (čime se eliminiše neprijatan osećaj “prelaza”, ravnomernije trošenje i  performanse tokom celog veka trajanja gume).

images.jpg.bc601b8d146fb96c4107949bf383dbe2.jpg

Slojevi različitog sastava, različite debljine, čelični kavez, razlika u temperaturnom režimu vulkanizacije...kompromis.

 

Promenio član feniks
  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Yamaha FZ6 S2, CFMOTO 850xc EPS

Da li kupiti Mitas sport force+ ili Mitas touring force ?

U pitanju je motor Yamaha fz6s s2

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15
Pre 3 sati, Vargapi je napisao:

Da li kupiti Mitas sport force+ ili Mitas touring force ?

U pitanju je motor Yamaha fz6s s2

 

 

Te dve gume su nebo i zemlja, dve različite klase i nije ih moguće direktno porediti. Naziv jedne, odnosno druge gume ti tom sam govori.

Mitas Sport force+ je sportska guma koja ima mekšu komponentu, bolje drži ali se i dosta brže troši.

Mitas Touring force je touring guma koja je nešto tvrđa, slabije drži od Sport force ali zato znatno duže traje.

Na tvoj motor može i jedna i druga guma, sve zavisi od stila vožnje. Ako si agresivan vozač, voziš nešto brže krivine i ne voziš auto-put idi na Sport force. Ako si pak malo smireniji na gasu, voziš dosta dugih pravaca i ne peglaš krivine, idi na Touring Force i imaćeš istrajniju gumu koja dosta više kilometara može da pređe.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Yamaha FZ6 S2, CFMOTO 850xc EPS
9 minutes ago, SkoMy said:

Te dve gume su nebo i zemlja, dve različite klase i nije ih moguće direktno porediti. Naziv jedne, odnosno druge gume ti tom sam govori.

Mitas Sport force+ je sportska guma koja ima mekšu komponentu, bolje drži ali se i dosta brže troši.

Mitas Touring force je touring guma koja je nešto tvrđa, slabije drži od Sport force ali zato znatno duže traje.

Na tvoj motor može i jedna i druga guma, sve zavisi od stila vožnje. Ako si agresivan vozač, voziš nešto brže krivine i ne voziš auto-put idi na Sport force. Ako si pak malo smireniji na gasu, voziš dosta dugih pravaca i ne peglaš krivine, idi na Touring Force i imaćeš istrajniju gumu koja dosta više kilometara može da pređe.

Ne uživam u agresivnoj i brzoj vožnji, tako da ću po tvojoj preporuci verovatno da uzmem touring force..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 1975 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 aka Black Widow

Ja se izvinjavam sto se mesam ali za njegov motor nikako nije turing force, to je guma koja ima svoju namenu i poentu tek na motorima od 250+kg, pre toga kliza i ne drzi nista i pogorovo nije za agresivniju sportsku voznju, znam jer sam imao obe.Po meni, za Yamahu fz6 je Sport force, po mogucnosti EV.Dobices i dobar grip i dugotrajnost jer je guma dvokomponentna.Ja sam na zx12r sprzio SF za 3000 km ali je drzala za sve pare.

Znam neke pametnjakovice koji su, da bi ustedeli na gumama, stavili turing force na motor ispod 200kg i naravno, omastili asfalt.I kao posle, ne valja guma, ne drzi, sranje Mitas i sl ..Mitas je odlicna guma i stojim iza roga, uvek bih uzeo nov SF nego bilo koju markiranu polovnu.

Sorry za off.

 

1654254555175.jpg

IMG-20221019-113638.jpg

Promenio član BokyBoy
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4301 postova

Samo Sportforce. Bolje manje km ali znam da guma drzi.

Za TF sam citao razlicita iskustva dok SF hvale svi. Meni su takodje bile odlicne.

Promenio član Motorcyclist
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Bg-Ar
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000L, Kymco Xciting 250
3 hours ago, BokyBoy said:

 turing force, to je guma koja ima svoju namenu i poentu tek na motorima od 250+kg, pre toga kliza

 

 

Ovo je ziva istina. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 1975 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 aka Black Widow
3 minutes ago, Vargapi said:

Onda ipak sportforce+

Sto mladji DOT i neces pogresiti, imaj samo na umu da Mitas, kao i mnogo drugih guma, prvu sezonu rade super,

cim prezime, nije to vise to...ja svakako menjam gume svake sezone.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Yamaha FZ6 S2, CFMOTO 850xc EPS
1 minute ago, BokyBoy said:

Sto mladji DOT i neces pogresiti, imaj samo na umu da Mitas, kao i mnogo drugih guma, prvu sezonu rade super,

cim prezime, nije to vise to...ja svakako menjam gume svake sezone.

 

Ne prelazim puno kilometara u sezoni. Ispod 5k sigurno. Prošle sezone samo 2k..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 1975 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 aka Black Widow
2 minutes ago, Vargapi said:

 

Ne prelazim puno kilometara u sezoni. Ispod 5k sigurno. Prošle sezone samo 2k..

Onda prve godine pun gas, sledece samo za saksije za cvece...🤣

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 894 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT
13 hours ago, BokyBoy said:

EV.Dobices i dobar grip i dugotrajnost jer je guma dvokomponentna

EV i dugotrajnost ne idu zajedno, na Ninji sam pojeo 3 seta za sezonu, u proseku trajale po 5.000 km max. Zadnji set se pojeo na 3.000 km. S druge strane, drze za sve pare i stavljam samo njih. 

 

Trenutno na KTMu furam gume koje su dosle uz njega, cak i dobro drze po ovom hladnom asfaltu, cim krene sunce da greje u Aprilu, stavljam SportForce+ EV. 😊

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja