Jump to content

Moto Zajednica

Završi se moja prva moto sezona

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Gsx600f

Počevši pisanje ovog rezimea svojih utisaka i doživljaja, shvatih da je najbolje krenuti od početka, detaljno..;) Motor sam pazario sredinom Septembra 2019-e godine, prethodnog vlasnika dobro poznajem te sam imao tu sreću da u startu znam sta me čeka, koja vrsta radova itd... Mehanički motor je bio sasvim korektan ali je bio estetski zapušten...:( Stajao je izložen suncu, kiši, snegu i vetru, skoro dve godine (ništa što mnogo ljubavi neće srediti i dovesti ga u stari sjaj..) :) Te 2019-e privikavao sam se na svoj prvi motor lagano i pretežno po gradu od kuće do posla i nazad.. Kažu iskusniji vozači (Dejan, Žare, Gagi) na najgori mogući način... Najbolje se kažu uči na otvorenom putu.. Što cu kasnije i sam shvatiti.. :takoje: Srećom 2019. godina prodje bez snega, leda i mnogo hladnih dana... Ne znam iskreno da li je bilo celih 15-ak dana da nisam vozio... Tokom zime odnosno onog najhladnijeg perioda kada nisam vozio "umivao"  sam Suzanu... Ljudi moji... da mi je neko rekao da ću toliko da zavolim ovu moju gvozdjuriju, rekao bih da je lud...:) Da se razumemo vrlo sam objektivan, niti je to ne znam kakva motorčina niti šta (a kako ni ja nisam ne znam kakav vozač motora našli smo se bas..). Svako ima svoje mišljenje, ali ja definitivno volim baš nju.. Moja prva ljubav.. Prve (slatke) muke i radosti, moram reći da sam motor odabrao zahvaljujući mom bratu Dejanu koji dugo vozi motore pa je kud i kamo svesniji šta bi mi za početak odgovaralo, i moram priznati nisam se pokajao... Dakle konačno stigoh do razrade... Uvod je baš potrajao... Svojom prvom sezonom smatram tek 2020. godinu iako nas je ova pošast zadesila i policijski čas i zabrana kretanja i svašta nešto.. Ja sam se polako i u svakom slobodnom trenutku opuštao sve više, i sve bolje upoznavao svoju draganu. Prva destinacija van grada i moje omiljeno mesto u Bg... Avala....:jee3: Krivine uzbrdo, krivine nizbrdo... Asfalt nov, poneki auto..  Usudi se da ga obidjes ili ipak nemoj.. Zatim polako ali sigurno u društvu brata i njegovih par drugara, kojima neizmerno hvala na strpljenu i pomoći prilikom čuvanja mojih ledja, dok sam skupljao hrabrost da obidjem kola na deonicama Avalskog puta prema Ralji i čuvenom Točku... Pa polako i do Rume na sladoled, Fruske gore, Sopota, Tresija, Topole... Mladenovca na kolace itd... Postepeno i nekako neosetno, potpuno se stopih sa svojom dragom, a napetost koja verujem postoji kod svakog početnika i nekog straha hoću li se snaći što po gradu što po otvorenom putu, ne mogu reći da je potpuno nestala, tu je, ali je znatno oslabljena dosadašnjim treningom i uvozavanjem.. Negde sredinom leta kolega sa posla koji je prisutan i ovde na forumu kupuje svoj prvi motor, pa krećemo zajedno da se vozimo i učimo svako o svom motoru... :lud: Nekako najopuštenije sam se osećao u tandemu sa kolegom novopečenim... Znao sam da će tempo biti umeren i prilagodjen treniranju i savladavanju raznih situacija koje saobraćaj ume da nametne... Ne kažem da mi manje prija vožnja sa Dekijem i njegovom drumskom elitom, naprotiv, taj deo smatram naprednim treningom, gde na prvom mestu učim održavanje tempa, odnosno, vožnju u grupi ali i brzim reakcijama, refleksnom kočenju, obilaženju i svemu drugom što ne bih smeo sam, niti sa kolegom koji takodje ima malo iskustva... Nešto što bih kao prvosezonac voleo da istaknem jeste da mi neopisivo zadovoljstvo predstavlja bajkersko pozdravljanje prilikom sretanja drugih motorista na drumu...:zdravo: Lično te pozdrave osećam kao pripadnost nečem drugačijem i uzvišenijem nego što su vozači B kategorije, koji, imam utisak (ponekad) jer radim kao vozač B kategorije ne podnose jedni druge, ovde baš suprotno, postoji to neko drugarstvo potpunih stranaca i osećaj solidarnosti da bi ti taj neko, potpuno nepoznat, stao i pomogao na prvu loptu jer si njegov sabrat na drumu.. Moram istaći i to da kao vozac B kategorije čiji je osnovni posao prevoz ljudi, mnogo bolje i više posvećujem pažnju vozačima Am i A kategorije po gradu, jer sam i sam vozač iste, te znam koliko znači ono malo prostora u gradu izmedju dva auta, da se braca bajkeri provuku i izbegnu nepotrebno stajanje... Dodjoh nekako i do samog zaključka, mnogo sam razvukao pisanje, ali nekako, sama tema se ne da skratiti, utisaka je puno a sezona je tek prva.. Dakle onaj edukativni deo opet mogu početi od sredjivanja. Naučio sam toliko toga sto se tiče sredjivanja zapuštenog i nevoljenog motora. Od skidanja pojedinih delova preko farbanja, poliranja, odvrtanja zapeklih šrafova...itd.. Došao sam do toga da sam uz malo truda i uz pomoć Dekija Žareta i šefa Gagija, oporavio i preporodio motor...:sampion: Rezultat je neverovatan na prvom mestu, lično sam prezadovoljan izgledom motora, trudio sam se što vise da bude u stanju "fabrika", oduševljenje je bilo vidno i kod ekipe, kada je projekat bio završen, čak štaviše, mislio sam u prvi mah da me možda malo i lože, nekako je bilo prenaglašeno. Svaku sumnju da sam uspeo u vraćanju starog sjaja moje Suzane otklonili su komentari i zaustavljanja na sred ulice od strane trećih lica, kako bi me pitali da li je na prodaju i koliko se kreće motor poput mog, naučio sam dosta važnih lekcija a verujem da mi jos dosta predstoji, osetio sam na svojoj koži kako izgleda kada te ne vide u mrtvom uglu, kako izgledaju regionalni neosvetljeni putevi puni rizle, blata iznetog od strane zemljoradnika, preprečenih traktora sa sve prikolicom koji ne mogu da izvuku teret iz njive pa blokiraju put... Okrenuvši se unazad i pogledavši svoju prvu moto sezonu sa neke distance, moram reći da sam iskreno srećan , zadovoljan, uzbudjen, i zaljubljen u ovu našu malu ali prelepu Srbiju..:care: Sada mi predstoji samo još nadanje da će lepo vreme potrajati sto duže i da neće biti snega, pa da sezonu ni ne zatvaram zvanično, već samo da je lagano uvedem u drugu jos uspešniju, sezonu 2021.. Do nekog sledećeg pisanja, vidimo se na putu... :moto3:

  • Sviđa mi se 24
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Супер, а слике мотора? Толка љубав није овековечена? Ц... Ц... Ц...

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Izbaci imena iz tvog posta, promeni model motora, i pošalji na pp da okačim kao svoju priču. :)
Sve isto, od upoznavanja motora, "učenja" vožnje (džabe časovi, to je samo za ispit), pa onda jurcanje po gradu od jednog do drugog majstora koji uz opravljanje motora podele i koji koristan savet i motor posle izgleda i radi još bolje. Motor na štenderu i kroz par rečenica naučiš o vožnji više nego sam za 100 kilometara. A onda utvrdiš znanje sa tih 100 km i uvek hoćeš još više, uvek je premalo vremena, prekratak dan, previše drugih obaveza. Uvek je duži put pravi put, bar par minuta duže da se vozi :)
 

Puno lepih kilometara i vidimo se na putu! :)

DzOkS, ja npr. ne stižem da slikam, ili nešto čačkam ili vozim, svega par slikica :)

Promenio član nafetS
dopuna odgovora
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Gsx600f
Pre 3 sati, DzOkS je napisao:

Супер, а слике мотора? Толка љубав није овековечена? Ц... Ц... Ц...

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 

Ne znam kako mi to promače, evo je ljubav... :)

87984871_2486152001609645_9084286556130246656_n.jpg.729b7a1d2ab577607168594b867a14f1.jpg87990765_1866102413689355_5272416502979493888_n.jpg.f83863eef1310e1d18e254ca2923d091.jpg88052901_243691629975257_8245705006313897984_n.jpg.a64aeeba79dc6f8a3226eaa3459cf29a.jpg88114958_2622211251369858_5231156027772108800_n.jpg.fbaf50aa4e7e0ac6d70b23846145b51f.jpg88123319_2696595933752064_3525923066297188352_n.jpg.73459702cd0a6e7fdfe2310671a17af3.jpg88173996_610614346163962_3360358734235697152_n.jpg.92cfe207ade72b9b95336879a5bbe9d0.jpg88224574_536722463635557_8357800706391932928_n.jpg.4ba57565f77d3566c3c17f6b5b08bf1e.jpg88270175_239873303698372_146687276485705728_n.jpg.e1a05bfe49e14e7d7e1635766339a549.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Gsx600f
Pre 3 sati, nafetS je napisao:

Izbaci imena iz tvog posta, promeni model motora, i pošalji na pp da okačim kao svoju priču. :)
Sve isto, od upoznavanja motora, "učenja" vožnje (džabe časovi, to je samo za ispit), pa onda jurcanje po gradu od jednog do drugog majstora koji uz opravljanje motora podele i koji koristan savet i motor posle izgleda i radi još bolje. Motor na štenderu i kroz par rečenica naučiš o vožnji više nego sam za 100 kilometara. A onda utvrdiš znanje sa tih 100 km i uvek hoćeš još više, uvek je premalo vremena, prekratak dan, previše drugih obaveza. Uvek je duži put pravi put, bar par minuta duže da se vozi :)
 

Puno lepih kilometara i vidimo se na putu! :)

DzOkS, ja npr. ne stižem da slikam, ili nešto čačkam ili vozim, svega par slikica :)

Hehehe, slatko me nasmeja Stef.. :)Ja sam imao tu sreću da sam A kategoriju polagao u stvarno dobroj auto školi, kod starog bajkerskog vuka, ovde sa foruma... Pa mi je odavao neke sitnice i "tajne" koje malo instruktora ima želju da se toliko posveti kandidatu. Slažem se, dan je uvek kratak, obaveza je previse, ali kada na kraju dana skines kacigu osmeh je od uha do uha... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Gsx600f

Dođe zima....iiii sezona se ipak završila, ne toliko zbog vremenskih uslova, ima i toga da je bilo manje dana za vožnju, mada ne toliko, ipak kolega koji je pomenut u prvom postu, rešio je iz privatnih razloga da pređe na manju kubikažu i lakši motor, sa druge strane ja, ma koliko da sam voleo Suzanu sve mi se više činilo da mi treba veći motor, javila se želja za nekim modelom sa četiri cilindra. Počeo sam da pratim oglase, tamo - ovamo... Išao, gledao par motora ali nikako da oglasim svoju ljubimicu. Najteže mi je padala pomisao da ću motor prodati nekome ko ga neće voleti i ko će se prema njemu ophoditi loše, jer sam ga iz takvog stanja doveo od ružnog pačeta do prelepog labuda. Kolega koji je i sam vrlo pedantan ponudio mi je da ga on kupi, a da ja konačno uozbiljim potragu za sledećim motorom. Tako je i bilo.. Čekao sam pratio, čekao pratio, i kako kaže stara poslovica ko čeka taj i dočeka... Pojavio se.. Na slikama je izgledao nerealno dobro očuvan... Kako se u medjuvremenu i korona namestila, tj. kako sam bio u izolaciji, nisam mogao lično da odem da pogledam motor. Sa druge strane, jos uvek se ne smatram dovoljno stručnim da bih sam gledao i pazario. U dogovoru sa bratom i drugarom organizovali smo se da oni odu pogledaju probaju i ako je stvarno kao na slikama pazare. U medjuvremenu tokom telefeonskog raspitivanja oko detalja o motoru bivši vlasnik nam šalje video zapis gde se vidi da je motor u stanju (čini mi se) i boljem nego na slikama. Bio je petak 26. Mart.. Otišli su da pogledaju motor i to je bilo to, došao sam do novog ljubimca. Iskren da budem model nije bio moj prvi izbor, čak štaviše na prvu mi se nije dopao, iako su svi iz mog okruženja, stariji iskusniji govorili da se neću pokajati ako se odlučim za taj model, a šta mi je više od toga trebalo pa da se odlučim za kupovinu istog. Želim da vam predstavim svog novog ljubimca, Suzana me ne pušta ka drugim proizvođacima, kao ni crvena boja (na radost) ili što bi ovi moji ludaci rekli "crvena za devojčice".. dakle u pitanju je Suzuki Gsx600f 2000. god. :)

IMG_20210327_160323_copy_800x600.jpg

IMG_20210327_144513_copy_800x600.jpg

IMG_20210327_160217_copy_800x600.jpg

Promenio član Alex011
  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

Dobar si motor uzeo. Ja sam vozio Katanu 750,  2003. godiste. Najizdrzljiviji motori do 1500e kako sam tada voleo da kazem, pouzdani. Uz nju naravno i XJ diverzija, i to sam terao. Jedina mana tih motora je sto su tromi (diverzija pre svega) i nisu zabavni kao neki drugi touring sport odnosno sport motori tog godista i tog cenovnog ranga. 

 

Al sto istrajnosti tice, skoro pa i da bolji nisi mogao da uzmes. 

 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Gsx600f

Hvala drugari... Hvala mnogo... :) baš sam srećan, kao malo dete, još se upoznajemo, ali definitivno mi se sviđa... Meni posle GS500e nije ni malo trom :P čak naprotiv, mada... možda kako budem odrastao, jednog dana i sam uvidim to... Sad mi preostaje da se dobro uvozam, sezona je pred nama... Zelim vam puno lepih bezbednih kilometara i pune rezervoare.. :jee1:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 636 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Dobrodosao u klub. Uzeo si pravu masinu. U tom cenovnom rangu i u toj klasi najbolja kupovina. Srecno da te sluzi:takoje:

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja