Jump to content

Moto Zajednica

Aerox ide losije nego pre

Recommended Posts

  • U prolazu, 10 postova
  • Motocikl: Yamaha Aerox '05

Pozdrav, vozim Yamaha Aerox 2005. godiste. Kada sam menjao klip, lezajeve radilice, ispravio radilicu na skuteru, razradio sam ga 50 km na pola gasa a zatim sam na pravcima davao pun gas, motor je isao 80 na ravnom, medjutim ovih par dana ga vozim i jedva prelazi 60 na ravnom a kad predje 60 ispod sedista nesto krene da vibrira, ne cuje se to medjutim se oseca kad sedim na skuteru. Zna neko sta bi mogla biti ta vibracija i sto Aerox jedva prelazi 60?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Очигледно радилица или нешто друго је у дебалансу. Остаје магнет и вариомат АКО, је радилица балансирана. Радилица не сме да "врда" више од 0,05.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1849 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

"ispravio radilicu na skuteru"

Ako to znaci balansiranje,onda je izbalansirao!

Ako nije imala lufta a menjao samo klip i lezajeve,sto je dirao radilicu?

Rolnice su sve prisutne i iste tezine?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Реко човек да је радилица била крива и да је мајстор то средио. Е сад, питење је како, колико и што је среџено. Ако су ролнице 3 са 3, довољно је да је распоред погрешан и мотор тресе а не иде.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Motocikl: Yamaha Aerox '05

Rolnice je menjao, prethodne rolnice su bile 4,8gr Malossijeve, medjutim sad su 4,7gr RMS. Radilica je bila kriva, ali bukvalno kriva, jedan drugi majstor je ispravio radilicu, zatim je taj prvi majstor sklopio masinu i sve to namestio. Sad jedan caletov drugar, isto mehanicar, seo na skuter provozao ga, oseca vibraciju medjutim kaze da radilica nije sigurno, na moje pitanje po cemu je to zakljucio on kaze, pa prosto ne moze da ovako vibrira radilica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja