Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc pri izboru

Recommended Posts

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Fz6-S 2006

E pa doslo je vreme i ja da se pohvalim :)

Na predstavljanju sam pisao da imam polaganje a sad vam pisem da sam polozio :) upisana A kategorija.

 

Svaki dan listam oglase i pratim..

I vracam se na ova dva, pa me zanima misljenje, i da li mozda znate ove motore? Mogu da izdvojim max 2400,500e i ne preko..

Ovaj Thunder mi je lep i privlaci me sto ide kofer jer bih voleo da ga imam u startu, jer ko zna da l' cu ga i kad kupiti.

Dok mi je f4i lepsi, ali skuplji,(ne znam da li bih uspeo da malo spustim cenu) i ne volim crvenu :D ali to nikako nije presudno

 

ca875089dff4-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Yamaha YZF 600R, 2002. godište, Sport / Super sport, vozilo prešlo 50000 km...
dd4eba1badf1-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Honda cbr 600 f4i, 2004. godište, Sport / Super sport, vozilo prešlo 30000 km...

 

Takodje, ako imate neki predlog drugi za slicnu cenu, javljajte..

Pozdrav i hvala! Pa se nadam da cu uskoro kupiti, iako ce odmah u zimski san, I Boze zdravlja da odradim servise i sta god je potrebno da bude spreman za sledecu sezonu :)  ali mora se desiti sad ne mogu vise da cekam :D
Nadam se da je dobro mesto, ako nije, posto je tema prakticno "sta kupiti" ja se izvinjavam! 
I vidim da je ovo trebalo pre u sport/touring ali dobro, nisu ova dva primerka daleko od sport:D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: xtx660,xjr 1200

Tek si položio a već kupuješ motor od 110-120 konja.

Ako već tražiš savet moj ti je da ovo nisu motori za početnike.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 176 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000

Postoji na oglasima nekoliko Kawasakija Er-6f blizu tvog cenovnog ranga. Isto sam tek polozio i kupio jedan u avgustu i prezadovoljan sam snagom, tim sport touring polozajem, malom tezinom. Verovatno je dosta sporiji od ova dva gore navedena ali za mene kao pocetnika izuzetno brz motor. Trebalo bi da je i jeftiniji za odrzavanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Kao mlad vozač i kao početnik bitno je da ti lezi motor i da se na njemu osećaš komforno i da imaš dovoljno samopouzdanja da ga voziš.
Obuku si obavio o cestitke za to, sad predstoji praktični deo gde stices iskustvo. A svakako ne zelis da stices iskustvo zgrčen na motoru ne osećajući se ugodno.

Znaci ne znam gde se ti nalazis u odnosu na oba motora ali ako nije daleko odeš i pogledaš motore, kad se odlucis pitaš za probnu vožnju i ako to se dopadne ponoviš se prvom mašinom.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Fz6-S 2006

@djo Hvala na savetu! Nazalost sve znam ali ne vredi, jace je od mene, finansijski i prosto ne zelim da menjam postepeno, iako znam da je to najpametnije..tako je kako je. Ne zelim da ispadnem kao nalozeni klinac, jer stvarno smatram da sam daleko od toga, i nemoj pogresno shvatiti. Hvala na dobronamernom savetu! 

 

@DjeronimoHvala na podeljenom iskustvu! :)  Bas sam video neki lep primerak al je dosta iznad moje cifre bio.. 
 

@SavanHvala! Apsolutno se slazem, al opet to da li sam zgrcen itd nmg da procenim osim da ga vozim par dana :D
Svidelo mi se kako je jedan kolega napisao, pogresices sigurno, i sa opremom, i sa prvim motorom i sa prvom zenom. 
Ja sam sa prvom zenom pogresio hahaha e sad se nadam da ce motor biti izuzetak :D


E sad :D
Masina je kupljena! :D Nisam ocekivao ovako brzo i iskreno ne bas ovaj :)  Ali ja sam zadovoljan! Sto je negde i najbitnije. Nisam zeleo da kupim nesto i da ga posle vozim i svaki dan sedam na njega misleci o sledecem. 
Odustao sam od ova dva navedena. 
YZF lepo izgleda itd. ali po zvuku (iako snimak nije merodavan) nije mi se svideo zvuk, i par ljudi me je posavetovalo da preskocim. A trenutno sam bas u skripcu sa vremenom da bih isao za dzabe bilo gde..dovoljno mi je bilo da suzim izbor. 
F4i je u startu bio em daleko em skup, a nisam od ljudi koji obaraju cene jer ne podrzavam to toliko..posebno sto je ovde covek lepo napisao da je cifra fiksna. 
Na kraju je dosla treca prica, odlucio sam da odem da ga pogledam, na 80 km od mene, i evo za sat vremena bi trebalo da je kod mene, dovesce mi ga covek, tako smo iskombinovali. 

Ostatak :) Pisem i otkrivam sa predstavljanjem masine i sa par slika :) Hvala svima na savetima! Vidjamo se Boze zdravlja i na tockovima uskoro :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja