Jump to content

Moto Zajednica

Darkside and double darkside / ауто гуме на моторима

Recommended Posts

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Šta sve nece ljudi probati... Stvarno neverovatno... 

Inače, što se Zemlje tiče... 

FB_IMG_1571166614712.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Pre sat vremena, stari roker je napisao:

Šta sve nece ljudi probati... Stvarno neverovatno... 

Inače, što se Zemlje tiče... 

FB_IMG_1571166614712.jpg

Kao u mom autu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

Pre par godina svrati neki komšija kod mene i vidi staru zadnju moto gumu koju sam zamenio (Pilot road 2 valjda), i pita me je l mi treba i da li može da je uzme. Reko nosi.

 

Posle par dana vidim nabudžio je na prednji točak, na neki stari Vladimirec traktor :)

 

A vidim može i obrnuto

maxresdefault.jpg (1280×720)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

Postoje gume za auto i gume za motor. To sto je nekima dosadno i izmisljaju toplu vodu to je druga prica. Svi su ludi samo oni, 1% mozda ni toliko, su shvatili koliko mi svi grijesimo.

Boli me uvo neka voze i na kamionskim gumama ali neka ne ubjedjuju druge da je to bolje od moto guma. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Mislim da nisu smislili iz dosade vec iz nuzde. Defekt na putu, moto guma nema nigdje, haj da probamo od auta i eto kako je dospjelo u javnost. Samo sto sada neki misle da to tako moze i kada nije nuzda

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2592 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Сто људи сто ћуди, поштујем свачије мишљење, али јел има неко да је пробао, видео, седео возио или су вам сви коментари "јутјуб будале"?!
Мислим најлакше је пући коментар будале али дајте искуство, науку.... Ако неко има уопште да је то радио пробао....

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

Zasto???? Zasto bi uopste probao???? 
auto guma za auto

moto guma za motor

kamionska guma za kamion

itd. 
Davno smisljeno, dizajnirano, isprobano  u hiljadu varijanti. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Ovi probaju na Youtube zbog pregleda i zarađuju pare. To bih stavio na motor jedino ako sam u nekoj nedođiji i isećem gumu pa ne mogu ići dalje.  :oda2:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4304 postova
6 hours ago, DzOkS said:

Сто људи сто ћуди, поштујем свачије мишљење, али јел има неко да је пробао, видео, седео возио или су вам сви коментари "јутјуб будале"?!
Мислим најлакше је пући коментар будале али дајте искуство, науку.... Ако неко има уопште да је то радио пробао....

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 

Izvoli
 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

U sustini koliko sam ja skapirao to rade amerikanci kada idu na neku duzu turu teskim motorima jer su kod njih putevi mahom samo pravo jer guma za auto duze traje a guma za motor bi se brzo iskockala i to ima logike i po meni ok resenje. Po meni ako se iz bilo kog drugog razloga montira guma za auto je cista glupost.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 522 postova
  • Lokacija: novi beograd
  • Motocikl: HONDA GL1800

Kad smo već kod teme o gumama dali mislite da je pošteno od proizvođača pneumatika da se auto gume prave da budu 2 do 3 puta jeftinije od moto guma a da istovremeno traju minimum 30000 km pa i više !? Mislite li da gumari to isto trajanje ne mogu da naprave i za moto gume a ne samo za desetak hiljada km.Mislite li da je pošteno da se kod moto guma prednje gume prodaju sa dvostruko plićom šarom nego zadnje ?. Meni lično se čini da tu nisu čista posla i da su im motoristi ovčice za šišanje ! Inače su mi gume profesija već 30 godina i ne pričam iz ugla običnog korisnika .

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Pa imaš i moto gume koje traju 15-20.000km

Predpostavljam da se za moto gume zbog mnogo manje gazne površine koristi bolja-lepljivija smeša gume.

Promenio član Biker-Boy

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

              Komšija, zahtevi koje ispunjava jedna moto guma su višestruko kompleksniji od auto gume, a broj proizvedenih auto guma je hiljadu, deset hiljada ili milion puta veći od bilo koje moto gume. Jedna 180/55ZR17 već ima da se kupi ispod 100e, a valjana auto guma u nekoj masovnoj dimenziji tipa 205/55R16 nema ispod 50-60e a da valja ičemu. Uzevši u obzir razvoj, broj poručenih i prodatih guma, transport i sve ostale troškove auto vs moto guma, iskreno, mislim da još i dobro prolazimo ovde u Srbistanu. Kilometražu ne možemo ni uporediti jer ni način prijanjanja i funkcionisanja nemaju dodirnih tačaka, sem samog kotrljanja. Lično sam zadnjih par godina izuzetno zadovoljan izborom i cenom moto-guma na našem tržištu, kad se osvrnem na početak 21.veka kada sam prvi put seo na motor i horora nabavke tih dana. Tvrdim da već neko vreme dobro prolazimo!!! :moto2:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

u odnosu na?

 

       Mislim da to zavisi od dimenzije, konstrukcije, namene i još koje čega i da nije uvek i svuda isto. Konkretno tvoj motor iz potpisa je ultra raritet po mnogim pitanjima, pa i po tipu gume i zahtevima koje te dve jadnice moraju da trpe za života. Nije reper za bilo kakvo poređenje ili teoretisanje. Uporedi cenu tvojih guma sa, recimo, gumama za BMW X7, što bi bilo nazovi fer poređenje i videćeš da su tvoje gume džab-džabe.

https://www.internet-prodaja-guma.com/search?param[ef_dimensions][]=275-50-20&param[ef_kategorija][]=4X4+i+SUV+vozilo&search[width][]=275&search[radius]=20&param[ef_sezona][]=0&param[ef_proizvodjac][]=0

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 522 postova
  • Lokacija: novi beograd
  • Motocikl: HONDA GL1800

Sve prednje moto gume su 4mm dubine a zadnje 8mm ,kod automobila su i prednje i zadnje 8mm

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Moguce je da je odgovor na tvoje pitanje isti i na pitanje sto je meso na plocicama tako tanko.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Kod automobila uglavnom nema podele na gume namenjene za prednje i one za zadnje točkove kao što se ni ne zna koji su točkovi pogonski (gledajući sa aspekta proizvođača guma) pa su gume univerzalne namene. Kod motocikala je velika razlika u dimenzijama guma napred i pozadi, njihovoj potrošnji, zahtevima koji su pred njima i ostalim aspektima pa je i logično da su različite širine,debljine zida, šare itd. Već po dimenziji se zna da li ona ide napred ili pozadi što kod automobila nije slučaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 522 postova
  • Lokacija: novi beograd
  • Motocikl: HONDA GL1800

Sve ja vas razumem ali ta vaša teorija nema opravdanje za upola potrošenu prednju gumu koju kupujemo svi kao novu ,šta bi bilo da prednja guma ima šaru od 8 mm kao i zadnja ,pa duže bi trajala a to svima odgovara osim proizvođačima moto guma jer im smanjuje profit.Prijatelji branite pogrešnu stranu ,onu koja nam uzima pare koje ne zaslužuju zato jer im se može jer nas ima relativno malo.Ako je možda istina da upola potrošena guma bolje drži snažne motorcikle u krivinama zašto onda ne prodaju i auto gume za vrhunske automobile sa šarom dubine 4 mm jer bi im bila sigurnija vožnja ?

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Prednja guma sa šarom od 8mm bi toliko trajala da bi smo je menjali mnogo pre nego što potroši tu šaru, zbog starosti.

I ovako, sa plićom šarom, traje duže od zadnje.

Promenio član bajker71

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 522 postova
  • Lokacija: novi beograd
  • Motocikl: HONDA GL1800

I ako bi to i bila istina bar bi mi odlučivali koliko ćemo je voziti ,jer ako neko pređe 30000km u sezoni šta bi falilo da mu trošak za gume bude manji stotinak evra a za godinu ne može da omatori pa ni za dve godine !

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja