Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki

Recommended Posts

  • U prolazu, 2 postova

Pozdrav svima

Imam par pitanja izvinjavam se u napred ako nesto ne napisem dobro ili ne objasnim jer sam ove godine uzeo motor.

U pitanju je Kawasaki GPZ 500 90god

- Preljevanje karburatora nemam slavinu vec elektricni ventil koji otvara i zatvara gorivo i koji eto već drugi put mi je napravio problem. Predpostavljam da iz filtera goriva i čašica karburatora prelije gorivo u ulje. S tim cu se pozabaviti preko zime. Zanima me kada tako prelije( ja sam izvukao malo jace od 3 litre ulja iz motora )dali moram baciti to ulje( prvi put sam bacio ) sta da radim sad dali da vratim 2 litre i da naspem novo litru ili sve da zamjenim sta da radim???

- Drugo pitanje koje me više muci jeste ulje koje mi se pojavilo kod magneta. Stalno mi je kapalo tu ulje cim se motor zagrije i malo ga u crveno dignem odma prokapa ulje. Uzmem rastavim taj dekl ima ulja i po magnetu i po struji sve sam očistio i ne znam zasto je ulje tu kazu mi da je ostisao semering neki iza magneta. Na yt sam gledao nisam mogao naci da itko skida magnet i mjenja neki semering ili sta vec. Pa eto ako mi netko moze pomoci hvala u napred. Jos jednom veliki pozdrav 

16032643785871403035399.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova

Do sledece sezone pokusaj pronaci polovnu slavinu, originalnu i kupi set dihtunga za istu, izadje oko 15e. Ima u Louisu a mozes i naci mozda i kod nas da neko prodaje na KP i slicno. 

 

Ne vredi da menjas ulje ako nisi siguran da ce ti opet preliti, dzaba bacas pare. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja