Jump to content

Moto Zajednica

Mitas Sport Force +

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Pozdrav ekipo

 

Za one koji ne prate Bjbikers društvene mreže, Bjbikers redakcija dogovorila je direktno sa fabrikom Mitas test guma. Za sada smo na test dobili set Sport Force + guma koje ću testirati na VTR 1000 SP1. U planu je i test drugih guma od Mitasa, ali za sad je na testu samo Sport Force +. Ako neko ima iskustva, neka slobodno napiše, ili ako neko ima nešto na šta bi voleli da obratimo pažnju, neka slobodno piše.

 

Neke osnove o gumi i našem testu:

Sport-Force-scaled.jpg
BJBIKERS.COM

Naš prvi test guma nastao je u saradnji sa kompanijom Mitas iz Slovenije. Dobili smo na test jedan set Mitas Sport Force +

 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Kratko sam ih vozio svega par hiljada. Kupio sam ih nove. Ok gume za umerenu voznju a za sport voznju ne bih znao reci kakve su. Al sam imao utisak uvek da su malo plasticnije i tvrdje nego sto mi se cini i da se sporije greju. 

 

Sem na ravnoj i dobroj podlozi nisu ni za sta drugo, motor dosta kliza sa njima ako nisu dobro zagrejane i ako podloga nije odgovarajuca (al ipak su to sport gume ne turing). 

 

Gubile su pritisak uvek u kratkom intervalu i redovno sam morao da ga proveravam. 

 

Interesantno je da su obe kupljene na 2 razlicite lokacije, montirane kod 2 razlicita vulkanizera, sa razlicitim (novijim) dotom, a skoro isto su se ponasale (znaci nije ni do cega drugog nego do tog proizvodjaca). 

 

Moja ocena na touring sport motoru za te gume je 6.5/10

 

Cena me je privukla i ustedeo sam najmanje 100 evra tom kupivinom.

Ne trose se brzo ako se normalno voze. 

 

 

Ne bi ih vise kupovao (touring force bih mozda probao). 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 43 minuta, N.F.S. je napisao:

@Jovan Ristic, radujem se rezultatima! :takoje:

 

P.S. Raspitaj se ima li znacenje boja linije na gumi (pricasmo u drugoj temi). 

Nisam zaboravio. To im ubacujem u pitanja koja imam u vezi nekih tehničkih stvari :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
Pre 6 sati, Pingvin37 je napisao:

Kratko sam ih vozio svega par hiljada. Kupio sam ih nove. Ok gume za umerenu voznju a za sport voznju ne bih znao reci kakve su. Al sam imao utisak uvek da su malo plasticnije i tvrdje nego sto mi se cini i da se sporije greju. 

 

Sem na ravnoj i dobroj podlozi nisu ni za sta drugo, motor dosta kliza sa njima ako nisu dobro zagrejane i ako podloga nije odgovarajuca (al ipak su to sport gume ne turing). 

 

Gubile su pritisak uvek u kratkom intervalu i redovno sam morao da ga proveravam. 

 

Interesantno je da su obe kupljene na 2 razlicite lokacije, montirane kod 2 razlicita vulkanizera, sa razlicitim (novijim) dotom, a skoro isto su se ponasale (znaci nije ni do cega drugog nego do tog proizvodjaca). 

 

Moja ocena na touring sport motoru za te gume je 6.5/10

 

Cena me je privukla i ustedeo sam najmanje 100 evra tom kupivinom.

Ne trose se brzo ako se normalno voze. 

 

 

Ne bi ih vise kupovao (touring force bih mozda probao). 

moja iskustva su potpuno različita i to u svakoj rečenici osim cene

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07

Također i moja.

Vozim MT 07 koja doduše spada u lakše motore i mogu samo reći da sam prezadovoljan kako se gume ponašaju. 2 seta potrošio, a 3 je u pripremi za slijedeću sezonu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Takodje...

Ne kliza, zagrevaju se bas brzo.

Predvidjenu kilometrazu od strane mitasa dupliram u koriscenju, ako ne bude bilo previse "staze" a na malom pritisku "prebacice" i Jovan lako tih 7000km.

 

Obratiti paznju na ovalnost gume. Dva puta sam imao problem i oba je puta reklamacija uvazena.

Montiram svojevremeno na cbr1000 set mitasa (tada su bile samo Sport Force, bez ovog sufiksa plus) motor na oba podizaca, tockovi u vazduhu.

Prao sam felne detaljno :D 

Zavrtim prednji tocak i vidim da se guma priblizava i odaljava od vrha blatobrana, kao da je "jajasta". Stavim komparater na felnu-ravna!

Ok, premontiracemo ponovo, namaze na moje insistiranje vulkanizer vise sapuna na rub felne i naduje na 4bar-a, da lepo iskoci.

Ponovo isto! Ustanovise to i vulkanizeri kod "Bakija" (radnja gde ih kupujem) i ja dobijem novu gumu, ovaj put dobru.

 

Drugi put, set Sport force plus, montiram na cbr600 (prvo Honda pa sve resto onda :D ) ponovo na podizacima ali ovaj sam put cistio lanac.

Upalim je i saltujem u trecu da tako u mestu osusi pomenuti lanac. I dok se u krug vrtim primetim da zadnja guma "seta" levo/desno! Ne mnogo ali "seta".

Ponovo merenja i situacija kao sto iznad opisah, dobio novu.

U voznji nisam osetio nista u oba slucaja.

 

Od tada ih izmenjah dosta (i sada ih vozim), nije bilo tih problema, mozda su lose skladistene u Kg.

Pozdrav Nenad. 

20201022_114926.jpg

  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Ja bih samo primjetio, ako dozvolite, da je VTR specifičan i možda nestandardan za test guma. V2, veeeeliki obrtni momenat. Kao veliki Bandit 1200/1250. Jede gume za doručak. Raditi test guma na tom motoru je pomalo nelogično. Po meni.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Onda će ih brže istestirati. :bacikosku: naravno, onda bi bilo dobro da na tom istom motoru testiraju i gume drugih proizvođača.

Nadam se da ćete to raditi na proleće ili leto ! 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 622 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: mali Versys prodat, u potrazi za sledecim

Ja se nadam da ce proizvodjac dati i jedan set na poklon kroz npr. neku nagradnu igru. Ili da se npr. organizuje licitacija gde bi novac isao u dobrotvorne svrhe...

 

Apropo gume, nisam ih vozio. Razmisljao sam o njima pre mesec dana, ali usled ovako razlicitih utisaka koje su ljudi izneli na kraju sam odustao i uzeo Continental.

 

Ne znam da li su ovako razliciti utisci usled razlicitih tipova i tezina motora, razlicitih stilova voznje ili pak nedoslednosti pri izradi pneumatika? Koliko je realno da ta nedoslednost moze da se desi pri izradi guma? Da li tehnologija izrade to "dozvoljava" ili to nije moguce da se desi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Hvala svima na komentarima, znače mi dosta da znam na šta da obratim pažnju.

 

Znamo da je VTR nespecifičan, ali šta se na njemu pokaže kao dobro, onda je dobro :) 

 

Namera je da malo maltretiramo gumu, a ne samo da se vozim pa dokle izdrži. U izveštaju ću uzeti u obzir i kako sam vozio gumu, jer znam da to znatno može da utiče naročito na zadnju gumu. Uglavnom, ako ne bude neko jako hladno vreme, očekujem da završim za 2-3 meseca. 

 

Ono gde ću se dosta truditi da tesitram gume je po kiši, jer vidim da su se ljudi najviše žalili za to.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 87 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K1200s

Na nekom, američkom forumu za gume , Mitas dobija ili dobre ili loše ocene, kao i kod nas ,neko je prosto oduševljen sa gumom,a neko je nebi nikad više stavio.

Sad ne mogu da ukapiram da li je dobra za te novce ili je stvarno dobra guma kao i premijum gume.

Onda odem do svog "majstora" koji mi pokaže mitasove gume na GS-u koje vozi do ivice i kaže da drže ,,,,,a pre se kleo u Continental:neznam:

i sad da li je moguće da su dobre kao jedne mishelin ili pireli ili bilo koje, koje su bukvalno duplo skuplje od mitas-a,ili  jevtine su  pa im se opraštaju mane.

Stim što su mitas gume u americi u cenovnom rangu sa svim ostalim evropskim gumama, cena se kreću od 200 dolara ,,,,,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Da kažem i ja koju, sad trenutno trošim Pirelli Diablo Strada, a pre njih sam imao Mitas Sport Force+,  oba kompleta sam uzeo nove, Mitas na CBR600F, a Pirelli na YZF600R, i oba seta su odprilike u istom cenovnom rangu, i mogu reći da se tako i ponašaju, isto, nisam primećivao nikakvu razliku, a vozio sam ih i na TrackDay-u i putovao sam s njima, i jedne i druge su odlične gume.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07

Moji dojmovi.

Yamaha MT 07. Vozač sa opremom 85kg.

Original bile Bridgestone 023. Bio zadovoljan. Prešao s njima 17t km.

Stavim Michelin pilot road 4. Ljudi to je toliko klizalo, motor bježao, a kad mrvicu stisnem zadnju kočnicu kotač blokira i jedva 2 puta ostao na motoru. Inače kočim isključivo samo prednjom. Nakon 6t km na gumi ni traga korištenja. Momentalno skidanje dolje i odlučim se za SF+.

Kakav preporod za duplo manje para.

Ne vozim duge ture. Najviše u danu po 220-230km. Ne vozim dvoje nikad. Nemam kofer. Po zavojima zadnja guma olizana od ruba do ruba i osjećam se potpuno sigurno. Malo sam žešći na gasu, ali max brzina do 180 i to samo na par sekundi.

Putna brzina 120-130, a naselje 70-90.

2 seta potrošio, a 3 čeka proljeće.

Istina je da kad je malo hladnije, a i po kiši treba malo smanjiti tempo, ali mislim da je sa bilo kojom gumom isto tako.

Meni guma potpuno odgovara, ali ne bih da netko pomisli da će i nekom drugom.

Puno je tu stvari u igri, po mom.

Težina motora, sama snaga, težina vozača, namjena za koju se motor koristi, način vožnje, cesta po kojoj se vozi, ispravnost ovjesa i kočnica, vrsta motora, očekivanja od gume i tko zna šta još.

Uf, odulji ga

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr
On 23.10.2020. at 7:53, N.F.S. je napisao:

Predvidjenu kilometrazu od strane mitasa dupliram u koriscenju

Druze, ne zameri ali je  ovo kljucno, ako ti dupliras predvidjenu proizvidjacku kilometrazu, znaci da tu gumu ni blizu ne vozis kako je predvidjena. Ovo ti govorim jer ja licno sport gume premijum proizvodjaca derem do zice za 1500km, i prednju i zadnju. Ja  ne verujem Mitas gumama niti bih smeo svoju glavu sa mojim stilom voznje rizikovatinna njima, divoljan mi je rizik i sama moja voznja. Ali ajde, zanimljiva je tema i bas me zanima tezultat testa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Pisah po raznim temama, stil voznje mi je izuzetno blag, ne ciljam da skinem "chicken strips" niti sam chicken niti se oko toga tangiram :D 

Kada kroz sumu vozim, otvorim vizir, "upijam" mirise... Motor ulenjim da njegov zvuk ne poremeti mir prirode.

Svaki predeo mozgom "uslikam" da se ureze... Sto bi kompjuterasi rekli, vozim frejm po frejm, da nesto ne propustim! :D 

Govorim iskljucivo o ulicnoj voznji, commuting i uzivanje, terapijska voznja sto bi se reklo :D 

Do 22 godine zivota ni meni gume trajale nisu, dozivljaje bi verovatno mnogi kao fikciju shvatili pa ih i ne pisem, bukvalno.

U dve radnje si u Srbiji mogao gume kupiti, cuvale se kao zlato...

82 sam godiste, ne metuzalem ali ovo sto pisem nije bilo tako dalekoooo a ipak pre foruma i interneta :takoje:

 

P.S. Michelin macadam sam na gs1000g vozio 30000km!  Mislim da su jos na njemu a motor prodadoh pre 20 godina :D 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Za takvu voznju naravno da su Mitas gume odlican izbor, ne vredi baciti duplo vise para za druge gume. Inace stariji sam od tebe ali neka deca se nikad ne uozbilje ..:moto2:Kao sto rece kolga iznad, suvise kompleksna tema je ovo... Nekome ce biti vrhunske gume, nekome onako, nekome katastrofa...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 5 sati, sale600 je napisao:

Moji dojmovi.

Yamaha MT 07. Vozač sa opremom 85kg.

Original bile Bridgestone 023. Bio zadovoljan. Prešao s njima 17t km

 

Ja bio prezadovoljan Bridgestone gumama kad sam vozio Niken, MT07 i MT09, a naročito na MT09. Kako po kiši tako i po suvom, neverovatne gume. One su mi neki reper za dobru gumu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 950 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Triump Tiger 800 XRT
7 hours ago, sale600 said:

Yamaha MT 07. Vozač sa opremom 85kg.

Original bile Bridgestone 023. Bio zadovoljan. Prešao s njima 17t km.

Stavim Michelin pilot road 4. Ljudi to je toliko klizalo, motor bježao, a kad mrvicu stisnem zadnju kočnicu kotač blokira i jedva 2 puta ostao na motoru. Inače kočim isključivo samo prednjom. Nakon 6t km na gumi ni traga korištenja

Tracer 700, dakle malte ne identican motor, dosao na PR4. Guma odlicna. Izdrzala 18k. Poslije toga stavio PR5 i isto prezadovoljan.

Dakle nije sve do gume nego i kako kome koja legne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
On 10/23/2020 at 8:36 AM, castor said:

Ja bih samo primjetio, ako dozvolite, da je VTR specifičan i možda nestandardan za test guma. V2, veeeeliki obrtni momenat. Kao veliki Bandit 1200/1250. Jede gume za doručak. Raditi test guma na tom motoru je pomalo nelogično. Po meni.

Meni upravo suprotno! Baš je taj divljak od Honde idealan za testiranje nekih limita (o kojima, recimo, Gajo Sevojno priča). ''Normalnih motora'' ima gomilu, a baš su Bandit 1200 i VTR SP1 ozbiljan pismeni zadatak za konačnu ocenu za đaka! U svakom slučaju s nestrpljenjem očekujem ''nesvakidašnje'' rezultate :Mina::takoje:

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad
1 hour ago, Dexterr said:

Meni upravo suprotno! Baš je taj divljak od Honde idealan za testiranje nekih limita (o kojima, recimo, Gajo Sevojno priča). ''Normalnih motora'' ima gomilu, a baš su Bandit 1200 i VTR SP1 ozbiljan pismeni zadatak za konačnu ocenu za đaka! U svakom slučaju s nestrpljenjem očekujem ''nesvakidašnje'' rezultate :Mina::takoje:

^ Apsolutno se slazem sa napisanim uz mali dodatak.

 

Suzuki RF 900 koji ima slicnu krivu obrtnog momenta i samo 35ks viska u odnosu na Bandita, tezi slicno pa gledam u grupi ima ljudi koji se kunu u Maxxis gume koje su malo jeftinije od Mitasa, a druga polovina ne bi montirala nista ispod Michelin P5/PR5. Sve je u nacinu voznje, da li je motor podesen kako treba i da li su pritisci na optimalnom nivou...

 

Da biram izmedju polovne gume i Mitasa sa testa sigurno bih "prespojio" sa Mitasom do seta koji znam da je za moje potrebe potreban, ali bih zato i svoj nacin voznje prilagodio gumi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja