Jump to content

Moto Zajednica

2021 Aprilia RS 660

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 768 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
2022 Yamaha YZF-R7 Confirmed In Emissions Documents
WMY732WFLVDKNMQA5HJV7NPA4U.jpg WWW.CYCLEWORLD.COM
Emissions documents and batch approvals show Yamaha will be adding an MT-07-based YZF-R7 model to its lineup for 2022.  
Ovo je već bezobrazluk, cela gama motora ima istu mašinu. Džaba oklop kad su 2 cilindra i 73 hp. MT 07 naked, scrambler, tracer, tenera i sad R. Moto ponuda polako ode do djavola. Sramota.
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 768 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
Nadam se da ce bar malo da nadrkaju masinu, da ima bar 80-90 konja.
4 cilindra su 4 cilindra, stara yzf je bila mašinčina za ovo uštrojeno, ekonomski fabrici isplativo i našmikano *ovance sa 2 cilindra koje ne emituje ništa co2 jer i ne ide nikako za jedan R.
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • .., 1740 postova

Кад смо већ код Априлије, ушли су у твинс куп у Америци, и у Италији је почео Априлија РС 660 куп.

 

 

 

Ако успеју да набуџе ту Р7 за трке као што су успевали са Сузукијем СВ 650, можда буде и компетитивна.

Promenio član СајберГастарбајтер

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6300 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Na samom početku ovog drugog klipa, vezanog za RS kup, može da se čuje šta je suština angažovanja ovakvih sprava u moto sportu.

To je prvenstveno u svrhu animacije mladih i onih koji žele da se trkaju sa "podnošljivim" budžetom. Eto može da se čuje i podatak da je FIM...italijanski motociklistički savez, u saradnji sa Aprilijom pokrenuo inicijativu da se mladi već sa 11 godina uključe u takmičenje (...e, čoveče).

Pomenut je Suzuki SV...to je interesantan primer. Moram da primetim da je Aprilija tehnički daleko ispred Suzukija u samom startu kao osnovni model...i kao takva izuzetno interesantna za angažovanje u pomenutom smislu. SV je ipak proizvod iz prošlog veka i ne baš sportski orijentisan, ali je u ekonomskom smislu bio izuzetno prihvatljiv, pa je osnivanje kup takmičenja imalo za svrhu da privuče sebi što više zainteresovanih, koji su sa (za trkanje) skromnim budžetom mogli da krenu da se bave ovim sportom. Dobro za sport, dobro  za promociju modela...i za motociklizam generalno.

Od kako je nestala, mnogima draga, klasa od 250 cc 2t...u smislu troška i uopšte karakteristika, ovo je nešto što mu se po modernim kanonima najviše približava. Aprilija je i u toj kategoriji imala izuzetnog predstavnika...legendarnu RSV 250 (kasnije RSW i RSA).

Možda smo svedoci jedne nove legende u nastajanju.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5750 postova

Aprilija RS660 u Srbiji ima istu cenu kakvu je do ove godine imao Kawasaki ZX6R. Licno 11.000 EUR za Apriliju sa 2 cilindra i 100 KS dozivljavam kao klasicnu Italijansku pljacku. 

 

Na moju veliku zalost 600 klasa odlazi u istoriju a ove polu proizvode sad nameravaju da nam prodaju po cenama klase 600.

 

Pisem jer sam par dana u potrazi za manjim motorom i danas sam bas gledao RS660 ali iz mog ugla maksimum koji bih u ovom trenutku bio spreman da dam za taj motor je 9.000 EUR. Naravno da je moje misljenje bitno samo meni ali eto resio sam da podelim danasnje analize

 

SKUTERCENTAR.RS

 polovinom agregata od superbikea RSV4 1100, i otprilike prepolovljenom cenom, RS 660...

 

Promenio član dvlns
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: NOVI SAD
  • Motocikl: trenutno bez

Stojanov, Novi Sad. Srednji od njihova tri salona, pa na spratu

Izvinjavam se na kasnom odgovoru.

Promenio član igor-ns

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07
On 18.5.2021. at 16:52, СајберГастарбајтер je napisao:

Ако успеју да набуџе ту Р7 за трке као што су успевали са Сузукијем СВ 650, можда буде и компетитивна.

 

Gledajući ova dva videa mislim da su vrlo blizu

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07

Je, a istina je da već na 700 komada mijenjaju komplet mašine zbog problema sa klipnjačama.

 

WWW.MOTORRADONLINE.DE

Aprilia muss an weltweit rund 700 Maschinen der Typen RS 660 und Tuono 660 den Motor tauschen. Die verbauten Pleuel entsprechen nicht der Spezifikation.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6300 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

I...

Šta to znači, da ne valja ceo motocikl?

Meni to govori da firma prati postprodajni život ovog model...i verujem da u organizovanim sredinama možda ostaneš bez prevoza eventualno 2 dana.

Pitanje je isto, jel' konstrukcija, izrada ili možda čak i nekakvo naknadno budženje to uzrokovalo.

Vidim voziš MT...nemoj samo da upadneš u zamku, da je to dobro, a drugo ne valja...

To su stvari koje se svima dešavaju i dok imaš kvalitetnu podršku, nemaš drugih problema.

Kod nas besparića i kombinatora, problem je dobiti originalne svećice....zbog naše pozicije u tom svetu, ovakva situacija bi bila ravna katastrofi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4674 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05
On 5.7.2021. at 13:51, srbac je napisao:

Šuška se da stiže enduro Aprilia Tuareg 660 . :takoje:

 

M.GPONE.COM

Aprilia svela la sua crossover bicilindrica in un video: 187 kg, 80 CV e 70 Nm i numeri della Tuareg 660. Ancora sconosciuti prezzo e data di arrivo sul mercato

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja