Jump to content

Moto Zajednica

Gpz900R - povratak Ninje!

Recommended Posts

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Teraj kako si zamislio. Svako ima razlicita iskustva i predloge. Nesto ces mozda prihvatiti, ukoliko ti se svidi ili odgovara.

Ja svakako podrzavam tvoj rad i sredjivanje motora, iako bih mozda nesto uradio drukcije.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Munjenje 900r da bi bio ovakav kao sa slike košta još i više. K-factory, RCM, Spec Engineering Hiroshima i slično ide i preko 30 hiljada evra. Ne znam koliko zaradju u Japanu i da li je to i njima skupo, ali ni oni bas ne pakuju sve od šrafa do šrafa. Menjaju se kočnice i točkovi često od novijih modela, kao i kod nas. Dosta njih su vile menjali za zx9r, zx10 ili zrx vile ili neke ohlins. Mada, u Japanu ima mnogo više primeraka od posle 90.tih,pa dosta njih iz zadržava originalno ogibljenje. Stavlja se veći hladnjak, superbike upravljac,izduv 4u1... 

Evropljani većinom rade prerade kao i mi. Bude šarenilo delova od 5-6 motora. 

Ja sam na putu da će mi biti točak prednji i zadnji sa istog modela, kao i viljuška. Ostaće mi original brzinomer,dobiću kočnice 320mm. Jedino ne znam da li će mi na tehničkom pregledu tolerisati superbajk upravljac pa cu koristiti heble kao na originalu ukoliko mi ne dozvole drugačije. Postoji mogućnost i da nabavim 4-5 cm povišene heble. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Ta prerada je skupa do bola, npr. GPz1100 23750 €, bez dadžbina.

 

Kad malo bolje skontam nije to ni toliko puno. Kad vidim koliko novaca ljudi ulupaju u kojekakve HD “personalizirane” kante ovoje akcijska cijena.

 

Jedan SANCTUARY HRC 461 KAWA Z1 ima u Splitu kod barbe Balda, druži sa ostalim egzotičnim jurilicama u njegovoj garaži....

A tamo nema šta nema....

 

 

38b8b49b306b2ec7f25fc5e614bbf9f8.png&key=a3cc06ecffa1401043dcc72415173c7899e0e25d533b11872094e069adfbf39e

 

 

 

 

Poslato priko Ténéré

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Nekome očigledno nije...
Klikom na link...od sveg japanskog...jarko crveno ingliš "Sold out" = rasprodato.



Oni rade motore po narudžbi, nemoš kupit “nako”


Poslato priko Ténéré

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

U svakom slučaju, i da platiš 30.000evra za onakav Z1 bar dobiješ motor koji IDE brutalno, koči još brutalnije, ima najbolje komponente ugrađene, od ogibljenja do točkova, kočnica...  umesto da kupiš prdavac Harley Davidson sa agregatom koji koristi tehnologiju od pre hrista, gomila hroma koja nit ide nit koči, samo prdi i pravi (ružnu) buku, ne vredi ni upola od cifre za koju ih prodaju...

  • Sviđa mi se 4
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
pre 11 minuta, Biker-Boy je napisao:

U svakom slučaju, i da platiš 30.000evra za onakav Z1 bar dobiješ motor koji IDE brutalno, koči još brutalnije, ima najbolje komponente ugrađene, od ogibljenja do točkova, kočnica...  umesto da kupiš prdavac Harley Davidson sa agregatom koji koristi tehnologiju od pre hrista, gomila hroma koja nit ide nit koči, samo prdi i pravi (ružnu) buku, ne vredi ni upola od cifre za koju ih prodaju...

Ali svi kažu :" Prošao je Harley..."

 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ja ne, što se tiče Harlija, V-rod je jedini agregat koji valja, sve ostalo im je govno živo... bolje da su onog Eric Buell-a stavili za predsednika kompanije nego što su ga oterali, čovek je pokušao da napravi redovan motor od Harlija...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Stiglo.

Prvo sam sve razbucao da vidim u kakvom je stanju. U principu stanje nije savršeno, ali nije ni loše. Diskovi OK. Izbio sam lezajeve točka i čim nabavim nove sabijam ih u kucista. Guma bi mogla da se vozi, ali imam drugu svakako. Viljuška takođe mora da se otvori. Idu novi semerinzi i ulje. Dobio sam i prekidače, ali to mi ne treba. Ostavicu meni originalne od gpz-a. Ovi će na kp. Takođe, u gornjem trouglu je brava od zx9r, ali nemam ključ. Ipak mislim da ostavim tu bravu jer mogu dobiti zaključavanje upravljača sa minimalnim prepravkama. Blanko ključ je 500 dinara i pola sata posla da se napravi novi ključ. Ako budem mogao da pločice u cilindru razmestim tako da dobijem otkljucavanje na stari ključ od gpz-a to bi bilo još bolje. Novi ključ u odnosu na stari je duži za dve pločice. Znaci treba od trece do zadnje pokušati dobiti raspored kao na starom ključu, a prve dve uraditi na ključu kako se namesti. 

Ovo naravno treba raditi skroz 'ladne glave. Pre neki dan kad sam skidao bravu sa trougla nervozan i bez naočara oplavim palac, sve sam zvezde video. I nisam imao mira, te u ponoć se iskradem iz kuće, naočare, čekićak i kirner i polako. Za pet minuta skinem bravu i nazad u krevet. 

Da ne bi sve bilo idealno, fali mi odstojnik koji ide na osovinu sa desne strane točka. Momak što mi je prodao delove ne može da ga nadje tako da mi ostaje još to da nabavim. Ili da nađem tačne dimenzije i da napravim na strugu. 

IMG_20210123_200304.jpg

Promenio član stari roker
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Čeljusti sam isprobao na pritisak i svi klipici rade. Nakacio sam crevo na kandžu, napravio nastavak od gume i nabio vazduh u njih. Čak su i pločice dobre. Znaci čišćenje, servis i farbanje. I novo ulje.

Sad kad ja sa doboša predjem na ovo... :confused0068:

IMG_20210123_153219.jpg

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Radi se, radi... Svaki dan po malo... 

Mislio sam da snimam kako izbijam ove osovine iz trouglova, ali tih snimaka toliko ima na YouTube da mi bezveze da trpam i ja. Pored toga masne ruke, ne mogu da nađem telefon.... 

IMG_20210125_180746.jpg

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07

Odlično. Svaka čast.

Imao ga i vozio davne 1995. Nikad se bolje nisam vozio, a i dan danas nakon promjene hrpe motora još uvijek žalim za njim.

 

PS. vidim imamo iste probleme. Samo što je kod mene kombinacija Atx/bt/e-90 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Evo otoplilo pa se i ja preselio u radionicu. Rasklopio sam štapove , spremno je ulje i semerinzi. Napravio sam neki alat za nabijanje semeringa, još malo da ga finisiram i može da se sklapa. Naravno, još mi biksne nisu gotove, a to mi je bitno da mogu gpz da stavim na točkove kako bi mogao da radim nešto sitno na mašini. Tačnije, da promenim o-ringove na cevi za vodu, a za to moram skinuti nosač hladnjaka na koji je sada oslonjen motor. 

Dok se na to čeka koristi se vreme da se točkovi propreme za farbanje. Otpadose prsti od smirglanja, ali nema veze. Ne žalim se. Prednji je bio odlično ofarban, ali boja mi ne lezi. A zadnji da je takav ne bih ga ni pipnuo. Ovako sam ga oprao od silne masnoće i prašine i pripremio za farbara. Finisiram na licu mesta, kako majstor zapovedi.Skidam gume i lepim zaštitu, a on neka pršće. 

Nego, nikako u boju da se dogovorimo mi ukućani. Da li točkove farbati u crno, sivo ili gold metalik, a kum kaže farbaj u crveno. Da popizdis od dileme i trileme... 

IMG_20210228_144129.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Pa zavisi u koju boju ćeś plastike da farbaš pa na osnovu toga uradiš točkove.

Zato moraš da nam otkriješ u koju boju idu plastike pa ćemo da glasamo za  predloge

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja