Jump to content

Moto Zajednica

Savet oko kupovine enduro motora

Recommended Posts

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Evo opet mene, proletos sam kupio motorče (qingqi 200) jako se lepo navozao sa njim  i još više navukao na enduro. Pošto ide zima, red je da napravim korak napred, ali tu dolazimo do problema. Ono što meni treba ili ne postoji ili je ponuda mala zbog korone, pa da razmotrimo alternative. Motor treba da zadovolji kriterijume:

  • Legalan za registraciju ( da ima svu signalizaciju i ostalo da bi bio street legal)
  • Da je relativno  lagan ( max 150-160 kg sa tečnostima)
  • 4T agregat, 1 cilindar
  • Električno paljenje (kurblanje ne dolazi u obzir, moze kao rezerva)
  • Da nije previsoko sedište pošto sam visok samo 178ccm. Cenim da mogu da jašem nešto visine  do 880-890 mm
  • Nešto iz prošlog veka, cene 1.000-2.000 eur, voziće se ponekad vikendom, jer nemam baš slobodnog vremena, nemam garazu, pa da drzim napolju neke veće pare
  • Treba da bude pogodan za relativno lakši offroad, tipa popularne voznje po Fruskoj gori, Manjenu, Deliblatska peščara  i sl a da pored toga bude sposoban da me doveze do tog istog terena asfaltom 100-150km sa nekom putnom brzinom 80-100 km/h
  • Poželjno je da moze da preveze 2 putnika ( za krace voznje po gradu) ali nije obavezno, svakako za sada imam drugi motor
  • Poželjno da bude ispod 500 ccm

Sve ove kriterijume, koliko sam uspeo da istražim zadovoljava jedam motor, ali ne lezi vraže jako slaba ponuda. To je Suzuki DR 350 S. Ako ne uspem da ga nadjem, onda razmišljem o alternativama kojih nema mnogo.

  1. Kawasaki KLX 650 1995-1996, osim sto je nesto tezi od DR 350 i vece kubikaze, to mi je nekako najpribliznije
  2. Kawasaki KLX 250 - malo je slabasan ali bi mi zavrsio posao, problem sto jos nisam video ni jedan u oglasima
  3. Suzuki DR 650 i Yamaha XT 600, mislim da su preteski i da nisu sposobni dovoljno za offroad, za moj nivo znanja, ali sam ih stavio jer se zovu enduro
  4. KTM 620-640 LC4 i Adventure, jako visoki. Probao sam pre par godina da sednem na 640 Adventure, i fali mi dosta da bar dodaknem podlogu.
  5. Suziki DR Z-400 S, preskup , a i nema nista krsteno u ponudi

 

Interesuje me šta cenjeni forum misli o alternativama, hoce li da rade posao za koji mi trebaju ? I kod  njih da napomenem ponuda je slaba osim za DR 650 koji i XT 600 koji su mi najlosija opcija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1304 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT

Пратим. :takoje:
И ја већ годину дана размишљам о некој enduro/cross опцији за макадам, ливаде и шуме, али понуда баш слаба.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200
16 minutes ago, DzOkS said:

Кле 500?

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 

Ni blizu :) 190 kg, 2 cilindra, previse plastike. Nije za ono sto mi treba, vozio sam Transalpa, pa znam koja je muka tezak motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Svedska
  • Motocikl: Silver wing 400, Suzuki AN 650 Executive, Suzuki GSX 1100 R, Suzuki DR 350 SE, Kawasaki KLX 300 R, Yamaha Majesty 250 DX, Yamaha TT-R 250, Puch Korado 50

DR 650 96.+ odlicna opcija. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200
44 minutes ago, coolerns said:

Ti kao da si preslikao moje zahteve a kupio sam skoro CRF250l, on ispunjava sve sto si naveo osim cene. 

I takodje ga retko ima u oglasima.

Probao, dobar, taman za mene, ali kao sto si rekao skup posto je novijeg datuma

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200
36 minutes ago, Zeleni 65 said:

DR 650 96.+ odlicna opcija. 

Jeste ako zivis u USA i mozda u Švedskoj :) U Srbiji naći taj noviji model je skoro nemoguće, pre ću naći DR 350 u fabričkom stanju :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: africa twin rd07a

Neopravdano si izostavio hondu dominator, imas opcije 500 i 650. Posedovao sam ga oko 2 godine, jako univerzalan motor, vidim da ljudi ozbiljno putuju sa njim, a znam da je za laksi off i vise nego sposoban. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Svedska
  • Motocikl: Silver wing 400, Suzuki AN 650 Executive, Suzuki GSX 1100 R, Suzuki DR 350 SE, Kawasaki KLX 300 R, Yamaha Majesty 250 DX, Yamaha TT-R 250, Puch Korado 50
2 hours ago, lemy said:

Jeste ako zivis u USA i mozda u Švedskoj :) U Srbiji naći taj noviji model je skoro nemoguće, pre ću naći DR 350 u fabričkom stanju :) 

Da da, razumijem te. To su vec rariteti i ako neko ima pristojan primjerak kao npr ja :) tasko se rastavlja od istog. Naveo sam taj model iz razloga sto si napisao da ponuda nije losa ali je to losa opcija kao i XT 600. E sad o kojem modelu je rijec pitanje je. DR 350 je sjajno motorce i ako uspijes da se domognes pristojnog primjerka uz malo paznje i srece do penzije. Sretno sa potragom!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

I ja glasam za Dominatora

Ispunjava sve tvoje zahteve, cena je prihvatljiva, jednostavan za odrzavanje,  jos samo treba naci dobar primerak na oglasima al ide zima pa verujem da ce toga biti.

Inace 10 godina sam bio ponosni vlasnik Domija 650 koji me nikad nije ostavio na putu a bilo je tu bas svega (brda, njiva, planina, sume, mora, Bosne, Hrvatske, Crne Gore i naravno cele Srbije).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Verujem da je Dominator dobar motor, ali nisam ga namerno naveo. Mislim da to nije ono sto mi treba, suvise tezak i kratak hod ogibljenja. Od  Honde jedino XR 650l, ali to kod nas i nema a i da ima bilo bi skupo, a i previsok je za mene. Realno verovatno najbolja endruro sprava trenutno ( Čast KTM, ali poizdanost Honde mi vise uliva poverenja).

 

Meni treba drugi motor, za avanturu, za asfalt imam vstrom 650.

 

Bilo bi lepo kada bi moglo sve u jedan, ali tesko, previse kompromisa...možda eventualno KTM 690 R, ali su oni uglavnom za 1 osobu, i dosta je visok za mene

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Zasto je XT najlosija opcija?
Jeste malo tezi, ali prolazi terene bez problema, ne neke ekstremne kao sto moze hard enduro ali za neki prosecni off road odlican.
Mene su zaplasili tezinom pre kupovine i raznim pricama da ako slucajno padnem u sumi mogu samo da placem jer necu moci sam da ga podignem, kupio motor otisao u sumu i naravno pao (pritom na usponu) ustao i podigao ga bez problema.
Caletov prijatelj je imao Hondu CR250 2t, vozio je par godina i prodao da bi kupio XT, kaze covek da je prezadovoljan i da ga ne bi menjao ni za sta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200
2 hours ago, vava said:

Odustao si od 950 adv?

Jok, nego dok ne naleti nesto, da obnovimo laku kategoriju. Nema sanse da jedan motor zavrsi sve. 

Osim mozda KTM 790, o tome sam poceo da razmisljam ozbiljno... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Jos jedan glas za DR650Se, 1996+. :) Po meni mnogo bolji izbor od KLX650. Po tezini su tu, a DR je mnoooogo izdrzljiviji.

Ja sam ove godine prodao svog DRa, druzili smo se 6 godina.

Jest da je bio preradjen (sto se tice ogibljenja: napred progresivne opruge, pozadi wilbers type 640 amortizer), ali verujem da bi i sa fabrickim bio zadovoljan. Na voznjama nisam zaostajao ni za mnogo mladjim i laksim motorima.

 

E sad, kao sto si vec rekao, problem je sto se retko pojave u oglasima :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja