Jump to content

Moto Zajednica

Mitas Sport Force +

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4592 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Fabrika za Sport Force + kaže da je preporučen vek trajanja oko 8.000 km.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4592 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Da malo podignem temu i oživim, pošto sam počeo da vozim Sport Force +. Prešao sam svega stotinak kilometara, nešto po suvom, nešto po kiši. Ono što za sada mogu da kažem je da guma odlično drži po suvom, ali i po kiši. 

 

Po kiši sam par puta muški zavrnuo gas hvatavši malo i bele linije (tipa za prestrojavanje u gradu) i rizikovao sam kočenjem na beloj liniji. Gume nisu pokazale tendenicju da proklizaju. Povratni osećaj po kiši je takođe veoma dobar. Gume su još uvek nove, tako da pratim kako će performanse opadati kako vreme bude odmicalo.

 

VTR-Kiša.jpgDSC08646.jpg

 

DSC08657.jpg

  • Sviđa mi se 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki - ZZR500
Citam ovu temu i nista ne pise sto bi trebalo da pise.
1)Da li je Mitas SF+ guma koja dobro drzi
2)Da li joj treba puno ili malo vremena da se ugreje
3)Kako se ponasa na kisi
4)Koliko traje hiljada km a da i dalje drzi
5)Da li je za vozaca koji godisnje prelazi do 4000km i vozi po BG -u dnevno , a planira turu Cg ili Ru ili Alb  bolja SF ili TF.
 
Svakako bih je menjao za najvise 3 sezone a tada bi presla najvise 12 000km.

Cao Punisa, moj savet je TF. Prosle godine sam ih uzeo i jako sam zadovoljan, kako po gradu tako i na putu me nisu izadale.

Za TF kazu da prelazi i do 20k, vrlo lepo lezi po putu, po kisi nisam imao nikakvih problema mada su se neke kolege zalile, ja zaista nisam to uocio. Gledam da izbegnem belu liniju i to je to. Zagreju se relativno brzo i posle drze jako lepo, kao sto sam napomenuo prezadovoljan sam, cena/kvalitet za svaku preporuku.
Sent from my iPhone using Tapatalk li

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki - ZZR500
Da malo podignem temu i oživim, pošto sam počeo da vozim Sport Force +. Prešao sam svega stotinak kilometara, nešto po suvom, nešto po kiši. Ono što za sada mogu da kažem je da guma odlično drži po suvom, ali i po kiši. 
 
Po kiši sam par puta muški zavrnuo gas hvatavši malo i bele linije (tipa za prestrojavanje u gradu) i rizikovao sam kočenjem na beloj liniji. Gume nisu pokazale tendenicju da proklizaju. Povratni osećaj po kiši je takođe veoma dobar. Gume su još uvek nove, tako da pratim kako će performanse opadati kako vreme bude odmicalo.
 
955664312_VTR-Kia.thumb.jpg.a57726332c737ec2875d8bd2abb1b5fb.jpgDSC08646.thumb.jpg.87f783e41aca62e9576723198ff845b4.jpg
 
DSC08657.thumb.jpg.9564f02dd3cdd106c30c69f7f872579a.jpg

Moze neka slika spreda, fantasticno izgleda SP1 ili 2? Predivna koloracija! Koliko se razumem je kec ali mozda gresim.


Sent from my iPhone using Tapatalk pa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 853 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Cao @Kova45 ,kupio sam ipak Pirelli Angel ST, bio do Rudnika prosli vikend deluju super. Nisam znao kakve su Mitas ...

Promenio član punisa 16
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki - ZZR500
Cao @Kova45 ,kupio sam ipak Pirelli Angel ST, bio do Rudnika prosli vikend deluju super. Nisam znao kakve su Mitas ...

Puno sigurnih kilometara ti zelim, mi se svejedno vidimo da li u voznji ili u ordinaciji. Bice prilike da probas i Mitas, mislim da ce ti se dopasti.


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4592 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 18 sati, Kova45 je napisao:


Moze neka slika spreda, fantasticno izgleda SP1 ili 2? Predivna koloracija! Koliko se razumem je kec ali mozda gresim. emoji4.png

SP1 je u pitanju:

 

VTR-Mitas.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1304 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT

Прочитах све и слабо шта закључих.
Сад возим Batllax BT-016 и згазио сам са њима неких 12-13.000км за две сезоне.
За то време само позитивна искуства, нигде ме нису изненадиле.
Али мало сам задњу укоцкастио. Има још меса са стране и добро држе. Јучерашње кривинарење до Мокре Горе и у суботу у повратку са Букуље, лепо држе кривине од Тополе ка Руднику.
Међутим, глава није мирна, па би ваљало мењати.
У понуди су опет Bridgestone-ке, Metzeler M5 (цена за оба сета по 200e) и размишљам о Mitas Sport Force + (за неких 160ак евра колико видим да су по нету).
Какве су препоруке?
Иначе Battlax код мене после тих 12-13.000km изгледа овако:
905092706_2.thumb.jpg.2831da99aeb562cd5fbb1640f18e1ba6.jpg

1504326625_1.thumb.jpg.421f9c4e1254c6c5de6ed53d0dca2c4b.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000

Vozim trenutno Mitas SF na Gsxr-u 1000. Guma je strava ,drzi fantasticno,brzo se greju.Montirao sam komplet 15.5.2021 ,vec su za zamenu jer su se potrosile (zadnja spustana do samog ruba).Da sam imao vremena i pre bi ih vrv potrosio .Inace koriscene su samo za brze prolaze po magistralama.Opet bih uzeo iste .PS.Nista brze se ne trose od pirellija ili bridgestone...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2805 postova

ja sam sa SF bio superzadovoljan na versysu 650 ali sam zato uzeo Tf kao sledeće i to zato što sam prethodnih 75000 km vozio turing gume i 10000 km na sf do samog kraja mi je malo za  gumu.

Verujem da nekom ko je vozio stalno sport gume potrošnja SF prihvatljiva.

Ali zato leže jako dobro.Na sporim krivinama na mišeluku sam išao 10 km brže a na brzim 20 km brže sa SF nego sa turing gumama.Takođe na povratnom pravcu ka tunelu pa prva leva ukosnica mi je turing prednja često klizala a Sf ni jedan jedini put.

Znači guma ima mnogo prednosti ali prethodne turing su mi trajale 20000 km pa mi 10000 deluje malo.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Moji drugari na Suzukiju gsxr1000 i ninji 6 su prezadovoljni. Ovih dana pricamo. Obojica ih zestoko voze.

Da ne offujem, ima li neko iskustvo sa istom markom ali sa prednjom mitas “Touring” za tezi bajk? Moze na pp.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT
Sto na pp, zanima nas sve ista tema.

Covek testira force, pa zato rekoh. Nemam nista protiv :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000
On 14.3.2021. at 13:57, Jovan Ristic je napisao:

Fabrika za Sport Force + kaže da je preporučen vek trajanja oko 8.000 km.

Ja skidam kapu svakome kome guma moze da traje duze od 2500-3000km,bilo kog proizvodjaca...Vozim motore 12god i nikad nisam mogao da prodjem sezonu bez 2 para guma.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Fixie
Moji drugari na Suzukiju gsxr1000 i ninji 6 su prezadovoljni. Ovih dana pricamo. Obojica ih zestoko voze.

Da ne offujem, ima li neko iskustvo sa istom markom ali sa prednjom mitas “Touring” za tezi bajk? Moze na pp.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Baš sam prednju TF uzeo početkom godine, nazad je Angel GT. Otišao do krajnjeg juga Albanije i nazad, par tura ovde po Srbiji, nikakvih zamerki. Jednom je samo kliznula na jakom kočenju na pravcu ali je ABS vratio u trenutku. Nemam iskustva po kiši za sada, imao sam sreće Razmišljao sam i za nazad da uzmem TF ali mi je izletela opet Angel GT po ceni višoj oko 1.500 dinara od TF i zato i nisam.

Inače je montirana na Kawasaki gtr 1400 koji je težak preko 300kg.

Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4392 postova

Ja sam na proslom uglavnom kombinovao gume, nisam uzimao u setu. Napred je uvek isla malo kvalitetnija guma i da bolje drzi, dok nazad ona koja duze traje.

 

Tako da bih komotno mogao da ukombinujem TF nazad a SF+ napred.

Promenio član Motorcyclist

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

Nisam koristio gume ovog proizvodjaca ali sam pitao drugara vulkanizera koji mi je izneo "mixed feelings" iskustva. Naime, zna puno ljudi koji voze zajedno i koji isprobavaju/razmenjuju razne gume kako bi nasli "best buy". Najblizi zakljucak je da zavisi od serije. Mogu biti jako lose a mogu biti sjajne, pa kako kome zapadne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4592 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 5 sati, SuzukiGsxr je napisao:

Ja skidam kapu svakome kome guma moze da traje duze od 2500-3000km,bilo kog proizvodjaca...Vozim motore 12god i nikad nisam mogao da prodjem sezonu bez 2 para guma.

Samo ću da ti kažem da SF+ koje sam testirao su do sad izdržale 6.000 km, u tih 6.000 km ušlo je i 5 Track Day-a. Zadnja je gotova, ali je prednja još u poprilično dobrom stanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1262 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr
Pre 5 sati, SuzukiGsxr je napisao:

Ja skidam kapu svakome kome guma moze da traje duze od 2500-3000km,bilo kog proizvodjaca...Vozim motore 12god i nikad nisam mogao da prodjem sezonu bez 2 para guma.

Isto mišljenje delim. Ako se cepa kako treba, nema te gume koja može preko 2500-3000km da izdrži. Na zadnju mislim. Prednja možda i može do 5000km, ali ja uvek obe menjam zajedno.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2805 postova
Pre 3 sati, Motorcyclist je napisao:

Ja sam na proslom uglavnom kombinovao gume, nisam uzimao u setu. Napred je uvek isla malo kvalitetnija guma i da bolje drzi, dok nazad ona koja duze traje.

 

Tako da bih komotno mogao da ukombinujem TF nazad a SF+ napred.

to je dobra kombinacija.Meni je prrednja sf trajala 14500 a zadnja 10000

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja