Jump to content

Moto Zajednica

PROCITAJTE OBAVEZNO...

Recommended Posts

  • Drug član, 4262 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

znam sve sta i kako funkcionise i to me mnogo nervira a o skorim promenama nema ni reci jer nista to nebi bilo strasno da ja nevolim taj narod i tu zemlju .

 

 

nazalost je tako ........delimo isto misljenje

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Zemun

OBAVEZNO sam procitao,mnoge stvari su na mestu,ali mi nije jasno kako je osiguranje moglo da plati i 1 euro,a kamoli pomenutih 4000 E,a da nije prijavljena kradja  ::) Ako nije problem, molim za objasnjenje,bio sam u CH(kratko), ali ne znam kako to tu funkcionise.Hvala.

Da,i otkud saobracajna kod policije,ako ista ne zna za slucaj,ili je osiguranje zvanicno "odjavilo'motor na taj nacin.Konfuzno dosta,bar meni...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4262 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

OBAVEZNO sam procitao,mnoge stvari su na mestu,ali mi nije jasno kako je osiguranje moglo da plati i 1 euro,a kamoli pomenutih 4000 E,a da nije prijavljena kradja  ::) Ako nije problem, molim za objasnjenje,bio sam u CH(kratko), ali ne znam kako to tu funkcionise.Hvala.

Da,i otkud saobracajna kod policije,ako ista ne zna za slucaj,ili je osiguranje zvanicno "odjavilo'motor na taj nacin.Konfuzno dosta,bar meni...

 

i ja sam se pitao zasto nasa policija trazi rodni list i saobracaju kad su oduzeli tipu kastum Harlija u BGD ili Pancevu jer je neko zeleo taj motor!!!!!!!!!!!!!!!Motor je placen regularno i narucen je iz Amerike.Kao motor nije legalan ili nije legalno uvezen u Srbiju ??? ??? ??? ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Zemun

OBAVEZNO sam procitao,mnoge stvari su na mestu,ali mi nije jasno kako je osiguranje moglo da plati i 1 euro,a kamoli pomenutih 4000 E,a da nije prijavljena kradja  ::) Ako nije problem, molim za objasnjenje,bio sam u CH(kratko), ali ne znam kako to tu funkcionise.Hvala.

Da,i otkud saobracajna kod policije,ako ista ne zna za slucaj,ili je osiguranje zvanicno "odjavilo'motor na taj nacin.Konfuzno dosta,bar meni...

 

i ja sam se pitao zasto nasa policija trazi rodni list i saobracaju kad su oduzeli tipu kastum Harlija u BGD ili Pancevu jer je neko zeleo taj motor!!!!!!!!!!!!!!!Motor je placen regularno i narucen je iz Amerike.Kao motor nije legalan ili nije legalno uvezen u Srbiju ??? ??? ??? ???

 

Mislim pre svega na policiju u CH i osiguranje u CH,jer,koliko znam gde god da je ukraden,da bi se isplatilo osiguranje,policija maticne zemlje,zemlje vlasnika vozila,mora imati informaciju o kradji.Preko Interpola ili kako vec...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 53 postova
  • Lokacija: basel switzerland

OBAVEZNO sam procitao,mnoge stvari su na mestu,ali mi nije jasno kako je osiguranje moglo da plati i 1 euro,a kamoli pomenutih 4000 E,a da nije prijavljena kradja  ::) Ako nije problem, molim za objasnjenje,bio sam u CH(kratko), ali ne znam kako to tu funkcionise.Hvala.

Da,i otkud saobracajna kod policije,ako ista ne zna za slucaj,ili je osiguranje zvanicno "odjavilo'motor na taj nacin.Konfuzno dosta,bar meni...

 

motoru je bila vrednost 35.000 chf osiguranju i policiji u svajcarskoj je odmah ujutru prijavljena kradja kada se videlo da motora nema,a osiguranje je isplatilo ostecenom skoro 10.000 manje od te vrednosti posto dodatnu opremu i sav dodatni rad na motoru nije stigao da osigura na vreme posto je ukraden vece posle sklapanja.

 

motor je prijavljen u swis da je ukraden isti taj dan.

o cemu vi pricate da nije prijavljen?.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12234 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ali cekaj, Caca. Zasto je ova tema toliko drugacija i toliko specificna za BJB forum?

 

Ovde 90% komentara ljudi je usmereno na to da Denis i njegov drugar treba da se obrate vlastima u Srbiji da rese problem, kad ocigledno znaju gde je motor.

 

 

 

Mene vrlo čudi da to do sad nisu uradili? Plaše se da će morati da vrate "silne pare" u iznosu od 30 000E, a toliko vole i obožavaju "state of the art" motorče?

 

Meni tu nešto gadno smrduka....moje lično mišljenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 53 postova
  • Lokacija: basel switzerland

Ali cekaj, Caca. Zasto je ova tema toliko drugacija i toliko specificna za BJB forum?

 

Ovde 90% komentara ljudi je usmereno na to da Denis i njegov drugar treba da se obrate vlastima u Srbiji da rese problem, kad ocigledno znaju gde je motor.

 

 

 

Mene vrlo čudi da to do sad nisu uradili? Plaše se da će morati da vrate "silne pare" u iznosu od 30 000E, a toliko vole i obožavaju "state of the art" motorče?

 

Meni tu nešto gadno

 

smrduka....moje lično mišljenje.

 

 

 

smrducka ti okolina eto zasto,jeste toliko nerazumni da necete da shvatite da policija stoji iza svega i da stiti lopove.

jednostavno kako god okrenes motor ce ostati u bg i nemozes im nista

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12234 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Nema potrebe za vređanjem....imaš li ti Denise čvrste dokaze da iza svega stoji policija, ili su to samo rekla-kazala varijante?

 

Jedini način da proveriš da li stvarno iz policije neko stoji u vezi tog motora je da sa papirima iz švajcarske policije dođeš u MUP u Beograd i lepo prijaviš krađu, sa sve slikama motora u Bgd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Zemun

niti smo prijavili polici u beogradu niti nas vise interesuje taj motor, jer to je sve ista bagra.

 

 

 

Probajte se obratiti na ovaj mail,kad vec ne verujete u policiju u Srbiji,mislim da bi jedno fino sroceno pismo sa molbom,slikama i najavljenim eventualnim posledicama moglo da Vam olaksa situaciju(naravno ukoliko prijatelj zeli,i ukoliko prihvata ponovno druzenje sa osiguranjem)

 

http://www.narodnakancelarija.srbija.yu/cir/zahtev.htm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12234 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Denise jer osiguanje nudi neku nagradu nalazacu motora?

 

Bravo! ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 53 postova
  • Lokacija: basel switzerland

niti smo prijavili polici u beogradu niti nas vise interesuje taj motor, jer to je sve ista bagra.

 

 

 

Probajte se obratiti na ovaj mail,kad vec ne verujete u policiju u Srbiji,mislim da bi jedno fino sroceno pismo sa molbom,slikama i najavljenim eventualnim posledicama moglo da Vam olaksa situaciju(naravno ukoliko prijatelj zeli,i ukoliko prihvata ponovno druzenje sa osiguranjem)

 

http://www.narodnakancelarija.srbija.yu/cir/zahtev.htm

hvala za savet vredi pokusati.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Sabac-Debeljaca(Banat)
  • Motocikl: kawa zx6r

Sto medijski ne proguras pricu tipa B92 bili bi jako zainteresovani za ovo jer bi preko ove price dosta starih tema da povezu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 53 postova
  • Lokacija: basel switzerland

Sto medijski ne proguras pricu tipa B92 bili bi jako zainteresovani za ovo jer bi preko ove price dosta starih tema da povezu.

 

ljudi ja sam ovde kao advokat od ostecenog,da je moj motor davno bi ja preduzeo moje metode al ovako mogu samo da kucam sa vama.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Beograd, Slavija

Ali cekaj, Caca. Zasto je ova tema toliko drugacija i toliko specificna za BJB forum?

 

Ovde 90% komentara ljudi je usmereno na to da Denis i njegov drugar treba da se obrate vlastima u Srbiji da rese problem, kad ocigledno znaju gde je motor.

 

 

 

Mene vrlo čudi da to do sad nisu uradili? Plaše se da će morati da vrate "silne pare" u iznosu od 30 000E, a toliko vole i obožavaju "state of the art" motorče?

 

Meni tu nešto gadno smrduka....moje lično mišljenje.

 

Dugo se lomim dal` da kazem koju...

1. Motor je sad vec star 2 godine... Uveren sam da je njegova knjigovdjstvena vrednost sada daleko ispod cifre koju je osiguranje vec ispaltilo. A na to treba dodati i troskove koje bi osiguranje imalo dok vrati motor u svicu.... Jednom recju, osiguranje ne bi mrdnulo prstom, pa da im sve odnesu i adresu broj licne karte tipa koji ga vozi...

 

2. Covek je uveren (ja bih rekao sa pravom) sve da osiguranje i mrdne prstom, ove nashe zabole donji deo ledja... Jer ako se ovaj (jedini u Beogradu, ako ne i u Srbiji) voza bez tablica, znaci podmazuje gde treba.Ili mu je tata neki glavonja. A nashi sigurno nece da gube cistu (neoporezovanu) zaradu zbog tamo nekih glupih svajcaraca. A jos manje da se zameraju glavonji...

 

3. Zaista ne razumem odakle vam toliko zlobe (Arakis, nisi jedini koji je nagovestio necista posla). Zar zaista mislite da je covek "skinuo sa osiguranja" motor, cekao 2 godine i onda sa vama podelio tu pricu??? Malo previshe egocentricno cak i za nash narod (bash ce vama-nama da se poverava)... Zar vam nije logicnija prica da je denis video motor na ulici, pobesneo i zeleo sa ljudima (za koje pogresno mislio da ce ga razumeti) da podeli svoje iskustvo i bes? Da upozori ljude s kojima deli ovaj forum, da ne kupe taj motor. Da je covek koji ga vozi verovatno lopov... Ne znam, mozda sam ja naivan ali meni je sve ovo palo na pamet osim da su ga skinuli sa osiguranja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

najlaksi je nacin zapaliti motor i vlasnika presresti u mraku (mada nije lose ni to)a da li taj nesrecnik uopste i zna sta vozi?da nam je to bila zelja to bi se i dogodilo ,a ne ovako javno podeliti sa vama koji shvatate situvaciju kakva jeste.

a za vas pametnjakovice sto pisete neke zakonske norme i da li je pametno to kako ja gledam policiju u srbiji vama je lakse uterati u dupe nego u glavu 

jer nije vam dovoljno to sto citate kako stoji sa zakonom u vezi ovih slucajeva vec povrh svega navedenog nasli ste meni da solite vasu mudrost koja neprolazi ni u najnerazvijenijoj opstini a kamo li u civiizovanom svetu.

jel ,sada ste uvredjeni da necete da me banujete mozda ??hehehe

ovo je bajkerski forum a ne forum skuterasa i sminkera takvo je i ime foruma BJBIKERS prema tome tako se i ponasajte a pamet ostavite kad sednete na motor jer tu vam je najvise treba.

 

Denise,

 

Koliko sam pratio ovaj topic, svi smo se slozili da je strasno sto se to desava i da nesto treba preduzeti - institucionalno (policija) ili vaninstitucijonalno (paljenje ili otimanje motora) - svako je izneo svoj stav prema licnim afinitetima.

 

Ali od svega najvise me cudi tvoj stav - nevaspitano i nekulturno ponasanje, vredjanje ljudi koji misle drugacije. O tvom pravopisu necu ni da diskutujem.

 

Zreo si za BAN....

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 53 postova
  • Lokacija: basel switzerland

Ali cekaj, Caca. Zasto je ova tema toliko drugacija i toliko specificna za BJB forum?

 

Ovde 90% komentara ljudi je usmereno na to da Denis i njegov drugar treba da se obrate vlastima u Srbiji da rese problem, kad ocigledno znaju gde je motor.

 

 

 

Mene vrlo čudi da to do sad nisu uradili? Plaše se da će morati da vrate "silne pare" u iznosu od 30 000E, a toliko vole i obožavaju "state of the art" motorče?

 

Meni tu nešto gadno smrduka....moje lično mišljenje.

 

Dugo se lomim dal` da kazem koju...

1. Motor je sad vec star 2 godine... Uveren sam da je njegova knjigovdjstvena vrednost sada daleko ispod cifre koju je osiguranje vec ispaltilo. A na to treba dodati i troskove koje bi osiguranje imalo dok vrati motor u svicu.... Jednom recju, osiguranje ne bi mrdnulo prstom, pa da im sve odnesu i adresu broj licne karte tipa koji ga vozi...

 

2. Covek je uveren (ja bih rekao sa pravom) sve da osiguranje i mrdne prstom, ove nashe zabole donji deo ledja... Jer ako se ovaj (jedini u Beogradu, ako ne i u Srbiji) voza bez tablica, znaci podmazuje gde treba.Ili mu je tata neki glavonja. A nashi sigurno nece da gube cistu (neoporezovanu) zaradu zbog tamo nekih glupih svajcaraca. A jos manje da se zameraju glavonji...

 

3. Zaista ne razumem odakle vam toliko zlobe (Arakis, nisi jedini koji je nagovestio necista posla). Zar zaista mislite da je covek "skinuo sa osiguranja" motor, cekao 2 godine i onda sa vama podelio tu pricu??? Malo previshe egocentricno cak i za nash narod (bash ce vama-nama da se poverava)... Zar vam nije logicnija prica da je denis video motor na ulici, pobesneo i zeleo sa ljudima (za koje pogresno mislio da ce ga razumeti) da podeli svoje iskustvo i bes? Da upozori ljude s kojima deli ovaj forum, da ne kupe taj motor. Da je covek koji ga vozi verovatno lopov... Ne znam, mozda sam ja naivan ali meni je sve ovo palo na pamet osim da su ga skinuli sa osiguranja...

 

razuman i normalan rezon.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12234 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Po prirodi sam dosta nepoverljiv, godine koje imam i veliko iskustvo koje neminovno ide u paru  naučile su me da doobro sagledam i jednu i drugu stranu, naročito činjenice koje su odlučujuće za dolaženje do prave istine, koja, uostalom, meni više nije ni bitna.

 

Ne želim više da komentarišem na ovoj temi, moje dobronamerne opaske, vidim, nisu najbolje shvaćene.

 

Nikad u životu nisam bio zloban, samo ne dozvoljavam da neko pravi budalu od mene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 53 postova
  • Lokacija: basel switzerland

 

Denise,

 

Koliko sam pratio ovaj topic, svi smo se slozili da je strasno sto se to desava i da nesto treba preduzeti - institucionalno (policija) ili vaninstitucijonalno (paljenje ili otimanje motora) - svako je izneo svoj stav prema licnim afinitetima.

 

Ali od svega najvise me cudi tvoj stav - nevaspitano i nekulturno ponasanje, vredjanje ljudi koji misle drugacije. O tvom pravopisu necu ni da diskutujem.

 

Zreo si za BAN....

 

 

 

 

 

 

ban jel da? pa slobodno ko ti brani.

pravopis jeste jako vazan slazem se sa tobom ,ali profesore nemam ja vremena za tu disciplinu a pogotovo ne na internetu koji mi sluzi kao brza komunikacija za koju imam vremena samo u pauzama dok radim svoj posao.

to vi koi ste inficirani njime vi mozete kucati post po pola sata i prosipatii mudrosti drugima.

svako ko se vama neuvlaci u dupe taj pod ban ,pazi ti politiku molim te na bajkerskom forumu .

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Beograd, Slavija

Opet ja drveni advokat...

Sta cu kad ne volim nepravdu! Tri ili cetiri (mrzi me da se vracam i da brojim) na jednog.. Nije fer shorka. Zaista mi nije jasno zasto napadate denisa? kakav ban, o cemu pricate? Pa on je jos fin naspram onog sto je doziveo ovde. Jedni su ga optuzili da je da je tipovao motor, drugi da je prevario osiguranje, treci su ga castili da je kukavica jer ne sme da se suprotsavi mafijasima. Opet neki da je snob-china koja je dosla iz belog sveta da nama soli pamet o korupciji i uredjenosti naseg drustva. Pa bre covek mora da je sad vise besan, nego kad je ugledao motor na ulici... Zaista za ne poverovati... Uostalom ideja ovog foruma je da poveze ljude kojima s motori u srcu. Ako vam je do pravopisa i lepog izrazavanja nadjite forum sa takvom tematikom.

 

TEMA NIJE sta denis jeste ili nije uradio! VEC JE TEMA da neko vozika ukradeni motor po beogradu bez tablica, mesecima... Sutra ce moj (puj, puj, puj) ili vas (puj, puj, puj) motor neki tatin sin da pokaze prstom, ostacemo i bez motora i bez para (jer u srbijici nema kasko za kradju motora)... razmilite o tome!

 

A kad smo kod predloga, moj predlog je da se tema zakljuca. Razlog, vecina postova nema veze sa temom.

 

pozdrav, dule

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Zagreb,Umag HR
  • Motocikl: Harley Davidson Chicano custom

dosta ste se natezali,pa temu zakljucavam.

Izgleda da nije pomoglo ni brisanje nekih postova u ovoj temi.

LOCK

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja