Jump to content

Moto Zajednica

Mitas Sport Force +

Recommended Posts

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000
On 18.7.2021. at 18:11, Gajo Sevojno je napisao:

Isto mišljenje delim. Ako se cepa kako treba, nema te gume koja može preko 2500-3000km da izdrži. Na zadnju mislim. Prednja možda i može do 5000km, ali ja uvek obe menjam zajedno.. 

     Pa to druze, ovo neke sekte. citam ljudi voze gume po 12.000-13.000 14.000 Pa kako? Dobijem komplekse da samnom nesto nije ok, da sam baksuz. U Avgustu prosle godine stavio continental, vozio do polovine Maj-a (avg, septembar, maj), stavio Mitas, evo gotova zadnja total. Sad cu opet da stavim komplet Mitas, meni su se pokazale super po krivinama drze kao bog! I 280-290 sam ih vozio po pravcima i tu su bezbedne. Cak i bolje od continentala cini mi se. A to da traju, traju kao i sve druge, minorna razlika. SUPERCORSU sam npr najbrze potrosio, realno je i najmeksa 10ak dana (zadnju naravno).Generalno sto se mitasa tice sf+ vi sto vozite sportake, slobodno stavite, babaroga je. Slikacu vam terao sam je do ivice ruba znaci ni mikron nemaju chicken stripsa. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Druže, ja sam član te sekte što prelazi po 12-13k km sa jednim setom. 

A mene zanima vi što "cepate" to kako treba koliko godišnje prelazite motorom? Pošto meni da traju gume kao vama 2000-3000km verovatno bih morao da prodam motor ili jedan bubreg. Sa kilometražom koju ja prelazim, po vašoj priči trebao bih 3-4seta godišnje da menjam :stabre: 

Michelin sam provereno vozio 12k km. Sada sam na Dunlopu i sa njim sam prešao za par meseci 4k km (slika ispod). Vozim samo ulicu bez izlaska na stazu. Ali dobro, ja to slabo teram :) 
 

IMG_20210702_190116.thumb.jpg.10aa8288d74be6d35c7c56f93c8dbb72.jpg

IMG_20210725_155904.thumb.jpg.e6ba82b6da74bb0738992be9f2d0db90.jpg

 

Za sledeću sezonu planiram Mitas SF+ i siguran sam da ću sa njom da pređem 6000-7000km što mi je za tu cenu odličan odnos plaćeno/dobijeno? Kako Mitas drži? Odlično kao i svaka druga guma. Vozio sam Michelin, Dunlop, Bridgestone, Pirelli i Mitas. U istom cenovnom rangu sve su to slične i odlične gume. Ni za jedan proizvođač ne mogu da kažem da je loš. Ono gde se vidi koja guma je stvarno bolja je isključivo na stazi, kada se testira do krajnjih limita i u ekstremnim uslovima. Mi što vozimo ulicu smo samo amateri kojima većina guma pruža mnogo više nego što mi možemo iz njih da "izvučemo".

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000
Pre 4 sati, SkoMy je napisao:

Druže, ja sam član te sekte što prelazi po 12-13k km sa jednim setom. 

A mene zanima vi što "cepate" to kako treba koliko godišnje prelazite motorom? Pošto meni da traju gume kao vama 2000-3000km verovatno bih morao da prodam motor ili jedan bubreg. Sa kilometražom koju ja prelazim, po vašoj priči trebao bih 3-4seta godišnje da menjam :stabre: 

Michelin sam provereno vozio 12k km. Sada sam na Dunlopu i sa njim sam prešao za par meseci 4k km (slika ispod). Vozim samo ulicu bez izlaska na stazu. Ali dobro, ja to slabo teram :) 
 

IMG_20210702_190116.thumb.jpg.10aa8288d74be6d35c7c56f93c8dbb72.jpg

IMG_20210725_155904.thumb.jpg.e6ba82b6da74bb0738992be9f2d0db90.jpg

 

Za sledeću sezonu planiram Mitas SF+ i siguran sam da ću sa njom da pređem 6000-7000km što mi je za tu cenu odličan odnos plaćeno/dobijeno? Kako Mitas drži? Odlično kao i svaka druga guma. Vozio sam Michelin, Dunlop, Bridgestone, Pirelli i Mitas. U istom cenovnom rangu sve su to slične i odlične gume. Ni za jedan proizvođač ne mogu da kažem da je loš. Ono gde se vidi koja guma je stvarno bolja je isključivo na stazi, kada se testira do krajnjih limita i u ekstremnim uslovima. Mi što vozimo ulicu smo samo amateri kojima većina guma pruža mnogo više nego što mi možemo iz njih da "izvučemo".

Sekta zvana RedLine 7000rpm. Haha

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
4 hours ago, SkoMy said:

Mi što vozimo ulicu smo samo amateri kojima većina guma pruža mnogo više nego što mi možemo iz njih da "izvučemo".

Ovo si pametno rekao. Mi tu izvodimo studije o gumama a retko ko moze maximum da izvuce iz svake gume. 
 

7 minutes ago, SuzukiGsxr said:

Sekta zvana RedLine 7000rpm. Haha

Ne znam da li to mislis da su sise ti sto ne teraju preko toga ili sta, ali ne vole svi da drze glavu u torbi. Neki voze motore radi uzivanja ne da bi bili frajeri ;) 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Meni je shiftlight na 7000 (tako namestio), preticao jednom nocu, ziv se prepao sta to svicka :D 

 

Kaze mi drugar, "vidi cikenstrip" na zadnjoj ti gumi, ja vise obaram dok guram po garazi :D 

 

Ja chicken? Ja?

Slusaj vamo, momak si u momackoj sobi roditelja, od plate placas jedino gorivo i mob!

Sa svojih 40 god, odgajio sam par kerova (od starosti skoncali, zadovoljni i siti), napravio par nekretnina, rasturio krov da rekonstruisem i ako najavljuju kisu, ozenio se, podizem dete, sahranio roditelja, racuni svi na moje ime...

Podigao kredit, placam ga, uzimam jos jedan koji mi nije "pametan", gledam da jos stan kupim, da za ucesce dam toliko da njegova rata bude cifra izdavanja...

Menjam 14 drvenih prozora onim pvc..

 

Ja kokoska? Pa tebe druze jos zivot osamario nije, jbs takvo merilo! 

Znas li koliko srce treba da dete prvi put do prodavnice samo pustis, pa prvi put da ode motorcetom u voznju?

jb@o te cikenstrip :D 

  • Sviđa mi se 8
  • Hvala 1
  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1821 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Pored ovoliko neotesanih vozača svih kategorija,stanja puta na određenim deonicama,ne pada mi na pamet da dokazujem da li sam ovo pile ili ne(kad pre zaboraviše srpski) i bolje da mi guma umre od starosti nego ja pre gume.Toliko.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1821 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Eto mator čovek pa zaboravlja,ili je vrućina učinila svoje,samo da pitam ,je li ovo o iskustvima sa određenom gumom ili fazon, ne tražim ništa samo se hvalim.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 2 minuta, gebee&co je napisao:

Pored ovoliko neotesanih vozača svih kategorija,stanja puta na određenim deonicama,ne pada mi na pamet da dokazujem da li sam ovo pile ili ne(kad pre zaboraviše srpski) i bolje da mi guma umre od starosti nego ja pre gume.Toliko.

Apsolutno si u pravu. Drugo, vožnja na ulici se uveliko razlikuje od one na stazi. Tako da te pileće šta god su samo jako veliki rizik. Test vozač za MCN magazin je baš pričao o tome kako vozi na ulici, a kako na stazi.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000

Generalno tema je guma. Kako god je vozite, guma je za te novce 10/10 ista kao i ostale premium gume na suvom asfaltu.Jedino je po kisi nisam vozio, po kisi se ne vozim. To ako neko zna nek napise iskustva,trebace nekome... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr
Pre 6 sati, SkoMy je napisao:

Druže, ja sam član te sekte što prelazi po 12-13k km sa jednim setom. 

A mene zanima vi što "cepate" to kako treba koliko godišnje prelazite motorom? Pošto meni da traju gume kao vama 2000-3000km verovatno bih morao da prodam motor ili jedan bubreg. Sa kilometražom koju ja prelazim, po vašoj priči trebao bih 3-4seta godišnje da menjam :stabre: 

Michelin sam provereno vozio 12k km. Sada sam na Dunlopu i sa njim sam prešao za par meseci 4k km (slika ispod). Vozim samo ulicu bez izlaska na stazu. Ali dobro, ja to slabo teram :) 
 

IMG_20210702_190116.thumb.jpg.10aa8288d74be6d35c7c56f93c8dbb72.jpg

IMG_20210725_155904.thumb.jpg.e6ba82b6da74bb0738992be9f2d0db90.jpg

 

Za sledeću sezonu planiram Mitas SF+ i siguran sam da ću sa njom da pređem 6000-7000km što mi je za tu cenu odličan odnos plaćeno/dobijeno? Kako Mitas drži? Odlično kao i svaka druga guma. Vozio sam Michelin, Dunlop, Bridgestone, Pirelli i Mitas. U istom cenovnom rangu sve su to slične i odlične gume. Ni za jedan proizvođač ne mogu da kažem da je loš. Ono gde se vidi koja guma je stvarno bolja je isključivo na stazi, kada se testira do krajnjih limita i u ekstremnim uslovima. Mi što vozimo ulicu smo samo amateri kojima većina guma pruža mnogo više nego što mi možemo iz njih da "izvučemo".

Ih pa lako je tako voziti 6-7 i 12 000km.. Ja to trošim samo po sredini a ti i na krajevima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15
Pre 11 sati, SuzukiGsxr je napisao:

Sekta zvana RedLine 7000rpm. Haha

Ma kakvi 7k obrtaja, mnogo je to, ja to još nisam video. Vidiš u potpisu da vozim R1 il' ni jedan. Ja to od kafića do kafića, u šorcu, majici i papučama. Bez kacige naravno, poziram da me drugi vide :)

Da ne off-ujemo temu više ipak je ona o SF+. Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
Pre 13 sati, drmilan_ je napisao:

Sta je chicken strip? :D 

Ja sam sad guglao po nekim američkim sajtovima. Pileće trake su neistrosene spoljne ivice gume. Ako guma ivicama gume nikada ne dodiruje put, javljaju se trake koje izgledaju drugačije od sredisnog dela gume. 

Kaže još, pileće trake nose prilično negativnu konotaciju, jer ime dolazi od vozača koji se smatra previše "pilećim" da bi naginjao motocikl naizmenično. 

Verovatno kada se sredina potroši i ostane glatka, na ivicama ostanu šare koje podsećaju na pileće prste. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Zovu se chicken stripes jer se smatra da je onaj koji ne obara motor do kraja, kukavica (chicken u eng slengu).

A misli se na deo pneumatika koji nije nikad dosao u kontakt sa asfaltom. :)

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Imam prijatelja koji je svojevremeno na R6 ispustao gume da bi do ruba vozio! Ispod dva bara nazad, gledam ga u kruznom toku ispred sebe, koooooja deformacija zadnje gume, samo felna sto ne pipne asvalt.

Takav posle prica da mu guma traje 3000km, stavlja slike pocepanih rubova...  Cuo je negde da "Sone divljak" na trkama vozi 1.7 bar nazad (trkacki slik, jednokratan, zagreva se kao ringla).

 

I da!

Poodvija selne na izduvnim granama obavezno, da "puca" na pustanju gasa :jee:

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
Ako bi je vozio samo na bokovima, ima tu jos mesa za trosenje. :jee:
Znam da nešto ne radim kako treba, nisam ni mislio da jeste. Šalu na stranu, mislim da je sport force malo mesnatija tj. da je deblja guma nego standardno. Verovatno bi moglo da se izmeri, ko zna kako, na novim pneumaticima naravno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 6 minuta, X8 Vračar je napisao:
Pre 15 sati, abarth_maniac je napisao:

 

Znam da nešto ne radim kako treba, nisam ni mislio da jeste. Šalu na stranu, mislim da je sport force malo mesnatija tj. da je deblja guma nego standardno. Verovatno bi moglo da se izmeri, ko zna kako, na novim pneumaticima naravno.

Mislim da ne postoji neki standard za samu debljinu gume (ako misliš na debljinu između spoljašnjeg dela i unutrašnjeg dela gume). Na karakteristiku gume utiče karkas (kostur gume), komponenta gume i još par "sitnica". Zbog svih tih razlika imaš gume koje se voze sa pritiskom 1,3 i gume koje ne idu ispod 1,7 (pričam o gumama za sportske motocikle). U krajnjoj meri, mogu da izmerim novu SF+ EV kad mi stigne na test i posle da uporedim sa nekim drugim proizvođačem guma (koje dobijemo na test).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Evo ja na ulici vozim malo niži pritisak, zadnja miselin Power 5, 2.4 napred 2.1. Pocepao je za 2000km. Ali bez gradske vožnje, samo oštri Španski asfalt i krivinčuge. Prednja je mogla još 1000km, zadnja bila kao slik. Prethodni put je bilo još žešće, dunlop sport max 3, 1500km. Svaka priča ima dve strane, ja stvarno razumem vas koji vozite gumu xxxx km ali nemojte pričati o nekom tempu i stilu vožnje a guma traje 10 000km. Totalno je legitimno voziti normalno i lagano za uživanje, u ostalom tako i ja vozim po Srpskim putevima. Ali kada odem u neku regiju sa namerom da vozim brzo ja to i uradim, ali to su pažljivo birane regije sa minimum saobraćaja i sa odličnim terenima. 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 19 minuta, Gajo Sevojno je napisao:

Evo ja na ulici vozim malo niži pritisak, zadnja miselin Power 5, 2.4 napred 2.1. Pocepao je za 2000km. Ali bez gradske vožnje, samo oštri Španski asfalt i krivinčuge. Prednja je mogla još 1000km, zadnja bila kao slik. Prethodni put je bilo još žešće, dunlop sport max 3, 1500km. Svaka priča ima dve strane, ja stvarno razumem vas koji vozite gumu xxxx km ali nemojte pričati o nekom tempu i stilu vožnje a guma traje 10 000km. Totalno je legitimno voziti normalno i lagano za uživanje, u ostalom tako i ja vozim po Srpskim putevima. Ali kada odem u neku regiju sa namerom da vozim brzo ja to i uradim, ali to su pažljivo birane regije sa minimum saobraćaja i sa odličnim terenima. 

Dobro bre Gajo, tebe još traže putari iz Španije jer si im jeo asfalt fuzasterima i gumama. Legenda kaže da si skratio životni vek asfaltu i nekim vozačima automobila koje si prepadao :D 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
pre 21 minuta, Gajo Sevojno je napisao:

Ali kada odem u neku regiju sa namerom da vozim brzo ja to i uradim, ali to su pažljivo birane regije sa minimum saobraćaja i sa odličnim terenima. 

Bez ikakve uvrede, takve regije imaju ime. Zovu se trkacka staza. Na svakom drugom mestu je takav nacin voznje opasan i za tebe i za druge. Za tebe nije problem, jer drzis konce u svojim rukama. Problem je za onog koji ti ide u susret, ako ti pogresis.

Na stazi svi voze u istom smeru. ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja