Jump to content

Moto Zajednica

prvi motor u zivotu

Recommended Posts

  • U prolazu, 1 post

Pozdrav, nedavno sam poceo sve vise da se zanimam oko motora(vise me privlace sport motori),inace volim da probam sve sto se vozi pa je dosao red i na motor.
Naravno roditelji nisu toliko za to, ali sam uspeo da zaradim lepu kolicinu novca preko interneta i odlucio sam da kupim svoj prvi motor, kasnije ga uvek mogu prodati i dobiti pribliznu cenu za koju sam ga i uzeo.

Sto se tice iskustva sa motorima, nemam ga uopste seo sam na skuter mozda 2 3 puta u zivotu( nije moj ), ali nije da nemam bas nikakvog iskustva na dva tocka.

Kao sto sam napomenuo najvise me privlaci ta sport katerogija motora, uzeo bih motor prilagodjen pocetniku i naravno vozio pazljivo.

Gledao sam neke motore na oglasima, razmisljao sam o 125cc sport motorima, neki od mojih predloga su:
- Honda CB125R
- Yamaha YZF R125

- rado bih cuo i vase predloge
 

Da li su ovi modeli, i konkretno 125cc motori dobri za pocetnika, ili bih mozda trebao da pocnem sa nekim slabijim skuterom...Video sam da i visina dosta igra ulogu ovde, visok sam 186, oko 80kg trenutno..

hvala na odgovorima!!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Ne moras da se zahvaljujes.

 

Ako si se registrovao, predstavi se gore u prvoj sekciji za predstavljanje, napisi nesto vise o sebi, koliko godina imas i slicno. Mozes i okaciti sliku u temi fotografija il kako izgledamo. 

 

Kad vidimo sa kim pricamo da nije neki bot profil i da nije neka zajebancija, onda ces dobiti i vise odgovora nego sto ocekujes. 

 

Pozdrav, srecno sa prvim motorom 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

I pretraži malo forum jer u poslednja dva meseca inflacija tema oko kupovine prvih motora, a u jednoj od njih se baš pisalo o kategoriji motora koje pominješ :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650
Pre 1 sat, Forsberg je napisao:

I pretraži malo forum jer u poslednja dva meseca inflacija tema oko kupovine prvih motora, a u jednoj od njih se baš pisalo o kategoriji motora koje pominješ :) 

Ja sam u fazonu da se te teme odmah aktiviraju kad neko novi dodje na forum :D:D

 

Salu na stranu, dobri si rekao. Prvo pretrazi po forumu, skupi informacije pa onda nova tema :)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900
16 hours ago, hwlx37 said:


Naravno roditelji nisu toliko za to,

 

 

A koliko imaš godina?
Koje kategorije si položio?
Da li si vozio automobil, koliko km si prešao u saobraćaju?

Od godina koje imaš zavisi i koliko ćeš biti dosledan u nameri da voziš pažljivo. Obavezno pogledaj na forumu i crnu hroniku, ako shvatiš poentu pomoćiće ti da proceniš šta ti je bitno, brzina/adrenalin  ili dug život.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ljudi bre...vreme teče, život prolazi.

Uzmite šta vam srcu drago...kupite, probajte, pa i zajebite se....i to je iskustvo majku mu.

Zar je prvi motor onaj za koji drugi kažu da treba da bude?

Niko, nikada, ni u ludom besu, ne može da ispriča vašu lično moto, ili bilo koju drugu priču.

Nismo svi isti, pa tako ni životni   iki moto izbori.

Najjeftinije su greške koje se lovom plaćaju.

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Zdravo, dobrodosao, moj bi ti predlog bio da pocnes sa 50ccm, 4T, makar 2-3 meseca, da predjes bar 3000-5000km (pozeljno bar pola po gradu), da 'osetis'. Dva i cetiri tocka su dve razlicite dimenzije, kasce ti se samo.

Uzgred, na dva tocka treba da znas samo jedno pravilo saobracaja: Nikad nemas prednost. (Pravilo za cetiri tocka je da je vozac jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru).

 

I, naravno, svi saveti sa svih interneta su ukupno 5 bodova, a mamini i tatini 500.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 632 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900
Pre 8 sati, pronto je napisao:

Ljudi bre...vreme teče, život prolazi.

Uzmite šta vam srcu drago...kupite, probajte, pa i zajebite se....i to je iskustvo majku mu.

 

Tacno tako. Ja svoju decu ucim da je bolje pogresiti nego nikad nista ne uraditi zbog straha od greske.

 Naravno, pricam o nekim razumnim stvarima.

Pre sat vremena, ParadajzTurista je napisao:

Zdravo, dobrodosao, moj bi ti predlog bio da pocnes sa 50ccm, 4T, makar 2-3 meseca, da predjes bar 3000-5000km (pozeljno bar pola po gradu), da 'osetis'. 

 

Nesto mislim da je 50ccm i 45 km/h opasnije od 125ccm i malo veca brzina koja se bolje uklapa u gradski saobracaj

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

Kad sam prvi put išao u grad sa motorom posle položene vožnje, išao sam preko Brankovog mosta. Vozio sve po propisu 40-50 km/h desnom stranom trake. I šta se desilo, svi su me presecali i uletali. Ukapirao sam ako ovako nastavim da ću da poginem. Dao sam gas na 80 km/h kao što su ostali vozili i počeo sam da vozim po sredini trake. I odjednom je situacija bila potpuno bezbedna. Niko me ne preseca niti uleće.

 

Motor u saobraćaju mora biti sposoban da vozi 80km/h. Moj savet je bar 125cc. Ne prejak motor ali ni preslab. 125-200cc je moja preporuka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Moj ulazak u moto svet je izgledao kao skok u bazen a ne znam da plivam. Zbio se 2004. u 37-oj  godini  života. Nikakvo prethodno iskustvo na dva točka. Ne znam nikog ko bi mi dao neki savet. Nema još ni foruma da smaram pitanjima. 

 

Kupujem Drag Star 650, na njemu se samoobučavam i stičem A kategoriju. 

 

Nastaviće se ...

 

FB_IMG_1602860024043.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Taj štos "crno dete" već se dobro ukorenio...mada mi pre izgleda da je pojava masovnija. U smislu da su ljudi danas u fazonu da "na klik" dobiju, odmah, sada, sve. Ako se to ne dogodi....smor.

Možda bi dobra ideja bila aplikacija sa informacijama o kupovini prvog motora.....i klik....zvoni kurir na vrata s'izabranim motorom.

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Jeste se upecali svi a “on” se dva dana ne javlja.

Toliko mu je stalo do prvog motora.

Mislim, stvarno....


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Harley Davidson Street Glide, Ducati Supersport S

Pozdrav svima, ako nemate ništa protiv, ja bih se nadovezao na ovu temu, da ne otvaramo novu. Posle nekoliko godina na skuterima i motorima manje kubikaže, konačno sam uzeo MT07. Ovo je moj prvi naked motor, pa kao relativni početnik, pokušavam da nađem neke dobre video klipove o vožnji motora, ulasku u krivine i svemu ostalom što čini bezbednu vožnju i uživanje u istoj. Kao što je gore Pronto pomenuo, možda ne bi bilo loše da se pinuje neka tema za početnike, ne oko izbora motora, to je ipak različito za svakoga, ali sa nekim osnovnim savetima oko opreme, vožnje i svega ostalog što može da zatreba početnicima. Odmah da se odbranim, pokušao sam da nađem linkove do klipova na forumu i to već nekoliko dana, ali neuspešno. Hvala unapred!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Odi na tečaj sigurne voznje Pa onda na Navak sa instruktorom

 

 

Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800
On 10/17/2020 at 2:24 AM, Ognjen_Nbg said:

Pozdrav svima, ako nemate ništa protiv, ja bih se nadovezao na ovu temu, da ne otvaramo novu. Posle nekoliko godina na skuterima i motorima manje kubikaže, konačno sam uzeo MT07. Ovo je moj prvi naked motor, pa kao relativni početnik, pokušavam da nađem neke dobre video klipove o vožnji motora, ulasku u krivine i svemu ostalom što čini bezbednu vožnju i uživanje u istoj. Kao što je gore Pronto pomenuo, možda ne bi bilo loše da se pinuje neka tema za početnike, ne oko izbora motora, to je ipak različito za svakoga, ali sa nekim osnovnim savetima oko opreme, vožnje i svega ostalog što može da zatreba početnicima. Odmah da se odbranim, pokušao sam da nađem linkove do klipova na forumu i to već nekoliko dana, ali neuspešno. Hvala unapred!

Pogledaj "Twist of the wrist". Malo je dosadan i iritantan za gledanje ali ima dosta korisnih informacija o voznji za pocetnike. Takodje MCrider kanal na YT mi je bio ok. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Harley Davidson Street Glide, Ducati Supersport S
On 10/17/2020 at 9:30 AM, el classico said:

Odi na tečaj sigurne voznje Pa onda na Navak sa instruktorom

 

 

Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

 

U planu su, čim krene nova sezona, već sam se raspitao oko ovoga. 

 

On 10/17/2020 at 11:10 AM, Forsberg said:

Ima svašta na YT da se nađe i to vrlo lako. Moja preporuka su kanali FortNine i Motojitsu.

 

14 hours ago, DeusExMachina said:

Pogledaj "Twist of the wrist". Malo je dosadan i iritantan za gledanje ali ima dosta korisnih informacija o voznji za pocetnike. Takodje MCrider kanal na YT mi je bio ok. 

 

Hvala na predlozima, već sam se bacio na gledanje!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Da, cest je taj argument da je brzina 45-50-55km/h nebezbedno mala, da ce neko da te pokupi, da se ljudi prema takvima odnose bahato i bezobzirno..

Moje iskustvo nije bas tako. Sa 4T 50cc->80ccm sam vozio po Bg i Srbiji godinama, presao vrv 60,000km, vozim uz desnu stranu, nikad po sredini, drugim recima ne blokiram ljude i svi me preticu korektno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 81 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Strom 650
On 17.10.2020. at 11:10, Forsberg je napisao:

Ima svašta na YT da se nađe i to vrlo lako. Moja preporuka su kanali FortNine i Motojitsu.

Slazem se u potpunosti, likovi ne stede reci :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

FortNine kanal sam pregledao uzduž i popreko, informacije, produkcija i sadržaj su jednostavno suvo zlato! Ryan je kraljina!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: BMW R 1200GS Adv '18
On 10/17/2020 at 2:24 AM, Ognjen_Nbg said:

Pozdrav svima, ako nemate ništa protiv, ja bih se nadovezao na ovu temu, da ne otvaramo novu. Posle nekoliko godina na skuterima i motorima manje kubikaže, konačno sam uzeo MT07. Ovo je moj prvi naked motor, pa kao relativni početnik, pokušavam da nađem neke dobre video klipove o vožnji motora, ulasku u krivine i svemu ostalom što čini bezbednu vožnju i uživanje u istoj. Kao što je gore Pronto pomenuo, možda ne bi bilo loše da se pinuje neka tema za početnike, ne oko izbora motora, to je ipak različito za svakoga, ali sa nekim osnovnim savetima oko opreme, vožnje i svega ostalog što može da zatreba početnicima. Odmah da se odbranim, pokušao sam da nađem linkove do klipova na forumu i to već nekoliko dana, ali neuspešno. Hvala unapred!

Na ovom forumu ovo je prosto obavezna literatura.

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja