Jump to content

Moto Zajednica

Gpz900R - povratak Ninje!

Recommended Posts

  • Marko, 198 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Kwaka ZX-9R, GPz810 unitrak
On 18.10.2020. at 9:51, Biker-Boy je napisao:

zadnja viljuška sa ekscentričnom osovinom je bila od ZR750 Zephyr

Viljuska sa ekscentricnom osovinom je prvo uvedena 1983 na Unitrak modelima 750 i 1100, i to je upravo ono sto ima i GPZ900R u malo modifikovanoj formi, tako da je Zephyr zapravo naslednik resenja a ne donator.

Treba napomenuti da je GPZ900R od pocetka do kraja proizvodnje zadrzao istu zadnju viljusku pocevsi sa 130/80 gumom u verzijama A1-A6, a kasnije 150/70 u verzijama A7 i A8. U viljusku stane i sira guma od toga (Ja na GPz810 imam 160 gumu unutar fabricke vile ali na drugoj felni naravno).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Pozdrav markovisacki Marko. 

Drago mi je sto si se oglasio u ovoj temi i hvala na lepim željama. Posebno hvala na nesebično podeljeno znanju i iskustvu. 

Meni i jesu prvi pik bile vile od zzr1100 ili zx9r, tacnije cela prednjica sa točkom i kočnicama. Videćemo kako će se projekat razvijati. Zavisi i od ponude, a još više od keša. Svakako ne bi trebalo ostaviti fabrički prednji kraj. 

Prethodni vlasnik jeste ugradio prekidač na ventilator hladnjaka i to je mnogo bolja opcija nego bez njega . Veliki hladnjak rešava taj problem, ali otvara drugi, a to je nemogućnosti montaže plastika za potrebe tehničkog pregleda . Zamisao je i bila da skinem donji deo, a da umesto njega stoji samo "ralica". 

Kako se vozi još stvarno nemam pojma jer sam napravio 3-4 km s njim. Sa nejakih 30 konjica na BMW - u, ovih 115 će za mene biti kao avion. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

U njemačkom oglasniku sa može naći sve i svašta za GPz 900r


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Nije da se ne radi. Ovih dana cu odneti plastike na varenje. Gornju i srednju. Donja je u baš lošem stanju i nju sam našao drugu. Auspuh je aluminijum Remus koji na sebi ima dosta ožiljaka od eksploatacije. Možda od pada, a više možda od povlačenja. Prvo sam ga smirglao grubo da uklonim krupne riseve koliko je to bilo moguće, a zatim sam radio vodobrusnim papirom do 1000. Sada je u fazi poliranje. Još jednom 1000 i opet poliranje. Kad završim kacim slike.

Veliki problem mi je sto u garaži nemam grejanje, a sad idu sve hladniji dani. Plus, taman sam smislio kako da uglavim BMW u garažu i Passata, a sad jos i Kawasaki kome treba da skidam vile. Nešto moram smisliti da svi ljubimci budu pod krovom.

Ostao sam dužan nešto, a to sam u stvari trebao napisati u prvom postu.

Kako se to namestilo da ja sad dobijem motor. Da, da dobijem. To je u stvari rodjendanski poklon od moje supruge. Za koji dan punim 49 i stvarno nisam mogao dobiti lepši poklon. Videla je ona koliko ja to želim i da već dugo vremena tražim i tražim prvog ninju.

Sta da dodam? Ništa. Moje je samo da budem srećan i da vozim dokle god budem mogao da se popnem na motor. I do proleća da obnovimo njenu opremu, jer je ona posle osamnaest godina ponovo počela da se vozi samnom. 

 

  • Sviđa mi se 12
  • Hvala 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Nije loše. Što bi mi rekli, da je ovakav bio ne bi ga ni dir'o. 

Ovo oštećenje od šelne ne mogu da saniram jer je dosta duboko, ali ne marim jer se svakako neće videti. Selna je prohromska 40 mm širine i dobiće tanku podlosku ispod i rupe 12 mm o sredini. 

Malo mi se ne dopada položaj auspuha jer ne mogu da montiram kofere zbog istog. Ako ga ne budem pomerao na niže motor će dobiti nosač za jedan kofer iza suvozača. Videćemo. 

Sutra uzimam materijal da napravim štender kako bi mogao da skinem točkove u budućnosti. Zadnji točak sa gumom 180 jeste brutalan,ali će morati da dobije nove lezajeve. 

20201004_213629.jpg

IMG_20201023_164245.jpg

  • Sviđa mi se 10
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Dok cekam da mi stignu papiri iz Nisa,pa da ih nosim ovde kod mene kod notara,da polako sredim vlasnistvo,polako rasklapam deo po deo GPZ-a.Dosta toga ima sto "moze jos da ide",ali ce ipak u narednom periodu biti zamenjeno. Tu se sad ja pitam i neke stvari koje su mi do sada bile strane-lanac,sprej za podmazivanje lanca,lancanici,disk kocnice,drugacije ulje ...

Prethodnih dana sam razbucao zadnji tocak. Lezaj na lancaniku je ok i necu ga dirati,ali ova dva u tocku su odradili svoje. Prosto mi neverovatno da se nisu culi u voznji jer je tocak imao dobar luft,a i kad lezaj vrtim prstom cuje se ono ruzno rondanje. Koliko se ja razumem zadnji tocak nije od zzr-a vec od zx9r '94. sto se vidi po izgledu,a i po lezajevima koji su u tocku. O prednjem delu cu razmisljati kad zadnji sklopim,jer tu moram da izmudrijam kako da resim taj prednji tocak i kocnice.  Mozda bude i cela prednjica druga.

 Takodje,zadnji lancanik ovde vec pomenut od 45 zuba mi izgleda sasvim ok.Sa prednjim se jos nisam video oci u oci,a lanac mi ne izgleda nesto obecavajuce. Dobro,to je i onako potrosni materijal pa nemam mnogo jeda. Deo plastika je na varenju i jedva cekam da stignu. Onda cu da vidim sta mi je ciniti za farbanje.

Evo koja slicica iz garage:

IMG_20201102_234121.jpg

IMG_20201101_194006.jpg

IMG_20201101_192341.jpg

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

A-ha! 

Polugu kvacila koja je iskrivljena pri padu uspeo sam da ispravim. Na 'ladno, između dve daščice u šrafštok. Malo sam zentao da ne pukne, ali dobro je ispalo. 

Screenshot_20201106_212023.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
pre 16 minuta, svetac je napisao:

Kada tada sam rekao da cu voziti motor iz TOP GUN ali avaaaaaaaj zivot nije dao! :na_glavi:Pozdravljam i pratim ''Mavericka'' na delu!  :jee1:

I ja sam ga cekao dugo,dugo. Uvek nesto prece.Plus sto vec imam jedan motor. I jos delova ispod kotobanje kojekakvih...

Ali eto,desio se trenutak ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2625 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

Ne obracati paznju na cenu, samo na stanje.

 

e8cc31baf93c-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Kawasaki GPZ 900 R, 1984. godište, Sport / Super sport, vozilo prešlo 61000 km, Palić. Cena 5.490 € - Motori -...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Palic? Pa to mi je komsiluk, ovaj se ne vozi, jer da se vozi, spazio bih ga sigurno

 

1 hour ago, Ninja66 said:

Ne obracati paznju na cenu, samo na stanje.

 

e8cc31baf93c-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Kawasaki GPZ 900 R, 1984. godište, Sport / Super sport, vozilo prešlo 61000 km, Palić. Cena 5.490 € - Motori -...

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Taj je bio u oglasima i ranije. Cena je i onda bila takva kakva je pa mi nije bio u opciji ni pod razno. Inače, stanje je mint-kondišn. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Da ne vučem citate...poslednja dva odgovora me nagnala da pišem.

Cena je ponajmanje upitna....u smislu da ako je zaista motocikl u originalnu u svakom svom detalju, to je otprilike u liniji sa onime što može da se vidi preko. Ima ih i za 900€...ali mislim da nikako nisu za poređenje.

Vidim da je u pitanju "kuća" koja se bavi plasiranjem određene vrste moto robe, pa bi (ako gledaju, njima savet) bilo jako dobro da se uloži u sertifikat o autentičnosti...možda i poseduje, nisam primetio.

Pošto je ovaj model motocikla bio prvi u mnogo toga, njegova vrednost bi mogla i da poraste u vremenu...naravno ako je zaista sve kako kažu.

Ova nemačka zastavica (meni) malo kvari utisak, pa i navodi na razmišljanje. Naravno da može da se skine...ali, nešto mi se mota po glavi da su SVI motocikli u jednom periodu vremena, nisam baš siguran kada i dal' ovaj u to upada, bili limitirani na 100KS i sa sigurnošču znam da postoji i takva izvedba ove sprave....jer je jedan moj komšija takvog posedovao.

Ja sam možda malo preterano sumnjičav...ali mislim da opreza nikad dosta, naročito kad je trgovina i mešetarenje u pitanju. Dobar potez može da se isplati...ali i da bude žešći promašaj.

 

p.s. TopGun Kawa je bila A2....ne A1.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
Pre 9 sati, pronto je napisao:

Da ne vučem citate...poslednja dva odgovora me nagnala da pišem.

Cena je ponajmanje upitna....u smislu da ako je zaista motocikl u originalnu u svakom svom detalju, to je otprilike u liniji sa onime što može da se vidi preko. Ima ih i za 900€...ali mislim da nikako nisu za poređenje.

Vidim da je u pitanju "kuća" koja se bavi plasiranjem određene vrste moto robe, pa bi (ako gledaju, njima savet) bilo jako dobro da se uloži u sertifikat o autentičnosti...možda i poseduje, nisam primetio.

Pošto je ovaj model motocikla bio prvi u mnogo toga, njegova vrednost bi mogla i da poraste u vremenu...naravno ako je zaista sve kako kažu.

Ova nemačka zastavica (meni) malo kvari utisak, pa i navodi na razmišljanje. Naravno da može da se skine...ali, nešto mi se mota po glavi da su SVI motocikli u jednom periodu vremena, nisam baš siguran kada i dal' ovaj u to upada, bili limitirani na 100KS i sa sigurnošču znam da postoji i takva izvedba ove sprave....jer je jedan moj komšija takvog posedovao.

Ja sam možda malo preterano sumnjičav...ali mislim da opreza nikad dosta, naročito kad je trgovina i mešetarenje u pitanju. Dobar potez može da se isplati...ali i da bude žešći promašaj.

 

p.s. TopGun Kawa je bila A2....ne A1.

pošto radi krečana u mojoj glavi neznam tačno kada ali negde oko polovine 80-tih su motori u nemačkoj bili limitirani na 100 konja,valda :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja