Jump to content

Moto Zajednica

Gpz900R - povratak Ninje!

Recommended Posts

  • motoras, 2355 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Meni godi, ali za Ninju je kratka. Preko 3 cm je kraća od zx9r i nema pinjon za sajlu. Moguće je ugraditi na 900r i motor je "upravljiviji" u odnosu na originalnu viljušku, ali potrebno je napraviti produzetke od 3-5 cm da bi se povećao klirens. Plus, original brzinomer mora napolje i na njegovo mesto neki GPS ili elektronski sat. 

Hvala na ponudi i podršci svakako... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2355 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Srećna nam nova 2021. godina svima!

Želim mom Ninji da bude spreman u novoj sezoni.

Svako dobro, budite mi zdravi, lepi i veseli. 

Screenshot_20210101_105509.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2355 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
On 25.12.2020. at 9:18, markovisacki je napisao:

 

Za koriscenje na 900R-u, potrebno je srediti oba trapeza tako da se iskoristi osovina sa 900R-a, i naravno nova caura na kraju.

1.jpg

12401834-936842379740854-128259375869368

12493486-936842329740859-390651765491032

12493660-936842366407522-718345444261445

980736-936842319740860-78282133328796762

 

Ovo su mostovi od zzr1100. Da li mislis da je na ovaj nacin moguce prepraviti viljuske od zx9r usd ili od gsxr1100 usd,ako nabavim takve za zamenu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3971 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Moraš vodit računa o geometriji koju ćeš dobiti ugradnjom druge felge i viljuške.

 

Ja sam za klasičnu teleskopsku viljušku.

Felge sa tri kraka su mi najružnije koje postoje.

 

 

Što se tiče montaže viljuške i mostova sa nekog drugog motora to svaki bolji tokar odradi bez problema.

 

 

 

 

 

Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2355 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
pre 42 minuta, el classico je napisao:

Jesi li gleda oni njemački forum?


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Jesam. Malo ja tu natucam preko Google prevodioca jer sam ipak stara škola kojoj strani jezik nije jača strana. Ljudi ugrađuju svašta. Da li ko sta ima ili ko sta nadje, ali ima kojekakvih prepravki. U principu, ništa nije problem, ali dosta stvari vuku jedna drugu. Kao što sam već pisao, hteo sam staviti od zx9r normalnu viljusku sa svim pripadaju delovima, ali ne postoji mogućnost povezivanja kilometar sata jer taj model ima speedometer na struju. To dalje traži noviji kokpit, što ja ne želim da menjam. Bilo bi lepše da stavim točkove od zx10r koji ima drugačiji dizajn, ali meni je ok i ovaj od devetke sa kosim koracima tako da cu ga zadržati. Taman bi mi se onda uklopio prednji kraj od istog godišta. Jedino što je ta viljuška USD, ali sat mi ostaje kako želim. 

Što se tiče geometrije, nemam bas mnogo znanja u tom smeru, pa se zato i vodim tom logikom da uradim već ono što je dosta ljudi napravilo na svojim 900r. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Marko, 200 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Kwaka ZX-9R, GPz810 unitrak

Od svih GSXR modela, USD 1100 ima najduzu. Nazalost i kao takva, fali joj oko 40mm produzavanja da bi se koristila na GPZ-u.
(Nije moja slobodna procena nego konkretna cifra ljudi koji su je ugradjivali). Moze na CNC-u to da se uradi. Evo npr ja sam bas ove zime radio nove extendere za moju viljusku, od najjaceg 7075 aluminijuma koji se koristi za alpinisticke kuke itd, sa sve zadrzavanjem mogucnosti podesavanja.

nastavci.jpg

 

Pride, ta USD viljuska ce doneti problem oko tehnickog pregleda, tako da to sto se malo ustedi na ceni nabavke pravi dosta glavobolje posle.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7070 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Fabričke kočnice su mu govno, a gume u fabričkim dimenzijama se teško ili nikako ne nalaze, ogibljenje bože sačuvaj... i zato ljudi i rade restomod,

Motor lepše izgleda sa širim gumama a i bolje se ponaša na putu sa modernim gumama, i kad tu još dodamo snažnije efikasnije kočnice i ogibljenje, pun pogodak.

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7070 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Možda bi i od ZX-6R (1994-1997) odgovarao prednji kraj jer ima klasičnu teleskop viljušku, i sajla km sata pinjon mu je u prednjem točku.

5c16fef08f8323520d562805

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1298 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Slazem se jedino za problem nabavke guma ali bas da su suvo zlato nove, ili da ih uopste nema u nabavci.

Taj motor ne treba da se vozi kao moderni motocikli po meni. Treba da bude fabrika u totalu i da se provoza zarad uzivanja povremeno.

Naravno da se moze spojiti i jare i pare, al meni nije to to. To jest vise ne bi bilo to to.

S druge strane u fabrickom stanju potpuno renoviran, motocikli ce vredeti vise.

 

Podrzavam bilo kakvo sredjivanje motocikla i hvala Starom rokeru na ovoj temi.

Pratim...

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2355 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
Pre 7 sati, slave74 je napisao:

Ja bih renovirao sve, da bude fabricko. Jedino ukoliko ne moze da se popravi ili nabavi...

Ovo nije opcija iz više razloga.

Prvo da je sav u fabrickom stanju ja sigurno ne bi ništa budzio. 

Ali... 

Već imam BMW koji je u fabrici. 

Mnogo više mi se sviđa kada je namunjen nego kad je u originalu. 

Mnogo bolje se vozi, bolje koči... 

Pre 7 sati, Biker-Boy je napisao:

Fabričke kočnice su mu govno, a gume u fabričkim dimenzijama se teško ili nikako ne nalaze, ogibljenje bože sačuvaj... i zato ljudi i rade restomod,

Motor lepše izgleda sa širim gumama a i bolje se ponaša na putu sa modernim gumama, i kad tu još dodamo snažnije efikasnije kočnice i ogibljenje, pun pogodak.

 

Znači... Sve podržavam. 

 

Pre 6 sati, spiri je napisao:

Od zxr 750 moze se bez problema da upasuje


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Mislim da je kratka. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2355 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
Pre 4 sati, slave74 je napisao:

Slazem se jedino za problem nabavke guma ali bas da su suvo zlato nove, ili da ih uopste nema u nabavci.

Taj motor ne treba da se vozi kao moderni motocikli po meni. Treba da bude fabrika u totalu i da se provoza zarad uzivanja povremeno.

Naravno da se moze spojiti i jare i pare, al meni nije to to. To jest vise ne bi bilo to to.

S druge strane u fabrickom stanju potpuno renoviran, motocikli ce vredeti vise.

 

Podrzavam bilo kakvo sredjivanje motocikla i hvala Starom rokeru na ovoj temi.

Pratim...

Gume nije nemoguće naći, a da su skuplje u odnosu na 17 inca jesu. I izbor je dosta mali. Korisnici (u Srbiji) su se zato dosetili da koriste zadnju gumu od skutera koja je u istoj dimenziji kao i prednja od 900r. Što se mene tice, ja tako neću. 

Već sam rekao, ja sam ovaj motor godinama želeo i kupio sam ga sa namerom da ga preradim kako meni godi. Motor će izgledom ostati blizak originalnom, oklop, sedište, blatoran, kokpit, mašina, ali točkovi, vile i auspuhe se menjaju. Ja sam vec rekao da meni viljuška sa anti-dive jedinicama odgovara izgledom, ali moram da kažem da konkrentni primerak sa mog motora nije baš u mint stanju. Moglo bi to da gura još, ali ja sam rešio da ne. Pa kad već menjam i ulazem, pružiću se još malo da to uradim kako Bog zapoveda. Još nisam načisto koju ću viljusku staviti, ali najradije bi od zx9r c jer mi sve odgovara osim toga što nema pinjon. Ali moguće da i to može da se reši. 

Što se tiče vrednosti motora kad sam ušao u ovo ja sam vec znao da će da me košta kao prva ljubav. A koliko će da vredi na kraju nije moje da mislim o tome. Ja ga i onako neću prodavati. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2826 postova
Pre 1 sat, stari roker je napisao:

da koriste zadnju gumu od skutera koja je u istoj dimenziji kao i prednja od 900r.

kod skutera ima 2 varijante u zavisnosti od dimenzije ,proizvodjača i kvaliteta gume.Prva je da je guma stvarno zadnja što ne bi nikako trebalo stavljati napred  a druga da nema prednja zadnja nego guma je u isto vreme za obe stvari.Ja trenutno na skuteru imam tu drugu  varijantu koja je jeftinija i uglavnom kina tajvan tajland i guma je istog oblika kao prednja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 897 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Kod GPz koji sam radio sam bio u dilemi šta da radim sa anti-dive sistemom. Pošto je motor bio star 36 godina, vrlo je verovatno bilo da ceo sistem ne radi dobro, posebno što u sebi ima gumice koje su vremenom sugurno propale. Vidjao sam da je dosta njih taj ceo sistem otkačila od kočione instalacije, ali su ostali na vilama, bez funkcije. Ja sam povezao sve kako treba, srećom nije curelo nigde ulje, ali neka značajna poboljštanja pri kočenju nema. Kažu, ako ne curi nigde, ne diraj ništa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2355 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
On 4.1.2021. at 11:26, Biker-Boy je napisao:

Možda bi i od ZX-6R (1994-1997) odgovarao prednji kraj jer ima klasičnu teleskop viljušku, i sajla km sata pinjon mu je u prednjem točku.

 

Kratko.

I viljuska od zx9r je kraca od originalne sa 900r,ali je jedna od najduzih od mogucih za konverziju. Tu naravno mislim na USD viljusku sa D modela,kao i na normalnu sa C modela. Sledeca generacije vec imaju krace viljuske.

Vec neko vreme kopam po stranim forumima i vidim da je to najveci problem kod ove konverzije. Uglavniom to ljudi rese postavljanjem digitalnog brzinomera. Uz koriscenje tocka koji koristi pinjon sa sajlom nije problem dobiti 5 mm koliko fali sa desne strane,jer se tu samo skrati odstojnik i problem je resen. Ali da bi tocak ostao u centru mora i sa druge strane da se "ukrade" toliko,a prakticno je nemoguce skratiti pinjon za 5 mm. MOgao bih da ga zbrusim 1mm do viljuske i mozda da dobijem 1-2 mm do tocka,ali opet mi fali 1-2mm prostora da sve spakujem.Jedino da brusim levi stap a to mi se ne radi...

Znaci dve su opcije za razmisljanje:

            USD viljuska pa da ostane original sat (zanemariti eventualne probleme koje donosi ovo)

            Normalna viljuska i da se nabave satovi i davac od zx6r/zx9r (zanemariti probleme i zazmuriti na nove satove)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3971 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

 

Ne moraš se koncentrirati na kawasaki dijelove.

 

Ljudi su ugrađivali sve i svašta.

 

 

Znam da postoje digitalni instrumenti u originalnom izgledu za klasičare iz 70-80 godina ali nemam link.

RCM ih ugrađuje na svoje prerade kawi i hondi.

 

 

Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Marko, 200 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Kwaka ZX-9R, GPz810 unitrak

Ruku na srce, za nekog ko nije do sada radio Suspension Swap-ove, nema na dohvat ruke ljude koji su to radili i oslanja se na "kazu na forumu tom i tom da moze da se upasuje lako", bez pristupa CNC masinama, mislim da je nerealno da se to sve odradi i bude spremno na prolece, tj. za tri meseca. Sklopi ti to tako kako je bilo, eventualno zameni semeringe na staroj viljusci, zameni gume i nista vise. Vozi je celu sezonu tokom koje ce sigurno da se iskaze jos 125 stvari za sredjivanje, skupljaj natenane i bez zurbe delove pa dogodine odradi restomod. Nemoj ni da ga farbas, nek se vidi da je work-in-progress sa sve tako radjenim rezervoarom.

Nakon BMW-a ce svakako biti kao da si seo za Starship Enterprise, i taman ces imati priliku da se upoznas sa pravim manama motora koje se ne vide ovako dok je parkiran.

Prijateljski savet da se ne pretvori u trajno rasklopljen motor.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7070 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ne slažem se, pa nebi valjda čovek ulazio u to da nije svestan šta ga čeka, nije on neki neiživljeni naloženi klinac koji nema pojma o ovim stvarima... siguran sam da će kolega roker da istera stvar do kraja, e sad jbg uvek može neka viša sila da se umeša, ali mi motoristi smo posebna vrsta - ultra optimisti, nedamo se, zato i vozimo motore a ne kaveze sa 4 točka :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Marko, 200 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Kwaka ZX-9R, GPz810 unitrak
pre 11 minuta, Biker-Boy je napisao:

pa nebi valjda čovek ulazio u to da nije svestan šta ga čeka

Mislim da tu i lezi problem sto deluje sve lako kad vidis tudji projekat, odvrnes - zavrnes drugo i teraj.
Ja sam na svojoj kozi sve to iskusio pa sam na potpuno sklopljenom motoru sa novim vesanjem jedno 5-6 meseci ispravljao stvari bez kojih se motor ne moze voziti. Stavis sve novo, curi ulje. Poruci nove dihtunge- mesec dana cekaj da stigne sa Ebay-a. Pa tako x puta. Plus sto ne znamo kakvo je zaista izvorno stanje motora, a posebno agregata itd, pa mislim da je i tu dobro da se sa istim prodje bar par hiljada km, pre nego sto se zavuce ruka u dzep oko vesanja i estetike. To su uglavnom jeftine stvari koje prave probleme posle ali traze dosta vremena da bi se resile kako treba.

Pricam i zbog tog ucenjivanja oko cena drugih viljuski itd, prosto nije mu stala "krava na nogu" da mora sad i odmah, kad je vec cekao da mu taj motor dodje u posed dugi niz godina.

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2355 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Nepada mi na pamet da ulazem u ove vile i točak da bi napravio 500 kilometara. Imam vremena da ga uradim kako sam zamislio. Plus, ja imam motor koji se vozi i ne gori mi da završim ovaj do marta.

Moram reci da ja u principu već znam kako ce ovo izaći na kraju, ali mislim da vise ljudi više i zna, pa sam zato i podelio ovo sa vama na forumu. Imam pristup strugu, cnc mašini, glodalici, presi... 

Zašto forsiram zx9r prednjicu? Zato što je to konverzija koja se pored vila od zrx najviše koristi, a dostupna je u našim uslovima. Provereno je dobra kombinacija. 

Inače, imam fore do juna. Tada treba da radim tehnički pa je to neki krajnji rok. Rok da se završi tehnički deo, da motor bude ispravan i u voznom stanju. Farbanje može i dogodine... 

Mašina. 

Ne mogu da tvrdim kakva je, ali znam da je motor vožen do pada. Mašina lepo radi (kawasaki lepo radi???), uradicu servis, ima još neke sitnice da se reše i mislim da je to. 

A možda ja i nisam u pravu... :stabre:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja