Jump to content

Moto Zajednica

Snaga motora upisana u saobracajnu

Recommended Posts

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tracer 900

Pozdrav kolege,

Planiram da kupim motor ženi, skoro je položila i ima punu A kategoriju.

Našla je motor koji joj se sviđa ali je u saobraćajnu upisana manja snaga, imao je blokadu koja je skinuta.

Interesuje me da li to može da bude potencijalni problem prilikom neke naredne registracije (motor je registrovan trenutno), s obzirom da sam čuo da će pooštriti kriterijume od naredne godine.

Da li postoji još neki problem koji mogu da imam zbog ovoga?

Da li je moguće izmeniti taj podatak u saobraćajnoj?

 

Ako je neko upućen u ovu tematiku i može da pomogne bio bih zahvalan.

 

Uzdravlje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Nije moguce menjati, msm nece ga niko nikada testirati, ljudi to mesaju sa merenjem max. brzine na mopedima sto ima veze sa snagom ali nije na njoj akcenat. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ako je već registrovan tako onda nebi trebalo da bude problema, ja sam imao tako registrovan CBR 600 sa 50kw u saobraćajnoj i nikad problem, mada, nikad se ne zna s ovim našim dokonim drkadžijama...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tracer 900

Meni su pre par godina pravili problem prilikom registracije motora jer je u saobracajnoj pisalo da ima dve osovine, a oni su mi izdali tu saobraćajnu! Nažalost, živimo u banana državi gde, kao što kolega reče, dokone drkadžije uvek mogu da naprave problem...

U svakom slučaju hvala na odgovorima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Druze, ortak ti siri dezinformacije, valjci za merenje snage ne postoje, ima sprava dyno malo kompleksnija, u Srbiji ih ima ali nisu sertifikovane tako i da izmere snagu na vozilu ne mozes promeniti u saobracajnoj jer nije validno. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova
Druze, ortak ti siri dezinformacije, valjci za merenje snage ne postoje, ima sprava dyno malo kompleksnija, u Srbiji ih ima ali nisu sertifikovane tako i da izmere snagu na vozilu ne mozes promeniti u saobracajnoj jer nije validno. 
Znam za dyno a ovo o cemu on prica isto i meni malo nema smisla i pomali je nadrealno cak i da je tako ko ce to moci priustiti a opet s druge strane najava da ce se u buducnosti na tehnickim meriti ovalnost kocionih diskova ne iskljucuje ni to...

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Sve je moguce kod nas, vrlo lako mogu da uvedu kataloge i ako ti se jacina motora ne slaze sa onom iz kataloga da te ne puste na tehnickom pregledu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Merenje ovalnosti diskova je jedna od opcija koje mere "valjci" i sa starom opremom se moze videti ako je dovoljno osetljiva. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova
On 6.10.2020. at 15:22, bdada je napisao:

Merenje ovalnosti diskova je jedna od opcija koje mere "valjci" i sa starom opremom se moze videti ako je dovoljno osetljiva. 

nisam gledao sat emisiju i nije mi jasno šta je ovalnost diskova i kako se meri.Znam da dosta diskova nisu potpuno ravni po površini na koju naležu pločice.To izgleda obično ko da se ima 2 brega ili 2 izbočine-nisam siguran i to u celom krugu .Kao da talasa uzdužno gledanao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova

Ja obicno"bacanje"diskova merim komparaterom a brazde i ostale deformacije na povrsini moze sublerom obicnim i za diskove ali to je kada nesro radim tipa provera i sl a sta ovi na tehnickom rade ili zele da rade stvarno ne znam a ne bih znao ni za valjke sposobne da mere deformacije na diskovima ako je kolega upoznat sa tom tehnikom onda je tako kako je napisao ali sta oni sve nameravaju da mere i koliko ce na kraju to kostati niko ne zna

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova

ja neznam šta bi drugo bilo nego da je ovalnost takozvano ,,disk baca,,tojest iskrivi se i više nije u osi.

Pokušavam da nadjem na netu ali nema nišata napisano ali videh probleme sa diskovima pa sam našao da je..bolje,, menjati diskove zajedno sa lezajevima točka što mi tek nije jasno jer je ležaj u glavčini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova

Pa ima veze lezaj je na glavcini a disk na glavcini trazi pojam"run-out"mozda ti bude jasnije a ako si nekada vozio auto koji pri kocenju stvara vibracije cak i da volan podrhtava jedan od simptoma krivih diskova

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Sto kaze Ivanrsvb krivi diskovi "razbiju" ceo trap, takodje ce se meriti sila na papucicu kocnice i porediti sa silom na diskovima pa ce se i kociona tecnost poceti menjati redovno, merice se i procenat vlage u istoj... 

Malo ce se stvari tolerisati jer kada overis registracioni list stojis iza toga da je vozilo bezbedno za saobracaj sledecih 365 dana, tako ce biti po zakonu e kako ce se to sinhronizovati sa standardom je drugi par opanaka. 

Vraticemo se svi na Y pa pred tehnicki "pljunes" 100€ pretreses sve, pre coska sundjer u iber i gas. :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 632 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

Ma svako pravilo vazi mesec dana od uvodjenja, kasnije ti srede ako znas coveka na tehnickom.

 Meni su i ofarbali pola auta i izlepili raznim trakama, 

 Kazu : pa ko je lud da vraca musteriju? Ti i ako sredis sve nedostatke iz inata ces otici na drugi tehnicki.

 Ima toga

Mene zanima kako za jedan isti model negde pise 54ks, negde 56ks a negde 90.

 Znam da mu je fabricki 90 ali zasto ustrojenih 54 ili 56?

 Da li to znaci da su iz razlicitih zemalja, po razlicitim zakonima strojeni ili moze biti greska u racunanju kw - ks?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Tacno da se za motocikle pri registraciji gleda ccm za konacnu cifru. 

 

Ali ima jako puno i auta i motora kojima ne pise tacan(fabricki podatak) o kw. I meni to isto nije jasno. Za motore i nekako da progutam, obicno su to motori iz swiss ili belgije pa su tamo bili sa raznim ogranicenjima i isli pod neke slabije kategorije kao ustrojeni(sa blokadama). 

 

Ali kako bre kod auta, a ima ih bas puno, jedan isti model a kw kolko hoces razlicito. Kako je prvi put upisano i posle samo prepisivali, a negde 100,negde 106,a negde 98kw. Luda kuca, meni je za neki kombi pisalo 93.5kw,a fabricki 94kw,ko je, zasto i zbog cega uneo tako pitaj Boga. Nista ne menja u ceni registracije, ali bode oci. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja