Jump to content

Moto Zajednica

Skuter dimi i ne prima gas

Recommended Posts

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Peda pro xt 125

Pozdrav, imam kineski skuter 50cc 4t... Imao je problem dimio je iz auspuha beli dim dok radi na leru gas je primao samo dok je skroz hladan i cim se zagreje vise ga ne prima... Kupio sam karike cilindar i ventile sve zamenio i ustelovao dobro, prvo paljenje bez problema na leru radi ali opet ne prima gas i dimi... Primetio sam i par kapi goriva u vakum crevu... U karbu menjao plovak iglicu dizne ne znam sta jos mogu da pokusam... Nisam nasao u temama ovakav problem pa sam pokrenuo novu... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6321 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Pogledaj jel' nivo ulja raste i ima li miris benzina.

Ako se to događa, postoji mogućnost da je neispravna slavina goriva, koja...kako si primetio...pušta gorivo kroz svoju unutrašnjost i njime kroz vakum crevo puni motor.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova
Pozdrav, imam kineski skuter 50cc 4t... Imao je problem dimio je iz auspuha beli dim dok radi na leru gas je primao samo dok je skroz hladan i cim se zagreje vise ga ne prima... Kupio sam karike cilindar i ventile sve zamenio i ustelovao dobro, prvo paljenje bez problema na leru radi ali opet ne prima gas i dimi... Primetio sam i par kapi goriva u vakum crevu... U karbu menjao plovak iglicu dizne ne znam sta jos mogu da pokusam... Nisam nasao u temama ovakav problem pa sam pokrenuo novu... 

А гумице вентила јеси ли мрњао? Или "переш ноге са чарапама"

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

To sto si ti zamenio ventile, ne znaci da su oni lepo legli na glavu (tj. da su dobro uslajfovani).. Jesi li testirao glavu sa tim novim ventilima, ono kad su zatvoreni pa sipas tecan benzin, da vidis da ne curi kroz ventile?

Moje iskustvo kaze da kad karburator pocne da zeza.. neretko je jedino resenje nov karburator. 2500din kod onog lika u Nisu.

 

I da li to "ne prima gas" znaci da se gasi kad das gas ili samo stuca.. trokira..

 

Jesi li pogledao filter vazduha.. ako imas bilo kakvu dilemu, prosto otkaci filter vazduha sa karba, pa onda probaj.. Mozda ti je na filteru podeseno na previse vazduha..

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Peda pro xt 125

Кад се да гас крене да штуца и да се не би угасио дам му пун гас и са пуним гасом ради на малим обртајима као на леру и онда чим пусрим гас угаси се... Док ради ма леру сам мења обртаје мало их дигне па спусти и то на сваких 5 секунди... Сад сам га упалио хладног почео да прима гас загрејао се и престао 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Peda pro xt 125
Pre 13 sati, Krokodilo je napisao:

А гумице вентила јеси ли мрњао? Или "переш ноге са чарапама"emoji6.png

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

Мењано

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Па како чури позади плави дим? Мењао клип, цилиндар, вентиле и гумице и опет дими. Ако је димио пре сигурно је ауспух пун уљних наслага па треба времена да све то сагори. А карбуратор отвори санирај или купи нов, није скуп.Ако је вакум вентил неисправан онда мењај јер ту нема оправка.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja