Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia SL1000 Falco

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco

Pocetak ove kontraverzne godine, sedim kod kuce, odmaram, usavrsavam engleski jezik jer ocekujem zaposlenje u inostranstvu. U februaru vec resavam da prodam svoj TDM koji sam imao cela 3 meseca i polako se resavam svih stvari jer u martu ocekujem prelazak na lepse meste gde ima vise para i uslova za normalan zivot. Novac od TDM-a trosim da kupim zeni sve i svasta, telefon caletu, ponesto bratu i sebi odelo za finalni intervju za posao, sve ide po planu, problema nema. 
Pocetak marta intervju prodje glatko, posao pred vratima. Na mail stize poziv za odgovor za posao, ugovor i zahtev za upload dokumentacije, sto znaci pred vratima sam da dobijem posao, ja sav srecan masem repom. Ljudi javljaju da ce se javiti u ponedeljak i nastavljamo proces dalje. Dolazi ponedeljak, a u njihovom mailu pise da je zbog novonastale situacije sa koronom sve otkazano i pitaju me da li zelim da nastavim proces i drzim nalog otvoren ili da ga zatvaram...naravno odgovaram da cu drzati nalog otvoren i da ocekujem poziv nakon ove krize. 
Shvatam da sam ostao bez para, bez motora, u kuci u karantinu i bez ikakvih planova. 
Situacija se tokom godine malo poboljsala, dobio sam posao na jako dobrom mestu za vreme korone (ipak imam srece). Krenem jako brzo da stedim i od jula do pocetka septembra ustedim 2000 evra. 
Resim da ne kupujem japanski motor, svi su dobri i svi su slicni, treba mi italijan da se kvari i da ga popravljam i da me nasmeje svaki put kad sednem na njega. 
Tako i bude, na oglasu se pojavi motor iz naslova i istog dana bez neke probe i gledanja skoknem da ga pazarim. 
Dovezem ga kuci, osmeh na licu, ima sredjivanja, levi semering procureo, sredim odmah ujutru i levi i desni, menjac tvrd, zamenim ulje i filter ulja, ogibljenje cudno podeseno, podesim i to, led migavci ne rade lepo, pale se sva cetiri kad dam levi ili desni, vizir ispucao ali je originalan, jbg stara masina ok je to. 
Agregat kao nov, na njemu kap ulja, garezi ili crnila nema, prosto neverovatno za 75k km. 
GPR dva original topa, i dva fabricka uz motor. 
Cudno ofarbane felne, zanimljive su, ali ipak ne za moj ukus, ja bih zlatne. 
Problem oko struje nikad pipnuti nisu, moracemo i to da sredimo, xenon kratko svetlo resetuje kontrolnu tablu, slab akumulator, tj nije slab, ali ovo je italijan i mora baterija uvek 100% puna da bude inace ode frajlauf. 
Sve u svemu cudan motor, dobar zvuk, ide odlicno, upravljivost odlicna, zavrsna obrada visoka, ima probleme oko struje, moracemo to da sredimo. 
Redak u PM, sumnjam da cu ikada videti jos jedan na putu. Svi se okrecu, gledaju sta je ovo, moram da priznam da zenama nije zanimljiv, jedva da obracaju paznju :D, ali zato mi muski ne skidamo poglede. 
Lep je osecaj imati ovaj motor, steta sto je tako redak, nemam s kim da podelim utiske pa sam se zato raspisao ovde. 
Slike nisu neke, to je koliko sam ga doterao kuci, necete zameriti. 
Ovde je i link za video 

9BA84D23-A8F0-4FE8-B665-22E3E4A1B5A8.jpeg

728E7079-5B6E-42D2-A4F1-A9D4D23887A1.jpeg

CD71E223-2770-4E3D-A06E-040263FD64BC.jpeg

8BED9941-1729-47DE-AD72-A6EE61E1D64D.jpeg

3B706715-FFA2-43C9-ACFA-0F66426C9758.jpeg

AED55C14-07C6-4917-924F-94C3357D65D5.jpeg

  • Sviđa mi se 10
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Svaka cast na odabiru motora.

 

Ako nekad zapne negde slobodno se obrati.

Na forumu ima tema o Aprilijama, konkretno mislim na Caponord, i tu sve sto pize je skoro "Copy paste" sa Falco-m..

 

Sretni kilometri!:takoje:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova

Svaka tebi cast batice kad od jula do septembra ustedi tu lovu :-) a i izbor je jako lep i pisi o iskutvima i jel istina kako kazu da na manjen broju imas mnooogo vise snage nego kod japanaca?

 

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco

@Ivanrsvb naisao dobar posao pa se lako ustedelo, sad se ostavlja sa kompletno sredjivanje. Istina je da ima puno snage na malom broju obrtaja, ali nije to ona glatka snaga kao na 4 cilindra, vise je robusna i neugladjena, ali tako je na svakom v2 motoru, tako je bilo i na mom proslom monsteru, treba se probati da se oseti razlika. Na 180kmh sesta brzina radi na 5k obrtaja tako da od vetra agregat i ne cujes. Motor nikako nije za gradsku voznju, vise je za neki dobar touring. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco

@Pingvin37 Malo se teze obara, ali izuzetnu stabilnost ima u krivini i kad ga usmeris gde zelis daje veliko samopuzdanje...plus sto vise dajes gas zadnja guma vise lepi za asfalt i odlican je osecaj kad te motor nagradi jer si celu krivinu izvezao kako treba. Jedini je problem motorno kocenje, jer ako zeznes krivinu i moras da pustis gas u krivini, racunaj da je kao si stisnuo prednju kocnicu i hoce prednji kraj da pobegne. Kocnice ubijaju, ali vecinom zbog toga sto je motorno kocenje jako snazno. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco

@shoyyka vec su skinute sve osim fabrickih, problem je sto su ove stare ostavile trag pa se vidi gde su bile lepljene. Morace sve lepo da se ispolira i da to bude fabrika :takoje:

@mali_veseljak ja kazem mora zlatna, bez ikakvih nalepnica :sampion:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco

@Bole37 Zigolo mogu da budem, al nema musterija u Pozarevcu :jee:, a i zena bi me ubila jbg... it sektor nije, tu sam mnogo slab. Ako vam treba nesto u Renault-u ili Opel-u, bilo kome od vas, bilo sta, zovite mene. Eto tolko o poslu :) . 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco

@Biker-Boy oko 8-9l nije strasno, ali s obzirom da je to uglqvnom otvoren put onda ipak jeste puno. Videcemo kad je sredim i provozam malo vise, tek sam prvih 1000km presao. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Meni se strašno sviđaju Falco, RST 1000 Futura, i RSV mille, sećam se tog tvog iz oglasa, bio je još prošle godine kad sam tražio sebi motor,  nisam ni imao toliko love,  ali ja sam sisa, ne usuđujem se da uzmem Italijanku, uvek uzmem Japanku :D

Priča se da troše dosta, zato najradije slušam iskustva vlasnika.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova
Meni se strašno sviđaju Falco, RST 1000 Futura, i RSV mille, sećam se tog tvog iz oglasa, bio je još prošle godine kad sam tražio sebi motor,  nisam ni imao toliko love,  ali ja sam sisa, ne usuđujem se da uzmem Italijanku, uvek uzmem Japanku 
Priča se da troše dosta, zato najradije slušam iskustva vlasnika.
Hahah nisi jedina sisa verujem:-)

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco

@Biker-Boy ako hoces iskreno iskustvo nekoga ko cesto menja motore, i kome je ovo drugi italijan onda je to sledece. 
Losa struja, jede akumulatore, s toga ne trpi prazan akumulator :jee:... ugladjenost u radu nije ni priblizna japanskim motorima, imas osecaj kao da je uvek nesto u kvaru, greje se dosta manje od japanskih v2 masina. Znaju da potrose ulje, meni je 100% sintetika uvek resavala taj problem i na svakom servisu istocim istu kolicinu koju i sipam, dok kada sam sipao polu sintetiku uvek mi potrosi 200-300ml...barem je tako sa dukatijem, ovo mi je prva aprilia. 

Zavrsna obrada je visoka, sitnih detalja na sve strane, samo na prednjem delu mislim da imam 5 brembo obelezja, aprilia brending na svakom malo detalju pa cak i na cepu od ulja, rotax brending na svakoj dekli sa unutrasnje strane, kod dukatija nema toliko ducati brendinga, ali zato ima jos vise brembo malih znakova na svakom cosku. Osecaj u voznji je odlican, uvek ima snage, na svim obrtajima, ispod 3k obrtaja se gusi, najlepse radi od 4-6, preko 6k vec ima ozbiljniju snagu. Agregat je cudo, i dukatijev i aprilijin, odlicno sklopljen, odise kvalitetom i ostavlja utisak pouzdanosti, naravno struja je tu da kvari taj utisak ;)...da sumiramo, neki delovi su toliko dobro odradjeni, a neki toliko lose, uvek si u dilemi da li ga volis ili mrzis, ali nikada nisi ravnodusan. Toliko ti mogu reci o italijanskim motorima iz licnog iskustva. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Sto se tice struje proveri dzekove, kontakte, namotaji i regler isti kao i na svim motorima. 

ROTAX V990 ne trosi ulje, nadam se da ces se uveriti, i ne treba mu sintetika, sa polusintetikom 15w 50 menjac radi najbolje.

Preko 8, max 9 litara ne sme da trosi. Ako trosi nije nastelovana.

I Caponordi su trosili 8-10 a sad skoro svi na 6- 7 lit.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco

@Simon69 Struja je generalno ok, namotaji dobri, dzekovi kao novi, kontakti cisti nema korozije, osim zica i famozne prepravke, dodavanja po jedne zice iz reglera do akumulatora i sredjivanje braon dzeka...to jos uvek nisam uradio jer nisam dovoljno strucan, imam osecaj da cu nesto zeznuti iako kapiram da nije neki tezak posao (uputstva bi mnogo znacila). Sipao sam full sintetiku 10w50, menjac klizi i necujan je. Ja predjem 250km od punog do rezerve, po knjizici rezerva je 4l, rezervoar 21l sto znaci da potrosim 17l na 250km...pretpostavljam da treba da se nasteluje, verovatno dva otvorena auspuha doprinose potrosnji, verovatno da ECU nije nastelovan prema njima...to su samo moje pretpostavke, a ova potrosnja je u prvih 1000km sto smatram da jos uvek nije dovoljno da precizno ocenim, ali otprilike znam na cemu stojim. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco

Nakon dosta sredjivanja, red je da postavim par slika trenutnog proizvoda. 
Postavljena je cela nova instalacija sa novim dzekovima, svim novim relejima, sve svetlosne grupe vracene na fabricku specifikaciju, skinut xenon (ako neko hoce ispravan xenon h7 sa sve balastom moze da se javi oko dogovora), ostavljeni led migavci jer dobro izgledaju i bolje se vide. Skinute nalepnice. Postavljen nov akumulator, novo ulje i novi filteri, odradjene prednje vile i postavljeni novi semerinzi, novo ulje u kocnicama, prednjim i zadnjim, rashladni sistem ceo sredjen. Kontrolna tabla se vise ne resetuje, xenon je to verovatno uzrokovao, ali sada kada je sve vraceno na fabricko nikakvih problema. Novi vizir postavljen, nove gume Metzeler Racetec K3 i jos puno puno toga, a ima jos dosta estetskih sitnica, da to bude onako kako ja zelim. Mehanika i elektrika potpuno sredjeni. Evo i par slika. Zbog prethodnih nalepnica ima nejednakosti u boji, ako neko moze da preporuci kako to da resim a da ne farbam motor, bio bih zahvalan. Prva boja je na njemu i ne bih da je diram, zelim sve da bude fabrika. 

01C57954-52ED-4D49-93DA-D01744133180.jpeg

BB8AE165-3CA5-48BA-B33F-939F5459E71F.jpeg

C0CB483B-F6E6-438C-99E2-FCD8FC9635D9.jpeg

387CEB69-86D2-4FFA-95D7-A2F66C6D7DA8.jpeg

AB79BD6F-7148-4B69-87F4-E58DFE37EA03.jpeg

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja