Jump to content

Moto Zajednica

TA peć

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Beograd - Dorcol
  • Motocikl: Yamaha Fazer

Kolege, poklanjam TA peć, ako nekom treba da se greje... Meni ne treba, presli na kotao. Dimenzije su 85cm duzina x 65cm visina x 30 cm sirina, a koliko kilovata tacno, nemam pojma. Jedan grejac od tri,  ne radi, ali moze da se zameni.

Pozdrav

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS "13 LC

Јављам се,само да проверим са ћалетом да није много велика за собу...:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Beograd - Dorcol
  • Motocikl: Yamaha Fazer

Hvala, nisam hteo na KP da stavljam, tamo šakali samo čekaju da uzmu nesto da preprodaju. Ako nekome znači, peć je u Jajincima, znaci treba da dodje kolima po nju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

Ako je monofazna mogu ja da je preuzmem kombijem, ako nisam zakasnio sa javljanjem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Svaka moze da se preveze da koristi samo jednu fazu.

Ne postoje trofazne i monofazne.

One imaju rednu klemu za trofazno vezivanje ali se moze mostovima vezati da sva tri grejaca koriste jednu fazu.

Kada je budete prenosili, rasklopite je. Nemojte pokusavati da je transportujete dok je sklopljena.

Preteska je i moze vam iskliznuti.

Ako padne, sasija joj se deformise i posle je problem.

Vrlo lako se demontira. 

Treba vam samo jedan srafciger i usisivac zbog prasine od vune.

Da usisate sa cigala da ne pada po autu.

Nije pogodno udisati tu prasinu, a svrbi i po kozi.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3222 postova
  • Lokacija: Debrc
pre 3 minuta, Astral je napisao:

Svaka moze da se preveze da koristi samo jednu fazu.

Ne postoje trofazne i monofazne.

One imaju rednu klemu za trofazno vezivanje ali se moze mostovima vezati da sva tri grejaca koriste jednu fazu.

Do odredjene snage da, one jace ne smeju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3222 postova
  • Lokacija: Debrc

Proviri kroz resetku sa prednje strane, dole desno tu je tablica, ako je pec Magnohrom.

Gde se prikljucuju grejaci sa gornje ili desne strane peci? 

 

Ovako izgleda Magnohrom.

20201019_184757.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

Ja koristim jednu od 6kw i ona valjda mora da bude trofazna, a ova manja bi trebalo da bude monofazna da dopunim grejanje a da manje ili uopšte više ne ložim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3222 postova
  • Lokacija: Debrc

Ako imas trofaznu uticnicu tamo gde hoces da je stavis bolje je povezi trofazno. Ako bas moras monofazno stavi kvalitetnu uticnicu kabal i utikac. Po slici nisam siguran da li su cevni ili keramicki grejaci. Za cevne znam da mogu da se nadju i od 1000 W umesto 1166 W kad vec moras da menjas dva, onda gore pobrojano lakse podnosi opterecenje.  Ja bih zamenio sva tri kad se vec otvara, zna da bude nezgodno zameniti ako izgori u sred sezone, kod mene sam ubacio 4 a prikljucena su 3  pa ako neki izgori samo  premestim zicu na onaj cetvrti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Mene ako pitate.... rasklopio bi je, promenio grejace, prekontrolisao zice i buksne od inastalacije (znaju da oslabe), proba ventilatora (zna da propadne biksna pa krene da tandrce), sredio sve cakum pakum i mirna backa.

Za par desetina eura koliko bi kostao "remont" ima da bude 100% ispravna i funkcionalna pecka.... e da, bitno..... nemojte puniti na 3 i ima da traju grejaci (max 2.5 ukljuciti).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Do odredjene snage da, one jace ne smeju.

Jel to računica

3.5kw / 230v = 15,... Amp? A osigurac ide do 16Amp. Sve preko 3,5 kw treba znaci još jedna faza?




Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Racunajte da brzi tj automatski 16A osigurac ne moze da gura ni tih 15 ampera dugo. Nisam elektricar ali sam ovo licno iskusio. Pri tom, kad iskoci par puta, sve manje Amp moze da pregura a da ne iskoci.

Inace, prelep gest kolege. Nadam se da ce se neko lepo ogrejati. 

Da potvrdim, rasklapanje uz ususivac sa kvalitetnom papirnom kesom, transport, sklapanje. Dugi rukavi i rukavice i na sklapanju i na rasklapanju. Drugarski savet. 

I napraviti logistiku za redjanje nakon rasklapanja, da ne dodje do krckanja. 

I naravno sve pregledati i srediti sto se instalacije tice. Nakon toga ta pecka moze da radi 10 godina da ne znas za nju, sem sto vidis po racunu za struju da li je koriscena taj mesec ili ne. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: bila Honda NC700X, sada samo na 4 tocka

Osiguraci, bilo kog tipa - topljivi, automatski prekidaci, sta god, MORAJU da propustaju deklarisanu struju. Pitanje je koji automatski prekidac ste ugradili, odnosno kog kvaliteta. I sami znamo da postoje domace radinosti i da na buvljaku mogu da se nadju ''pakovani'' automati. Mislite da je to sve testirano? Nemojte da se igrate sa strujom.

Inace, automatski prekidaci imaju u sebi prekostrujni relej i bimetalni relej. Ako ispadne, logicno je da ce opet brze ispasti, prilikom ponovnog ukljucenja, jer se bimetal u njemu vec pregrejao i, samim tim, treba mu manje vremena da se dogreje do one vrednosti gde ce zatvoriti/otvoriti svoj kontakt, jednostavno objasnjeno.

 

Pec je monofazna od 3 - 3,5kW max. Ovu pec treba prikljuciti na strujno kolo koje stiti osigurac od 16A. I na to kolo NE SMETE nista vise da prikljucite, odnosno nemojte prikljucivati pec preko produznog kabla na kom su dodatni potrosaci!

 

NEMOJTE prevezivati trofazne peci (odnosno bilo koji potrosac) na monofaznu vezu!!! Dobar napojni kabl i uticnica vam tu ne igraju nikakvu ulogu, kao sto rece jedan od kolega gore.

 

Bravo za gest!!!:jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3075 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Ja imam Elindovu 3.5 kw... eno je u garaži stoji 10-ak godina, ispravna, mislim bila je, možda su sad miševi izgrizli instalaciju... Izbacio je,ranije grejao ćerinu sobu, smeta joj suv vazduh, bez obzira koliko stavljao na nju razne posude pune vode, čak i kesice čaja od Nane... 

Vezana monofazno...

Prelivena nekom farbom,nešto farbao, a nisam prekrio... ne znam kako da skinem to, jedino posle osposobljavanja da se zagreje možda? 

Tu mi naravno, stoji auto i pretprošle zime palim ga jedno jutro kad iz haube istrča pacov, ne veliki... toplo mu... Idi bre u... zna se kako može da napravi zezanciju... Posle kupovao one "kolačiće" za njih, jedva ih se ratosilja! 

Izvinjavam se na off-u... 

Svaka čast na gestu kolega! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS "13 LC

Извињавам се што се нисам раније јавио,данас идемо по пећ. :na_glavi:

 

Хвала колеги унапред! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
5 hours ago, saxomofon said:

 

 

Pec je monofazna od 3 - 3,5kW max. Ovu pec treba prikljuciti na strujno kolo koje stiti osigurac od 16A. I na to kolo NE SMETE nista vise da prikljucite, odnosno nemojte prikljucivati pec preko produznog kabla na kom su dodatni potrosaci!

 

NEMOJTE prevezivati trofazne peci (odnosno bilo koji potrosac) na monofaznu vezu!!! Dobar napojni kabl i uticnica vam tu ne igraju nikakvu ulogu, kao sto rece jedan od kolega gore.

 

Bravo za gest!!!:jee1:

Sto se tice ovog boldovanog, ne samo ako su dodati drugi potrosaci, i ako je samo pec u pitanju rekao bih da nije pametno nekakav produzni kabal koristiti na takav potrosac. Pretpostavljam da ako produzni nije neko spoosobnog kvaliteta vec neki kinez ili slicno da ce da se greje i da napravi potencijalni problem.

 

Poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja