Jump to content

Moto Zajednica

Gpz900R - povratak Ninje!

Recommended Posts

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Danas lepo vreme pa se radilo u garaži. Mo9gao sam i na boxeru promeniti ulje jer sam filter spremio, ali zaboravih da kupim ulje pre neki dan kad sam bio u Zemunu. Namera mi je da nastavim sa Silkolene. 

Na kawi ništa spektakularno. Rešio sam da točkove ispeskarim pa da ih farbam od nule. To će biti ako Bog da završeno u toku sledeće nedelje. Danas sam skinuo kutiju akumulatora, podrep još neke sitnice sa zadnjeg dela i oprao ih naftom i benzinom (četkica za zube) , a zatim šamponom od naslaga masnoće i blata sa lanca. I štitnik lanca. Takođe sam očistio štitnik i konektore na boksu za osigurače koji su bili puni prašine. 

Još ranije sam primetio da ne radi stop na predali, a do jebenog prekidača ne mo'š doći. Napravim kuku od žice i povučem prekidač. Pali lampu. Znaci opruga ne povlači kako treba. Moram to da smislim kako da rešim jer mi se ne skida cela ploča koja nosi fuzaster. Mislim da bi mogao wd40 da reši taj problem. 

Problem imam sa kliritom sa vizir. Naručio sa kp 50 x 50cm 3mm debljine, a tip mi ladno greškom pošalje 5mm. Sad čekam da mi posalje od 3mm da mogu da napravim to šta mi treba. Petica mi bas debela i za vizir, a i za obradu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Izbledele plastike sam posle pranja namazao sredstvom za održavanje obuće crne boje. Ona bočica sa sunđerom. Nisam slikao ali izbledele plastike su sada zift crne boje. Možda takve nisu bile ni kad su bile nove. Videćemo koliko će trajati. 

Promenio član stari roker

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
pre 14 minuta, stari roker je napisao:

IMG_20210317_095146.jpg

Има да се купи баш добар спреј за одржавање сјаја спољних пластика, скоро у свакој радњи ауто делова.
Ја сам куповао у Кит Комерцу.
Произвођач је Arexons. 

Овако изгледа боца, само је ова за гуме.
Arexons-Sjaj_za_gume-400.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
pre 10 minuta, slave74 je napisao:

Koliko traje ucinak kada se izbledela plastika naprska tim sprejem, a koliko imalinom?

За ималин не знам, а овај спреј је довољно 2-3 пута месечно препрскати типа после прања и оставити пар сати или преко ноћи да одстоји. Након тога пребрисати. 
Ја сам њиме освежавао пластике на Бургману које су биле поприлично избледеле.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Marko, 198 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Kwaka ZX-9R, GPz810 unitrak

Plastike izgledaju dobro nakon tretmana bilo kojim od navedenih (Sprej za osvezavanje spoljnih plastike na kolima, sprej za pneumatike, sprej za cipele), ali nista od toga nije dugotrajno, bukvalno 3 voznje po kisi ili jedno pranje pod pritiskom i vracaju se na staro. Jedino pravo resenje je farbanje sto toplo preporucujem, ima mnogo dobrih bumper sprejeva koji ne traze nikakvu posebnu pripremu i mirni ste dosta godina posle toga. Ima ih cak i sa texturom, tako da izgleda kao iz fabrike posle. Mislim da je sad pravo vreme da se to odradi dok je sve skinuto dole.
Evo ga moj blatobran:

Blatobran.jpg

Promenio član markovisacki
  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Marko, 198 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Kwaka ZX-9R, GPz810 unitrak
pre 55 minuta, el classico je napisao:

Ovo je izvanredan rezultat, koji je ovo sprej točno??
 

HB Body® Plastic Bumper Texture Spray

Preporucio bih bas taj sa teksturom umesto obicnog Bumper mat spreja jer se na ovom uopste ne vidi ako materijal nije idealno ravan ili priprema nije na zavidnom nivou.

 

WWW.VINNYBYRNE.COM

HB Body® Plastic Bumper Texture Spray Black is a quick drying acrylic texture paint with excellent coverage. Buy online from vinnybyrne.com

 

Promenio član markovisacki

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Danas je dan "D". 

To mu znači da nema više rastavljanja nego smo prešli na sklapanje. Danas sam popravio bravicu za otvaranje sedišta da ne bih morao da povlačim žicu ispod plastike da mogu da dođem do alata i akumulatora. Nije neki kvar. Pukla neka plastika i spala opruga. Sve to namešteno nazad i funkcioniše. 

Što se tiče mašine imao sam problem da je na prednjem delu bloka, na cevi za vodu koja se nalazi između mašine i izduvnih grana kapljala rashladna tečnost. Tu postoje četiri o ringa koji su se skocali i počeli da puštaju. Nije neki posao zameniti četiri gumice, ali znajući kako to može da se iskomplikuje.... Raskačio sam hladnjake od nosača, nosač spustio par cm niže, skinuo gornje holendere uljne magustrale i lagano letvicom na polugu izvadio cev. Istim redosledom sam vratio.,nalio antifriz i makina može da kresne. 

Kad sam skidao zadnju plastiku, jednu gumu što drži rukohvat suvozača sam spustio na "sigurno" mesto. Nadam se da ću je naci sutra-prekosutra... 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Biće nešto. Malo sam u frci pa ne stižem, ali me i žena stiska da završavam taj motoric.

Nego, prvo je zapelo jer mi je mešter strugar dobio koronu pa sam morao čekati da prodje. U međuvremenu sam se ipak presetio da ne stavljam usd vile, jer sam našao povoljno viljušku od c modela u mnogo boljem stanju nego ova što sam prvo nabavio. Na raspolaganju su mi vile sa obe generacije koje su u principu iste. Razlika je u heblama  koje su na jednoj seriji iznad, a na drugoj ispod mostova. Pošto će 99 posto ići superbike upravljač to mi i ne znači mnogo. Ove nedelje treba to da prikupim i završim pakovanje prednjice pa moze da se radi na estetici. 

Sad mi je tu ostao neki višak delova koji samo smeta, ali prodace se. 

Na mašini sam sredio curenje rashladne tečnosti, zamenio sam akumulator u garanciji za nov,neke rondjave kablove sam zamenio novim, zardjale srafove... 

Biće slika kad bude sta zanimljivo da se fotka... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
pre 25 minuta, el classico je napisao:

Jesi li naša kakav lipši auspuh??


Poslato priko Ténéré

Nisam brate. Prvo mi je da ga stavim na noge lagane... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Polako se kockice slažu. 

Nešto može, a nešto ne. 

Ideja je bila da ipak stavim normalnu viljušku od zx9r, a ne usd i da u nju uglavim felnu od B modela sa diskovima 320 i cetvoroklipne čeljusti. Blatobran od gpz. 

Uzeo sam viljušku od zx9r c, ali kad sam je stavio na motor i iznivelisao na realnu visinu dobio sam motor previše "zaboden" prednjim krajem za moj ukus . Viljuška je stvarno vrhunska, štapovi debljine 46mm, ali se meni to ne dopada kako stoji. Plus ne može da prihvati blatobran koji ja želim, a i velika je muka ubaciti pinjon. U razgovoru sa Markom iz Vrsca koji mi je dosta pomogao savetima šta da uradim i kako, došli smo do zaključka da je za ovu sezonu najbolje zadržati originalnu viljušku od 900r. Ova od zx9r je savršena za jurcanje na stazi, ali u touring varijanti nije baš najsrecnije rešenje. 

Napakovao sam ponovo avds vile i sada treba namestiti gore već pomenute delove u nju. Na ovu kombinaciju nije moguće montirati pinjon ni od zx9r ni od gpz 900r. Pored original satova ubaciću digitalni brzinomer i rešiti problem. 

Znači devetka će dobiti druge točkove i kočnice za ovu sezonu, a pošto je ovo svakako projekat koji će se stalno usavršavati za dogodine ostaje da se nabavi viljuška koja će svojom dužinom zadovoljiti moje potrebe. Ali o tome će mo pričati i pisati kad bude opet aktuelno. 

Ninja polako dobija oblik kakav zaslužuje. Vratio sam far koji sam očistio. Vratio trouglove i heble sa prekidačima, bravu i satove. Sutra-prekosutra bi trebalo da felne budu ofarbane i da napravim odstojnike za prednju osovinu. 

Biće slika, biće... 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Malo sam se zabio u ćorsokak. 

Originalnu viljušku od gpz sam servisirao. Oprao sam sve, stavio nove semeringe i nasuo novo ulje. Kad sam jesenas probao motor bio je užasno tvrd na prednjem kraju. Vile nisu izgledale krive, ali nisu radile dobro. Zaključak je da su se štapovi malo ukrstili prilikom udesa i da zato nisu radili dobro. Sada kad sam ja to sve raspakovao, sredio i vratio sve radi kako treba. Vratio sam 16 incni točak i original čeljusti da mogu da počnem sezonu. Mislio sam prvo da uglavim točak i kočnice od zx9r, ali to je toliki sex i ne dopada mi se kako izgleda pa sam odustao od te rabote. 

Ali pošto imam skoro sve od zx9r prerada će ići u tom pravcu. Ostaje mi da pronađem još to što mi fali pa da radimo dalje. 

Rezervoar je poslat na farbanje. Ja se nadam za desetak dana da budem na točkovima. 

Kad bi mogao ludak da ima pet kompleta oklopa imao bi sve boje na raspolaganju. Ovako za sada jedna slika iz garaže i jedna  u kom pravcu idemo:

IMG_20210430_132649.jpg

Screenshot_20210501_230002.jpg

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R

Da se ne ljutis , samo  moje misljenje .

crno  -  crveno - a umesto srebrne , zlatna kao i zlatni natpisi i felne , mislim da bi ga "otvorila"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
Pre 21 sati, sixi je napisao:

Da se ne ljutis , samo  moje misljenje .

crno  -  crveno - a umesto srebrne , zlatna kao i zlatni natpisi i felne , mislim da bi ga "otvorila"

Ovako nešto - 

Screenshot_20210426_214946_com.google.android.youtube.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Obe opcije su super, mada i ja naginjem više na crno-zlato.

 

Ne znam da li sam dobro shvatio, znači ipak ćeš ići sa ZX9R C prednjim krajem?

Promenio član Biker-Boy

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja