Jump to content

Moto Zajednica

Mitas Sport Force +

Recommended Posts

  • Drug član, 1262 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Daleko je to od vožnje na stazi... Rizičnije jeste. I staza nije baš bezopasna. Ali nekako imam utisak da na ovom forumu sve neke časne sestre voze motore. Pa eto napisah i neko malo drugačije viđenje potrošnje i trajanja guma.. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000
Pre 12 sati, SkoMy je napisao:

Ma kakvi 7k obrtaja, mnogo je to, ja to još nisam video. Vidiš u potpisu da vozim R1 il' ni jedan. Ja to od kafića do kafića, u šorcu, majici i papučama. Bez kacige naravno, poziram da me drugi vide :)

Da ne off-ujemo temu više ipak je ona o SF+. Pozdrav!

Pa kad 14000km traje guma, mogu da zamislim kakve su to voznje i koji su to skillovi. Haha Guma traje i sluzi 2500-3000km i kanta ako se tera propisno. Sto se tice mesta gde se R-om vozim, iskljucivo i iskljucivo magistralni put sa krivinama. Sa ili bez saobracaja - sve ima svoje cari . Nista grad, ulice, sokaci,kafici...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Kada pročitaš ovako nešto gore napisano čovek bi rekao da u Srbiji sve Svetski prvaci u motorciklizmu.Ali šta ćeš,mladi ljudi misle sve što leti može da se jede.Možda bude kasno kada se shvati.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4592 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 13 minuta, Motorcyclist je napisao:

Mi u Vojvodini nemamo krivine idemo samo pravo.

U mom delu Vojvodine se nađu krivine :D 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4592 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 16 minuta, SuzukiGsxr je napisao:

Pa kad 14000km traje guma, mogu da zamislim kakve su to voznje i koji su to skillovi. Haha Guma traje i sluzi 2500-3000km i kanta ako se tera propisno. Sto se tice mesta gde se R-om vozim, iskljucivo i iskljucivo magistralni put sa krivinama. Sa ili bez saobracaja - sve ima svoje cari . Nista grad, ulice, sokaci,kafici...

Ako je meka komponenta gume i ako je reč o race gumama onda da. Eto ja sam živi dokaz da guma može da potraje i 5.000 km i da se usput vozi na stazi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4592 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Hajde sad već kad ste spomenuli kako brzo trošite gume. Imate na stazi ljudte koji izdrže 2 - 4 Trackday-a na istom setu guma, a voze motocikle snage i do 200 KS i prilično su brzi. Isti ti ljudi okrenu između 100 - 130 km na stazi, znači u najboljem slučaju nekad doteraju i do 600 km isti set guma.

 

Poneki vozači voze i "ulične" gume koje su namenjene i za Trackday. Te gume još više izdrže, a gas se zavrće do kraja i koči se dobro. Šta ti vozači rade? Pored toga što znaju da voze, takođe redovno proveraju i prilagođavaju pritisak, imaju servisirano ogibljenje, a pri tome i redovno podešavaju ogibljenje i "čitaju" šta im guma govori.

 

Da se ne uvrede neki, ali ako uličnu gumu na ulici potrošite za 2.000 km, onda nešto opasno dobro ne radite. Da li je u pitanju loše ogibljenje, vožnja na niskom pritisku ili nešto treće, ne bih znao reći. Tu ne računam one što pale gumu i namerno proklizavaju u 1., 2. ili nekoj drugo brzini.

 

Kad mi stigne nazad VTR, slikaću kako izgleda zadnja guma posle mnogo maltretiranja na stazi i prilično vožnje na ulici/saobraćaju. Pošto sam *izda na ulici mi se nije desilo da skinem one chicken ili kako se već zovu, dok mi se na stazi to dogodi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4592 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 1 minut, dvlns je napisao:

Odgovorno tvrdim da na navaku samo Joca Profimoto za dan vozi preko 100 km :)

Ja sam vrteo 130 km. Ili mi sat jako laže il ije nešto treće 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: beograd mirijevo
  • Motocikl: 950adv 450exc
Pre 3 sati, Gajo Sevojno je napisao:

Evo ja na ulici vozim malo niži pritisak, zadnja miselin Power 5, 2.4 napred 2.1. Pocepao je za 2000km. Ali bez gradske vožnje, samo oštri Španski asfalt i krivinčuge. Prednja je mogla još 1000km, zadnja bila kao slik. Prethodni put je bilo još žešće, dunlop sport max 3, 1500km. Svaka priča ima dve strane, ja stvarno razumem vas koji vozite gumu xxxx km ali nemojte pričati o nekom tempu i stilu vožnje a guma traje 10 000km. Totalno je legitimno voziti normalno i lagano za uživanje, u ostalom tako i ja vozim po Srpskim putevima. Ali kada odem u neku regiju sa namerom da vozim brzo ja to i uradim, ali to su pažljivo birane regije sa minimum saobraćaja i sa odličnim terenima. 

Koliko je preporuceni pritisak za tvoj motor, koliko ti nizi pritisak drzis?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2008 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

Meni se nabolje pokazalo 2,4/2,7 grad i medju grad  i 2,2/2,1 Ralja ring...

Promenio član BokyBoy

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: beograd mirijevo
  • Motocikl: 950adv 450exc

Zar nije to premali pritisak za putne gume? Neko moje razmisljanje da se tako brze greju ali i brze trose. Zivo me zanima sta imaju iskusniji na tome da kazu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6804 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ja idem na 2.3 / 2.5 kad sam solo, 2.5 / 2.9 u porodičnoj varijanti. 

 

TDM je baš osetljiv na loš pritisak. Doduše Road Attack 3 baš lepo drži mada sam joj sredinu načeo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4592 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 38 minuta, vava je napisao:

Zar nije to premali pritisak za putne gume? Neko moje razmisljanje da se tako brze greju ali i brze trose. Zivo me zanima sta imaju iskusniji na tome da kazu.

Mitas sam na stazi morao da spustim na 1.8 bar pozadi da se ne pregreva i da ne dobijam "cold tear", napred držao 2,1 - 2,2 bar. Kad sam vozio u saobraćaju 2,4 - 2,5 bar napred i 2,7 - 2,8 bara pozadi ( u zavisnosti od vremenskih uslova).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2008 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

Mene juce zamalo da prestigne zadnji tocak na onoj siroj beloj liniji,

u obilazenju auta, tojest nakon obilazenja i vracanja u traku,

bio sam opusteno u trecoj brzini na nekih 3-4 k rpm,

da nisam vratio gas i dodao ponovo, verovatno bih popio hajsajd...:ups:

bas klizaju jbt, al mnogo vise zadnja, prednja i drzi solidno.

Promenio član BokyBoy

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Takodje, katastrofa klizanje cim pipne belu!

Sport force, vise setova na vise motora vozio, u preticanju obavezno klizne kada dohvati razdelnu liniju, i na malom gasu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000
Pre 17 sati, Motorcyclist je napisao:

Nisam to doziveo na gpz-u. Poz

Tesko i da ces doziveti s' obzirom koliko nm ima taj motor. 

 

Pre 8 sati, BokyBoy je napisao:

Mene juce zamalo da prestigne zadnji tocak na onoj siroj beloj liniji,

u obilazenju auta, tojest nakon obilazenja i vracanja u traku,

bio sam opusteno u trecoj brzini na nekih 3-4 k rpm,

da nisam vratio gas i dodao ponovo, verovatno bih popio hajsajd...:ups:

bas klizaju jbt, al mnogo vise zadnja, prednja i drzi solidno.

Slicna situacija, u makazama mi se desilo. Bio sam na sredini do bele linije u krivini. Zlo

Pre 8 sati, N.F.S. je napisao:

Takodje, katastrofa klizanje cim pipne belu!

Sport force, vise setova na vise motora vozio, u preticanju obavezno klizne kada dohvati razdelnu liniju, i na malom gasu.

Meni se na prvom setu super pokazala dot 20, ovaj novi je izgleda druga prica vec. Ne znam sta bi bilo da nagazim pesacki sa njom nagnut u neku stranu verovatno pad 1/1 za nista. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4392 postova
Just now, SuzukiGsxr said:

Tesko i da ces doziveti s' obzirom koliko nm ima taj motor. 

 

Slicna situacija, u makazama mi se desilo. Bio sam na sredini do bele linije u krivini. Zlo

Meni se na prvom setu super pokazala dot 20, ovaj novi je izgleda druga prica vec. Ne znam sta bi bilo da nagazim pesacki sa njom nagnut u neku stranu verovatno pad 1/1 za nista. 

Shvatam, tako da treba uvek navesti koji je motor u pitanju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000
pre 26 minuta, Motorcyclist je napisao:

Verovatno cu je staviti napred na vfr kad dodje vreme, nazad ce ici touring mitas. Za sada su miselinke pilot 3.

Ne znam sta da kazem, meni ovako kad se desi da izgubim poverenje u gume koje su mi na motoru ogadi mi se i voznja. Prvi sam pricao svima ovako javno da su te gume u rangu dosta skupljih guma, ali izgleda da sam se presao i kod njih to iskljucivo vazi od serije. Neka ih za sad na motoru, a sledece godine kad se vratim u srb vracam se i na staro pirelli ili dunlop. Pilot sam vozio prvi i poslednji put 2011 onaj stari model i nije mi se pokazao bas kao neki siguran izbor.Otisao sam na Kosovo Bike rock misiju i jesam osecao u krivinama u Uscu /Raskoj da hoce da puste malo jer su se tesko grejale a najvise su klizale u krivinama gde je ceo dan hladovina.Kad su se malo potrosile onda je situacija bila jos gora, mogle su da se voze iskljucivo na novon asfaltu, ako zakacis neki stari (beli) kao na ledu si. Mada to je davno bilo, ne znam ni kakva je sad situacija sa njima.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2008 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

Sto rece kolega, kad izgubim poverenje u gumu, nije to više ta vožnja... Moguće da je do serije ali sledeće će biti ponovo proverene M7rr, pojedene do platna i mrtve su držale bolje od novog Mitasa. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja