Jump to content

Moto Zajednica

Sa jaceg na slabiji motor?

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
3 hours ago, JevtaNS said:

Ja sam fazera zamenio isključivo zbog udobnosti.Za jednog je super i dvoje na kratko.Ali posle nekoliko dana po više stotina km  oseća se jako nedostatak prostora za suvozača.TDM Je isto sedište tako da je u istom košu stim što još i ne ide kao fazer

Nije samo sedište nego prostor i savijenost kolena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski
Pre 2 sati, srbac je napisao:

Na FZS1000 kad sam pomerio kofer 10cm unazad, ispao je jako udoban motor za dve visoke osobe, plus potrošnja 4,5-4,6l na 100km. Prodao sam ga i odmah me je bilo žao posle par dana :jok:

Jel ovo realno da Fejzer od litre tako malo troši?? Pa čuo sam da šestotka troši više? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1881 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt
41 minutes ago, Alekre said:

Nije samo sedište nego prostor i savijenost kolena.

Meni je sediste preradio Srdjan i mogu ceo dan da vozim bez problema. 

Inace za temu- vozim iskljucivo sam, uvek bez suvozaca. Meni voznja tdm-a u potpunoati odgovara i moj primerak je ocuvan. Vec 3 cele sezone ga vozim. Strom koji cu uzeti je 16 godina mladji. 2003 je tdm, 2019 je strom. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
7 hours ago, filipfg said:

 

Nenad kad je video da pise TDM 900, odmah mu se digla kosa na glavi :jee:

Mislim da ga ti ne bi vozio ni da ti daju milion evra :lol3:

Koja kosa? :D 
 

16god mladji motor, i mislis se?

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
42 minutes ago, bopk said:

Meni je sediste preradio Srdjan i mogu ceo dan da vozim bez problema. 

Inace za temu- vozim iskljucivo sam, uvek bez suvozaca. Meni voznja tdm-a u potpunoati odgovara i moj primerak je ocuvan. Vec 3 cele sezone ga vozim. Strom koji cu uzeti je 16 godina mladji. 2003 je tdm, 2019 je strom. 

Pa onda uzimaj šta se misliš. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
Pre sat vremena, bopk je napisao:

Meni je sediste preradio Srdjan i mogu ceo dan da vozim bez problema. 

Inace za temu- vozim iskljucivo sam, uvek bez suvozaca. Meni voznja tdm-a u potpunoati odgovara i moj primerak je ocuvan. Vec 3 cele sezone ga vozim. Strom koji cu uzeti je 16 godina mladji. 2003 je tdm, 2019 je strom. 

Uuuu... onda sam za magarca...to je mlad magarac:)... pun snage, nepotrošen... 

Kad se potroši malo onda na konjče:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1881 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Pa malo da pricamo. Duga je zima :-)

edit: Ovo je odgovor za Alekrea. Shoyyka ti si uleteo izmedju. 99% sam ja odlucio vec.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05
Pre 3 sati, WoodyRider je napisao:

Jel ovo realno da Fejzer od litre tako malo troši?? Pa čuo sam da šestotka troši više? 

Albanija nazad, tri kofera dve osobe, 4,6, Rumunija isto tako. 

Visok sam 187, nisam imao problema sa kolenima. Žena 175cm isto tako. Baš udoban motor za put. !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Ja sam dobio tog stroma 650 kao zamenski motor dok je moj bio na servisu, tada sam vozio kawasaki gtr 1400. Paaaa osecaj je bio, uh ne mogu da nadjem prave reci.. ¨Recimo kao kad prangijas ribu onako vitku, fit, ona sva spremna, skace kao luda, sve zna i moze i onda predjes na neku babu od 200kg koja je nevina. Eto tako sam ja doziveo prelazak sa veceg na manji motor. Imao sam i letos slucaj da sam vozio posle ktm super duke 1290 bmw gs 850, uglavnom bmw svo vreme pod punim gasom dok sa ovim prethodnim nisam smeo ni pola da odvrnem...

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Od 2002. do danas, skoro svake sezone pređem sa jačeg na slabije, ili sa slabijeg na jače. Svaki komad i svaki prelaz ima svoje prednosti i mane. Uvek sam za to da se žrtvuje par konja zarad udobnijeg smeštaja, ili da se malo ''stisnem'' ako me udari ''žuta minuta''. Nakon 18 godina, 20 kilograma ''balasta'' i troje dece, sve je manje ''žutih minuta'' a sve više ''hoda na amortizerima'' u glavi. U tvom slučaju, ne vidim ni jedan jedini razlog zašto ne bi prešao:neznam: .  Strom 650 se prodaje ko Golf dvojka, možeš da se vratiš u ''klasu'' u roku od odmah.

P.S. Nego, pošto će bude taj TDM...:stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Kop
  • Motocikl: BMW F800GS

I ja sam presao sa jedne jace(70kg.) na slabiju(61kg), a pritom i malo mladju i mogu reci da sam se vrlo brzo navikao i da uzivam u svakom kilometru.:ljubav:

Prema tome... znas sta ti je ciniti

  • Hvala 1
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
31 minutes ago, velvetwolf said:

I ja sam presao sa jedne jace(70kg.) na slabiju(61kg), a pritom i malo mladju i mogu reci da sam se vrlo brzo navikao i da uzivam u svakom kilometru.:ljubav:

Prema tome... znas sta ti je ciniti

Znaci mi malo mladji volimo ove starije (a mozda i jace) a vi malo stariji volite mladje (i slabije). 

 

Valjda su nama lako dostupne mladje i slabije pa zelimo da probamo starije i jace. I obrnuto :lol3:

 

Ima tu srednja kategorija, starije i slabije i mladje i jace, ko to voli a da nisu svi? :jee:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1881 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt
9 hours ago, Dexterr said:

 

P.S. Nego, pošto će bude taj TDM...:stabre:

Njega bi odmah uzeo drugar koji je prodao svoj motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05
Pre 12 sati, Motorcyclist je napisao:

Moguce al kad se zavrne... :D

4,6 van grada sa jačom vožnjom, u gradu 6,5 isto sa zavrtanjem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: BMW R 1200GS Adv '18
On 10/16/2020 at 9:08 PM, Gajo Sevojno said:

Ja sam dobio tog stroma 650 kao zamenski motor dok je moj bio na servisu, tada sam vozio kawasaki gtr 1400. Paaaa osecaj je bio, uh ne mogu da nadjem prave reci.. ¨Recimo kao kad prangijas ribu onako vitku, fit, ona sva spremna, skace kao luda, sve zna i moze i onda predjes na neku babu od 200kg koja je nevina. Eto tako sam ja doziveo prelazak sa veceg na manji motor. Imao sam i letos slucaj da sam vozio posle ktm super duke 1290 bmw gs 850, uglavnom bmw svo vreme pod punim gasom dok sa ovim prethodnim nisam smeo ni pola da odvrnem...

Ha,ha, pa tako je...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: suzuki gsxf 600 suzuki burgman 400

Ovu temu treba svaki pocetnik da procita i siguran sam da ce se naci u nekim postovima....ja sam sa skuteta presao na motocikl pa se vratio na skuter i sad opet planiram da predjem na motocikl....sve u svemu je jako bitno sa kim se vozis i za sta ti je najpotrebniji motor...misljenja su razlicita i covek sam mora da resi i vidi sta mu odgovara....bitno je da se prave kilometri u pravom drustvu i da ostaju u lepom secanju

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

I ja sam nedavno sa FJR1300 prešao na dosta slabiji TDM900, iz jednostavnog razloga što mi trenutno više odgovara okretniji motor, koji je lakši za manevrisanje, kojem je manja registracija i manja potrošnja, a koji opet može i da se lepo vozi na otvorenom i sa dvoje na njemu...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova

Za ovakve periode, a moze i tokom cele godine, voleo bih neki cross ili enduro za atarske puteve i sumu. Deluje mnogo zabavnije i ima odlicnih puteva, prirode i sta da se snimi za razliku od vec toliko poznatih puteva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Gsx600f

Sa 500ccm prelazim na 600ccm eventualno 750ccm, u toku predstojece sezone, povremeno, sednem na sluzbeni skuter 49ccm po gradu i sem lakseg manevrisanja (usled manje kilaze) i manjeg gabarita kao neke eventualne prednosti, sve drugo mi je smor... Navikao sam se na jace i agilnije pa mi sada povratak na skutere nije opcija... Ako govorimo o tome... E sad ako pricamo o varijanti sa 750 na npr 500 nisam kompetentan jer do sada nisam imao priliku da probam... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja