Jump to content

Moto Zajednica

Колико који мотор троши на 120 километара на час

Recommended Posts

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Београд Калуђерица
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion

На овом форуму сам доста прочитао како су неки мотори штедљиви, како мотори са мање цилиндара мање троше, како мотори мање кубикаже мање троше. Уствари свако прича своју причу и вози своју вожњу. Сад једни причају како Трансалп 600 троши 4 литре, док други причају да Варадеро са карбураторима троши 7. Зато ме занима колико би оба мотора трошила на 120 километара на час и који би се боље показао. Напишите колико ваш мотор троши када возите константно 120 на сат, и можете написати колико сте натоварени.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Koja je poenta tako nekog podatka? Prosečna potrošnja još i nekako da bude od koristi ali na 120km/h? Kako to izmeriti? I na kraju krajeva, zar je to uopšte bitno? Zar se motor vozi da bi se uštedelo? Bez želje da iznerviram, samo sam znatiželjan.

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 886 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE
31 minutes ago, Kornjaca said:

 Напишите колико ваш мотор троши када возите константно 120 на сат

Pa više nego na 80 na sat a dosta manje nego na 150 na sat a koliko je to :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Meni danas transalp na 140kmh i zestokim vetrom u lice trosio 8.5l na 115km :D 

 

inace je standard autoput 110-120kmh 6.5-7 sa devojkom i koferima

 po gradu 6.5 na otvorenom 5.8-6

 

zelim i dalje da vidim taj koji trosi 4. Ne znam kako to uspevaju, al meni ne ide, jedino u mestu mozda? :stabre:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Београд Калуђерица
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion
14 hours ago, lomitelj said:

Koja je poenta tako nekog podatka? Prosečna potrošnja još i nekako da bude od koristi ali na 120km/h? Kako to izmeriti? I na kraju krajeva, zar je to uopšte bitno? Zar se motor vozi da bi se uštedelo? Bez želje da iznerviram, samo sam znatiželjan.

Зашто потроштња не би била битна? Па нисмо сви гастербајтери по Немачкој па да нам потрошња није битна. По Србији људи имају скромнија примања него у Немачкој па опет воле да се возе. Ако тебе не интересује потрошња има кога интересује. 120кмх сам узео као податак према коме бих могао да поредим моторе. Зато што има и мотора који троше 3 литре, али ако их возиш 70-80. Само што људи напишу троши три и то је једини податак и такав ми не значи много.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Šta ti znači koliko troši na 120 ko da ćeš samo tako da ga voziš.Nije to šinsko vozilo. 

Valjda te interesuje potrošnja samo, to je okvirno i zavisi od stila vožnje,stanja mašine i dal je sve naštelovano dobro. 

Naravno da je bitna potrošnja u kalkulaciji, kao i cena rege, polovnih i novih delova itd. 

Pogotovo ko puno koristi motocikl. 

Nemam ni ja lovu al prethodni 2t 125cc je trošio kao bager da vozim.8-10l za takve performanse je stvarno mnogo i udar na budžet.

Ovaj od 600 troši duplo manje ide 3x bolje i dok je to sve ispod 6l ne razmišljam o tome. Jer ipak je motor neka fun mašina.Dok si na njemu svi problemi nestaju. Ako je sve ispravno naravno. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova
Зашто потроштња не би била битна? Па нисмо сви гастербајтери по Немачкој па да нам потрошња није битна. По Србији људи имају скромнија примања него у Немачкој па опет воле да се возе. Ако тебе не интересује потрошња има кога интересује. 120кмх сам узео као податак према коме бих могао да поредим моторе. Зато што има и мотора који троше 3 литре, али ако их возиш 70-80. Само што људи напишу троши три и то је једини податак и такав ми не значи много.

Kakve veze sad imaju gastarbajteri po Nemačkoj i potrošnja bilo kog vozila? Ne mešaj šta se ne može pomešati. Ko kupi motor, mora biti spreman da plati to gorivo. I kao što rekoh, kako se uopšte meri potrošnja na 120km/h? Ove godine sam prešao oko 3000 kilometara. I kroz grad i kroz brda i krivine. Idem s njom na posao kad god mi vreme dozvoli i kroz grad i auto-putem pa kad nema nikog idem oko 160km/h a kad je gužva jedva 80km/h i imam prosečnu potrošnju oko 6,5l na 100km. Kroz grad, naravno, lagano i tečno a na auto-putu menjam brzine između 8 i 10 hiljada obrataja. Neko možda ovaj tip motora vozi značajno drugačije. I? Od kakvog ti je značaja potrošnja baš na 120km/h? Zar ti prosek ne odslikava kompletnu sliku?

 

I da, zaboravih. Ako je samo u pitanju štednja, ond skuter ili neki auto sa plinom ili dizel. Jovan je izbacio baš lep tekst o Jamahi "NMax" i spomenu da troši oko 2,5l na 100km. Novo, lepo i štedljivo u pm.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

Da, ni ja ne razumem zasto bas na 120 a i ne znam sta je smisao jer se potrosnja razlikuje od modela do modela, od kubikaze i snage, tereta i nacina voznje, ispravnosti itd.

 

Sto veca kubikaza i snaga, vrlo verovatno je da je i potrosnja pojacana. 

 

Ako pitas zbog ekonomicnosti i stednje, zadrzi se na toj Yamahi xj 600, velika diverzija ti vise trosi. 

 

A ako pitas koji najmanje trosi u tom pa i vecem rangu kubikaze, pa verovatno neki od ovih novih modernih manjih motora tipa Honda NC, mali Versys itd. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ako se motor vozi svakodnevno na otvorenom putu uzima se jak motor (1000 i vise kubika) zasto? :D 

Zato sto njegova snaga dozvoljava "igranje" sa prenosom.

CBR1000F sam vozio u periodu kada sam 3 meseca putovao KG-Sokobanja, svakodnevno 180km auto puta u oba smera.

Zub vise na malom lancaniku napred, dva manje nazad! 120kmh je odrzavao na oko 4000 obrtaja, potrosnja bila nesto mala, ne secam se tacno.

Za grad i okolinu, dovoljna je sestotica a zub manje na malom lancaniku, tako mu se "doda" snaga a oduzme krajnja brzina.

Potrosnja manja zbog mogucnosti da se ranije saltuje (jedan zub manje, snage osetno vise).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Izgleda da ovde niko ne razume potrosnju na 120kmh. Da se dodam u moj prethodni post 150-160 za transalpa koji nije predvidjen za to, konstantno 100km auto putem. 7.2l na 100km autoputa pri gore pomenutoj brzini. A kad sam isao u kontra smeru 8.4l. Mozda je do goriva, vetra, svasta

 

a nije lepo vredjanje to gastrabajtera, cim vozis motor znaci da imas para za luksuz, jer sam pojam motora je luksuz. A da li ce mi potrositi 5.8 ili 7 nije mi nesto bitno, dok god mi je osmeh na licu. Nisam ga kupio da pazim na potrosnju nego da uzivam.

 

Od auta zivim i zaradjujem, zato je on na gas, tamo mi je vec bitno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Београд Калуђерица
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion
2 hours ago, lomitelj said:

Kakve veze sad imaju gastarbajteri po Nemačkoj i potrošnja bilo kog vozila? Ne mešaj šta se ne može pomešati. Ko kupi motor, mora biti spreman da plati to gorivo. I kao što rekoh, kako se uopšte meri potrošnja na 120km/h? Ove godine sam prešao oko 3000 kilometara. I kroz grad i kroz brda i krivine. Idem s njom na posao kad god mi vreme dozvoli i kroz grad i auto-putem pa kad nema nikog idem oko 160km/h a kad je gužva jedva 80km/h i imam prosečnu potrošnju oko 6,5l na 100km. Kroz grad, naravno, lagano i tečno a na auto-putu menjam brzine između 8 i 10 hiljada obrataja. Neko možda ovaj tip motora vozi značajno drugačije. I? Od kakvog ti je značaja potrošnja baš na 120km/h? Zar ti prosek ne odslikava kompletnu sliku?

 

I da, zaboravih. Ako je samo u pitanju štednja, ond skuter ili neki auto sa plinom ili dizel. Jovan je izbacio baš lep tekst o Jamahi "NMax" i spomenu da troši oko 2,5l na 100km. Novo, lepo i štedljivo u pm.

Ја сам овде поставио конкретно питање. Ко разуме разуме. Нисам питао ни за какву препоруку, савет или слично. Видим да овде има доста људи којима је досадно па пишу свакакве глупости иако их нико за то не пита. Ваљда људи воле да мисле како се много разумеју па морају нешто да напишу да би испали паметни. Срећа па овде има људи који знају шта причају и хоће да помогну @N.F.S., па форум не испада потпуно бесмислено место.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Vstrom 650, suvozač i 3 kofera. Autoput i magistrala na putu za Albaniju, brzina manje vise 110-130 km/h, trošio oko 5l. Nisam bas merio u gram jer mi nije bitno, ali po sipanjima sam video. Preko 5.5 sigurno nije. 

Transalp mi je trošio slično, mozda malo vise, ali su brzime bile za oko 10-20 km/h manje 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5750 postova
Pre 3 sati, N.F.S. je napisao:

Ako se motor vozi svakodnevno na otvorenom putu uzima se jak motor (1000 i vise kubika) zasto? :D 

Zato sto njegova snaga dozvoljava "igranje" sa prenosom.

CBR1000F sam vozio u periodu kada sam 3 meseca putovao KG-Sokobanja, svakodnevno 180km auto puta u oba smera.

Zub vise na malom lancaniku napred, dva manje nazad! 120kmh je odrzavao na oko 4000 obrtaja, potrosnja bila nesto mala, ne secam se tacno.

Za grad i okolinu, dovoljna je sestotica a zub manje na malom lancaniku, tako mu se "doda" snaga a oduzme krajnja brzina.

Potrosnja manja zbog mogucnosti da se ranije saltuje (jedan zub manje, snage osetno vise).

Vrlo je moguce da si kruzirao na vecoj brzini od 120 u tom slucaju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova
Ја сам овде поставио конкретно питање. Ко разуме разуме. Нисам питао ни за какву препоруку, савет или слично. Видим да овде има доста људи којима је досадно па пишу свакакве глупости иако их нико за то не пита. Ваљда људи воле да мисле како се много разумеју па морају нешто да напишу да би испали паметни. Срећа па овде има људи који знају шта причају и хоће да помогну @N.F.S., па форум не испада потпуно бесмислено место.
Boga mu pa postavio si uopšteno pitanje, svima koji su na forumu da ti odgovore. Nemoj sad da ti smetaju moji ili nečiji drugi odgovori ili komentari. Zaista se trudim da te razumem i da ti dam koristan odgovor ali mi nije jasna poenta. Sumnjam da ima dovoljno modernih primeraka ovde koji imaju pokazivač trenutne potrošnje pa da dobiješ direktan i jasan odgovor. Nemoj se odmah ljutiti i prihvatati lično. Možda je, eto većini jasno ali ima i nas sa manje vijuga pa ne razumemo. Ja ti rekoh sve što imam od podataka sa moje Honde, uz dodatak stila vožnje. Hteo sam da pomognem. Izvini na uzrujavanju i ometanju diskursa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1693 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Potrosnja treba da bude onolika koliko pise po fabrickim podacima.Za svako vozilo imas (bar je bilo dok sam pratio) potrosnju u gradskoj,sa 90 i  sa 120km/h, uz odstupanje do max. 10 %, u zavisnosti od stila voznje,uslova saobracaja itd.Svaka druga potrosnja znaci odlazak kod mehanicara.Kod mene je uvek na svim vozilima bilo tako.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1132 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Pa kako da ti izmerimo potrosnju na bas 120km/h,to mogu samo oni koji imaju board kompjuter i da od podataka imaju trenutnu potrosnju,i nije ni meni jasno sta ti znaci podatak za bas 120km/h.Imas prosecnu potrosnju koja varira od uslova saobracaja i stila voznje.

Ajd ti sad nama objasni zbog cega ti je vazan bas podatak potrosnje na 120km/h?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4791 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 1 sat, piki je napisao:

Ajd ti sad nama objasni zbog cega ti je vazan bas podatak potrosnje na 120km/h?

Mozda hoce da raskrinka fabrike i dokaze laziranje, kao USA vs VW :D

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja