Jump to content

Moto Zajednica

Gpz900R - povratak Ninje!

Recommended Posts

  • motoras, 2347 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
Pre 23 sati, Biker-Boy je napisao:

Obe opcije su super, mada i ja naginjem više na crno-zlato.

 

Ne znam da li sam dobro shvatio, znači ipak ćeš ići sa ZX9R C prednjim krajem?

Ne. Vile od c su za stazu savršene, ali za moj ukus prekratke. Uradio sam servis i namestio originalne od gpz-a sa 16-incnim točkom. Tako je za sada da mogu da počnem sezonu. 

Što se tiče prerade nisam odustao, ali fale mi neki delovi da kompletiram prednji kraj od b modela. Problem je u stvari u stapovima koji imaju oštećenja i ja ne želim da ih stavim na motor. To može da se koristi, nisu krivi ni ispravljani, ali imaju neko oštećenje na hromu koje mene nervira. 

Inače, usd vile su za par cm duže od vila od c modela koje sam ja probao. Da ne pričamo o muci da se ubace točak i kočnice od b modela u te vile. 

 

Promenio član stari roker

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R
Pre sat vremena, stari roker je napisao:

Ovako nešto - 

Screenshot_20210426_214946_com.google.android.youtube.jpg

Taj rad. Iz mog ugla posmatraca je upecatljiviji , crveno moze kao na prvoj foto ali ne ferari crvena nego tamnija krv koja vuce na bordo , naravno lakirano do ludila.:jee3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2347 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Primiče se da probudim zver. Fali vremena i novca, a želje velike pa se oduzilo. No dobro, za koji dan palim munju. 

Sve crne plastike sam ofarbao bamper sprejom. Zadnji blatobran,prirubnice na koje se kace migavci, oplata gornjeg trougla, plastike oko satova... Ispalo je kao novo. Topcinaaa... 

Najzad su stigle i nalepnice. Rezervoar će biti gotov sutra, nadam se. 

Prijatelju kočnice mi ne rade baš sve. Ostalo je da se nalije nova tečnost i da se nasteluje. 

Struja povezana. Sve radi. Jedino jos nemam prednje migavce. 

IMG_20210520_190216.jpg

IMG_20210516_130643.jpg

IMG-84d6716d64bc0a745e04a72e4abd8f9a-V.jpg

IMG_20210517_200257.jpg

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2347 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Stigao rezervoar sa farbanja. Ja sam zadovoljan. Namešten zadnji tocak, te je motor prvi put od jesenas na svojim točkovima. Očekujem za dan-dva poluoklop i moze da se vozi. 

U stvari ne može. Pozajmio sam nekim trkačima na Navaku za vikend polugu kočnice i još je nisam dobio nazad. Taman dok ne stigne plastika, nadam se... 

IMG_20210526_162806.jpg

IMG_20210526_162710.jpg

IMG_20210524_195426.jpg

IMG_20210522_171233.jpg

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2347 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Jebes oklope! Stavi-skini. Zavi-odvi... Pogubio srafove. Pronašao srafove... Ne mogu da uklopim. Napravim pauzu. Uklopi se samo... Grrrr... :grr:

Još je ostalo da se nameste migavci, prednja kočnica, štitnik lanca. Da se zalepi još koja nalepnica i da se opere. I da posetim majstora da mi uradi novi vizir... :BJB-Kawasaki:

IMG_20210530_213604.jpg

IMG_20210530_213957.jpg

  • Sviđa mi se 10
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Marko, 200 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Kwaka ZX-9R, GPz810 unitrak

Imas crystal clear farove za njih na internetu, drasticno podmladi motor. Inace su za ZRX1200R ali pasu sraf na sraf na Unitrak 750/1100 i GPZ900R.

 

 

 

Promenio član markovisacki
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2347 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Video sam te farove na eBay. Nisu ni skupi, naručiću. Stvarno potpuno izmeni utisak o motoru. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7065 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Samo pazite da nisu neko govno od fara, ja popizdeh sa bivšom Yamahom Thundercat kako ima loš far i to fabrički, vožnja noću je užas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Marko, 200 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Kwaka ZX-9R, GPz810 unitrak

Ja ga imam na mom i odlican je, bar 30% jace svetlo sa istom sijalicom nego fabricki koji je isto bio odlican sam po sebi.

Koliko ce godina ogledalo ostati dobro to vec ne mogu da kazem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2347 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

To je otprilike to. Može da se vozi. Mogu vam reci da su oni mali  migavci kineski golo g. Napatio sam se da namontiram a kad sam upalio ne radi. Ono se žičica izvukla. Otvorim da popravim ono se sve raspalo. A tehnički za dva dana. Leleee... Nabavim na zajam dva od Honde i dva od Fazera i evo Kava spremna za tehnički pregled. Naravno, ove donje plastike idu odmah posle rege dole i moram naći neke krstene migavce da kupim. Sviđaju mi se oni trouglasti Kawini  ili još bolje original. I naravno treba dole neka plastika ispod mašine. To moram naći možda od nekog motora ili da napravim od poliestera. Za početak sezone sasvim pristojno, a za preradjivanje dalje nastavak sledi... 

IMG_20210605_182208.jpg

IMG_20210605_174948.jpg

Promenio član stari roker
  • Sviđa mi se 16

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7065 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Super izgleda Kawudza :takoje: 
Sto se tice migavaca komotno uvrsti u potragu Yamahe iz 90-ih, (R6, R1, Thundercat 600, Thunderace1000, FZR600R, YZF750R, ) isti su im migavci kao na Kawi.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Marko, 200 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Kwaka ZX-9R, GPz810 unitrak

Cestitke na zavrsenom sklapanju varijacije Mk1. :)

Kada pocne voznja ne cackaj nista Ad hoc vec zapisi polako sve te stvari koje ti smetaju na parce papira da se natenane na jesen smisli sta i kako dalje. :sampion:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2347 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
pre 42 minuta, markovisacki je napisao:

Cestitke na zavrsenom sklapanju varijacije Mk1. :)

Kada pocne voznja ne cackaj nista Ad hoc vec zapisi polako sve te stvari koje ti smetaju na parce papira da se natenane na jesen smisli sta i kako dalje. :sampion:

Hvala Mare! 

Prvo ću ovo da zapisem da ne zaboravim i da ne krenem u neke egzibicije nepotrebno. Lepo si mi rekao na početku sređivanja šta i kako da radim, ali ja sam hteo po svom.:grr: Na sreću nije me puno koštalo ni novca ni vremena ta moja brzopletost. Da su delovi koje sam kupio zadovoljili moje kriterijume 900 bi sada imao usd vile. Međutim, ispalo je da mi se tu nešto nije dopalo pa je za sada ovako. U budućnosti namera je da se odradi prednji kraj, ali još će mo videti od kog motora će biti. Ovo je svakako motor koji nameravam da zadržim dok god budem mogao da vozim, tako da nema potrebe da žurim. U ponedeljak tehnički i rega pa uživanje pun gas. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2347 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Napravio sam tek nekih pedesetak kilometara. Prvi utisci su odlični. Ne znam kako se vozi za gumom 130 nazad, ali meni je ovo super. Kažu da je to sada drugi motor. Lepo povlači iz niskih obrtaja, ništa ne lupa i ne zveci, ide pravo. Skinuo sam donje oklope da se vidi makina... U odnosu na njega, bmw je nešto sasvim drugo i nije za poređenje. Drugačije se sedi, vozi, drugačije gume, kočnice, snaga, menjač... 

Šta mi smeta? Već na prvo paljenje sam primetio da motor ima nizak ler. Upali lako, ali i kad držim gas na 1000 obrtaja nije to to. Sve nešto brljavi. Ni kad se ugreje ne menja ništa. Stanem "na semaforu" obrtaji padnu i motor se ugasi. Sutra - prekosutra kačim karburatore na vakummetre da vidim kako ce se ponašati posle. 

Dosta mi je teži za podizanje sa nožice od bmw-a. Teži je, više je nagnut i niži je korman. Možda bi dobio nešto ako okrenem excentar zadnjeg točka, ali to me sad mrzi. I lepše mi ovako. To će se verovatno promeniti ako se promeni prednji kraj ali o tom-po tom. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2347 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Danas sam još malo ceprkao po mašini. Od kako sam ga upalio sa vodene pumpe mi kaplje tečnost za hlađenje. Nervira me to opasno. U nadi da pumpa nije crkla, ispuštam tečnost iz sistema i skidam unutrašnje crevo koje vodi od cevi na bloku do pumpe. Odvrne se šelna, dole srafic ključem 8 i lagano se iscupa cev. Vidim tu ima nekog silikona. Vadim to napolje i u prvi mah mi se učini da fali O-Ring koji mi je i namera da zamenim. Ipak je ostao u kućištu pumpe. Cupam ga napolje. Sav je okocan i odavno zreo za zamenu. Nabijam novi O-Ring I ceo postupak ponavljam u suprotnom od rasklapanje.. Palim munju, vidim ne kaplje. Videćemo ujutru kakav je rezultat ove rabote...

Nemam slika. Opet prljave ruke... 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2347 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ovo je fotkica pre intervencije. Vidi se kap antifriza kako se sliva niz pločicu koja povezuje srafom cev i telo pumpe. Motor odradio u mestu sinoć, a jutros vidim sve suvo. :jee1:

IMG_20210615_204419.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2347 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Danas prva duža vožnja sa Ninjom. Fruška Gora naravno, krug do Miseluka. Morao sam posetim mesto gde sam prvi put video gpz900r pre toliko godina. Miseluk više nije mesto okupljanja ljubitelja benzina i brzine. Radovi na novoj bolnici su uveliko u toku i više realno ne postoji nikakva nada da će se tu više ikada voziti trke. Sa Miseluka sa setom u dusi vraćam se na Fruskac, ali ovaj put idem uz Dunav do Rakovca i zatim lagano kroz šumu do Venca. Tu srećem stare drugare, proturimo koju i onda lagano do Rume. Kod šuraka na jedan ladan sokic, pa kući u Pecince. 

Oko 150 kilometara opuštene vožnje. Gpz mi je legao za vožnju. Mogu da kažem da ne osećam umor na rukama tako da jedva čekam da se ukaže prilika za neko duže putovanje. U mislima mi Djerdap, Sarajevo i Visegrad, Jadran... Videćemo šta će rokerka reći ako budemo išli u dvoje. Bmw ili Kawa?

Inače, ja sam navikao da vozim sa koferima i to mi sad malo na Kawi nedostaje. 12-litarska tank torba je dovoljna za duks i kisnjak, a sve ostalo je povuci-potegni. Trpam u džepove telefon, naočare, novčanik... Za putovanje na more moram nešto smisliti... 

IMG_20210620_171832.jpg

Promenio član stari roker
  • Sviđa mi se 16

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2347 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Juče prva noćna vožnja sa Ninjom. U odnosu na BMW farovi su znatno bolji, a poseban ugođaj je osvetljenje satova. Ne moram da naglašavam koliko je lepo to što kazaljke miruju u vožnji, dok na boxeru to nije slučaj. 

S druge strane, Kawa malo klapara po neravninama pa razmišljam da u oklop iznutra zalepim neku gumu da malo eliminišem vibracije. 

Primetio sam da me zeza pokazivač nivoa goriva u rezervoaru. Ne znam da li ga je sjebalo to što nisam skinuo plovak kad sam radio rezervoar. Kada sam prvi put nasuo benzin do pola kazaljka je to i pokazala. Prošle nedelje naspem do cepa i kazaljka pokaže na F. Poceo.je odmah da zeza i ja promenim buksne jer vidim da je spoj loš. Kazaljka je na F. Međutim, juče vidim da stoji na E, a rezervoar pun 2/3.

Danas sam pokušavao da rešim, ali bezuspešno. Da li je u kapput pokazivač ili senzor ne znam. To moram rešiti ovih dana. Ako je crkao senzor u rezervoaru, onda cu kad ga budem menjao odraditi i unutrašnji deo rezervoara u epoxy. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2347 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

I tako, vozimo se Ninja i ja, uživamo u životu... Malo sam bio na odmoru porodično, vratio se.

U međuvremenu ostao bez posla, ali šta ćeš. Nekad stvarno treba reći dosta je. Nije mi svejedno, ali ne mogu da se jedim. Niti hoću da prljam ovu moju lepu temu. 

Da se vratimo na Ninju. Vidim ja neka grba na rezervoaru sa strane, ispod natpisa. Reko, mora da je git povukao. Nije za nerviranje. Vidim posle par dana slova "as" se izgrbavila... E pa sad već nije svejedno. Pipam, mekano. Podsklobucila se farba!!! Malo je reći da sam popizdeo. Stisnem grbu-puče ko bubuljica. Izlete benzin. Ejbg. 

Na dva mesta procurio i podigao farbu. Sad sam to razbucao da nađem nekog da mi kalaiše, pa onda opet kod farbara. Grrrrr

 

IMG_20210801_214751.jpg

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3962 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Nije tako strašno, ali itekako podigne puls kad vidiš fuš od meštra, ka datije gratis radija.


Poslato priko Ténéré

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
Pre 3 sati, stari roker je napisao:

I tako, vozimo se Ninja i ja, uživamo u životu... Malo sam bio na odmoru porodično, vratio se.

U međuvremenu ostao bez posla, ali šta ćeš. Nekad stvarno treba reći dosta je. Nije mi svejedno, ali ne mogu da se jedim. Niti hoću da prljam ovu moju lepu temu. 

Da se vratimo na Ninju. Vidim ja neka grba na rezervoaru sa strane, ispod natpisa. Reko, mora da je git povukao. Nije za nerviranje. Vidim posle par dana slova "as" se izgrbavila... E pa sad već nije svejedno. Pipam, mekano. Podsklobucila se farba!!! Malo je reći da sam popizdeo. Stisnem grbu-puče ko bubuljica. Izlete benzin. Ejbg. 

Na dva mesta procurio i podigao farbu. Sad sam to razbucao da nađem nekog da mi kalaiše, pa onda opet kod farbara. Grrrrr

 

IMG_20210801_214751.jpg

 

Nista kalaisanje, samo atletovanje. :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja