Jump to content

Moto Zajednica

Avalski put 04.10

Recommended Posts

  • U prolazu, 0 postova

Danas oko 14h smo naišli na incident sa fatalnim ishodom. Motociklista se kretao u smeru ka BG i u levoj krivini izleteo u jarak sa desne strane. Izgleda da je došlo do prevrtanja motora i vozača. Na beživotnom telu nije bila kaciga, ali su dve kacige bile u okolini motora, moguće da je kaciga spala tokom udesa. Motor neki R tipa. 
 

Tragično, tužno i užasavajuće. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 485 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Pkoj mu duši.

 

A novinaru svaka čast na informisanosti. Nije imao tablicu registarsku i naj verovatnije je zato pao i ubio se. Stoka ne pismena.:gaa:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
pre 11 minuta, PaPaja je napisao:

Prošao sam i ja, učinilo mi se da je izleteo u jarak pre krivine...

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 

U pravi si, pravac pre leve krivine. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900
1 hour ago, Best said:

Pkoj mu duši.

 

A novinaru svaka čast na informisanosti. Nije imao tablicu registarsku i naj verovatnije je zato pao i ubio se. Stoka ne pismena.:gaa:

Pre svega, nek mu je laka zemlja :(

 

A kad nema tablicu ili je sakrije, itekako  može biti uzrok nesreće. Može da prevari policiju ali ne i zakone fizike.

Sama tablica kao parče lima nije bitno ali se sakriva da bi se vozilo brže.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pre sat vremena, Best je napisao:

Pkoj mu duši.

 

A novinaru svaka čast na informisanosti. Nije imao tablicu registarsku i naj verovatnije je zato pao i ubio se. Stoka ne pismena.:gaa:

Nisam policajac za pravopis, ali se pise "najverovatnije" i "nepismena", kad vec potezemo pismenost.

  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 2
  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

Podatak da je bez tablice je trebalo da stvori sliku bas kao sto je i kolega izvukao zakljucak. Relevantan podatak bi bio da je napisano da je covek vozio brzo ili tehnicki neispravan motor a kada samo pise bez tablice to je manipulacija kako bi se precutno stvorio utisak da se radi o nekom neodgovornom liku

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 485 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx
Pre 1 sat, СајберГастарбајтер je napisao:

Nisam policajac za pravopis, ali se pise "najverovatnije" i "nepismena", kad vec potezemo pismenost.

U pravu si. I piše se Pokoj a ne ,,Pkoj,, . . . valjda će se i čika Rajko složiti sa ovim.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
Pre 1 sat, dvlns je napisao:

Podatak da je bez tablice je trebalo da stvori sliku bas kao sto je i kolega izvukao zakljucak. Relevantan podatak bi bio da je napisano da je covek vozio brzo ili tehnicki neispravan motor a kada samo pise bez tablice to je manipulacija kako bi se precutno stvorio utisak da se radi o nekom neodgovornom liku

Ne sudim, i zalim coveka. 

Pokoj mu dusi i laka crna zemlja.

 

Ali... Ako je zaista vozio neregistrovan motor, ne stvara se utisak, nije kladionica, niti bingo, a ni licitacija...

Nego je covek bio neodgovoran. Da li je to doprinelo stradanju ili ne, irelevantno je. 

Neodgivornost je postupak koji stavlja u rizik cinioca ili one koji su akteri. Ishod je ovde uzasan... 

Mozda je bio registrovan, a izgubio tablicu ili je spala nakon udarca. Novinari znaju da napisu svasta netacno. Ja sam napisao misljenje u slucaju voznje neregistrovanog vozila generalno. Smatram to neodgovornim i svako ko misli drugacije, neka argumentuje. 

Uzasavam se crne hronike i bas retko pisem ovde, a sad sam opalio dug post kome mozda nije mesto ovde. 

 

Covece, siroki ti nebeski putevi i oprosti gresniku jer pisah naveden informacijama a ne cinjenicama. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

@abarth_maniac citirao si me i u drugom ili trecem pasusu napisao ono na sta je moj post ukazivao. Novinar ne moze da zna u momentu pisanja teksta uzrok nesrece ali se ne libi da ovom recenicom na neki nacin prejudicira da se radi o neodgovornom coveku.

 

Da li je tablica otpala, bila ispod repa, nije je imao ili bilo sta, realno ne utice na nacin kako je vozio i zbog cega je stradao. Ovako je utisak da je novinar zeleo da postigne nesto tom recenicom. Samo toliko

 

Mozda je pozajmio motor od nekog ko je skinuo tablicu, mozda je sam skunuo... 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Videcemo... Ali je strasno to sto se zaista ponasamo neodgovorno globalno. Ne ja, ne ti! Ali mnogi. I onda su clanci i komentari zaista donekle ocekivano takvi. Nazalost... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 485 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx
pre 12 minuta, abarth_maniac je napisao:

Ne sudim, i zalim coveka. 

Pokoj mu dusi i laka crna zemlja.

 

Ali... Ako je zaista vozio neregistrovan motor, ne stvara se utisak, nije kladionica, niti bingo, a ni licitacija...

Nego je covek bio neodgovoran. Da li je to doprinelo stradanju ili ne, irelevantno je. 

Neodgivornost je postupak koji stavlja u rizik cinioca ili one koji su akteri. Ishod je ovde uzasan... 

Mozda je bio registrovan, a izgubio tablicu ili je spala nakon udarca. Novinari znaju da napisu svasta netacno.

Upravo sam to i mislio kad sam pisao post. Drugar mi je poginuo na Brankovom mostu vozeći motor 50km/h, splet nesretnih okolnosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja