Jump to content

Moto Zajednica

Шајоми Редми Ноут 7

Recommended Posts

  • Никад не једи жути снег!, 673 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

Па овако, телефон из наслова, стар око годину дана отприлике... Радио лепо али, један колега са форума који би да остане анониман а и није у реду да цинкарим рођеног брата, га је убацио заједно са фармеркама у веш машину. Сетио се чим ју је укључио али ако знате веш машина не може одмах да се отвори већ мора да се чека рецимо 2 минута, таман да се фармерке лепо натопе а и овај малиша...

 

Е сад, он је пробао и одмах отворио задњи поклопац, сушио га, убацивао у пиринач да преноћи али ништа...

 

Ајд, разумем да је црко али да ли може нешто да се искористи, рецимо дисплеј, камера, можда батерија, јебемлига?

 

Уколико некомо то може да игра, јавите се па да правимо неки дил и неку примопредају :)

 

Или, да га бацим одмах? (телефон мислим...)

 

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Meni je redmi 6 upao u kantu s vodom i odlezao 3-4 minuta dok nisam skontao gdje je, upalio ga posle nekoliko minuta ali samo se pokazao nekakav zeka sa petokrakom na glavi. Tek prekosutra se upalio i sve je radilo sem citaca memorijske koji je crkao. Pusti ga jos malo neka se susne

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Ako nije waterproof bar malo, tesko...

 

ne znam dal bi ista moglo da se iskoristi jer je sve natopljeno vodom, ostavi ga da se susi jos pa ces videti, al nemoj se nadati previse

 

ja na  svoj iphone i drugarov mate 30 prolio punu casu vina, rade oba bez problema, al su waterproof

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Nekima je pomoglo, al u toku leta :  Izvade telefon iz vode, rasklope plastike, istresu vodu iz njega i onda ga stave u gepek od kola, zatvore gepek i ostave ceo dan na suncu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Verovatno je kaput ali sacekaj da se osuši. Meni je redmi note 6 upao u Dunav kada sam potrcao za somom. Malo otresao od vode i u startu zvucnik radio slabo. Sutra proradio normalno 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Ja vec pisao u nekoj temi, moj kinez bio poplavljen pa ga vozio 2-3 dana iza sofersajbne kamiona rastavljenog i proradio normalno. Jedino ostalo malo prljavstine ili kamenca na kameri nisam ocistio lepo pre sastavljanja:jee:.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Al gde sad covek da nadje sunce i da przi pa da osusi u soferci?

13 minutes ago, Biker Q said:

Ja vec pisao u nekoj temi, moj kinez bio poplavljen pa ga vozio 2-3 dana iza sofersajbne kamiona rastavljenog i proradio normalno. Jedino ostalo malo prljavstine ili kamenca na kameri nisam ocistio lepo pre sastavljanja:jee:.

Ja tako gace osusio u kolima, bio na putu, ponestalo mi gaca, oprao na ruke, stavio nazad u kola, pa mislim da su za sat bile suve, al je napolju bilo 35c :D

 

sorry za off

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

I za gace i za telefon moze fen za kosu da posluzi ili neki drugi izvor toplote ali umereno i duze da se susi sa pauzama (za gace mozda i moze bez pauze sem ako nisu neke svalerske svilene)...

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ne mora se susiti na suncu. Telefon se rasklopi, glavna ploca se isprska WD40 sprejem, WD upravo sluzi da ukloni svu vlagu sa povrsine ploca.

Displej ne prskaj po ivicama , cipove na flat kablu mozes. 

Sve kontaktne spojeve takodje.

U svakom slucaju ce to isto pokusati ds urade i u prvom servisu u koji ga odneses.

Servisi mahom zele da otkupe takve telefone, trebaju im slotovi,displej,fletovi ali ne ocekuj da ces dobiti previse para. 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Hahahahah, zamišljam kako se na zadnjem staklu vijore oprane i raširene gaćone, a ti voziš k'o gospodin :-D

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Možda sad umesto šoferke i gepeka - staviti neko krpče na radijator u stanu, pa telefon na njega pa nek tako stoji dan dva ( dok ne proradi ) . 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Samsung A7, upao mi sad pred kraj toplog vremena u plicak, u Dunavu, proveo u vodi par minuta dok nisam izvalio da ga nema u dzepu. Radila mu samo vibracija i blinkao displej. Ostavim ga da prenoci u pirincu i sutradan ceo dan na Suncu na ploci kuce. I proradio... Al posle par dana se razboli :) 

Displej dobije plavu mrlju u dnu, a u toku dana jos nekoliko po celoj povrsini. Do sledeceg dana je vec poplaveo ceo i dan posle toga je poceo da dobija crne fleke sve dok nije skroz pocrneo. Stave nov u servisu i evo radi i dalje.

To govno ako mi treci put padne ili se razbije idem na avalski toranj da ga potegnem gore sa vrha!!

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sindikat Samostalni Jahač, 323 postova
  • Lokacija: nacionalni park"Sebeš"
  • Motocikl: XTZ750+Tomos Automatic A3+VFR750 RC36

Sve samo nemoj fenom da sušiš,jer ćeš vodu tako ugurati i tamo gde nije prodrla u telefonu.. 

Najbolje rešenje baš kakto ti je kolega @Astral napisao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 673 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

У реду, пратио јутјуб и раскупусао га лагано. Сад екстра доза пиринча, сунца, ВДа и да видимо...
bb432a56069b5b5586abab8cece9f522.jpg

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 673 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

Ништа, нада, ничево, капут... Ко зна шта је цркло али свеједно, сигуран сам да неко нешто од овога може да искористи. Ко зна и коме треба да проба да узме неки део нек се јави. Ако не, онда рециклажа. Схватио сам да имам брдо неких старих телефона и електронске опреме, морам мало да се распитам да однесем све то на неку рециклажу...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja