Jump to content

Moto Zajednica

Darkside and double darkside / ауто гуме на моторима

Recommended Posts

  • Ne silazi, 2833 postova
Pre 4 sati, peratrap je napisao:

Sve prednje moto gume su 4mm dubine a zadnje 8mm ,kod automobila su i prednje i zadnje 8mm

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 

ja još nisam video zadnju da je 8 mm.Turing je 6,5-7 a sport 6 uglavnom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1265 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Problem postoji i kod nepravilnog trosenja guma za motor, većini se troše više po sredini. Zamisli da je šara 8mm, na pola potrošenosti bi već bila maltene kockasta kao guma za auto, samim tim bi se umanjila upravljivost motocikla. Mislim da tu igra ulogu i sigurnost. Ne uče inženjeri škole za džabe...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4685 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Gume od motora su skoro duplo skuplje. Čisto sumnjam da je velika razlika u ceni proizvodnje između moto i auto guma. Jednostavno deru nas. Mitas je držao male cene i radio dobre gume. Sada je izbacio nove modele i cena ode značajno gore. !!

Isto i proizvođaći ulja su smislili da se ulje menja na godinu dana a mi govorimo, kao oni znaju. Tačno je da oni znaju ali znaju kako da nam  uzmu pare. 

Ko je menjao ulje u menjaču sveke godine, ulje u kočnicama, niko. E sada treba... :lol3:

Promenio član srbac
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Što se tiče motoguma, tu sam laik i tek sam na prvom paru opanaka, ali to je i moje mišljenje da "kratko" traju iz dosadašnjih čitanja, sad koliko je tu dranje, a koliko "mora tako" zbog sigurnosti i održavanja performansi.. Ok ako neko vozi ko blesav, na maksimumu konstantno, pa tako i auto kad voziš sahraniš gume, ali npr magistrala neka ili neka laganija vožnja, da gume potraju samo 10-15k km to mi je...
Glede zamene tečnosti, ulje u menjaču na svakom velikom servisu, a tečnost u kočnicama, antifriz, servo ulje na svake 2 godine.
Nije "niko", već "malo ko" :)

p.s. tečnost u migavcima obavezno kad promenim gume u međusezoni (letnje/zimske) :D

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 522 postova
  • Lokacija: novi beograd
  • Motocikl: HONDA GL1800
Gume od motora su skoro duplo skuplje. Čisto sumnjam da je velika razlika u ceni proizvodnje između moto i auto guma. Jednostavno deru nas. Mitas je držao male cene i radio dobre gume. Sada je izbacio nove modele i cena ode značajno gore. !!
Isto i proizvođaći ulja su smislili da se ulje menja na godinu dana a mi govorimo, kao oni znaju. Tačno je da oni znaju ali znaju kako da nam  uzmu pare. 
Ko je menjao ulje u menjaču sveke godine, ulje u kočnicama, niko. E sada treba... 3:
Bravo kolega ,konačno neko da razmišlja kritično !

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Ajde da probam ponovo. Prvo, tvrdnja da sve prednje gume imaju 4mm a sve zadnje moto-gume 8mm,nema veze sa realnošću, možda samo u par vrsta. Auto gume takođe variraju od 7.8mm pa sve do 9 ili više, takođe zavisi od prečnika, vrste i namene. Zatim, da bilo ko od vas dvojice ima pravo, već pre 20god bi se našao neki Si Dji Ho Ši Min koji bi svojim sumnjivim kapitalom finansirao tim frustriranih tehnologa inženjera i konstruisao moto gume svih dimenzija koje prelaze 40.000km i koštaju manje od Mitasa, ali ne vidim da se to desilo. Opet, to je samo moje mišljenje, komada jedan. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5764 postova
Pre 20 sati, Gajo Sevojno je napisao:

Problem postoji i kod nepravilnog trosenja guma za motor, većini se troše više po sredini. Zamisli da je šara 8mm, na pola potrošenosti bi već bila maltene kockasta kao guma za auto, samim tim bi se umanjila upravljivost motocikla. Mislim da tu igra ulogu i sigurnost. Ne uče inženjeri škole za džabe...

Ovo je pravi odgovor. Deformisana prednja guma na motoru jako lako dovodi do pada a pad do gubitka glave. Vise "mesa" znaci potencijalno vece deformacije a motor se mnogo vise vozi fizikom nego auto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000
Pre 11 sati, srbac je napisao:

Gume od motora su skoro duplo skuplje. Čisto sumnjam da je velika razlika u ceni proizvodnje između moto i auto guma. Jednostavno deru nas. 

Zapravo, razlika u proizvodnji nije velika. ALI, postoji razlika u onome u cemu se odvaja zito od kukolja, a to je ogromno ulaganje za istrazivanje i poboljsanje tehnologije guma, te testiranje bezbednosti tih guma. Tu dolazimo do razlike izmedju cene pneumatika motocikala i auta. Jer sve to za moto gume kosta mnooogo vise nego za automobilsku industriju. Sama proizvodnja gotove gume, od sirovine do robe je jeftina, skup je inzenjering koji nekad cak ni ne dovede do stavljanja u promet nove gume, jer se ona pokaze nedovoljno inovativnom ili kvalitetnom da bi je jedan ozbiljan brend ponudio na trzistu.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja