Jump to content

Moto Zajednica

Radio za auto

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4309 postova

Momci ubacio sam novi radio u auto, zafira 2004, i imam jedan mali problemcic. Nakon gasenja, radio ne zapamti podesavanje jezika pa moram svaki put da izaberem eng i iskljucim neki demo.

Povezan je putem konektora koje sam dobio i isti su ovakvi kao iz priloga. Dosli su sa radiom nisu kupljeni naknadno.

 

Znaci ovaj manji dzek ide u radio, a dva veca u ulaze na autu tako sto ovaj crveni ide gore a crni (sa manje pinova ide ispod njega). Ja mislim da je to korektno povezivanje, nisam pokusavao da okrenem drugacije, a samim tim sto funkcionise sve kako treba (osim radio stanica jer nisam dobio radio kabel uz njega), mislim da sam spojio ok.

 

Radio se pali kada se okrene kontakt, takodje se automatski gasi kada se iskljuci automobil. Kada kljuc nije u automobilu ne moze da se upali. Kod brata na puntu moze da se upali i kada je auto ugasen, s tim da kada se ugasi automobil, radio se iskljuci ali se moze posle ukljuciti iako nema kontakta. Kod mene to nije slucaj. Ne znam da li je to do samog uredjaja ili je do povezivanja.

 

 

 

stereo.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 284 postova
  • Lokacija: Beogard
  • Motocikl: U potrazi

Ovo su ISO džekovi, ne bi trebalo da ima pameti oko povezivanja i ne možeš naopako da ih staviš. Po ovome što si napisao, nedostaje ti konstantan plus. Imaš dva plusa. Jedan ide na bravu, drugi na akumulator (taj nije povezan). Kako ,ne znam. Pošto su ISO džekovi... Uzmeš unimer i proveriš...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 284 postova
  • Lokacija: Beogard
  • Motocikl: U potrazi
  • Ne silazi, 4309 postova
2 minutes ago, petarjebivetar said:

Ovo su ISO džekovi, ne bi trebalo da ima pameti oko povezivanja i ne možeš naopako da ih staviš. Po ovome što si napisao, nedostaje ti konstantan plus. Imaš dva plusa. Jedan ide na bravu, drugi na akumulator (taj nije povezan). Kako ,ne znam. Pošto su ISO džekovi... Uzmeš unimer i proveriš...

Sada sam jos jednom proverio, sve je ok povezano ne moze da se omane. Nemam unimer nazalost. Evo i slike zute i crvene zice, posto je zuta baterija a crvena kontakt, da li postoji mogucnost da su im zamenjena mesta ili tako nesto?
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

Po tome sto si opisao zvuci kao da izgubi memoriju,moguce da treba da se ukrste crvena i zuta zica. Jedna je stalni plus ,jedna kontakt. Moguce da su kontra povezane. Mora sa unimerom da se proveri.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4309 postova
10 minutes ago, milos-v said:

Po tome sto si opisao zvuci kao da izgubi memoriju,moguce da treba da se ukrste crvena i zuta zica. Jedna je stalni plus ,jedna kontakt. Moguce da su kontra povezane. Mora sa unimerom da se proveri.

To mi je preporucio jos jedan kolega, probacu pa javim. Ne bih da sprzim nesto xD. Znaci raskopcam tu na sredini i zutu u crvenu a crvenu u zutu i to je to?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Zuta mislim da je memorija i ona ide na stalni plus da bi pamtio podesavanja, radio stanice itd a crvena ide na kontakt sa brave da bibse palio i gasio.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja