Jump to content

Moto Zajednica

PROCITAJTE OBAVEZNO...

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Multistrada 950S

nije fer na osnovu jednog slucaja kreirati misljenje o drugih hiljadu

 

 

ne bih se slozio ni sa rutinskim proverama, ja zivim u ovoj zemlji i placam tog pandura koji sprovodi zakon

 

 

posto ti zivis u drugoj zemlji, slobodno pljuj tamosnje pandure kad te zaustave, a ove ostavi nama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

i kada me pandur u srbiji zaustavi bez razloga sprovodeci neki zakon ja ga pljunem i odem jer to je bezakonje sve i jebem im mater svima .

Potpuno razumem bes i nezadovoljstvo. Malo me iznervirao tvoj stav da nemas nista protiv lopova, dok ne ukradu nesto tvoje, mislim da je to bezveze..... ali ako stvarno ovako postupas kad te zaustave "drugovi", imas od mene pice dozivotno.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 53 postova
  • Lokacija: basel switzerland

nije fer na osnovu jednog slucaja kreirati misljenje o drugih hiljadu

 

 

ne bih se slozio ni sa rutinskim proverama, ja zivim u ovoj zemlji i placam tog pandura koji sprovodi zakon

 

 

posto ti zivis u drugoj zemlji, slobodno pljuj tamosnje pandure kad te zaustave, a ove ostavi nama

 

koji jedan slucaj??,zaustavi u gradu lika na moje oci lik bez  kacige i pusti ga,ja namerno skinem kacigu i prodjem da me zaustavi i meni napise kaznu, i jel to normalno,za nekog zakon postoji a za nekog ne.

ej bre nismo deca.

ustvari boli me bas i za lopove i za policajce jer to je isto sve .

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 53 postova
  • Lokacija: basel switzerland

ova tema i nije pre svega otvorena da bi ja iznosio svoje stavove koga volim i zasto nevolim nekoga nije moje ni da pricam ovako javno jer vecina neshvata ili nece da shvati .tema je za sve one koi neznaju sta se radi i sta se vozi u njihovom okruzenju,i drago mi je kada cujem vase pozitivne kritike i neopravdanje za ovakva dela.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Multistrada 950S

ja shvatam ljutnju zbog nepravde ali to o cemu pricas nije pravilo

evo recimo mene su viseputa zaustaviliod toga jednom bez kacige i stigla mi je kazna koju sam nedvno platio

 

opet, zaustavljali su me i posle toga, rutinsi i kako sam bio regularan, nisu pravili nikakve probleme

 

nadam se da ne moram da ti naglasavam da bih se na mestu ostecenog vlasnika osecao podjednako besno i da ne opravdavam takva nedela

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Ako imas kacigu,a tek opremu -  skoro je 100 % da nece ni da te zaustave-nisi ciljna grupa, ako je nemas sanse su velike, a onda ide sve do u sitna crevca.  Moje iskustvo je da su uglavnom ljubazni i sve se zavrsi na rutinskoj kontroli saobracajne i vozacke za 5 minuta.

 

A sto se tiche motora, ja napisah: 5 litara benzina i Zippo i nema da se vozi vise nikad.

 

Zaboravih da pitam: Jel to mozes tako u Basel-u da se ponasas sa policijom, pljunes pandura i odes ? Nije da branim pandure, ali sam siguran da bi za to u Svajcarskoj popio debelu kaznu a mozda i zatvor.

 

;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 375 postova
  • Lokacija: Mačvanska Mitrovica

neverovatni ste..covek podeli sa vama jedno gorko iskustvo... ??gleda motor i  vidi da je nemocan..razocarano konstatuje da je sve uzalud,revoltirano komentarise nesposobnost drzave i policije..i onda se javljaju legalisti!? :osa pitanjima dali i u svajcarskoj pljuje drotove..pa znas nije tako ovde..nekada su i fini..znas sve je do tebe..ma daj ne kenjajte sa takvim glupostima >:(ako mislite da je tako onda verovatno zivite u diznilendu..e pretera ga i ja sad...ma nebitno.. >:( >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

...i nije to više tema. A ja ne verujem da ovde još uvek ima onih koji su se nešto jako iznenadili. Pa komšija svome prvom komšiji ukrade novog ili tek uvezenog Golfa 4-ku ili 5-icu, nebitno, što bi ovo bio neki frape? Istina, unikat bih SIGURNO zapalio na ulici da ga vidim na domaće tablice a krvavo sam ga platio! I treba odštampati flajere da revolution izdiktira text! Svaka čast vlasniku koji je iscoolirao celu situaciju i izdigao se na jedan viši nivo, ja ne bih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 53 postova
  • Lokacija: basel switzerland

najlaksi je nacin zapaliti motor i vlasnika presresti u mraku (mada nije lose ni to)a da li taj nesrecnik uopste i zna sta vozi?da nam je to bila zelja to bi se i dogodilo ,a ne ovako javno podeliti sa vama koji shvatate situvaciju kakva jeste.

a za vas pametnjakovice sto pisete neke zakonske norme i da li je pametno to kako ja gledam policiju u srbiji vama je lakse uterati u dupe nego u glavu 

jer nije vam dovoljno to sto citate kako stoji sa zakonom u vezi ovih slucajeva vec povrh svega navedenog nasli ste meni da solite vasu mudrost koja neprolazi ni u najnerazvijenijoj opstini a kamo li u civiizovanom svetu.

jel ,sada ste uvredjeni da necete da me banujete mozda ??hehehe

ovo je bajkerski forum a ne forum skuterasa i sminkera takvo je i ime foruma BJBIKERS prema tome tako se i ponasajte a pamet ostavite kad sednete na motor jer tu vam je najvise treba.

ja samo imam cvrste stavove prema nekim stvarima i najmanje volim nepravdu i  uopste sebe nesmatram nekim pametnim covekom jer da jesam toliko pametan nebi uzivao u tome da u sezoni vozim motor  40.000km i to mahom sam i da prolazim kroz sve te situvacije na koje nailazim na tim putevima ali mene to cini srecnim,prema tome nemojte mi vi pojedinci pricati bajke decacke procitane u knjigama i internetu. jer mene je knjiga zivota dosta naucila tako da te vase gluposti mozete pricati nekom ko nezna takav profil ljudi ko sto ste vi, nekazem da ste losi vec kod mene ta vasa pedagogija nemoze da prodje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 542 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: GS

najlaksi je nacin zapaliti motor i vlasnika presresti u mraku (mada nije lose ni to)a da li taj nesrecnik uopste i zna sta vozi?da nam je to bila zelja to bi se i dogodilo ,a ne ovako javno podeliti sa vama koji shvatate situvaciju kakva jeste.

a za vas pametnjakovice sto pisete neke zakonske norme i da li je pametno to kako ja gledam policiju u srbiji vama je lakse uterati u dupe nego u glavu 

jer nije vam dovoljno to sto citate kako stoji sa zakonom u vezi ovih slucajeva vec povrh svega navedenog nasli ste meni da solite vasu mudrost koja neprolazi ni u najnerazvijenijoj opstini a kamo li u civiizovanom svetu.

jel ,sada ste uvredjeni da necete da me banujete mozda ??hehehe

ovo je bajkerski forum a ne forum skuterasa i sminkera takvo je i ime foruma BJBIKERS prema tome tako se i ponasajte a pamet ostavite kad sednete na motor jer tu vam je najvise treba.

ja samo imam cvrste stavove prema nekim stvarima i najmanje volim nepravdu i  uopste sebe nesmatram nekim pametnim covekom jer da jesam toliko pametan nebi uzivao u tome da u sezoni vozim motor  40.000km i to mahom sam i da prolazim kroz sve te situvacije na koje nailazim na tim putevima ali mene to cini srecnim,prema tome nemojte mi vi pojedinci pricati bajke decacke procitane u knjigama i internetu. jer mene je knjiga zivota dosta naucila tako da te vase gluposti mozete pricati nekom ko nezna takav profil ljudi ko sto ste vi, nekazem da ste losi vec kod mene ta vasa pedagogija nemoze da prodje.

 

 

Po nacinu izrazavanja pre bih rekao da si iz nerazvijene opstine nego iz civilizovanog sveta, ovaj forum ima svoja pravila ponasanja a samim tim i pravila izrazavanja. Procitaj ih obavezno, i u skladu sa njima se i ponasaj. Niko ovde ne zeli tebi da soli pamet, ljudi samo iznose svoja misljenja. Ako si vec postavio temu, znaci da si hteo da nesto podelis sa nama. Oni koji su postavljali postove, iznose svoja misljenja a ne misljenja svih clanova foruma u globalu. Ako zelis da repliciras nekome zato postoji opcija "umetnite citat", pa bi bilo dobro da naucis da je koristis.Isto tako bi bilo dobro da u civilizovanom svetu, prelistas neke knjige sa pravopisom.  Kakva je policija ovde to svi znamo, ali isto tako znamo da se i ne razlikuje bitno od policije u "civilizovanom svetu".  Ispisao si pola strane zabadava a da bas nista pametno nisi rekao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Dečko ima problem. Navikao se na mnogo zakona, jer ipak je Švica najpandurskija država u kojoj sam bio. Ništa bre nije dozvoljeno, osim da arbajtuješ. Momku je ukraden motor. Naša policija ne reaguje. Gomila divljaka se vozi po gradovima srbije. Šta sam ja budala pa plaćam motor pet godina stariji duplo skuplje. Pa puni su oglasi motora 2007 godište za 3500 evra. Pa toliko vrede plastike na njemu. Kada se milicija bude odnosila prema uniformi i zakonu kako treba zaslužiće i moje poštovanje. Za vreme Miloševićeve "Milicijske države" imali smo 25000 pandura,a sada u "demokratskoj srbiji " 38000, a zakona i dalje nema, čak šta više, oni su štitili režim a ovi štite svoje džepove.

 

Dole Milicija, dole administracija, živela anarhija

 

pa bar da znamo zbog čega je bezakonje.

 

 

 

 

 

 

 

Mioram hteo ne hteo da se slozim sa uvazenim kolegom jer je stanje na zalost takvo kakvo je.DENIS je ( a i nace sam o njemu cuo sve najbolje od njegovog kuma ) stvarno opravdano revoltiran i u tom revoltu '' pljuje ''po policiji.Po policiji koja ne patrolira ulicama grada jer to su sitne ribe obicni ljudi koji nemaju veze sa ovim sto on prica i celoj prici o ukradenim motorima.Na zalost ovde srtvarno ima plitkih ljudi koji ne mogu ili nece da ukapiraju koga on to ''pljuje''  o odmah se bave nebitnim stvarima tj odlaze u totalni off a tema je o UKRADENOM MOTORU KOJI JE DOVEZEN I VOZI SE SLOBODNO PO BG-u.

Znaci u tom pravcu je trebala da se razvija diskusija a ne da autor teme na kraju treba da dolazi u situaciju da se tamo nekom ( kome je vaznija forma od sustine) mora na neki nacin da se pravda sto je iznerviran i revoltiran.

 

P.S.

A da ,Svajcarska je zemlja gde se postuje zakon i gde se zna ko sta radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 307 postova
  • Lokacija: Osijek

nemam nista protiv momaka te struke ali zasto kradete nasim ljudima ,zar nema drugih motora????

Pa zato sto su "momci te struke" protiv kojih inace nemas nista ?!? pravi profesionalci, nisu oni tu da se bave patriotizmom....

 

hoces reci da se plasis zato sto su decki "mafija"?  ;D

 

ako su pravi "decki od struke" pridji im i nece ti nista.... reci da je to tvoj motor i da bi ga htio otkupit ili da neces zvat panduriju nego ces ga zapalit....

budi ozbiljan i nedaj se isprovocirat(pokusat ce)

bedes ti jos vozio svog HDa  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AlexTattoo, 120 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha R1

aj da krademo pandurske bmw-e, da im odradimo brash pa da ih valjamo po albaniji :) u nisu ih ima samo 3 a od toga jedan je pokvaren. ima li malo veci izbor kod vas?  ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Nemogu da verujem da ste odustali od svog motora....tu nesto nije u redu......osim ako ga niste i vi kupili "ispod ruke".....neshvatljivo mi je takvo ponasanje......ja bih se borio svim sredstvima da povratim ovaj moj krs od 2000 eura a kamoli za tako vrednu "makinu".....

Nemojte odmah da padate u vatru zbog mog posta ali smatram da mogu izneti svoje misljenje na ovu temu posto je vec postavljena......mada imam utisak posto ste se pomirili sa sudbinom da je bolje da je nisi ni stavljao.... :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 53 postova
  • Lokacija: basel switzerland

Nemogu da verujem da ste odustali od svog motora....tu nesto nije u redu......osim ako ga niste i vi kupili "ispod ruke".....neshvatljivo mi je takvo ponasanje......ja bih se borio svim sredstvima da povratim ovaj moj krs od 2000 eura a kamoli za tako vrednu "makinu".....

Nemojte odmah da padate u vatru zbog mog posta ali smatram da mogu izneti svoje misljenje na ovu temu posto je vec postavljena......mada imam utisak posto ste se pomirili sa sudbinom da je bolje da je nisi ni stavljao.... :o

 

 

ti si u pravu u potpunosti ali stvari stoje ovako:momak cije je motor nece da se petlja i ulazi u crne radnje bezakonja jer je to jedina solucija posto vlasti nereaguju,momak ima porodicu i nebi voleo da mu sutra neko dodje na vrata (a bilo je takvih slucajeva) a ja da uradim bilo sta opet je to njegov motor i on bi ga vozio znaci opet je on u svemu tome.

sta mene interesuje to je bagra koja se ovde krece i tipuje od nasih ljudi da mi se tih gnjida docepati .

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Obrisani su neki postovi, autori tih postova neka razmisljaju zasto.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

Obavezno procitah ;)

Koliko ja shavtih motor je ukraden (uslovno) u svajcerskoj i vozi se po bgd. ???

Pljuje se na korupciju u Srbiji (nije da je nema) >:(

Kako je bez korupcije taj ukradeni motor (uslovno), koji je specifican i upadljiv u svakom pogledu, presao tolike granice ??? ??? ???Administracija u tip tranzitnim zemljama i na njihovim carinama nije bila korumpirana pa da ne primeti jedan ovakav motor ??? ??? ???

Vlasnik prijavljuje kradju (uslovno) Svajcerskoj policiji i uredno naplacuje osiguranje. :o (ovo mi lici na "skidanje sa osiguranja").

Iako zna gde mu je motor i ko ga vozi ne obavestava ni osiguranje,a ni policiju u Srbiji ??? ??? ???

 

Ova prica nije kompletna i u njoj nedostaje jos dosta detalja.

 

Zato necu ni da je komentarisem ;) iako sam je procitao-OBAVEZNO.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 53 postova
  • Lokacija: basel switzerland

Obavezno procitah ;)

Koliko ja shavtih motor je ukraden (uslovno) u svajcerskoj i vozi se po bgd. ???

Pljuje se na korupciju u Srbiji (nije da je nema) >:(

Kako je bez korupcije taj ukradeni motor (uslovno), koji je specifican i upadljiv u svakom pogledu, presao tolike granice ??? ??? ???Administracija u tip tranzitnim zemljama i na njihovim carinama nije bila korumpirana pa da ne primeti jedan ovakav motor ??? ??? ???

Vlasnik prijavljuje kradju (uslovno) Svajcerskoj policiji i uredno naplacuje osiguranje. :o (ovo mi lici na "skidanje sa osiguranja").

Iako zna gde mu je motor i ko ga vozi ne obavestava ni osiguranje,a ni policiju u Srbiji ??? ??? ???

 

Ova prica nije kompletna i u njoj nedostaje jos dosta detalja.

 

Zato necu ni da je komentarisem ;) iako sam je procitao-OBAVEZNO.

 

o cemu pricas ti ? nekazem da toga nema ali ovaj slucaj je oakav kako vam pisem, osiguranje momku nije isplatilo 9.600 franaka isplatilo mu 98 posto od nove cene i sve sto je dodatno uradjeno ostali su mu kratki.

osiguranje nece da ima posla sa srbijom jer im se neisplati da vrate motor koji policija u srbiji odugovlaci po dve godine navodno da oni proces urade i onda pole dve godine traze lezarinu motora koja je verovao ili ne 10 evra po danu.

jedini je nacin da se motor ukrade iz beograda i vrati u swajcarsku ali kako mi koji se nebavimo time da predjemo 4 granice sa motorom,objasni mi molim te to??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Lugano Svajcarska

Da da svaka rijec koju je Denis napisao je tacna ja sam vratijo sjediste od toga motora iz Beograda kad ga ja Nikola Pavlovic MK arhangel zavrsijo Nikolu mnogi od vas poznaju vlasnik motora kako rece Denis naplatijo oko 4000.e.od osiguranja manje plus je izgubijo sve sto je na njega dogradijo oslikavanje i ostale sitnice sve ukupno covjek je puko 6000.e A da motor nije ni provozao sa motorom nije ukradena saobracajna dozvola ona je ostala kod vlasnika a ista se pri prijavljivanju kradje predaje osiguranju tako da je taj motor bez ikakvih dokumenata stigao u BG to je naj vjerovatnije razlog sto motor nije jos legalizovan a iz neki izvora saznajem da ga vozi nekakakva krupnija zvjerka iz policije nadam se da sam malo pojasnijo onima kojima nije naj jasnija Denisova prica

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr

Ovo je jos jedan razlog da se urade pamfleti/plakati. I ne staviti samo fotografiju motora vec i vozaca.  >:(

 

Sljam!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4228 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Denise nemozes da se prepires s ljudima koji zive u Srbiji oko ovakvih stvari.Nazalost to je za njih vise nego normalno.Tvoje,moje i bilo cije misljenje koji radimo i zivimo van granica majke Srbije nikada nece biti uvazeno(ako je uvazeno to niko nece da pokaze javno) na BJB forumu.Iz prostog razloga mnogi ovde nikada nisu bili ni pet dana negde na zapadu da vide kako i sta.......NE RACUNA se odlasci s folklorom ili bilo nekim drugim grupama,timovima.Kao pojednici nisu bili dalje od Turske,Bugarske,Madjarske.........itd.I sve sta im pokusas da objesnis pada u vodu jer oni sve znaju i tamo gde mi zivimo po njiohvom misljenju je isto.Stvar je u tome sto mi ne pricamo o mestu gde mi zivimo nego o desavanjima u Srbiji koje mi vidimo kad dodjemo.A napad je najbolje obrana...........zbog ovakvih tema BJB forum je izgubio dosta aktivnih clanova i vrednih clanova.......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Ali cekaj, Caca. Zasto je ova tema toliko drugacija i toliko specificna za BJB forum?

 

Ovde 90% komentara ljudi je usmereno na to da Denis i njegov drugar treba da se obrate vlastima u Srbiji da rese problem, kad ocigledno znaju gde je motor.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 53 postova
  • Lokacija: basel switzerland

Denise nemozes da se prepires s ljudima koji zive u Srbiji oko ovakvih stvari.Nazalost to je za njih vise nego normalno.Tvoje,moje i bilo cije misljenje koji radimo i zivimo van granica majke Srbije nikada nece biti uvazeno(ako je uvazeno to niko nece da pokaze javno) na BJB forumu.Iz prostog razloga mnogi ovde nikada nisu bili ni pet dana negde na zapadu da vide kako i sta.......NE RACUNA se odlasci s folklorom ili bilo nekim drugim grupama,timovima.Kao pojednici nisu bili dalje od Turske,Bugarske,Madjarske.........itd.I sve sta im pokusas da objesnis pada u vodu jer oni sve znaju i tamo gde mi zivimo po njiohvom misljenju je isto.Stvar je u tome sto mi ne pricamo o mestu gde mi zivimo nego o desavanjima u Srbiji koje mi vidimo kad dodjemo.A napad je najbolje obrana...........zbog ovakvih tema BJB forum je izgubio dosta aktivnih clanova i vrednih clanova.......

 

 

sve to sto si napisao stoji da je tako ali ni ja nepisem to kao neko ko nema dodirnih tacki sa srbijom ,ja nisam rodjen ovde pa da vidim neke stvari samo kada odem na odmor u srbiju 3 godine sam ja samo ovde a citav zivot proveo u srbiji .

znam sve sta i kako funkcionise i to me mnogo nervira a o skorim promenama nema ni reci jer nista to nebi bilo strasno da ja nevolim taj narod i tu zemlju .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja