Jump to content

Moto Zajednica

Gpz900R - povratak Ninje!

Recommended Posts

  • motoras, 2350 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Hvala svima na podršci.

Yanco,pratio sam tvoju restauraciju. Savrseno. Mnogo toga sam naucio,a nadam se da ces mi pomoci kad mi nesto zatreba.

Boja. Ili ti kolor šema...

Nadao sam se da cu kupiti crveno-tamno sivi. Originalna kombinacija iz '84.

Svidja mi se zeleno-bela kombinacija u rasporedu boja sa A1 takodje.

Model iz '88. je crn sa tamno-sivim i crvenim detaljima. 

To su opcije. Zena navija da bude crni,tako da.... Jos nisam odlucio.

Vec sam rekao da nece biti original.

Mislim hoce,ali nabudzen. Nabudzen onoliko koliko propisi dozvoljavaju.

Sto se tice finansija one su uvek problem,ali uz podrsku prijatelja sve je lakse. Jos nesto. Ako recimo na prolece izadje sa 16 colskim tockom napred,to ne znaci da ce tako i ostati. Sasvim mi je prihvatljivo da u toku sezone uradim neka poboljsanja ako se za to ukaze priilika.

Sta je jos dobro kod ovog primerka koji sam uzeo.? On na sebi vec ima po koji detalj koji nije fabricki,a meni se svidja.

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 896 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Sta god treba, pitaj, tu sam.

Ipak moram da spomenem GPz 750 koji je radio Marko Visacki, predobro ga je sredio, fabricki, ali sa poboljsanjima, motor je prelepo ispao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: QJ SVT 650X, Zontes E 350

Kao bivsi vlasnik ovog Ninje , pratim temu i navijam iz sveg srca da opet bude u najboljem mogucem izdanju. Ja sam čekao 31 godinu da ga kupim ali sam posle 5 godina vožnje i uživanja ( nikad se nije pokvario i nije me nigde ostavio na putu za 18000 km ) morao posle pada da odustanem. Neko je spomenuo fabričke točkove i dimenzije. Zadnji točak je sada 17 coli od ZZR 1100 sa gumom 180 i to je uvedeno na tehničkom pregledu i više nije problem, prolazi svaki pregled. Promenjen je i zadnji lančanik ( smanjen sa 49 na 45 zuba sto je odgovaralo mom turističkom načinu vožnje npr , u 6. brzini na 3500 o/min ide 100 km/h ).  Stavljen je i izduv 4 u 1 Remus koji mu daje odličan zvuk a uz to je i legalizovan. Jedva čekam nastavak radova!

  • Sviđa mi se 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2350 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Pozdrav Zeljko! Nadam se da cu uspeti da mu vratim stari sjaj.

Odmah sam se bacio na posao. Prvo je trebalo sagledati posledice pada.

Da vidimo kakvo je stanje:

Polupan je prednji deo. Sva tri dela su osteceni,ali su svi delovi plastika tu. Nece biti problem da se zavari. "Ralica" hmmm... Rezervoar je ulubljen. Rucica kvacila se iskrivila prema gore. Nije strasno i mislim da ce moci da se ispravi.Prednja guma,nova,na zalost ostecena.Nije ispustila,ali nije ni da se vozi. Desni retrovizor stoji krivo u odnosu na levi. Pukao pleksi. Polomljeni prednji originalni zmigavci. Tu i tamo to je to. Otprilike.

Ram je prav. Motor radi kao Doxa. Odnos proslog vlasnika prema njemu je bio odlican. Vile nisu krive,samo treba servis.

Mnogo ili malo? Sta ja znam. Ja sam to hteo,radujem se sredjivanju i jedva cekam da ga zajasem.

20201004_103929.jpg

20201014_222049.jpg

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2808 postova

kad budete gledali Top Gun ,inače odličan film ali ipak i odlična propaganda američke vojske i nacije primetićete da kawasaki nema ambllem.To je zato što  producenti nisu hteli da kupe motor od kawe a hteli su baš nju i to na poklon.Pošto su na kraju ipak morali da kupe onda su eliminisali amblem.

http://www.bikebound.com/2019/07/24/motorcycle-in-top-gun-2/

top2.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3966 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

c5aad3c394917893a950c46eb593012e.jpg

Ja bih za sebe definitivno ovu verziju, kastrirane bočne plastike i ralica.

Moja favorit boja kawa green.



Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
6 hours ago, pronto said:

Samo TopGun...ništa zelenilo.

Slazem se sa kolegom. Ta kombinacija boja je obelezila taj motor. 

 

A sto se tice plastika i rezervoara nista ne brini. To je najlaksi deo. Prosao sam slicno prosle zime, mozda sam cak imao i vise posla, jer sam i dosta potrosnih delovao menjao, tako da mi je skoro najveci uzitak bio smirglanje plastika i cekanje da se ofarbaju i ponovno montiranje. Rezervoar sam iznutra sa pajserom vratio koliko toliko, i jos malo gitom izravnao i to je to.

 

@sasa ns 1 nikako mi ne ide taj novi h2r uz film, bolje da je opet vozio stari, mozda u nekom caffe racer izdanju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2350 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ne mogu da stignem od posla da radim bilo sta sa Ninjom. Ali ako i ne radim,ja smisljam sta cu kad stignem.

Prvo je na red doslo skidanje oklopa. Naivno pokusavamo da ispravimo rezervoar sa lepkom.To moze kod nekih manjih ostecenja. Ovde je udubljene veliko i taj posao moram prepustiti profesionalcu. Da ne bi doslo do ka-bum!!! sipamo u rezervoar vodu. Sobzirom da je komsiji pre neki dan eksplodiralo bure ne zelim nista da prepustim slucaju. Nakon zavrsenog peglanja istacem vodu,skidam slavinu i muckam ga antirostom. Nakon toga ispiram dobro sa benzinom i ostavljam da se osusi. Slavinu takodje perem u benzinu i ostavljam da se susi. Farbam peglani deo nitro osnovnom,skidam cep i rezervoar moze da ceka farbanje.

Farbanje...Treba naci nalepnice ili nekog ko moze to lepo da napravi po mojoj zelji i treba naci nekog ko moze to lepo da ofarba i izlakira. Ima jos vremena dok ne dodjemo do farbanja. Prvo treba odneti oklope da se izvare.

20201002_193130.jpg

IMG-151a147be0b53d07d0e53c0ccfee2947-V.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2350 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Vadim vazdusni filter da vidim kakav je. Prijatno me iznenadjuje KN filter u air boxu. Nije preterano prljav,ali kad sam ga vec izvukao red je i da ga operem. Nosim ga u tus kabinu jer mi je najlakse da to tamo uradim. Nemam KN sredstvo pa koristim ono sta imam. Odlazem ga na stranu. Moze da ceka prolece.

20201017_191908.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3966 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue


Oprosti, ali mislim da nije dobro ispran filter.
Ili je do rezolucije.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2350 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
pre 29 minuta, el classico je napisao:


Oprosti, ali mislim da nije dobro ispran filter.
Ili je do rezolucije.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Iskreno da ti kazem,kad sam postavio sliku i pogledao na monitoru i meni se ucinilo da nisam dobro isprao. Odmah odem do garaze,stavim naocare i uvelicam na telefonu da vidim.:confused0068:.

Dobro je isprano.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2350 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Da proturimo koju...

Limit ovog up-date-a,pre nego prerade, ce u principu biti pravila na tehnickom pregledu. Surak mi radi u CMV i sa njim se najvise konsultujem sta moze,a sta ne. Korman će najverovatnije ostati original,kao i vile. Vile mi se dopadaju sa onim AVDS sistemom, a korman sem sto moze biti problem na tehnickom uslovljava i prekrajanje originalne instalacije. Creva hidraulike mi nisu problem,ali instalaciju bas ne bi da sečem. 

Sto se tice tocka i kocnica, isto imam neke nedoumice. Sada su diskovi 280mm sto je za moj stil vožnje sasvim zadovoljavajuce. Legao bi mi tocak  od zxr-a,pa cak i od zzr-a,ali tu su diskovi 300mm sto ja bez pomeranja kandzi ne mogu da ubacim. Ako vec to sve pomeram stavio bi i sestoklipna klesta, ali onda verovatno mora i druga pumpa. Cisto sumnjam da ova moze da gura sest klipova puta dva,ali mozda i gresim.A onda dolazimo do toga da na tehnickom mogu imati veliko neslaganje sa slikom sa neta.

Opet,to mogu da resim na dva nacina. Da vratim fabrički tocak i kocnice za TP ili da uradim ispitivanje u cmv sto mi takodje odgovara ako dozvole nadlezni.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 896 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Što se tiče nalepnica, javi se kad ti bude trebalo. Ja ih sve spremim u Corelu, pa onda šaljem da mi iseču na laser. Tako da mi samo kažeš dimenzije i boju, pa ćemo da napravimo.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Videh danas na Bubanj potoku covek prodaje delove od zxr-a. Kaze da su celog rasturili, bila su tu oba tocka, prednji sa usd vilom bez trouglova i diskovima(losim), kljestima.. Ako ti je intresantno mogu da uzmem kontakt jer cu ih verovatno opet videti. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2350 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
pre 23 minuta, Yanco je napisao:

Što se tiče nalepnica, javi se kad ti bude trebalo. Ja ih sve spremim u Corelu, pa onda šaljem da mi iseču na laser. Tako da mi samo kažeš dimenzije i boju, pa ćemo da napravimo.

Dogovoreno. 

Ps. I one "nalepnice upozorenja"...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2350 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
pre 8 minuta, malitomic je napisao:

Videh danas na Bubanj potoku covek prodaje delove od zxr-a. Kaze da su celog rasturili, bila su tu oba tocka, prednji sa usd vilom bez trouglova i diskovima(losim), kljestima.. Ako ti je intresantno mogu da uzmem kontakt jer cu ih verovatno opet videti. 

Jos nisam odlucio sta cu sa prednjim krajem, ali usd vile necu stavljati. Ako budem menjao vile,gledacu da onda uzmem sve od istog modela. Mislim,kompletan prednji kraj-mostovi,stapovi,kocnice,točak. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7067 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Što se tiče prednjeg kraja, fabrika je u kasnijim modelima ugrađivala prednju viljušku i kočnice sa točkovima od ZZR600, a zadnja viljuška sa ekscentričnom osovinom je bila od ZR750 Zephyr,

evo par slika da potkrepim tvrdnju:

 

80sgpz900-9.jpg

80sgpz900-8.jpg

 

 

 

Kawasaki ZZR600 90.jpg

Kawasaki Zephyr 750 91.jpg

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Marko, 200 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Kwaka ZX-9R, GPz810 unitrak

Pozdrav!
Kao dugogodisnji ljubitelj starih Kawa, vlasnik GPz810 i ucesnik u Moto Klasik Sampionatu gde su mi dobri drugari nastupali sa GPz900R moram da se javim i podelim par mozda korisnih iskustava ovde!

Prvo cestitke na kupovini! Doslo je takvo vreme da su postali retki i skupi, a pre samo 10tak godina su se ljudi "gadjali" njima kao zastarelim nezanimljivim motorom, za koji u Srbiji nije postojalo nikakvo interesovanje i gde se verovalo da nikada nece postati klasik iako su sve cinjenice bile protiv toga.

Agregat je solidno pouzdan (Ne pati toliko od problema sa radilicom kasnijih modela, iako su i ZZR i RX razvijeni od tog 900R-a). Ventili se steluju preko srafova i kontramatice sto daleko olaksava sam proces (Kao na Ladi). Na frajlauf se mora paziti jer se nalazi u samom srcu agregata i zamena zahteva rasturanje agregata do poslednjeg srafa, tako da nikako ne treba stedeti na akumulatorima jer je kilavo verglanje ono sto ce ga najpre ubiti.

Obavezno zadrzati originalan airbox jer ce K&N filteri napraviti haos za pronalazenje pravih dizni kasnije.

Ono na sta treba posebno obratiti paznju jeste hladjenje. GPZ900 je kao potpuno nov motocikl, bio da kazemo problematican po tom pitanju. Vec na prvim testovima u casopisima su se zalili da pokazivac zalazi duboko u crveno u gradskoj voznji. (Uzeti u obzir da tada bas i nisu bila leta od +42c kao sad). Posto se vec motor ne ostavlja u originalnom stanju, zamena hladnjaka sa vecim (ZX9r zakrivljeni vrlo lepo odgovara ukoliko je planiran Japanski stil prerade bez zadrzavanje donjeg dela oklopa) i mnogo je sigurnija varijanta nego balkanski sistemi skidanja donjeg dela oklopa i rucnim prekidacem za ventilator sa sve-ukupno placebo efektom.

Ukoliko budes imao ozbiljnijih problema sa agregatom jednog dana, treba imati u vidu da pase sraf na sraf masina iz 1000RX-a (ima na glavi neiskoriscen sraf za montazu u ram 900r), i to je sjajan performance upgrade bez potrebe za bacanjem para na FCR karburatore, nove bregaste itd)

Prednja vila je realno glupost i da taj Antidive vredi radio bi se i danas. Plus suvisna obaveza oko stalne kontrole i pumpanje vazduhom da bi uopste sljakalo. Prednja vila od ZXR-a koja se spominje ovde u temi je suvise kratka za njega, ali bi konvencionalna vila od ZX9R (46mm, 1999-2003) savrseno odgovarala, a ne odskace mnogo zbog problema oko tehnickog posle. To je nesto sto ce totalno preporoditi motor po pitanju ciklistike.

Vidim da se napominje da je prenos promenjen. 900R nije bas motor pun obrtnog momenta, a posebno ne elastican i trazi stalno drzanje obrtaja u spicu da bi isao, tako da bih ja licno pre skratio prenos ili ga u najblazu ruku vratio na fabricki odnos nego produzavao.

 

Puno pozdrava,
Marko

  • Sviđa mi se 13
  • Hvala 3
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja