Jump to content

Moto Zajednica

Mitas Sport Force +

Recommended Posts

  • Drug član, 1262 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr
On 15.8.2021. at 15:11, SuzukiGsxr je napisao:

Ne znam sta da kazem, meni ovako kad se desi da izgubim poverenje u gume koje su mi na motoru ogadi mi se i voznja. Prvi sam pricao svima ovako javno da su te gume u rangu dosta skupljih guma, ali izgleda da sam se presao i kod njih to iskljucivo vazi od serije. Neka ih za sad na motoru, a sledece godine kad se vratim u srb vracam se i na staro pirelli ili dunlop. Pilot sam vozio prvi i poslednji put 2011 onaj stari model i nije mi se pokazao bas kao neki siguran izbor.Otisao sam na Kosovo Bike rock misiju i jesam osecao u krivinama u Uscu /Raskoj da hoce da puste malo jer su se tesko grejale a najvise su klizale u krivinama gde je ceo dan hladovina.Kad su se malo potrosile onda je situacija bila jos gora, mogle su da se voze iskljucivo na novon asfaltu, ako zakacis neki stari (beli) kao na ledu si. Mada to je davno bilo, ne znam ni kakva je sad situacija sa njima.

Probaj Michelin power 5, jedna od najboljih uličnih guma koje sam vozio, čak sam jedan set i na stazi potrošio ali su se previše grejale na stazi, za ulicu su savršene, lepo drže i na hladnom i mokrom, mada u takvim uslovima i ne isprobavam baš granice ali deluje da su stabilne..

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 480 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: CF MOTO 150NK
On 22.10.2020. at 19:34, Jovan Ristic je napisao:

Pozdrav ekipo

 

Za one koji ne prate Bjbikers društvene mreže, Bjbikers redakcija dogovorila je direktno sa fabrikom Mitas test guma. Za sada smo na test dobili set Sport Force + guma koje ću testirati na VTR 1000 SP1. U planu je i test drugih guma od Mitasa, ali za sad je na testu samo Sport Force +. Ako neko ima iskustva, neka slobodno napiše, ili ako neko ima nešto na šta bi voleli da obratimo pažnju, neka slobodno piše.

 

Neke osnove o gumi i našem testu:

Sport-Force-scaled.jpg
BJBIKERS.COM

Naš prvi test guma nastao je u saradnji sa kompanijom Mitas iz Slovenije. Dobili smo na test jedan set Mitas Sport Force +

 

pa evo i ja da podijelim svoje misljenje, mozda ce nekoga interesovat mozda nekoga i tangirat. napomenut cu da sam prije ovih touring force vozio na bridgestone batlax bt023 i pireli angel gt, motor yamaha mt07. nadasve ne preagresivna voznja. jednom rijecku, guma vrijedi ne vise od para koje sam izdvojio za set a to je 150e. ako kazem da je razlika dan i noc u odnosu na ove brendove malo sam rekao. dzaba sve, mijenjao pritisak, podesavao nista. pritom da ne bude zabune, motor se super ponasao na dosadasnje podesavanje. kliza dakle driftuje na izlazu iz krivine, kliza na kocenju, jeste touring guma razumijem, ali i prosle su touring, tako da nema o tome govora. sve vise i vise sam misljenja da je guma mozda i 3 puta gora od brendova, evo npr pirelija. te ako ko misli da je zaobidje ako ikako moze, jer isao sam i ja logikom da je jeftina i da jbg ustedjet cu 100e, ali koliko sam se isklizao na ovaj set za 1000 km , nisam za zivota ni sa jednim motorom. a onda dolazimo do onoga da ako sklizam, opet je najskuplja. udjem u krivinu nalegnut sam, osjesam pod guzicom nestabilnost, vrdanje. da ne pominjem dizanje na zadnji tocak, postalo nocna mora, sto sam sa proslima samo na gas mogao , sad sa kvacilom knap. mozda ce ovo nekome biti dovoljno da razmisli jos jednom, jer i ja sam ih uzeo zbog fale drugih vozaca da je top guma top top nista gora od ostalih, probijaju se, i sad se mislim, da mi je vidjet te sto voze na istu i da eto propratim taj njihov tempo, da  skapiram na koji je nacin to top

https://files.fm/f/7wdzqt4pa

Promenio član Staman
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1660 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Ja nzm brate da li je to moguce da se tako desava sa novom gumom. Gotovo sam siguran da sa tom gumom nije nesto u redu odnosno da je neka losa serija ili nesto tako. Sticajem okolnosti sam je dobio na Hondi skoro novu kad sam kupio motor i bilo mi glupo da skidam novu gumu. Bio sam bas prijatno iznenadjen koliko se dobro ponasa. I posle 7-8000 sam je skinuo kad je bila dobro potrosena i nisam hteo da iskusavam krajnje granice. Pazi nisam trkac ali mogu i te kako dobro da je poteram tako da mi je ovo prosto neverovatno ako je to tako ko sto kazes, a znam kolege koje su je lepo trosile i celih 15-ak hiljada km. Pricamo o Turing Forsu koliko sam skapirao.

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Hajde da otvorimo zasebnu temu za Touring force, da i drugi iznesu svoje mišljenje. Pošto možda ima još njih koji voze na Touring Force, ali ne ulaze u ovu temu koja je namenjena za iskustva sa Sport Force +.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 480 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: CF MOTO 150NK
On 21.8.2021. at 20:16, Nole Bg je napisao:

Ja nzm brate da li je to moguce da se tako desava sa novom gumom. Gotovo sam siguran da sa tom gumom nije nesto u redu odnosno da je neka losa serija ili nesto tako. Sticajem okolnosti sam je dobio na Hondi skoro novu kad sam kupio motor i bilo mi glupo da skidam novu gumu. Bio sam bas prijatno iznenadjen koliko se dobro ponasa. I posle 7-8000 sam je skinuo kad je bila dobro potrosena i nisam hteo da iskusavam krajnje granice. Pazi nisam trkac ali mogu i te kako dobro da je poteram tako da mi je ovo prosto neverovatno ako je to tako ko sto kazes, a znam kolege koje su je lepo trosile i celih 15-ak hiljada km. Pricamo o Turing Forsu koliko sam skapirao.

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka
 

da, touring force je u pitanju, a to sto rece mozda je losa serija, ne vjerujem nisam siguran, dot je perfektan cak i ostale oznake i bolje nego li na pireli angel gt. oznaka brzine do 270 a nosivosti 350, kad uzmemo moj motor od 185 dodje peace of cake. i opet, touring gume su mi bile i ostale, i mogu reci da je u pitanju komponenta. siguran sam da i ostali voze agresivno sa njom, ali ce najprije najprije biti da sam se navikao na tu kolicinu gripa koju je nudio Bridgestone posle Pireli, pa kada sam presao na ovu marku, pomislio ej, idemo regulatno, krivine uzivanje, nidje to nece cimnut. al sam se svakako prevario. na kraju, ne mozemo ocekivati u pola cijene isti grip cak ni priblizan. zasto ovo pisem, pa upravo zbog ljudi koji su prezadovoljni,i ok, milo mi, ali da nijesam cuo slicna iskustva od dostine , ne bih je ni uzeo ni zajebao se. jer, smatram da ko god je vozio dobru pireli turing gumu prije, isti grip nece dobiti ni sa sport forceom vjerujem. ovako me ova kupovina najskuplje ispala a znamo u kojoj sit moze biti i i jos skuplje :D u svaki slucaj, uskoro gume nepotrosene idu na bacanje ukoliko se neko ne nadje da ih uzme pa da opet uzmemo nesto realno dobro...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Touring Force nisam vozio pa ne znam. Sport Force + ne nudi grip kao recimo Bridgestone BT023, ali se neće ni puno postideti pred njim. Moguće da je Tourign Force lošija. Čim budem imao prilike probaću neki motor sa Touring Force, baš me zanima kako se ponaša

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 480 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: CF MOTO 150NK
Pre sat vremena, Jovan Ristic je napisao:

Touring Force nisam vozio pa ne znam. Sport Force + ne nudi grip kao recimo Bridgestone BT023, ali se neće ni puno postideti pred njim. Moguće da je Tourign Force lošija. Čim budem imao prilike probaću neki motor sa Touring Force, baš me zanima kako se ponaša

kazes da ni Mitas Sport Force nema grip kao Bridgestone BT023. pa to je onda strasno. tipa radi bridgestone se meni ok ponasao, samo ok, dobra guma. nista vise od toga. dok je pireli bio klasa za bridgestone. mislim na angel gt- dakle njenog oponenta, touring gume obije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 8 minuta, Staman je napisao:

kazes da ni Mitas Sport Force nema grip kao Bridgestone BT023. pa to je onda strasno. tipa radi bridgestone se meni ok ponasao, samo ok, dobra guma. nista vise od toga. dok je pireli bio klasa za bridgestone. mislim na angel gt- dakle njenog oponenta, touring gume obije.

Pardon, pomešao sam BT023 koje sam vozio na MT07, sa S20F koje sam vozio na MT09. S20F me oduševila kako drže i na kiši i na suvom. Mada mi je i BT023 bio odličan, sa obzirom da sam od 4 dana, 2 vozio po kiši.

Promenio član Jovan Ristic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2009 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

Mitas sport force + juče,

sa suvozacicom, Topola, Rudnik, Ralja ring...guma me oduševila, drži kao blesava, nigde kliznula nije I na divljacko otvaranje gasa i ispucavanje iz krivine kao ni na dubokom kocenju...mogla je još dole al suvozačica bas i nije bila za to:lol:

Slika gume posle 2000 km, Izdrzace valjda još 1000km

(guma, ne suvozačica) 

 

 

Promenio član BokyBoy
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2009 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow
pre 33 minuta, Motorcyclist je napisao:

Vidim da u BAKI doo imaju i oni EV+ verziju :)

To mi je sledeca, nije ih bilo kada saj ja kupovao ove. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2009 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

Sto ne kazes da je post sa ZX12R grupe sa FB, lik negde sa Tajlanda...i guma stara 5 godina...:oda2:

 

zx.png

Promenio član BokyBoy
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2009 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow
Pre 19 sati, X8 Vračar je napisao:

Možda na Tajlandu rade protektiranje moto guma...

Ma jok brate, 12-ica ti je to, gume su za nju doručak... :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Drugari, sabrali su se svi utisci, pregledale sve zabeležke koje sam zapisao i pretočio sam u tekst moj utisak o Sport Force + gumama:

 

BJBIKERS.COM

BJBikers redakcija dobila je od kompanije Mitas na test Sport Force + gumu namenjenu sportskim i sport touring motociklima.

 

P.S. Iz Slovenije su uredno stigle i naredna generacija Sport Force + EV guma. Nadam se da ću ove godine započeti test, a da ću ga kompletirati tokom prve polovine sledeće godine.

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 6 minuta, Motorcyclist je napisao:

Odlican tekst, definitivno moja sledeca guma za VFR-a kada se ove potrose. Mozda cak bude i EV verzija, videcu. Izbacili su i RS verziju bas za stazu.

Hvala. Da, samo je RS ograničena na par dimenzija. Imam neku zamisao da vidim da li imaju dimenzije za SV koji spremam za stazu za sledeću sezonu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 9 minuta, Motorcyclist je napisao:

Odlican tekst, definitivno moja sledeca guma za VFR-a kada se ove potrose. Mozda cak bude i EV verzija, videcu. Izbacili su i RS verziju bas za stazu.

Što se EV verzije tiče, ono što mogu da kažem je da je karkas mekši nego na SF+. Jedva čekam da je probam. Interesuje me da li će izdržati istu ili približnu distancu kao SF+. Da ne davim sa EV, uskoro ću otvoriti posebnu temu za nju. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2009 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

Odlican tekst Jovane,

i ja jedva cekam test EV jer ih nije bilo na stanju kada sam ja uzimao SF+

a planiram njih sledece da probam.

Zanima me da li su EV obe ili je samo zadnja nove generacije,

cuo sam da je tako a da je prednja klasican SF+?

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja