Jump to content

Moto Zajednica

koliko vama traju gume za motor

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 480 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: CF MOTO 150NK

Naime, evo par dana bas komentarisem sa tim uskim krugom ljudi stvarno koje poznajem a da je u svijetu motociklizma, i definitivno sam stekao zakljucak da moto gume ne traju puno, te da me isti ti prijatelji gledaju sa cudjenjem kada kazem da mi guma koja izdrzi jedva 12 000 km slaba guma. Na sta vidim da su pojedini zadovoljni i sa 5. pa zar je to moguce. Kako. Touring gumu tj sve touring gume koje sam do sad imao imaju neki plafon vijek barem na mojem naked motory okvirno oko 15000. Generelno, u najbolje slucaju jedna sezona. Ove sezone i 2 gume u godini dana. Proracunato sa cijenom registracije koja je dolje u Crnoj Gori basnosnovna, nekih 320e i plus dvije zamjene godisnje dolazimo da mi za jednu sezonu odmah treba 1000e. Za pocetak. Skup sport

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Sve zavisi kako se voziš. Ako divljaš, nijedna ti neće izdržati puno. Ako si tečniji, bez naglih ubrzavanja i jakih kočenja, može da se produži. Koliko - opet zavisi od tebe. Da, dosta zavisi i od motora - težine, konja, obrtnog momenta, ali isto toliko i od tebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07

Potpuno se slažem sa napisanim, ali ne treba zaboraviti ni pravilan pritisak tlaka u gumama kao ni čestu kontrolu pritiska.

Imam prijatelje koji na proljeće kako napumpaju gume tako i završe sezonu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 480 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: CF MOTO 150NK
pre 1 minut, sale600 je napisao:

Potpuno se slažem sa napisanim, ali ne treba zaboraviti ni pravilan pritisak tlaka u gumama kao ni čestu kontrolu pritiska.

Imam prijatelje koji na proljeće kako napumpaju gume tako i završe sezonu

Kod mene je to gotovo nedeljno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 480 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: CF MOTO 150NK
pre 25 minuta, castor je napisao:

Sve zavisi kako se voziš. Ako divljaš, nijedna ti neće izdržati puno. Ako si tečniji, bez naglih ubrzavanja i jakih kočenja, može da se produži. Koliko - opet zavisi od tebe. Da, dosta zavisi i od motora - težine, konja, obrtnog momenta, ali isto toliko i od tebe.

Ovoj sam sam skratio vijek gore navedenim, ali opet. 10k touring guma. Neka bude bez toga i 15 da bi mogla, gotovo ali ne cijela sezona bi potrajala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900

Kritično za habanje vezano za stil vožnje je ubrzavanje, kočenje i temperatura koju razviješ visokom brzinom.

Tu bi mogao da uštediš 500 evra godišnje!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition
37 minutes ago, sale600 said:

Potpuno se slažem sa napisanim, ali ne treba zaboraviti ni pravilan pritisak tlaka u gumama kao ni čestu kontrolu pritiska.

Imam prijatelje koji na proljeće kako napumpaju gume tako i završe sezonu

Ja sam moju prednju upravo zbog ljenosti provjere pritiska sjebao. Nakon toga, sam uveo kontrolu pritiska na svakom sipanju goriva. A to je jednom u 7-14 dana.

Ono što sam isprobao sa ovim Michelin PR3 je pumpanje na 2.5/2.5 solo vožnje (99% vremena). MisterX je nekad pisao da zadnja guma treba da ima 5 cm u širinu na mjestu kontakta sa asfaltom. Mogu da kažem da ima razlike.

 

35 minutes ago, Staman said:

Ovoj sam sam skratio vijek gore navedenim, ali opet. 10k touring guma. Neka bude bez toga i 15 da bi mogla, gotovo ali ne cijela sezona bi potrajala

Nemoj da misliš da samo zato što je turing guma, da treba da traje neograničeno. I ona podliježe istim zakonima fizike kao i sport guma. "Jedina razlika" (a naravno da nije jedina, zato i jeste pod navodnicima) između sport i turing gume je u količini gripa. Neko opšte pravilo za gume kaže da što više gripa ima - to manje kilometara ima. Koliko manje zavisi i od toga kako se voziš i šta voziš. Ako si stalno pun gas i oči na ispadanje prilikom kočenja, ni turing guma neće da traje ne znam ni ja koliko, već skraćeno. Grub asfalt takođe uzima svoj danak.

 

Meni je npr. fabrička Dunlop Qualifier II potrajala 10925 km, dok su je drugi spalili za 3-5-6k km. I opet nije bila do žice, dakle još nekih 2-3-5k je bilo u njoj života, istina moje vožnje. Za Michelin PR3 koji treba da se mijenja ne smijem ništa da kažem, neće niko vjerovati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 549 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A
31 minutes ago, castor said:

Meni je npr. fabrička Dunlop Qualifier II potrajala 10925 km, dok su je drugi spalili za 3-5-6k km. I opet nije bila do žice, dakle još nekih 2-3-5k je bilo u njoj života, istina moje vožnje. 

Kod mene je ta guma dobacila do 20 000km. Mirna voznja (mada i nisam bas nesto sposoban za ostrije :) ), bez naglih ubrzanja ili kocenja, redovno proveravan pritisak i ono sto me odusevilo... nije se ukockala (bar do onog stepena koji pravi problem), a grip joj je konstantan, za razliku od nekih drugih koje izgube grip u drugoj polovini zivota. Ramnomerno trosenje i takva istrosena, do onih repera na njoj, ne trese do 190. Bravo za Dunlop.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Moja Road 5 koju sam pominjao u drugoj temi je stavljena malo pre nego što sam kupio motor prošle godine i kod mene je prešla skoro 10k i čini mi se da nije stigla još do polovine. Prednja je svakako prešla više od toga.

 

Ipak, ja ne divljam motorom, odvrnem na autoputu, ali osim onog izleta na stazu nema kod mene preterano agresivne vožnje. I plus, tačno osetim da mi je teže da oborim motor kad zadnja malo ispusti, tako da i ako ne proverim pritisak na vreme, znam kad treba da se dopumpa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 480 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: CF MOTO 150NK

opet mislim da premalo traju, cinjenica je da vozim 80 posto vremena sporo 80 100 i najmanje sto bi trebale da traju je nekih 20 000 koliko otprilike prognozira fabrika. Stil voznje je vrlo bitan, ali za sve ove gore navedene i Dunlop i Road 5 citam nekih 13k. bridgestone batlax bt023 sport touring prva nova fabricka je izdrzala 18600, ali kao sto navedose gore, toliko je tvrdja kompenenta da je tih 5000 razlike izdrzala samo zbog toga. da sam je nasao vjerovatno bih nju uzeo, pa se ponadao da ce izdrzati kao fabricka. nadao. jer dvije zamjene za sezonu su mislim i za evropski standard previse. toliko da sam se umalo odlucio za mitas koji par kosta 150

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1515 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Ja sam 2015. godine kupio ovaj Suzuki od kolege Tumbeta sa 8.000 km na satu i fabričkim gumama Bridgestone Battlax (oznaku sam zaboravio, mislim da je prednja bila bt010 a za zadnju nisam siguran). Vozio sam se na njima do 2018. godine i 20.000 km kada sam iz zamenio  Mišelinkama PR4 i na njima prešao do sad 17.000 km. Teraću ih još narednu sezonu tako da će i one "obrnuti" 20 hiljadarki, naravno, u skladu sa mojim načinom vožnje koji podrazumeva odsustvo ekstrema. 

Slika od letos, oko 16.000 km:

IMG-20201020-114727.jpg

Danas slikano, oko 17.000 km:

IMG-20201020-154343.jpg

IMG-20201020-154331.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ja na Thundercat stavio nove Pirelli Diablo Strada, i posle pređenih 13.000km, gume su potrosene onako odokativno prednja je na 60% a zadnja na 30%

,da naglasim da je otprilike 50% kilometraže bilo sa suvozačicom, i par trackday-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 950 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Triump Tiger 800 XRT

Tracer je dosao na PR4. Bila mi je prva sezona na motoru. Potrajale su 18k. Mogle su jos, sto se mesa tice, ali su dobile na par mjesta bubrege i prednja i zadnja. Sad sam na PR5 i presao sam 18k. Gume su sada dosle skoro do granicnika. Potrosile se dosta vise nego prethodne. To pripisujem tome sto daleko brze vozim i vise obaram nego na pocetku. Na proljece cu vidjeti da li mijenjam ili jos ostaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

Najduze sto mi je turing guma trajala je bilo 22000 km michelin pilot road 3

A najkrace 8000 km pireli skorpion trail 1

Obicno prosijek bude 12000-15000

Osim do motora, nacina voznje i naravno tipa gume dosta zavisi i od samog asfalta. Sto bolje drzi, vise trosi gumu. Tako je na primjer meni na Corzici pojelo 50% gume za 3000km. Ali je bio takav asfalt da je to drzalo sta god da radis sa motorom.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07

E to je pravi odgovor.

Vrlo bitna, osim naprijed navedenog, je i cesta po kojoj se vozi.

Ja sam iz Hr tj. Slavonija. Cesta glatka kao ogledalo. Imam prijatelje koji za 5-6 godina pređu i 25t km, pa ih mijenjaju zbog starosti.

Imamo samo jednu cestu malo grublju i sa dosta zavoja.

Nas desetak iz mog grada se tamo vozi stalno. Cesta je duga oko 15km, pa kad u danu više puta prođemo gore-dolje točno se po gumi vidi koliko je potrošena. Tko dobaci 10 odličan je. Nakon 7t km po mom već su gotove. 

Ako je kod tebe u CG grublji asfalt sve je jasno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Ma da smo mi živi i zdravi i da uživamo, a gume nek' traju kol'ko traju... 

 

PS Sutra se vozim:jee1:

       Prekosutra sam u šumi:'( majka ne voli 'ladno... idem medj' svoje:na_glavi:  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Moj rekord je u brzoj potrosnji gume je 1500km, Pirineji Miselin pp2ct. Najduze sam vozio pireli rosso 3, citavih 7000km ali su zice provirile. Prosek mi je 4000km prednja i zadnja. Vozim kao manijak svo vreme i samo krivine. Ravnice jedino da bih dosao do terena za voznju ali i to u zadnje vreme prekratim sa prikolicom..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT
Pre 7 sati, Gajo Sevojno je napisao:

Moj rekord je u brzoj potrosnji gume je 1500km, Pirineji Miselin pp2ct. Najduze sam vozio pireli rosso 3, citavih 7000km ali su zice provirile. Prosek mi je 4000km prednja i zadnja. Vozim kao manijak svo vreme i samo krivine. Ravnice jedino da bih dosao do terena za voznju ali i to u zadnje vreme prekratim sa prikolicom..

Gajo probaj Bridgestone BT 016, u toj novčanoj klasi po meni najbolja guma. Nadam se da uzimaš zadnju ...../55 jer se brže ruše u krivinama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Uvek 55 zadnja. Nisam vozio bridgeston nikad, trenutno testiram miselin power 5, prvi utisci su da je opasno dobra guma... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Dunlop RS2 - 15k

Miselin PR3 - 20k, prednja mogla jos 10

Pirelli Angel GT - 15k, prednja moze jos 10.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja