Jump to content

Moto Zajednica

Gpz900R - povratak Ninje!

Recommended Posts

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Odakle da pocnem?

Pa od pocetka... Hmmm...

Ne znam tacno kada je pocelo. Dali je to bila ona noc kada je decak u bioskopu otvorenih usta ,bez daha gledao Top Gan 1986.,ili kada je jednog prohladnog majskog jutra na Miseluku u Novom Sadu naredne godine ugledao uzivo zeleno beli motocikl iz njegovih snova? Kako god,magija se rodila,ljubav i zelja za njim nije utihnula do danas...

Slucajno sam kupio BMW. Vremenom sam se navikao na njega,zavoleo tu filozofiju boxer masine. Navikao sam da curi ulje,da preliva karburator,lose kocnice...Ali uvek stignemo gde smo krenuli.

Stvarno volim taj motocikl. Ali uvek sam u oglasima trazio Gpz900r. Deset godina sigurno intezivno trazim. Cekam. Bilo je da se pojavi,ali se namesti da ja bas tada nisam pri lovi. I tako ...,jedan,drugi... Stop!

Pre neki dan na poslu otvorim oglase. 900r na prodaju. Znam motor! Znam prodavca sa FB! Covek koji motor drzi u sobi! Neka trema me uhvatila... Saljem poruku. Prvu,drugu...

Saljem poruku mojoj supruzi. "Vidi sta je izaslo u oglasima!"

I sad krece ludilo. Zove ona mene posle deset minuta. - "Ja sam zvala coveka i dogovorila se.Zovi da se dogovoris kada ces da odes po motor!!!"

Ja se pitam sta prica? Ona meni - " Jel ti hoces taj motor ili ne???

Sad ili nikad!

Zovem Zeljka i dogovaramo se u par reci (sat vremena smo pricali). 

Zovem suraka i drugara. Kacimo prikolicu za Senika. Nema cekanja. Tri Milana krecu u avanturu.

Ali videcemo motor po mraku? To je 300 kilometara u jednom pravcu! Putarine! Pa sta? Polupan jeste. Masina radi kao Doxa. Nije kriv. Meni je to dovoljno.

Da zovem nekog da mi pogleda motor. Ipak je to u Nisu. Ma neeeee... Ja ovo cekam godinama...

Hvala mojoj supruzi sto mi je dala gas. Da nije nje,ne znam da li bi kupio i sada...:ljubav:

 

Screenshot_20200426-123156_YouTube.jpg

  • Sviđa mi se 35
  • Hvala 2
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

A što bre ovako???

 

Pa kako ću spavati???

 

Pored toga što zidam objekat(ne ja no majstori) pa nisam sav svoj, sad ova patqa sa GPZ900R?

 

Stvarno NOT OK

 

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Krecemo u subotu posle posla. Nismo nasli kombi,ali kacimo za Senika novu prikolicu i voznja je prilicno opustena.Stizemo u Nis dosta kasno. Od zajebancije u kolima masimo izlaz na auto putu. Jbg,picimo do Doljevca,pa nazad. Sa vlasnikom se nalazimo u gradu i on na vodi do kuce. 

Ispred kuce,ispod nadstresnice stoji On. Samo mene ceka. Prebacujemo motor na svetlo. Vidim sada uzivo ono sto vec znam. Polupane su plastike,zmigavci,rezervoar je ulubljen.Ma batali to. Upali da cujemo! Ninja sastavi iz prve. Reski zvuk iz Remusa 4u1 prija nasim usima. To je to. Ja sam meni pazario. Jos sedimo neko vreme sa Zeljkom,prica o motorima,o zivotu,svemu uopsteno. Drago mi je da sam upoznao tog coveka. Medjutim,dug je put pred nama. Dizemo Kawasaki na prikolicu,spanujemo ga za patos i krecemo. Lagano. Stizem kuci oko tri. Ko ce sad da spava?... Samo kad je Ninja u garazi.

Sutra kad ustanem idem da vidim sta sam kupio po danu.

Tako je i bilo. Nisam ni doruckovao. Smeje mi se zena,smeju mi se deca. Ceo Bozji dan u garazi...

Posle podne upalim motor da napravim jedan krug po selu. Sedne moja mladja cerka sa mnom. Kaze-moj je Ninja. Ok,moze. Napravismo tako lagano par kilometara i za njega je sezona zavrsena. Sredjivanje pocinje odmah. Prolece samo sto nije. Ako jos neki lep dan iznenadi BMW je uvek spreman da zavrti tockove.

Sa Kawom pocinjem radove...sada!

PS.

Radovi su u toku. Pisacu kako sta radim i sta nameravam,tako da mi mozete pomoci savetom,predlogom ili kako god.

Cilj mi je otprilike onaj prvi gpz koji sam postavio u temi gde sam trazio motor da kupim. Necu ga vracati u original,jer zelim da imam jedinstven primerak. Takodje,necu praviti street fightera. Motor ce zadrzati svoj originalni izgled uz neke pikanterije,dodatke i poboljsanja. Moram voditi takodje racuna da zadovoljim stroge kritrijume tahnickih pregleda. Ovo je motor koji ce se voziti,koji ce mi sluziti za putovanja i uzivanje u njemu. NECE BITI NA PRODAJU! Naravno,ni BMW nije na prodaju niti ce biti. Hvala.

  • Sviđa mi se 16
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Sa srećom!

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2592 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Обећава тема. Рокер са срећом, драго ми је скоро као и теби...

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Znaš koliko me veseli što si konačno pronaša taj motor... ka da sam na tvom mistu.

Što se dotjerivanja tiče tu ti samo tehnički limitira uvjetima.

U Njemačkoj obično idu drugi moderniji kotači, prednje zadnje vilice, kočnice, ispuh i aftermarket ovjes.

Toje to, ostalo je samo pitanje dizajna.

Naravno kod njih takva prerada prolazi TÜV, oni prerade rade u dogovoru sa osobljem tehničkog.

RX 1000 ima veći hladnjak, njega stavljaju kako bi riješili bolje hlađenje motora, čak stavljaju i motor sa 1000 RX.

Odu na razgovor, pokažu motor i kažu želim to, to i to prepraviti, modernizirati. Dobije odgovor na licu mjesta i zavrnu rukave.

 

 

Ninja se vraća.

Veliki pozdrav tvojoj gospođi , zaslužila je!

 

 

Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Pratim i željno iščekujem dalji tok dogadjaja :)

Ja sam skoro kompletno preuredio GPz 750, ali sam ga malo "iskasapio", tako da je povratak u život ove Kawe prava stvar, da bude fabrička sa poboljšanjima :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

Volim da pogledam dobar film, medjutim kratko traje. Dva sata i gotovo. Ali zato dobra serija, to je ono u cemu zaista uzivam.

Po trejleru, ova bas obecava

Srecno

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Najezio sam se, mogu zamisliti sredjivanje koje je najavljeno ovakvim tekstom i visegodisnjom potragom samog motora. Srecno prijatelju, kao sto kazes prolece Je blizu.  :takoje:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Primetio sam da si ga vec dodao na spisak svojih motora, po tome se ustvari vidi koliko ti znaci. Uvek sam postovao i divio se kad covek zna koji motor hoce, ja nekako nikada da prelomim sa sobom i da sam u situaciji da biram (kao sto nisam) ne znam koji bi to motor bio da znam da je to to i da se druzimo do penzije. Neka je sa srecom i uspehom!

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 747 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

"Dauer power" glasio je naslov velikog testa za GPZ 900R u MOTORRADU neke '84 ili '85.

Gledao sam slike sa divljenjem jer nisam razumio njemački jezik ali naslov pamtim i danas.

Želim ti da ga središ po svojoj želji i dugo voziš. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Pratim radove i sviđa mi se što ćeš da ga vratiš u originalno stanje. Samo napred!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Kočnice, ogibljenje i viljuške verujem da nije nikakav problem ako se promeni novijim/modernijim, jer se to u suštini ni ne primećuje vizuelno, problem bi mogao biti točkovi, jer su mu fabrički 16 prednji, 18 zadnji, a bilo bi lepo da se stave neke šire 17-ice felne da bi mogao neke krštene gume da stavljaš, i mnogo veći izbor bi imao,

ALI,

srećna okolnost je što je zbog velikog interesovanja GPZ900R bio ponovo u proizvodnji od sredine 90-ih pa sve do početka 2000-tih sa unapređenim ogibljenjem, točkovima 17-icama i kočnicama od ZZR600, tako da kontam da bi to prošlo na tehničkom kada bi mu stavio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja