Jump to content

Moto Zajednica

Gume za agresivniju voznju ili zasto ne "trkacke" gume u saobracaj

Recommended Posts

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr
Pre 23 sati, dvlns je napisao:

@Mali Caca upravo sam o kocionim plocicama sledecim razmisljao. Ljudi kupe karbon plocice i misle da ce bolje da koci :)

 

U ime teme ja danas resio dilemu

 

 

IMG_20201005_162900893.jpg

IMG_20201005_163033213.jpg

Dobar izbor... Trebao si mozda Mitas, citam da se neki kunu u njih :lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

@dvlns шалу на страну, ова је веома озбиљна тема који многи могу да протумаче као кад причамо о избору уља. Ја сам први пробао и тркаче ДОТ (са шаром)  гиме на улици као и тркаче кочионе плочице. Мослим да Дубрава аутобус са добошима боље кочи:lol3:. Пробао сам ово из једног јединог разлога да се уветим у разлику и карактеристике тркачих гима и кочионих плочица у односу на улични програм. Горе чика енглез је лепо објаснио све и било би можда неправедно да га цитирам или понављам.  Из мог скромног искуства што сам научио о тркачим гумама притисак у гумама није толико важан колико је важна температура самог унутрашњег појаса гуме. Тражећи идеалну температити долази се до притиска у гумама, а исти су у много случајева тотално нешто шта произвођач гума прописује. Мерење температуре ласерским пиштољем је неисправно и може веома лако да се крене у погрешном смеру.  Има ту још много фактора који утичу на температуру и притисак у гумама али не желим да вас збуњујем више. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

@Mali Caca meni je naravno jasno da je pritisak usko vezan sa temperaturon koja je kljucni faktor rada gume. Zato na kraju krajeva i postoje izrazi "cold i hot tear" a ne "under i over pressured".

 

Sto se tice ostalih faktora molim te pisi neces makar neke od nas zbunjivati odnosno ima koga zanima :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
Pre 13 sati, dvlns je napisao:

@Mali Caca meni je naravno jasno da je pritisak usko vezan sa temperaturon koja je kljucni faktor rada gume. Zato na kraju krajeva i postoje izrazi "cold i hot tear" a ne "under i over pressured".

 

Sto se tice ostalih faktora molim te pisi neces makar neke od nas zbunjivati odnosno ima koga zanima :)

То је од мене, ред да и други изнесу своја искуства :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Да се само на секунду удаљим од улице ка стази. Ако возиш или возите на стази и немате овај инструмент. Никада не ћете имати идеални притисак у гумама. 

IMG-748a1d067ee4cde2452e142ec25ffc5b-V.jpg

IMG-b194dc6679948cc8de3bf2ca656167e1-V.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Aj' malo off-a, laserski pistolj ne daje prave rezultate temp. gume iz kog razloga, msm da li to znaci da na gumenom crevu rashladnog uredjaja takodje nece biti tacan ili je nesto drugo u pitanju? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Разлика јеу том што кроз расхладно црево тече антигриз или вода са константном температуром, а кроз гуме не.  Гума постиже радну температуру тако што се унутрашњи слојеви померањем напред назад, тако се постиже радна температура гуме. Оног трена кад гума престане да се помера, почне да се хлади. Зато се мери температура гуме на дубини до 5мм, јер површина и после 30 секунди може да буде 5°ц или више ниже температуре 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2101 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW 1300 GS, Sherco SE 300 Factory

[mention]dvlns [/mention] bravo za temu... Najvise zbog vozaca pocetnika koji mogu upasti u opasnu zabludu da ce im guma za stazu dati vecu bezbednost.

Ja sam sokiran da postoje ljudi koji tvrde kako trkacke gume "lepe" za asfalt u svakodnevnom
saobracaju!? Vecina vozaca kada izadje sa slikovima NA STAZU ne uspeva da vozi dovoljno agresivno da ih drzi u optimalnoj tempersturi a kamoli u saobracaju!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 401 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki

Rizikujuci da me opljujete jer sam jedan od onih koji koriste rezani slik da kazem nesto. Vozim na rezanim slikovima vec 5 God, obavezno soft ili medium , Pirelli. Pre toga imao set Goodyear Sport max 2 god. Prve ok sledece vec sam izgubio poverenje u zadnju. Prednja street zadnja goreopisana I bolje se vozi. Ne placaju me da reklamiram, niti preporucujem zbog interesa jednostavno to je moj utisak. Trajanje do 2 god ili 3000 km I to ako je guma u startu bila ok. Poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Po avataru bih rekao da vozis RF 900 pa ako mozes malo detaljnije da opises zbog cega vise nemas poverenja u regularnu touring gumu. Jasno da nije rec o boljoj touring gumi koja rec sport ima marketinga radi, ali me malo cudi da ti napred radi posao, a nazad te povukla da napravis toliko radikalnu promenu. Nemam nameru da vredjam ili napadam, pitam cisto analize radi jer vozim RF-a i trudim se da pomognem drugima maksimalno za sta mi treba sto vise razlicitih iskustava. Meni je recimo celavi (vozio dok unutrasnji slojevi nisu ugledali svetlost) Conti Sport Attack 2 bio bog i batina do pojave S21, ali su im cene u Srbiji kao od platine da su pravljene..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Nema tu mnogo sta da se razmislja, jer ako su kolega Vex i ta nekolicina ljudi koja vozi slikove u pravu, onda ispada da svi mi, to jest 99% motorista NISMO u pravu :wacko:
Kolega pominje  "Sport max 2"  (Dunlop) pa se namece pitanje da li je kolega uopste znao kakvu gumu je vozio jer,  (inace) "Sportmax" se pise zajedno,  i to je samo prvi deo naziva, a tek u drugom delu naziva se vidi u kakvoj gumi je rec, jer Dunlop u ponudi ima nekoliko modela koje imaju "Sportmax" kao prvi deo naziva a to su:

Sportmax Roadsmart
Sportmax Roadsport

Sportmax Qualifier

 

Roadsmart je Sport-Turing guma

Roadsport je Sport putna guma

Qualifier je takodje Sport putna guma

 

Inace Dunlop gume nisu bas bas vrh sto se tice putnih Sport-Turing guma, zato mi je cudno sto je kolega posle samo jednog iskustva sa njima presao na slikove, a ima jos gomila proizvodjaca koji imaju odlicne Sport-turing gume u ponudi: Bridgestone, Michelin, Metzeler, Continental....

Takodje kolega nije pomenuo da li su te "Sportmax" koje je vozio bile nove gume, nove sa starim DOT-om ili polovnjace, a to mnogo utice na stvari.
Predpostavljam da ne kupuje nove slikove "Pirelli Diablo Superbike" pa ih narezuje, to bi bilo finansijski neisplativo jer su skupe ko djavo :D vec kupuje polovne sprzene kojima je jebana keva negde po stazi... ja to nebi stavljao ni dzabe da mi daju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr
Pre 4 sati, vex je napisao:

Rizikujuci da me opljujete jer sam jedan od onih koji koriste rezani slik da kazem nesto. Vozim na rezanim slikovima vec 5 God, obavezno soft ili medium , Pirelli. Pre toga imao set Goodyear Sport max 2 god. Prve ok sledece vec sam izgubio poverenje u zadnju. Prednja street zadnja goreopisana I bolje se vozi. Ne placaju me da reklamiram, niti preporucujem zbog interesa jednostavno to je moj utisak. Trajanje do 2 god ili 3000 km I to ako je guma u startu bila ok. Poz

Ne znam koliko si relevantan da tvrdis da slikovi bolje drze na ulici od putnih guma. Kazes traju 2 godine ili 3000km. Prostom matematikom zakljucujem da vozis 1500km godisnje. Ja licno u sezoni promenim 5 pari guma.  Dosta sam istrazivao, menjao razne modele i marke guma, i dosao sam do zakljucka da je za moj stil voznje recimo jedna pireli rosso 3 previse sportski nastrojena guma i ja to ne mogu da propisno zagrejem na ulici. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad
1 hour ago, Biker-Boy said:

da ne citiram ceo post posto je dugacak, ovako je preglednije :)

Pazi, svako ima pravo na svoje misljenje i da cini sa svojom imovinom sta hoce dokle god je cist u ocima zakona.

 

Drug u ekipi je na bilo kom "grupnom" putovanju montirao slikove na VFR jer je za njegov stil voznje i tezinu motora ta kombinacija bila pun pogodak. Napominjem grupnom jer je dogovor takav da ekipa krene u celini pa posto ima vise kategorija motora vozis u mini grupi koja ti odgovara. Meni recimo smeta da stajem na svakih 100km ako znam da imam jos pet puta toliko da predjem, a odmoran sam dok recimo par ljudi voli da pravi pauzu za kafu i cigaru na svakoj j***noj benzinskoj pumpi na marsuti :D Dok je vozio sport touring gume gornjeg doma nije bio siguran u sebe/motor jer mu se desavalo da jednostavno zna da moze da izvede nesto, ali gume nisu u stanju to da isprate. Sa super sport gumama namenjene za track day je bio na svome, ali ih je jeo, a pritom cena je veliki faktor. Jednostavno resenje, polovan slik. Jeste, ta guma nije vise za ono za sta je bila originalno namenjena, ali njegov stil voznje i sama tezina motora su bila takva kombinacija da drzi gumu na temperaturi da guma radi, a da je ne forsira preko granice gde bi popustila (jer nije nova jel). I mogu ti reci da je bez problema mogao da prati litre gde god krenuli. Ovako za svakodnevnicu ili za krace ture tipa 100-300km u danu je vozio sa redovnim gumama - Pilot Road 3. Sad za kraj njega kao primera objasnjenje, covek jednostavno zna svoje mogucnosti u voznji, zna sta montira na motor i ima privilegiju da bira bolje primerke polovnjaka kad stignu ovde, ali ih koristi samo u pomenutoj situaciji.

 

Sa druge strane primer rezanog slika u "akciji". Decko iz grada pazario motor iz uvoza, tek ga registrovao i ceka da mu stignu nove gume jer je dosao sa vidno unistenim rezanim slikovima, ali zelja za voznjom gori pa krece u kratak dzir po gradu. U nekom momentu se sretnemo nas nekoliko na semaforu i na brzinu se dogovorimo gde da se okupimo da se overi  novo cedo. Pali se zeleno, on krece, druga i malo ostriji gas, treca i prilicno jaci gas i u momentu je bio u vazduhu... Klasika, krenuo da ga sustize rep, probao da ga iskontrolise, ali u panici skroz pustio gas i kao u crtanom filmu, leti skocko. Srecom povreda osim par masnica nije imao i steta na motoru je bila minimalna.

 

 

Mozda gresim sa svrhom ove teme, ali ja je vidim kao mesto za prezentaciju nekog iskustva vezanog za odredjenu tematiku, a ne za ubedjivanje nekog sta treba da radi ili koristi. Da se razumemo i ja sam protv upotrebe slikova u bilo kom obliku u svakodnevnom saobracaju, heck cak sam ubedjen i da gornji dom super sport segmenta nema sta da trazi na ulici jer gde ces je ugrejati da radi... Ali gledam da ne ulazim u siru raspravu jer svako ima pravo da pored svega izlozenog sebi odabere ono sto misli da je najbolje za njega. Idealan primer ti je u temi sa Mitas gumama gde je decko sa CBR-om izneo vrlo lose misljenje o njima (koje moze znaciti vlasnicima ovog tipa motora, slicne snage/tezine) da bi u roku od odmah bio zatrpan hvalospevima vlasnika mnogo slabijih ili mnogo tezih motora konstrukcijski za drugaciju namenu jer njima guma jednostavno radi u rezimu normalne voznje (sto je opet vrlo fleksibilno jer svako po sebi "meri" sta je normala). Po meni je veci problem sto su slikovi i rezani slikovi postali pomodarstvo kod sportaka iako (srecom) ta guma osim lokalnih kafica i centra grada nece videti nikakvu akciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Једно просто питање. Зашто не прилагодити мотор прописаној гуми за тај мотор, а не гуму мотору?  

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 401 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki

Rekao sam da ne reklamiram spomenute gume, ali kad malo malo pa ti zadnja guma prokliza u trecoj na malo jacem dodavanju gasa( par puta I u cetvrtoj) na normalnim gumama krenes da trazis bolju varijantu. Nije mi problem da priznam da nisam neki vozac tako da I psiholoski efekat ima ulogu. Normalno voznja samo po suvom, jer po kisi bolje guraj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Na slikovima pise "not for road use"! 

Nigde na svetu nisu dozvoljeni za saobracaj. I za to postoji debeo razlog. Po mom misljenju, nema mesta za diskusiju. 

  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
pre 10 minuta, abarth_maniac je napisao:

Na slikovima pise "not for road use"! 

Nigde na svetu nisu dozvoljeni za saobracaj. I za to postoji debeo razlog. Po mom misljenju, nema mesta za diskusiju. 

Како би ова легла под нож ;)

20201011_145619.jpg

20201011_145642.jpg

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

@Mali Caca te superbike SCX prodaju i na Panoniji i sami napisu kao SC2 ili SC1. U sustini sve SCX su neke komponente razvijane za neki sampionat na nekoj stazi. Mi jednom kao kupili SCX na koji su napisali da je SC2 i onda izguglamo da je bila razvijana za Philipp Island onda dok je jeo gume za SBK

 

Na primer 

4416_4415_1649_1608_Pirelli_Diablo_Super
WWW.HSMOTORACING.COM

PIRELLI DIABLO SUPERBIKE 200/65 R17 NHS TL

 

 

Da li ste svesni da slikovima proizvodjac daje maximalno trajanje do 300 km i to za najtvrdje komponente? Ne znam zaista zasto neko potroseni slik zeli da tera 3000 km. Ako vas taj slik drzi hladan na putu Pilot Power ili Mitas bi vas drzali zakovane za asfalt realno

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2101 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW 1300 GS, Sherco SE 300 Factory
Rekao sam da ne reklamiram spomenute gume, ali kad malo malo pa ti zadnja guma prokliza u trecoj na malo jacem dodavanju gasa( par puta I u cetvrtoj) na normalnim gumama krenes da trazis bolju varijantu. Nije mi problem da priznam da nisam neki vozac tako da I psiholoski efekat ima ulogu. Normalno voznja samo po suvom, jer po kisi bolje guraj

To sto ti se desava je do svega samo ne zbog toga sto vozis gumu za saobracaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

Najomiljenija kategorija vozaca su mi takozvani “pravolinijasi”. Obicno voze rr motore, mnogo su brzi na pravcu. Njihovo kretanje je izmedju dvije krivine. Obavezno koriste slik ili rezane slikove boze moj ne mogu oni voziti 200 na pravcu na nekim “obicnim” gumama. Postoji legenda da ponekad prodju i po neku krivinu ali to uglavnom cine u grupi prije sumraka jer su tada najmanje ranjivi. Najveci strah im je da ce ih tu opeglati neki dekica sa transalpom, stromom ili ne daj boze gs-om. Ako se i to slucajno desi , svoju “dominaciju” pokazu na sledecem pravcu gdje im je prirodno staniste. :lol3:

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Haha 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
Pre 19 sati, dvlns je napisao:

@Mali Caca te superbike SCX prodaju i na Panoniji i sami napisu kao SC2 ili SC1. U sustini sve SCX su neke komponente razvijane za neki sampionat na nekoj stazi. Mi jednom kao kupili SCX na koji su napisali da je SC2 i onda izguglamo da je bila razvijana za Philipp Island onda dok je jeo gume za SBK

 

Na primer 

4416_4415_1649_1608_Pirelli_Diablo_Super
WWW.HSMOTORACING.COM

PIRELLI DIABLO SUPERBIKE 200/65 R17 NHS TL

 

 

Da li ste svesni da slikovima proizvodjac daje maximalno trajanje do 300 km i to za najtvrdje komponente? Ne znam zaista zasto neko potroseni slik zeli da tera 3000 km. Ako vas taj slik drzi hladan na putu Pilot Power ili Mitas bi vas drzali zakovane za asfalt realno

Владо ово је тема са којом може да се иде у оно како се каже "ситна цревца". Ако идемо неком логиком ( а логике уопште име) многи занемарују тип мотора, старост огибљења, старост лежајева у том огибљењу,  ланац и ламчаици,  затегнутост тог ланца, дали су оба точка линијски центрирана, дали су лежајеви у точку исправно,  дали су висине штапова предње виљушке исте у милиметар, притисак у гумама, старост гума...  То ду само неки од многих фактора које су битни и утичу на потрошњу гуме или како гума "лржи или држи " асвалта.  А можда моје професионална деформација ми задаје за право да видим сваки проблем мало дубље него само на површини. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Da pitam ove što voze po putu sa slikovima, kako se ponaša po kiši? Pitam za drugara, a stavio bih i ja, samo ne znam kako se ponaša po kiši?

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 401 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki
13 hours ago, bokibd said:

Najomiljenija kategorija vozaca su mi takozvani “pravolinijasi”. Obicno voze rr motore, mnogo su brzi na pravcu. Njihovo kretanje je izmedju dvije krivine. Obavezno koriste slik ili rezane slikove boze moj ne mogu oni voziti 200 na pravcu na nekim “obicnim” gumama. Postoji legenda da ponekad prodju i po neku krivinu ali to uglavnom cine u grupi prije sumraka jer su tada najmanje ranjivi. Najveci strah im je da ce ih tu opeglati neki dekica sa transalpom, stromom ili ne daj boze gs-om. Ako se i to slucajno desi , svoju “dominaciju” pokazu na sledecem pravcu gdje im je prirodno staniste. :lol3:

Veoma si vickast:sampion:, samo nisi pomenmuo versus. Taj strah od njega se ne moze meriti sa ostalim. Vozim kako mi odgovara, koliko mislim da mogu. Dokle god imam strah vozicu, i tako vec 30 god

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja