Jump to content

Moto Zajednica

Mitas Sport Force +

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 3 sati, Dexterr je napisao:

Meni upravo suprotno! Baš je taj divljak od Honde idealan za testiranje nekih limita (o kojima, recimo, Gajo Sevojno priča). ''Normalnih motora'' ima gomilu, a baš su Bandit 1200 i VTR SP1 ozbiljan pismeni zadatak za konačnu ocenu za đaka! U svakom slučaju s nestrpljenjem očekujem ''nesvakidašnje'' rezultate :Mina::takoje:

Potpuno sam saglasan sa tobom. Znamo da se svaka guma ponaša dobro i traje solidno dugo kad se pazi i mazi. Ali je pitanje kako će se ponašati na nagla odvrtanja gasa, nagla kočenja itd. Nažalost, TD sezona je gotova, a staza je najbolji poligon za neke stvari, a do početka naredne TD sezone gume će sigurno biti sahranjene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07

Ne bih se baš složio u jednoj stvari koja je meni, a vjerujem i većini bitna.

Staza je najbolji poligon to je istina, ali uvijek ima taj ali.

Nikad se nisam vozio na stazi (ni neću), a pitanje je koliko nas je uopće vozilo motor na stazi i koliko će ih voziti izraženo u postotcima. Vrlo malo.

Dečki koji se voze na stazi, a žele neki rezultat, neće sigurno voziti Mitas, a npr. mene uopće ne zanima kako se ponaša na stazi.

Kada sam nekad davno pratio testove raznoraznih guma i kaže ovako.

Testirali gume u Španiji ili već negdje na pisti gdje se vozi Moto gp i rezultati su takvi i takvi.

Kad ću ja tamo i na tu pistu. Nikad i šta meni onda znači taj test tamo. Baš ništa. Kada ću se i gdje voziti po takvoj cesti? Nikad nigdje.

 

Baš mi je bilo drago kada ste objavili ovaj test i da vidim vaše mišljenje o gumi, ali na cesti po kakvoj se vjerovatno nas 99% i vozi.

Ima tu još dosta toga, ali ne bih da duljim.

 

 

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3085 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Pa nije baš tako...pravi test je na stazi, gde joj praviš ekstremne uslove...možeš i kišu simulirati... jedino ne možeš različite vrsta asfalta što je isto bitno... 

Ma ja već znam rezultat, biće ok...zašto ne, nova guma... 

Kod Mitasa je diskutabilno, po komentarima, samo trajanje istih...i pitanje da li dati 200€ za 7-10000km ili 300€ za 16-19000km,zar ne? Pa sami odlučite! Govorim o normalnim vožnjama sa retkim izletima u ekstreme! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Koja bre guma traje 16-19 000km. Ja to nikada nisam video niti cuo od ljudi sa kojima se druzim i vozim. Najvise sto sam cuo je da su izvlacili 10000km na gs 1200-1250 ali izuzetno stalozeni vozaci. Normalni gs vozaci zadnju trose na 5000km a prednja ide uvek brze na gs, na nekih 3500km u najboljem slucaju ( sa strane se podere, na sredini bude ok) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Kako raste iskustvo i broj kilometara pod guzicom, tako opada kilometraža koju nam gume izdržavaju. Do pred penziju. E ondak ide nešto kao exponencijalno-obrnuto-proporcionalno:popovanje:. Čak i nabeđeni Ameri na You-tubetu pričaju o prebacivanju 15000km kao standard za sport touring gume, zadnju deceniju. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05
pre 21 minuta, Gajo Sevojno je napisao:

Koja bre guma traje 16-19 000km. Ja to nikada nisam video niti cuo od ljudi sa kojima se druzim i vozim. Najvise sto sam cuo je da su izvlacili 10000km na gs 1200-1250 ali izuzetno stalozeni vozaci. Normalni gs vozaci zadnju trose na 5000km a prednja ide uvek brze na gs, na nekih 3500km u najboljem slucaju ( sa strane se podere, na sredini bude ok) 

Te gume što vi skinete mi posle vozimo još 10 000 :confused0068::lol3::bacikosku:

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8244 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Bog te tvoj sve trkaci koji gume menjaju na 2500km :D, lance i lancanike na 5000, koc. plocice na 3000 do 3500km...

Salim se i karikiram malo, ne zamerite!

Pa gde su ti motori kada pazarim? Sve max istroseno, gume obicno DOT stariji od 2014...

Nekada (pre mitasa) vozih polovne gume po 5000km...

Pre sat vremena, shoyyka je napisao:

Pa nije baš tako...pravi test je na stazi, gde joj praviš ekstremne uslove...možeš i kišu simulirati...

Koga zanima ekstrem i staza a za saobracaj predvidjenu gumu? Cemu simulacije koje/cega i realne upotrebe? Stavi na motor i vozi tamo gde je namenjana... Ako je "potrosis" za 3000km zamenis, isto tako i za one koji predju 11000km.

 

Sada ako je Jovan "unisti" na 4000km ja je trebam zameniti kada do te cifre dodjem? Bez obzira na stanje...

Sve je to individualno, svojevremeno skidoh sa Z750 kawe set novih Road 5 guma, bucne i ne osecam sta se pod tockom desava, neki se kunu u njih...

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Mogu reci da sam se iznenadio kad sam u Nemackoj video podosta s1000 bmw sa ovim(SF+) gumama i misljenje mi je islo u pravcu-pa ne mogu biti lose cim ih ovi s tim motorima voze i to jos u Nemackoj jer se njima jebe da ustede 150 evra za set guma.

Imam prednju TF(zbog dimenzije cekanje zadnje se oduzilo pa uzeh GT2) i zadovoljan sam i po kisi.

Drugar koji vozi FZ1 ima TF set i za sad nema zamerki-jedino kaze da mu je subjektivni osecaj da se trose trunku brze ali to ce videti na kraju.

@N.F.S. vracaj staru sliku sta me zbunjujes:stabre:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3085 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Pretpostavljam da neće voziti kao MM, znači može ono osnovno testirati... držanje-grip, ponašanje krivine, kočenje, kiša... bla, bla... Naravno da ne može da se testira realna trajnost, jedino da zapuca do Norveške da prodje sve vremenske uslove... 

Ponavljam da je samo ali za nas i skoro najbitnije , trajnost!?! 

Ja skidoh zadnju na TDM-u Z8 skoro, imala je 19000,možda i više! Žice provirile... to se zove max eksploatacija, hm...

Da imam para za bacanje... hm... znaš za koliko bi ih oparo, pogotovo na sadašnjem motoru?!? Ovako možemo do sutra i niko ne može ni za jednu gumu reći, potpisati:ova je 'vaka, ova je 'naka! Mnogo je faktora... 

 

Setite se Trayalovih guma, plastike na Jugićima, Kečevima pre xx godina... pa ljudi vozili... 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05
pre 26 minuta, shoyyka je napisao:

 

Ja skidoh zadnju na TDM-u Z8 skoro, imala je 19000,možda i više! Žice provirile... to se zove max eksploatacija, hm...

 

 

 

Mogao si da staviš unutrašnu i da teraš još 2000-2500km :moto2:

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Igrate se. Ja znam da kad guma dodje do granicnika da to vise nije ista guma. Ove godine u avgustu sam pao jer sam krenuo na turu u F.alpe sa prednjom koja je bila na pola. Posle 2 dana voznje naravno ogulila se na ivicama. Treci dan sam od pocetka voznje osetio da po malo ljiga u krivinama i naravno pred kraj dana u levoj serpetini na uzbrdici pri nekih 60km/h pusti... Jesam bio na kolenu ali je bilo suvo i asfalt dobar, gume na temperaturi, to je bilo na zadnjoj krivini na prevoju Izola 2000. Zbog lenjosti da zamenim gumu, sjebao motor a mogao sam i sebe. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Lepa fotka guma.

Čekamo nestrpljivo utiske o gumama slovenačkih majstora. Verujem da će im biti čast da mogu poslužiti jednom japanskom sportašu kalibra kao sto je vtr sp1.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Gajo, druže, bez uvrede, ali 85% nas ovde ne slušamo istu radio stanicu ko i ti. Nismo čak ni u istom frekventnom opsegu. Meni je na ZZR-1100 Bridgestone BT-020 napred pokazala znake potrošnje tek posle 10.000km, a daleko sam od nežnog. Motor prodat na 13.000km, guma malo ispod pola. Iskreno, jedino se ti ''igraš'' ovde, koliko mogu da zaključim. :neznam:

  • Sviđa mi se 4
  • Haha 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3085 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Uuu Gajo, nemoj se voditi po nama... zna se kakva se vozi na koleno, čim je ispod pola opušteno onda, turistički... razgledanje lepota! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Neko je stavio link sa motori.hr
Tamo sam dosta iskustava vidio od ljudi koji su probali mitas.

Najveći dio njih, čak i oni koji na jadranskoj magistrali ruše rekorde su sa gumom zadovoljni.

Ja osobnog iskustva sa mitasom nemam.
Sve gume koje sam do sada koristio su dobacile oko 5-9 tkm, Sport touring premium proizvodi od renomiranih proizvođača.
I naravno, drugi ljudi sa istim motorom i istom gumom rade u skoro istim uvjetima i po 10-13tkm, za tu razliku je odgovoran jedino senzor desne ruke i njegova reakcija na pokret gori-doli.






Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Sve je to relativno kao i sto je utisak o gumama. Moja igra je do brzina od maksimalno 100km/h. Brze krivine tipa jadranska magistrala severni deo ne volim jer su isuvise brze i opasne. Volim uske puteve gde dolazi do izrazaja tehnika a ne muda. Kod nas u Srbiji vidjam bajkere koji razvaljuju pun gas po ravnici. To je igra. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova
Pre 4 sati, Dexterr je napisao:

Kako raste iskustvo i broj kilometara pod guzicom, tako opada kilometraža koju nam gume izdržavaju. Do pred penziju. E ondak ide nešto kao exponencijalno-obrnuto-proporcionalno:popovanje:. Čak i nabeđeni Ameri na You-tubetu pričaju o prebacivanju 15000km kao standard za sport touring gume, zadnju deceniju. 

od kako su se pojavile multitrade gume sport turing izgura 20000 svima osim onima kojiteraju samo pravo pa još i na autoputu.Doduše to je do ćelestona ,znači bez šare

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova
Pre sat vremena, el classico je napisao:

Neko je stavio link sa motori.hr
Tamo sam dosta iskustava vidio od ljudi koji su probali mitas.

Najveći dio njih, čak i oni koji na jadranskoj magistrali ruše rekorde su sa gumom zadovoljni.

Ja osobnog iskustva sa mitasom nemam.
Sve gume koje sam do sada koristio su dobacile oko 5-9 tkm, Sport touring premium proizvodi od renomiranih proizvođača.
I naravno, drugi ljudi sa istim motorom i istom gumom rade u skoro istim uvjetima i po 10-13tkm, za tu razliku je odgovoran jedino senzor desne ruke i njegova reakcija na pokret gori-doli.






Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

el classico dobro poznaje hr scenu i taj forum,znači ljudi ruše rekorde :jee1: a meni je sport force trajo normalne vožnje 10000 a da sam menjo na indexu potrošnje bilo bi 8ooo a da je dvokomponenta bilo bi još 30% i to je po meni jedina mana sport forca .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250
3 hours ago, sasa ns 1 said:

od kako su se pojavile multitrade gume sport turing izgura 20000 svima osim onima kojiteraju samo pravo pa još i na autoputu.Doduše to je do ćelestona ,znači bez šare

Meni je to uspijelo samo jednom na versysu 650. A najmanje vozim pravo i autoput. Realno turing guma izdrzi 10000-13000. Ako je potrosis prije toga onda bolje uzmi sport, jer tako i vozis. Ako izdrzi 18-20 hiljada onda ti je sve jedno. Jer je stil voznje tako lagan da mozes voziti i na kramponkama.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5733 postova

Uvek se iznenadim nekim stavovima o gumama a ne bi trebalo. 

 

Kolega kojem smeta test na stazi jer misli da ne znaci nista zato sto on nece voziti na stazi bolje da se zapita ko je taj Jovan i kako vozi i zasto bi njemu verovao. Pravi dilemu oko asfalta a ne pravi oko vozaca, zanimljivo. Sustina je da test guma mozes samo sam uraditi a ovo samo da prihvatis kao smernice. Najvaznije je odabrati tip gume za sebe i motor a proizvodjac nije toliko bitan to su nijanse. 

 

@N.F.S. vidi ja slusam ljude koji kazu necu da kupim motor vozen je na stazi a skoro svi ljudi koje znam sa staze menjaju ulje na max 1000 km (uglavnom cesce), niko ne sipa ulje koje je jeftino, ne znam da li je najbolje ali znam da je najskuplje :) plocice menjamo na malo preko pola potrosenosti jer je daleko jeftinije od diskova a i sigurnije je, gume da ne pricam koliko puta u sezoni zamenim, sve tecnosti minimum jednom u sezoni, servisi ogibljenja takodje, lanac i lancanici na max dve sezone (lanac) lancanici stalno jer menjamo prenos, motori ne idu nezagrejani u voznju i gase se a poneki i dodatno hlade topovima za lisce nakon stinta. Lezajevi se menjaju i preventivno ne samo kada zaribaju. Sve u svemu motorima je pruzena maksimalna paznja a onda ljudi beze od njih i kupuju motore koji su zavrtani u blokade na skupovima u leru, sa kojima je zadnjaceno i penjalo se po ivicnjacima a ulje u vilama nikad menjano, u masini ulje terano dok ga ima... 

 

Jeste tema o Mitasu samo sam morao da virtualnom prijatelju N. F. S odgovorim jer njegovu filozofiju odrzavanja motora i sagledavanja potreba bas cenim

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5733 postova

@srbac neces verovati ogromna vecina sa urednim papirima a pun gas nista sto nije predvidjeno za motor. U blokadu terani nisu tako da ne znam sta smeta pun gas vise od punog gasa izmedju dva semafora :)

 

Padano u vecini slucajeva motor klizao a u svim slucajevima posle pada zamenjeno sve sto utice na voznju. Nisu padali sa copave kao ovi ulicni mada je bilo i tih slucajeva zaista

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8244 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Postujem, hvala!

 

Kao sto napisah, karikiram... Vozac je valjda podrazumevana varijabla.

 

Guma namenjena saobracaju se tu i testira, ona namenjena stazi, pogadjas na stazi.

Meni licno test a da ga ti izvedes (na stazi) nista ne bi znacio, ne zato sto mislim da nisi relevantan vec sto ja u takvom okruzenju necu biti, niti je guma tome namenjena.

Ima li logike da slik testiram na ulici, znacila bi ti sta moja iskustva (da ih napumpam na 2.5/2.9 i vozim do 90kmh?)

Pomenu Soyyka da simulira kisu na stazi?!? Bez da se simulira ulje i lisce, bele linije i sahte?

 

Motor odrzavam kao i vi trkaci inace

P.S. Moje je misljenje o mitasu formirano na osnovu licnih impresija.

Pratim iz znatizelje

 

Sent from my SM-A202F using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5733 postova

@N.F.S. deo testa neke gume na stazi treba da da odgovor kako se guma ponasa u ostrijoj voznji odnosno pod vecim steesom. Neko moze da vozi tecno prosecnom brzinom 100+ km/h neku deonicu a njegov drugar recimo vozi 70 km/h ali sa ubrzanjima i kocenjima kojim unistava gumu. U sustini i na stazi mozemo imati ti i ja isto vreme ali tako da ti imas vise muda i znanja i ulazis brze u krivine a ja nemam. Ja cu unistiti gumu ti neces 

 

Ti si posteno napisao sta trazis od gume pokusao i nasao ono sto tebi radi posao i nisam video da pokusavas da nekoga ubedis da je super guma. Vidim da kazes za mene je odlicna i to cenim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja