Jump to content

Moto Zajednica

Skriveno mesto Mediterana, Albanija

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

Super putopis ,lijepo ste uživali. Samo vise puta počinješ da su talijanskog porijekla sto ne stoji. Oni kažu za sebe da su ilirskog porijekla i mješavina vise balkanskih naroda. Ozbiljnija istraživanja kažu da su porijeklom sa Kavkaza . Premda manje bitno svi smo izmješani (: .  Od 1998 sam redovno u Albaniji i za 22 godine su napredovali 500 godina u svim aspektima života. Za razliku od Crnogoraca su rodjena za ugostiteljstvo.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

To si jako lepo rekao, a i ja sam to primetio kod Albanaca. Oni su prirodno gostoljubivi i ljubazni i često to rade bez ikakvog poslovnog interesa za razliku od onih "školovanih ljubaznih" koji su takvi srazmerno dubini džepa gostiju...

Crnogorci se ponašaju upravo suprotno i kao da im je "ispod časti" da nekog usluže i budu ljubazni. Zato i ne zaslužuju da se tamo odlazi na odmor. O cenama da i ne govorimo...;)

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 485 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: A

@JankoR koliko sam shvatio iz priče sa lokalcima, ili vole da se poistovećuju sa njima ili su poreklom od njih, slab sam sa njihovim dijalektom:), ipak je što kažeš mnogo naroda i kultura prodefilovalo ovim prostorima pa se nacije u tranzitu poistovećuju medjusobno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 485 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: A

Lepa je i CG, na moru dok sam odlazio nisam imao problema nikada, ali vidike sam proširio iz stanja duha, ne iz drugih razloga, dok planine su im vrh i zaista je doživljaj obilaziti peške vrhove komšiluka.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r
pre 33 minuta, ZoraNS je napisao:

To si jako lepo rekao, a i ja sam to primetio kod Albanaca. Oni su prirodno gostoljubivi i ljubazni i često to rade bez ikakvog poslovnog interesa za razliku od onih "školovanih ljubaznih" koji su takvi srazmerno dubini džepa gostiju...

Crnogorci se ponašaju upravo suprotno i kao da im je "ispod časti" da nekog usluže i budu ljubazni. Zato i ne zaslužuju da se tamo odlazi na odmor. O cenama da i ne govorimo...;)

 

Sad nemozes reci da nismo gostoljubljivi jer vjeruj mi po tome je CG poznata ali nemamo tog smeka za ugostiteljstvo. Ne umijemo da uzmemo pare na finjaka. Mislim da je znanje koje nemamo uzeti pare a da je gost srecan i zadovoljan i da se vrlo često ne osjeti prevareno odrano ponizeno. Kad svi odemo negdje na odmor pare koje smo planirali da potrošimo a često i vise svakako potrošimo samo je bitan način. Zemlja smo ratnika i lijenih ljudi (:

Promenio član JankoR
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
pre 2 minuta, JankoR je napisao:

Sad nemozes reci da nismo gostoljubljivi ali nemamo tog smeka za ugostiteljstvo. Ne umijemo da uzmemo pare na finjaka. 

Vi bi trebali zakonom zabraniti da Crnogorci rade u ugostiteljstvu... to vam je jedini način za napredak turizma...:)

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r
pre 2 minuta, ZoraNS je napisao:

Vi bi trebali zakonom zabraniti da Crnogorci rade u ugostiteljstvu... to vam je jedini način za napredak turizma...:)

Hahah.polako se stvari mijenjaju. Podsjeti me ovo na davno organizovan okrugli sto o turizmu na Zabljaku. I pitali su Kusturicu koji je bio mediju učesnicima za mišljenje. Počeo Emir da on misli da je za to neophodno napraviti prugu do Zabljaka koji je na 1450nmv i već publika negoduje. A Emir nastavlja e kad se napravi pruga treba ukrcati sve Zabljacane u voz i povesti ih u Bar pa ih ukrcati na brod i povesti sto dalje i to je  jedini način da spasite turizam.

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 485 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: A

Ima logike, u mladosti dok sam sezonski radio kod njih turizam je cvetao:jee:, sada već ne znam za priobalje, za planinski deo traži se krevet viška dok nije covid sve zeznuo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Motocikl: KTM ADV 990

najveći broj radnika u crnogorskom turizmu uvozimo iz Srbije, pa onda iz BiH. tako je bilo od kako je turizma i ugostiteljstva u Crnu Goru. tako je i danas. :)

toliko o ljubaznosti. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

Ja sam govorio o Crnogorcima u ugostiteljstvu, a ne o ostalima...:rolleyes:

Crnogorci su rođeni da budu direktori i rukovodioci... tako smo i mi sa njima došli do "ekonomskog tigra"...;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja