Jump to content

Moto Zajednica

stari roker

Gpz900R - povratak Ninje!

Recommended Posts

• Marko, 99 postova
  • Motocikl: Kwaka ZX-9R, GPz810 unitrak, Jawa 559, ČZ 988
On 18.10.2020. at 9:51, Biker-Boy je napisao:

zadnja viljuška sa ekscentričnom osovinom je bila od ZR750 Zephyr

Viljuska sa ekscentricnom osovinom je prvo uvedena 1983 na Unitrak modelima 750 i 1100, i to je upravo ono sto ima i GPZ900R u malo modifikovanoj formi, tako da je Zephyr zapravo naslednik resenja a ne donator.

Treba napomenuti da je GPZ900R od pocetka do kraja proizvodnje zadrzao istu zadnju viljusku pocevsi sa 130/80 gumom u verzijama A1-A6, a kasnije 150/70 u verzijama A7 i A8. U viljusku stane i sira guma od toga (Ja na GPz810 imam 160 gumu unutar fabricke vile ali na drugoj felni naravno).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• motoras, 1584 postova
  • Motocikl: BMW politra ; '73. zderac kilometara / TOMOS APN 4/ SLC/deva (ne mogu da registrujem po novom) Gpz900r Ninja '88.

Pozdrav markovisacki Marko. 

Drago mi je sto si se oglasio u ovoj temi i hvala na lepim željama. Posebno hvala na nesebično podeljeno znanju i iskustvu. 

Meni i jesu prvi pik bile vile od zzr1100 ili zx9r, tacnije cela prednjica sa točkom i kočnicama. Videćemo kako će se projekat razvijati. Zavisi i od ponude, a još više od keša. Svakako ne bi trebalo ostaviti fabrički prednji kraj. 

Prethodni vlasnik jeste ugradio prekidač na ventilator hladnjaka i to je mnogo bolja opcija nego bez njega . Veliki hladnjak rešava taj problem, ali otvara drugi, a to je nemogućnosti montaže plastika za potrebe tehničkog pregleda . Zamisao je i bila da skinem donji deo, a da umesto njega stoji samo "ralica". 

Kako se vozi još stvarno nemam pojma jer sam napravio 3-4 km s njim. Sa nejakih 30 konjica na BMW - u, ovih 115 će za mene biti kao avion. 

• motoras, 1584 postova
  • Motocikl: BMW politra ; '73. zderac kilometara / TOMOS APN 4/ SLC/deva (ne mogu da registrujem po novom) Gpz900r Ninja '88.

Hvala adminu. 

Evo jedna slička dok smo još "u komadu"! 

IMG_20201020_174110.jpg

• Sviđa mi se 7

• Drug član, 2320 postova
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

U njemačkom oglasniku sa može naći sve i svašta za GPz 900r

Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

• motoras, 1584 postova

Nije da se ne radi. Ovih dana cu odneti plastike na varenje. Gornju i srednju. Donja je u baš lošem stanju i nju sam našao drugu. Auspuh je aluminijum Remus koji na sebi ima dosta ožiljaka od eksploatacije. Možda od pada, a više možda od povlačenja. Prvo sam ga smirglao grubo da uklonim krupne riseve koliko je to bilo moguće, a zatim sam radio vodobrusnim papirom do 1000. Sada je u fazi poliranje. Još jednom 1000 i opet poliranje. Kad završim kacim slike.

Veliki problem mi je sto u garaži nemam grejanje, a sad idu sve hladniji dani. Plus, taman sam smislio kako da uglavim BMW u garažu i Passata, a sad jos i Kawasaki kome treba da skidam vile. Nešto moram smisliti da svi ljubimci budu pod krovom.

Ostao sam dužan nešto, a to sam u stvari trebao napisati u prvom postu.

Kako se to namestilo da ja sad dobijem motor. Da, da dobijem. To je u stvari rodjendanski poklon od moje supruge. Za koji dan punim 49 i stvarno nisam mogao dobiti lepši poklon. Videla je ona koliko ja to želim i da već dugo vremena tražim i tražim prvog ninju.

Sta da dodam? Ništa. Moje je samo da budem srećan i da vozim dokle god budem mogao da se popnem na motor. I do proleća da obnovimo njenu opremu, jer je ona posle osamnaest godina ponovo počela da se vozi samnom. 

• Sviđa mi se 11
  • Hvala 2
  • Podržavam 1

• motoras, 1584 postova

Nije loše. Što bi mi rekli, da je ovakav bio ne bi ga ni dir'o. 

Ovo oštećenje od šelne ne mogu da saniram jer je dosta duboko, ali ne marim jer se svakako neće videti. Selna je prohromska 40 mm širine i dobiće tanku podlosku ispod i rupe 12 mm o sredini. 

Malo mi se ne dopada položaj auspuha jer ne mogu da montiram kofere zbog istog. Ako ga ne budem pomerao na niže motor će dobiti nosač za jedan kofer iza suvozača. Videćemo. 

Sutra uzimam materijal da napravim štender kako bi mogao da skinem točkove u budućnosti. Zadnji točak sa gumom 180 jeste brutalan,ali će morati da dobije nove lezajeve. 

20201004_213629.jpg

IMG_20201023_164245.jpg

• Sviđa mi se 9
  • Podržavam 2

Pridruži nam se!

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja