Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Virago 535 - Budjenje usnule lepotice

Recommended Posts

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Nakon što sam prodao Kawasaki GPz 750 koji sam prošle zime preradjivao, prilično sam bio siguran da ću ovu zimu provesti bez ikakvog posla u radionici, jer sam sebe želeo malo da poštedim svih (slatkih) muka koje sam imao sa predhodnom preradom. Ali, svaki put kad listanjem slika na instagramu i drugim mrežama iskoči slika nekog Cafe Racera, Scramblera ili sličnih tipova motora, srca zaigra i javi se neverovatna želja da se pravi nešto novo. U početku je to bila pretraga za neki manji motor od 125-250ccm, da od njega pravim Scramblera ili Brat Style motor. Čak sam išao da Kruševca za neku Hondu CM125 na kojoj je bila početa prerada, ali kupovina nije obavljena jer mi se nije dopalo stanje motora za novac koji je tražen. U oglasima na forumu se niko nije oglasio da ponudi bilo šta zanimljivo, tako da je pretraga bila malo usporena.

Onda mi pre nekoliko dana drug kaže da njegov brat ima Yamahu Vitago 535 koju je kupio pre 10 godina, i koju je jako malo vozio, tako da je više vremena provela u garaži nego na drumu. Nikad nisam razmišljao o Viragu ili nekim drugim čoperima, ali onda malo pogledah kakve sve prerade mogu biti od njega... pa i nije loše, biće to lepo :) Otišli, otkrili, dunuli prašinu, isterali iz garaže, i Virago zasija (zaprašinjavi) u svom punom hromu.

 

20200926-175952.jpg

 

20200926-180005.jpg

 

Nije top stanje, izgleda umorno od samoće, ali je kompletna cela (sem par ukrasnih delova koji fale), malo prešla, regularna sa papirima, i ispravna. Nisam je čak ni malo platio, s obzirom da nije ni bila oglašena za prodaju. Ali bila je bez društva, sedela sama u garaži, čekala... sad je tu, kod mene, budi se iz sna, da opet zasija punim hromiranim sjajem. Već je našla svoje mesto

 

20201016-211439.jpg

 

20201016-211451.jpg

 

Planovi su sledeći: pošto sam prevod već završio, registracija će biti na proleće. Do tad će se pregledati cela, zameniti sve tečnosti i filteri i ostale stvari što ulaze u full servis. Pločice na kočnicama su nove. Gume ću staviti nove. Farbaće se u metalik mat teget, verovatno, ako mi u medjuvremenu ne sine neka nova ideja. Frajlauf je nov zamenjen. Biće neki tip prerade, u glavi imam kako bi to bilo, ali još uvek ideja nije skroz razradjena. Prerada će biti minimalna. Svakako će imati sve kompletne delove da bude i u fabričkom setu. Ram neći seću (samo sissy bar će biti skinut). Sedišta se tapaciraju u tamno braon kožu. Auspuh tražim fabrički. Korman ide drugačiji. I naravno, tone i tone poliranja... :/

 

 

  • Sviđa mi se 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Odmah brusilica u ruke, seče se sissy bar

 

20201014-201030.jpg

 

I odmah sam ga poklonio kolegi s foruma :)

 

Pumpa za korivo pusta na pertlovanom spoju, sad sam u potrazi za njom. Inače, motor je upalio, radi. I to je upalio posle 3 sekunde verglanja. Potrebno je da karburatore pretresem, zamnim membrane. Auspusi su katastrofa glasni, to je jedna od stavki što moram obavezno da zamenim. Akumulator obavezno novi, to ću već sutra otići da zamenim.

 

Ukoliko ovo čita neko od vlasnika Viraga 535, neka se javi ako ima pumpu za gorivo na prodaju

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

:jee:Ako misliš kao sedište na booberu... neće biti tako, biće skoro isto kao fabričko, samo malo lepše

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Tema koliko hoces, nikad zanimljivija zima. Izgleda da se ovde na forumu ljudi plase “prazne” zime, kao i ja naravno. :D

Odlicna zamisao, odlican motor za tako nesto, nase je samo da sedimo i uzivamo u svemu sto radis. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Kupljen nov akumulator, sipana kiselina, formiran, napunjen i ugradjen

 

IMG-0002.jpg

 

IMG-0029.jpg

 

Instalacija treba malo da se isproverava i sredi, jer je izolacija kojom su spojevi snopovi kablova malo propala od vremena, a neki konektori su pukli

 

20201014-191300.jpg

 

Sve je ponovo izolirano, proverena sva instalacija, a buksne koje je bilo potrebno su zamenjene novim

 

IMG-0029.jpg

 

IMG-0030.jpg

 

Donji rezervoar je rastavljen i skinut elektroventil za rezervu

 

IMG-0031.jpg

 

IMG-0033.jpg

 

Rezervoar je opran prvo vodom da se izbaci sav talog, zatim antirostom, malo sam pustio da odreaguje, nakon toga opet vodom, i na kraju ispran benzinom. Takodje je i filter na elektroventilu opran i stavljen nov konektor na njega

 

IMG-0035.jpg

 

IMG-0034.jpg

 

I ove dve glupe nalepnice koje su bile na kardanu sam skinuo

 

IMG-0036.jpg

 

IMG-0037.jpg

 

Svaka nalepnica se lakše skine kad se zagreje fenom. Ali ispod nalepnica je malo oštećena boja, to ću morati nekako da popravim. Svakako ne planiram da farbam celu zadnju vilu zbog ovoga, nekako ću zamaskirati ovo. 

 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987
Pre sat vremena, Nele11 je napisao:

Sa srećom na novom projektu. Jel kupljen motor negde u Branicevskom okrugu? 

Motor je od 2010 u Kragujevcu. A pre toga je bio u Požarevcu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987
pre 52 minuta, Ninja66 je napisao:

Donji rezervoar ?

Ima dva ?

Da, ima dva. Gornji je onaj što se vidi na motoru, i on je protočni, povezan je sa donjim koji je ispod sedišta vozača i odatle se agregat snabdeva gorivom. Gornji se puni tek kada je donji pun do vrha. Slavina je elektronska, pa tako na rezervu prebacuješ tasterom na desnoj strani kormana.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

U Photoshopu sam isprobavao kako bih ga preradio. Sta to može da se promeni, a da se ne seče ram. Odlučio sam da će boja biti tamno mat siva, i to bi trebalo ovih dana da se ofarba. A ovako bi možda izgledao:

 

virago.jpg

 

Gornja slika original, donja posle prerade.

 

Drugi korman, end bar retrovizori, skraćen zadnji blatobran, i sedište. Nije neka velika prerada, ali će svakako biti upadljiv i specifičan, bar se tako nadam :) Planiram i neku torbu pozadi, i preko rezervoara, od istog materijala kao i sedište, ali to ako nadjem nekog majstora da ume lepo da sašije.

Inače, mehanički i funkcionalno ću se potruditi da bude u top stanju, da se zamene svi zamneski delovi zajedno sa pneumaticima, jer će verovatno imati novog vlasnika sledeće godine, kao i predhodni projekat, i želim da se neko samo vozi i ne razmišlja o ulaganju.

  • Sviđa mi se 7
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

U medjuvremenu sam vratio donji rezervoar i kutiju za akumuator

 

IMG-0045.jpg

 

Da bi se skinuo i vratio donji rezervoar, potrebno je da se skine akumulator zajedno sa kutijom, nosač levog fuzastera, i nakon toga da se otkače oba zadnja amortizera. Onda neko treba da podigne zadnji deo motora, da bi se dobio prostor da se izvuče rezervoar. Ista takva muka, čak i još gora je kad treba da se vrati, jer je jako malo prostora za manevar.

 

Novi korman je stigao, namontiran je, i ispolirani su nosači kormana

 

IMG-0040.jpg

 

Nove ručice su stavljene

 

IMG-0042.jpg

 

Stigle nove membrane za karburator, pa će i to biti namontirano u narednim danima

 

IMG-0043.jpg

 

Novo crevo za gorivo i filter goriva

 

IMG-0044.jpg

 

Kupio sam još jedan zadnji blatobran koji će biti za preradu (da bih fabrički sačuvao), pa će se otpilike seći po nekom ovakvom obliku

 

IMG-0047.jpg

 

IMG-0046.jpg

 

Svi delovi koji su za farbanje su skinuti, pa očekujem u nardnim danima da kod majstora kabina za farbanje bude slobodna

 

IMG-0049.jpg

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2829 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

@Yanco 

Odlična tema. Hvala ti na trudu da nam preneseš preradu.

 

Nego, gde si našao membrane za karburatore i pošto su? Dva drugara ih traže.

Unapred hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 414 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535
Pre sat vremena, misa-pei je napisao:

Nego, gde si našao membrane za karburatore i pošto su? Dva drugara ih traže.

Unapred hvala.

Dosta sitnica može da se nađe na Aliju.    

for-Yamaha-XV500-XV535-Carburetor-Plunge
WWW.ALIEXPRESS.COM

Smarter Shopping, Better Living! Aliexpress.com

Normalno , tražiti sa što manjom dostavom 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 414 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535
Pre 12 sati, Yanco je napisao:

Drugi korman, end bar retrovizori, skraćen zadnji blatobran, i sedište. Nije neka velika prerada, ali će svakako biti upadljiv i specifičan, bar se tako nadam :) Planiram i neku torbu pozadi, i preko rezervoara, od istog materijala kao i sedište, ali to ako nadjem nekog majstora da ume lepo da sašije.

Inače, mehanički i funkcionalno ću se potruditi da bude u top stanju, da se zamene svi zamneski delovi zajedno sa pneumaticima, jer će verovatno imati novog vlasnika sledeće godine, kao i predhodni projekat, i želim da se neko samo vozi i ne razmišlja o ulaganju.

Planiraj pored štop svetla i reg tablice i onaj zasebni katadiopter. Traže na tehničkom.  

Biće ko lutka. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987
pre 6 minuta, Jašim je napisao:

Planiraj pored štop svetla i reg tablice i onaj zasebni katadiopter. Traže na tehničkom.  

Biće ko lutka. 

Za registraciju će imati originalni blatobran, i stop svetlo, zato i imam dva komada. Jedan da preradim, drugi da ostavim fabrički

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987
Pre sat vremena, misa-pei je napisao:

@Yanco 

Odlična tema. Hvala ti na trudu da nam preneseš preradu.

 

Nego, gde si našao membrane za karburatore i pošto su? Dva drugara ih traže.

Unapred hvala.

Baš ove sa linka ispod sam poručio, stigle su za 15 dana

 

€ 2,92  36%OFF | For  XV500 XV535 XV 500 535 VIRAGO Carburetor Plunger Diaphragm Membrane
https://a.aliexpress.com/_m0ZPeGd

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Mozes li da izbegnes te najjeftinije kineske rucice i tegice?
Nit" su lepi nit" odgovaraju zamisljenoj koncepciji vec cine da motor deluje jeftino i kicerica.
Tegici su mi posebno ogavni

Sent from my SM-A202F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987
Pre 3 sati, N.F.S. je napisao:

Mozes li da izbegnes te najjeftinije kineske rucice i tegice?
Nit" su lepi nit" odgovaraju zamisljenoj koncepciji vec cine da motor deluje jeftino i kicerica.
Tegici su mi posebno ogavni emoji6.png

Sent from my SM-A202F using Tapatalk
 

Ne mogu, jer se meni svidjaju :jee:

 

A tegići se skidaju, jer idu end bar retrovizori

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja